معماریان مگ

نکات طلایی برای ایجاد تغییر و تحولات در دکوراسیون خانه

تغییر دکوراسیون
تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون | تغییر خانه | تغییر دکوراسیون خانه

تغییر دکوراسیون خانه به افراد کمک می کند در فضای مطلوب تری زندگی کنند. تغییر خانه به نحوی که دلچسب افراد باشد، موضوع ما در این مقاله است.

مقدمه مطلب

افرادی که سال های طولانی در یک خانه زندگی می کنند، ممکن است با مشکلات مختلفی روبرو شوند که آن ها را وادار به ایجاد تغییر و تحولاتی در دکوراسیون خانه شان کند. اما سوالی که برای این افراد پیش می آید، این است که چگونه و به چه شکلی دکوراسیون داخلی خانه شان را تغییر دهند؟ اگر شما هم جزو افرادی هستید که در گذشته تغییر و تحولاتی را در دکوراسیون داخلی خانه شان به وجود آورده اند، حتما با این سوال روبرو شده اید و به دلیل اینکه جواب آن را به خوبی نمی دانستید، بر طبق اصول پیش نرفته و ممکن است این کار را به درستی انجام نداد باشید.

دکوراسیون یک خانه تاثیر زیادی در زندگی افراد دارد و همه ما می‌ دانیم که تغییر دکوراسیون هزینه های زیادی را برای صاحب خانه در پی دارد و علاوه بر هزینه بر بودن، زمان بسیار زیادی را نیز از وی تلف می کند. هزینه های بالای تغییر دکوراسیون، به این دلیل است که شما وقتی قصد تغییر دکوراسیون خانه را دارید، نمی توانید تنها یک بخش را دچار تغییر کنید. بلکه برای مثال اگر دکور آشپزخانه تان را تغییر دهید، در پی آن مجبور خواهید شد اتاق نشیمن که فاصله کمی با آشپزخانه دارد را نیز با تحولاتی همراه سازید. با ایجاد تغییر و تحول در این دو بخش، به ناچار مجبور خواهید شد اتاق خواب ها را نیز سر و سامان دهید و همین پروسه در تمام خانه عملی می شود و هزینه زیادی را بر دوش صاحب خانه می اندازد.

به همین دلیل اگر قرار است هزینه کنید، بهتر است این هزینه به بهترین شکل ممکن خرج شود و بهترین شکل ممکن برای تغییر دکوراسیون خانه استفاده از فرآیندی اصولی است که شما را به بهترین نتیجه می رساند. هر بخش از خانه مستعد تغییرات خاصی است که انجام می پذیرد. در این مقاله از معماریان مگ به نکات طلایی در ایجاد تغییر و تحول دکوراسیون داخلی پرداخته ایم و مسیر شما را در انجام این پروسه، راحت تر کرده ایم. با ما همراه باشید.

یادداشت برداری را فراموش نکنید

یادداشت برداری را فراموش نکنید
یادداشت برداری را فراموش نکنید

 

یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از انجام پروسه تغییر و تحول دکوراسیون خانه می بایست انجام دهید، این است که لیست تمام کارهایی که قصد انجام آن را دارید روی یک کاغذ نوشته تا آن ها را از قلم نیاندازید. این تغییر باید از تغییرات گسترده و عمده مثل اتاق پذیرایی تا ریزترین تحولات را شامل شود. در همین راستا، با انجام این کار خواهید توانست یک محدوده فرضی از هزینه ای که خرج دکوراسیون خواهید کرد داشته باشید.

 

چند تغییر ساده ای که تحولات بزرگ در دکوراسیون ایجاد می کنند

برای ایجاد احساس و جلوه ای جدید در خانه، حتما نباید حرکت های بزرگی انجام داد. گاهی اوقات با انجام کارهای کوچک، به نتایج بزرگی دست پیدا می کنید که خانه شما را متحول می کند. در این قسمت به تعدادی نمونه از این ایده های آسان و کم هزینه که تغییر شگرفی در خانه ایجاد می کنند اشاره کرده ایم.

 

چوب را به فضای خانه تان اضافه کنید

چوب را به فضای خانه تان اضافه کنید
چوب را به فضای خانه تان اضافه کنید

 

یکی از مشکلاتی که بسیاری از صاحب خانه هایی که قصد تغییر دکوراسیون خانه شان را دارند با آن مواجه اند، احساس دلگیر بودن و بی حس بودن فضا است. برای از بین بردن دلگیر بودن فضای خانه، روش های متنوعی وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید. یکی از این روش ها، استفاده از چوب در فضای خانه است. از آن جایی که چوب عنصری طبیعی و بسیار جذاب است، علاوه بر زیباتر کردن فضای خانه محیط آن را دلنشین تر و گرم تر نشان می دهد. خرید انواع میز، مبلمان، تابلو و اکسسوری های چوبی کاری است که شما در این راستا می توانید انجام دهید.

 

ایجاد تعادل بین خطوط و اشکال صاف و منحنی

ایجاد تعادل بین خطوط و اشکال صاف و منحنی
ایجاد تعادل بین خطوط و اشکال صاف و منحنی

 

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود شما از خانه تان خسته شوید، این است که در آن از خطوط صاف و منحنی به درستی استفاده نکرده اید. ممکن است خانه شما دارای خطوط صاف زیادی باشد و همین مورد باعث از بین رفتن جذابیت آن برای شما شده باشد. برای حل این مشکل و ایجاد تغییر دکوراسیون خانه می بایست تعادل بین خطوط را حفظ کنید. برای مثال اگر تابلوهای خانه شما مربع و مستطیل هستند، از یک ساعت دیواری با شکل دایره استفاده کنید.

 

برای بلندتر نشان دادن سقف، میله پرده را بالاتر از قاب پنجره نصب کنید

این اشتباه در بسیاری از خانه ها رخ می دهد که صاحب خانه بدون اطلاع از اصول و استانداردهای نصب پرده در خانه، میله پرده را موازی و یا پایین تر از قاب پنجره نصب می کند و همین مورد باعث می شود سقف خانه کوتاه تر و جلوه پنجره زشت تر به نظر برسد. با نصب میله پرده بالاتر از قاب پنجره سقف را بلندتر نشان داده و با این کار تغییر کوچکی در خانه تان اعمال نمایید.

 

رنگ آمیزی مجدد فضای خانه

رنگ آمیزی مجدد فضای خانه
رنگ آمیزی مجدد فضای خانه

 

یکی از روش هایی که می توان به کمک آن حس و حال جدیدی در فضای خانه به وجود آورد و به آن عمق تازه ای بخشید، استفاده از رنگ بندی تازه ای برای بخش های مختلف خانه است. نکته ای که باعث می شود بسیاری از صاحب خانه ها از خانه شان خسته شوند، وجود رنگ های تکراری در آن است. با انتخاب رنگ های فانتزی و شاد برای دیوارها و وسایل، این کار را انجام دهید. برای مثال، می توانید برای خرید مبلمان جدید، از رنگ های مبل قبلی تان استفاده نکنید. بهترین ترکیب رنگ هایی که به خانه شما جذابیت دوباره ای می بخشد و می تواند باعث تغییر دکوراسیون خانه شما شود را در مقاله زیر مطالعه کنید.

 

دیوارهای خانه را تغییر دهید

دیوارهای خانه را تغییر دهید
دیوارهای خانه را تغییر دهید

 

اگر به دنبال تغییر و تحولات گسترده ای در دکورسیون داخلی خانه تان هستید، جالب است بدانید با تغییرات کوچکی روی دیوار‌ها صورت می دهید، می توانید فضا را به کلی تغییر دهید. مثلا می‌ توانید روی دیوار‌ها خطوط راه‌ راه پهن یا باریک بکشید و یا با نصب چند تابلو عکس خانوادگی، حس و حال تازه ای را در این فضا ایجاد کنید. اگر دیوار خانه شما کاغذ دیواری است، با رنگ آمیزی مجدد و یا تعویض طرح کاغذ دیواری خانه تان را متحول کنید. در هر صورت این نکته را فراموش نکنید دیوار اصلی خانه مهم ترین و اولین فضایی است که بازدیدکنندگان خانه شما با آن روبرو می شوند و برای ایجاد تغییر دکوراسیون خانه ابتدا از دیوارها می بایست شروع کنید.

 

وسایل خانه تان را جابجا کنید

وسایل خانه تان را جابجا کنید
وسایل خانه تان را جابجا کنید

 

یکی از ایده های ساده و بدون هزینه برای ایجاد تغییر و تحولات که در بسیاری از موارد هم جواب می دهد، جابجایی اجزای درون خانه است. به این شکل که جای مبلمان یا میز تلویزیون را تغییر دهید و یا شکل انداختن فرش ها را نسبت به قبل متحول کنید. با این کار شما هیچ هزینه جدیدی صرف نکرده و در عین حال با فضای تازه ای روبرو هستید. اگر امکان جا به جایی وجود دارد اول از همه جای مبلمان تان را عوض کنید. چراکه این وسیله بیشترین تاثیر را در دکوراسیون دارد. به یاد داشته باشید تغییر جای وسایل فقط برای اینکه دکوراسیون منزل تان به روز شود انجام می شود و با جا به جا کردن وسایل، نباید عنصر جدیدی در دکوراسیون حذف یا اضافه شود و صرفا نوع چیدمان دکوراسیون منزل تان تغییر خواهد کرد.

 

رفع مشکلات کلی و جزئی دکوراسیون

گاهی اوقات این مسئله پیش می آید که دکوراسیون خانه، شما را خسته نمی کند بلکه مشکلات و ایراداتی که در خانه به وجود آمده است شما را مجبور به ایجاد تغییر و تحولات می کند. در این گونه حالات می بایستی آن قسمت از خانه که با مشکل روبرو شده است را پیدا کرده و سعی در رفع آن داشته باشید. یک خانه ممکن است با مشکلات متنوعی همچون نور کم، رنگ های ناهماهنگ، چیدمان نامناسب، وسایل به درد نخور، دکوری های شکسته و مشکل دار شده و غیره روبرو شود. تا حد امکان سعی کنید این مشکلات را رفع کنید تا فضای بهتری را در خانه تجربه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر