معماریان مگ

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک | پوستر دیواری اتاق کودک

امروزه از کاغذ دیواری اتاق کودک برای پوشاندن سطح دیوار ها و ایجاد جذابیت در دکوراسیون داخلی اتاق کودک، خانه، محیط کار، دفاتر اداری و غیره استفاده می شود. کاغذ دیواری ها شامل سبک ها و طرح های متفاوت و گوناگونی هستند که آن ها را از یکدیگر متمایز میکند.

رخی از این سبک ها را کاغذ دیواری ساده و معمولی، کاغذ دیواری های سه بعدی و کاغذ دیواری های پوستری تشکیل میدهند و شما می توانید با توجه به نیاز خود و دکوراسیون اتاقی که میخواهید در آن کاغذ دیواری را استفاده کنید، طرح کاغذ دیواری مورد پسندتان را انتخاب و آن را روی دیوار های اتاق نصب کنید.

کاغذ دیواری ها به دلیل گستردگی و تنوعی که در طرح و رنگ بندی دارند، برای هر اتاق به اشکال منحصر به فردی بکار گرفته میشوند. برای مثال کاغذ دیواری اتاق کودک با کاغذ دیواری اتاق نشیمن یا کاغذ دیواری آشپزخانه زمین تا آسمان چه از نظر رنگ بندی و چه از نظر طرح و نقش فرق میکند و به طور خلاصه طرح و رنگ بندی هرکدام از این نوع کاغذ دیواری ها میبایست مختص به فضای آن اتاق باشد.

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک
همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک

 

کاغذ دیواری اتاق کوچک از آن جهت حائز اهمیت است که روی روحیات و عواطف کودک تاثیر زیادی میگذارد. انتخاب بهترین کاغذ دیواری اتاق کودک نیازمند دانستن برخی نکات است . نکاتی که شاید اولین بار باشد آن ها را میبینید. ما در این مقاله به بررسی و تحلیل نکاتی درباره دکوراسیون و انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک پرداخته ایم و پیرامون این موضوع نکاتی را به شما همراهان عزیز معماریان خواهیم گفت .

کاغذ دیواری اتاق کودک دارای حساسیت بیشتری نسبت به بقیه بخشها و اتاق های هر خانه ای دارد و میبایست در انتخاب آن از دقت نظر بالاتری بهره برد. نوع رنگ بندی کاغذ دیواری و طرحی که در آن استفاده شده، برروی روحیه و رفتار تمام افرادی که در خانه زندگی میکنند تاثیر گذار است و این موضوع در مورد کودکان بیشتر از سایر اعضای خانواده صدق میکند.

کودکان ار نظر روانشناختی و علمی در تمام اوقات در حال ارتباط با محیط اطراف خود و کشف محرکهای محیطی که با آنها سرکار دارند هستند و به دنبال تاثیر پذیری از این محرک ها می باشند که به نحو مستقیمی با شکل گیری شخصیت و رفتارهای آنها در آینده مرتبط است.

بنابراین میبایست در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک و نوزاد از همان ابتدا دقت کافی انجام شود تا بعدها با اثرات زیان باری در شخصیت آنها مواجه نشویم. همچنین با رشد نوزاد و ورود به دنیای کودکی و سنین بالاتر مثل ۷ سالگی می بایست کاغذ دیواری تعویض و کاغذ دیواری متناسب با آن سن جایگزین طرح قدیمی شود.

 

معمولا برای کودکان و نوزادان سن پایین عکسهای ساده و اشکال ابتدایی مثل دایره، مثلث و اینجور اشکال هندسی و در سنین کمی بالاتر اشکال توپ توپی و یا کاغذ دیواری هایی با طرح ماه و ستاره و خورشید به کار گرفته می شود. در این جا به تعدادی از نمونه های کاغذ دیواری اتاق کودک اشاره کرده ایم :

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (1)
همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (۱)

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری اتاق کودک و پوستر دیواری اتاق کودک (2)
همه چیز درباره کاغذ دیواری اتاق کودک و پوستر دیواری اتاق کودک (۲)

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (3)
همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (۳)

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (4)
همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (۴)

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (5)
همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (۵)

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (6)
همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (۶)

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (7)
همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (۷)

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (8)
همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (۸)

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (9)
همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (۹)

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (10)
همه چیز درباره کاغذ دیواری و پوستر دیواری اتاق کودک (۱۰)

 

انجام پروژه های کاغذ دیواری اتاق کودک برای طراح ها و همین طور ایده پردازان دکوراسیون، همیشه از سخت ترین کارها می باشد و انتخاب بهترین طرح یک چالش اساسی برای آنهاست. حتما میپرسید چرا ؟ خوب ساده است! تنوع بالا در طرح و رنگ و همین طور سر و کار داشتن با کودکانی که به تنهایی نمیتوانند نظرات مستقل خود را راجع به کاغذ دیواری و دکوراسیون اتاقشان مطرح کنند بر سختی این موضوع و انتخاب های آنها می افزاید.

هنگام انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک این نکته را میبایست مد نظر قرار دهیم که کاغذ دیواری ای که انتخاب میکنیم فضایی شاد، زیبا، دلنشین و جذاب برای کودک فراهم نماید. معمولا در انتخاب طرح های اتاق کودک از شخصیت های کارتونی مثل فروزن، بن تن، بتمن، مرد عنکبوتی، پوکمون، سیندرلا و غیره استفاده می شود که میتواند برای کودک شما بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد.

در کل کاغذ دیوارهایی با طرح های کاراکتر عروسکی و فانتزی می تواند انتخاب مناسبی برای کاغذ دیواری اتاق کودک باشد. اگر کودک شما دختر است بهتر است از کاغذ دیواری ها با رنگ های لطیف و روشن مثل صورتی، گلبهی، نارنجی روشن و غیره استفاده کنید و اگر کودک شما پسر است از کاغذ دیواری هایی با رنگ های پرانرژی نظیر قرمز، آبی، بنفش و غیره بهره ببرید. این نوع کاغذ دیواری ها می تواند انتخاب مناسب و ایده آلی برای دیوارهای اتاق شما باشد.

در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک این نکته را حتما در نظر بگیرید که کاغذ دیواری ای که از آن استفاده میکنید حتما با تمام اجزا و وسایل اتاق کودکتان هماهنگی و همخوانی داشته باشد تا فضایی دلنشین و دوستانه برای کودک شما به ارمغان آورد.

همچنین موضوع مهم دیگری که در مبحث کاغذ دیواری اتاق کودک لازم است به آن توجه ویژه کنیم، بحث نوع جنس کاغذ دیواری برای اتاق کودک است. از آنجایی که کاغذ دیواری هایی که به اصطلاح PVC نامیده میشوند پس از نصب و چسباندن آن ها روی دیوار از خودشان گازها و مواد سمی در فضای اتاق منتشر میکنند.

باید از کاغذ دیواری هایی استفاده کرد که از الیاف و ترکیبات ارگانیک و طبیعی ساخته شده باشند. در صورتی که از کاغذ دیواری های ارزان و بی کیفیت برای اتاق کودک استفاده کنیم، علاوه برسمی بودن و تاثیر بدی که روی هوای اتاق میگذارید، می تواند آلرژی زا باشد و حساسیت را برای کودکان شما به همراه بیاورد.

 

پوستر دیواری اتاق کودک

پوستردیواری اتاق کودک شما باید بتواند احساس آرامش و آسایش را در کودک عزیزتان به جریان بیندازد. بنابراین باید طرح پوستر دیواری را متناسب با دکوراسیون اتاق کودک انتخاب کنید . برای این منظور، میتوانید از رنگ های نشاط بخشی که فرزندتان به آن علاقه دارد بهره ببرید.

برای اتاق کودک می توان از پوسترهای دیواری اختصاصی هم استفاده کرد؛ در صورتی که دوست داشته باشید میتوانید طرح صورت کودک دلبندتان یا یکی از عکس های خانوادگی جذابی که کودک شما آن را دوست دارد به صورت پوستر های بزرگ دیواری درآورده و آن را روی دیوار اتاق کودک نصب کنید. این موضوع موجب می شود تا اعتماد به نفس کودک شما افزایش پیدا کند و حس اعتماد به نفس و گرمی را از دیدن تصویر خود یا خانواده اش پیدا کند.

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (1)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۱)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (2)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۲)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (3)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۳)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (4)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۴)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (5)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۵)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (6)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۶)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (7)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۷)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (8)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۸)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (9)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۹)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (10)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۱۰)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (11)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۱۱)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (12)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۱۲)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (13)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۱۳)

 

نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (14)
نمونه پوستر دیواری اتاق کودک (۱۴)

 

در این مقاله با تعدادی از طرح های کاغذ دیواری اتاق کودک آشنا شدید که می توانید با الگوبرداری از این طرح های زیبا و متفاوت، انتخاب مناسب و ایده آلی را برای طرح کاغذ دیواری اتاق کودکتان داشته باشید.

بیشتر کودکان تمایل دارند که طرح کاغذ دیواری اتاقشان در برگیرنده ی کاراکترها و قهرمان های کارتونی مورد علاقه شان باشد که این موضوع بسته به جنسیت فرزند شما می تواند متفاوت باشد. این شخصیت ها به دو گروه دخترانه و پسرانه تقسیم میشوند.

به عنوان مثال قهرمان هایی مثل بت من ، مرد عنکبوتی و یا کاراکتر هایی مثل سوباسا، مک کوئین و غیره می تواند طرح های بسیار جذاب و سرگرم کننده ای برای پوستر دیواری اتاق کودک (پسرانه) باشند و به همین ترتیب شخصیت هایی مثل سیندرلا، پری دریایی، فروزن، سفید برفی و غیره نیز می تواند به عنوان کاراکتر های مورد پسند دختر شما در پوستر دیواری اتاق کودک (دخترانه) مورد استفاده قرار گیرند.

آتلیه طراحی دکوراسیون و معماری معماریان از سال ۱۳۸۶ خدمت به مشتریان عزیز را با هدف آفرینش فرمی جدید و سبکی نو در عرصه های مختلف دکوراسیون و معماری شروع کرد . یکی از خدماتی که گروه معماریان ارائه میکند طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک شماست .

همانطور که بارها در مقاله بالا گفته شد طراحی دکوراسیون اتاق کودک از نظر اینکه کودک با آن ارتباط برقرار میکند بسیار مهم است. طراحی نما و دیوارهای اتاق و بکارگیری بهترین کاغذ دیواری یا پوستر دیواری در آن با دلایل علمی یا سلیقه شما، بکارگیری صحیح عناصر اتاق در محل های خود و به طور کلی چینش منظم و اصولی اتاق کودک شما از جمله خدماتی است که صفر تا صد آن توسط ما انجام میشود .

شما نیز اگر مایلید یک دکوراسیون خوب و جذاب برای اتاق کودک دلبندتان داشته باشید همین حالا با شماره های مندرج در سایت تماس گرفته و با مشاورین ما در ارتباط باشید .

 

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر