معماریان مگ
تغییر دکوراسیون خانه ای در استانبول

راه حل های کاربردی در تغییر دکوراسیون خانه ای در استانبول

به عنوان یک نمونه موردی از تغییر دکوراسیون خانه ، می خواهیم خانه ای را معرفی کنیم در استانبول ترکیه؛ این خانه یک آپارتمان قدیمی در “etiler” استانبول بود؛ گویی که همه جای خانه تخریب شده و فقط ستون هایش سالم مانده بود؛ اما حالا پس از بازسازی و تغییر دکوراسیون خانه، انگار که خانه از نوساخته شده.

“Serhan gurkan” معمار این پروژه، برای هر فضا در این خانه یک راهکار ارائه داده. در پایان، یک خانه بسیار مدرن و زیبا با فضاهایی که تو در تو و متصل هستند، ساخته شده است. این خانه با فضاهای دلنشین و صمیمی که دارد، خانه ای برای یک خانواده گرم و صمیمی می باشد.

راه حل های کاربردی سالن پذیرایی در تغییر دکوراسیون خانه ای در استانبول

سالن پذیرایی

فرم ها دایره ای شکل و رنگ هایی در تونالیته زرد و خاکستری در این خانه جلب توجه می کنند. یک کاناپه خاکستری با صندلی های زرد رنگ شاخص های دکوراسیون این خانه هستند. ستون های سنگ مرمری که با براقیت و شفافیت خود فضا را دلباز تر کرده اند. استفاده به جا از چوب در دکوراسیون خانه در قسمت های مختلف دیده می شود که یاد طبیعت را در این خانه زنده می کند.

راه حل های کاربردی سالن پذیرایی در تغییر دکوراسیون خانه ای در استانبول

کتابخانه

از پشت کتابخانه ای که در بین دو ستون قرار گرفته، به عنوان کابینت برای آشپزخانه استفاده شده است. استفاده از تکنیک های متفاوت برای بخش بندی با سنگ های مرمر، طرح های متنوعی را در این خانه ایجاد کرده است. در تغییر دکوراسیون خانه این خانه به راه حل هایی برای استفاده چند منظوره از فضاها اهمیت زیادی داده شده.

 

 

شروع تغییر دکوراسیون خانه

صاحبان خانه که پس از سال های طولانی که در آمریکا زندگی کرده اند، حالا به استانبول بازگشته و تصمیم به خرید یک آپارتمان نه چندان لوکس و تغییر دکوراسیون خانه گرفته اند؛ این آپارتمان ۴خوابه ، با زیربنای ۲۵۰ متر مربع، را خریداری کرده اند. بعد از ۶ ماه کار برای ساخت این دکوراسیون، خانه به این شکل با ۵ اتاق خواب و راهروهای دلباز، درآمده است.

فضای ناهار خوری

در این قسمت که به سبک صنعتی نزدیک است، یک میز ناهار خوری بسیار مدرن قرار گرفته است.صفحه روی میز ساخته شده از چوب بلوط طبیعی است، که روی پایه های فلزی و سنگ مرمر قرار گرفته. این میز و صندلی و نیمکت های آن دست ساز و سفارش ویژه معمار می باشد. روی زمین پوست های چرم گاو پهن شده که جلوه خاصی به فضا می دهد. در دیوار نیز یک تابلوی نقاشی از هنرمند ترکیه ای “halis basharir” می بینید.

راه حل های کاربردی فضای ناهار خوری در تغییر دکوراسیون خانه ای در استانبول

مقدمات در تغییر دکوراسیون خانه

در ابتدا، سقف و تمام دیوارها بجز سطح ستونها گچ کاری شده و پوشش سطحی به آنها داده شده و سپس رنگ شده اند. یک ورودی و سالن پذیرایی فراخ و دلباز، یک آشپزخانه اپن بزرگ، اتاق مستر بزرگ و یک اتاق میهمان، تغییرات جدیدی هستند که در این خانه ایجاد شده و فضاها را کاربردی تر کرده است. ستون هایی که رنگ و رو یشان رفته بود، به همان صورت باقی مانده اند! طرح هایی با استفاده از گرافیت روی ستون ها طراحی شده که یک اثر هنری را روی ستون ها به جا گذاشته.

آشپزخانه

سازه های آهنی که در آشپزخانه به چشم می خورند، در ترکیب با سنگ های طبیعی این فضا، یک ترکیب متریال زیبا را نشان می دهند. محیط باز این آشپزخانه با فضای ناهار خوری در ارتباط است. دیوار های روبرو با کاشی های دست ساز آبی و قرمز پوشانیده شده که یک کنتراست زیبا از رنگ ها را نمایش می دهد. صندلی های بار در کنار جزیره این آشپزخانه و لوستر های سیاه رنگ در بالای آن بر سبک صنعتی این فضا نیز تاکید می کند.

راه حل های کاربردی آشپزخانه در تغییر دکوراسیون خانه ای در استانبول

مصالح و متریال ها در تغییر دکوراسیون خانه

در دکوراسیون این خانه ۴ ماده بیش از همه متریال ها به چشم می خورد. چوب بلوط، سنگ مرمر، بتن و آهن. این مصالح همانطور که در دیوار ها و سقف خانه به کار رفته اند، در مبلمان های قسمت های حمام، آشپزخانه و اتاق های خواب نیز استفاده شده اند.

همین استفاده از مصالح طبیعی و ارگانیک است که سبب برجسته بودن این طراحی دکوراسیون شده است. در برخی جاها سبک صنعتی و در برخی سبک اسکاندیناوی حاکم است. این سبک های متفاوت با یک هارمونی خاص به هم مرتبط هستند. رنگ ها و فرم های خانه بدون اینکه چشم ها را خسته کند، در داخل خانه جاری هستند.

 

 

هدف معمار در تغییر دکوراسیون خانه

بزرگترین موفقیت معمار این خانه در این بوده که راه حل های کاربردی را که  بین این فرم ها پنهان شده، پیدا کرده است. کتابخانه هایی که ستون ها را پنهان کرده، کابینت های آشپزخانه در پشت کتابخانه ها، طاقچه های کوچک پنهانی که در همه جای خانه به چشم میخورد و… . پس از تغییر دکوراسیون خانه، گویی که خانه جان دوباره گرفته و زنده شده؛ تمام قسمت های خانه یک کاربری پیدا کرده و هیچ فضای پرت و به درد نخوری در خانه نمانده و حتی فضاهای چندکاره در خانه ایجاد شده است. تغییر دکوراسیون خانه طوری انجام شده که حس تازگی و طبیعی بودن در فضا خود را نشان دهد.

اتاق مدیتیشن

یک اتاق ویژه مدیتیشن برای افراد خانواده که مدیتیشن اهمیت زیادی برایشان دارد، طراحی وساخته شده است. در این اتاق ساده فقط اشیایی که مورد نیاز هستند قرار گرفته شده اند. برای گرمایش کف، از کفپوش های چوبی استفاده شده است. بالشتک های رنگی در کف این اتاق، طبق سلیقه خود صاحب خانه است. در دیوارهای خانه، سنبل های ماه تولد افراد خانه که بر طبق تقویم مایا هستند، یافت می شود.

راه حل های کاربردی اتاق مدیتیشن و حمام در تغییر دکوراسیون خانه ای در استانبول

حمام مخصوص میهمان ها

حمام میهمان که فضای کوچکی را دارا می باشد، با دیوار پوش های متفاوتی پوشانده شده که به آن جان بخشیده اند. کف حمام و دیوارها با سرامیک های با کیفیت بالا، پوشانده شده اند. اکثر تزئینات این مکان هم سفارش ویژه برای معمار خانه هستند.

وجود فرم های دایره ای بعد از تغییر دکوراسیون خانه

صاحبان خانه که فرم های دایره ای را به فرم ها و شکل های تیز و چهارگوش ترجیح می دادند، مبلمان خود را بر این اساس انتخاب کرده اند. چیزی که خواسته معمار بود،ساختار هایی با بافت خام، جلوه طبیعی، حسیات گرم بود که در این خانه به وفور دیده می شود.

اتاق خواب

هارمونی رنگهای زرد و خاکستری از سالن پذیرایی تا داخل اتاق خواب ها نیز ادامه یافته. در برخی جاها با استفاده از آهن در این دکوراسیون، سبک اسکاندیناوی حس می شود که با یک هویت صنعتی آمیخته شده است. در طراحی و تغییر دکوراسیون خانه، استفاده از روشنایی هایی که زیاد به چشم نیاید و انسان را خسته نکند، اهمیت داده شده.

راه حل های کاربردی اتاق خواب در تغییر دکوراسیون خانه ای در استانبول

اتاق نوزاد

در دیوار هایی که برای اتاق خواب نوزاد ۱٫۵ ساله این خانواده طراحی شده، فرم های بی نظیری وجود دارند که وظیفه ایجاد روشنایی خفیف در این اتاق را دارند. همانند این لانه پرنده روی دیوار.

راه حل های کاربردی اتاق نوزاد و حمام مستر در تغییر دکوراسیون خانه ای در استانبول

حمام مستر

کابین حمام و روشویی دو نفره و سنگ مرمر این قسمت، مخصوص و سفارشی برای این خانه ساخته شده است. تمام سنگ های مرمر، شیرآلات و بافت های شیشه ای بطور ماهرانه ای انتخاب شده اند. در جلوی آینه دایره ای شکل روشویی، بر روی زمین یک قالیچه حصیری دایره ای شکل پهن شده که به اهمیت فرم های دایره ای در این خانه تاکید می کند.

تنها در ظاهر نه بلکه در هنگام تماس با اشیا و دیوارهای خانه نیز، می شود این حس صمیمیت و گرمی را حس کرد. این دکوراسیون طبیعی و در اوج صمیمیت، همین حس ها را در انسان ایجاد می کند. به همین دلیل فقط صاحبان این خانه نه، بلکه کسانی که مدت کوتاهی نیز در این خانه باشند، این حس ها را در این مکان احساس خواهند کرد.

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر