معماریان مگ

تغییر و تحول دکوراسیون خانه برای عید نوروز

تغییر دکوراسیون برای عید
تغییر دکوراسیون برای عید

تغییر دکوراسیون برای عید | قدم به قدم با خانه تکانی عید نوروز

تغییر دکوراسیون برای عید می تواند به حل و فصل مشکلات دکوراسیون شما منجر شود که این برای خانه شما خیلی خوب است. با تغییر دکوراسیون برای عید روح تازه ای به فضای خود تزریق می کنید. در هنگام خانه تکانی عید، شما می توانید وسایل تازه ای خریداری یا وسایل قدیمی را کنار بگذارید. خانه تکانی عید برای قسمت های مختلف‌ خانه در این مقاله موضوع بحث ماست که به آن اشاره کرده ایم.

 

اهمیت دکوراسیون عید و چگونگی تغییر آن

ماه های پایانی سال که می رسد، بیشتر خانواده ها به فکر خانه تکانی عید و سر و سامان دادن دکوراسیون خانه شان می افتند. خانه تکانی عید نوروز، در واقع یکی از عادت های ایرانیان است که از دیرباز انجام می شده و بیشتر مردم در روزهای پایانی سال به انجام آن می پردازند. در خانه تکاتی عید، بخش های مختلف‌ خانه مثل اتاق خواب ها، آشپزخانه، اتاق نشیمن و غیره مورد توجه صاحبان خانه قرار گرفته و مشکلات آن ها رفع می شود. گردگیری از دیگر اعمال خانه تکاتی عید است. تغییر دکور آن قسمت هایی از خانه که می بایست اصلاح شوند می تواند روح تازه ای به خانه ما در عید نوروز تزریق کند. از این رو، برای گردگیری و خانه تکانی عید نکاتی وجود دارد که در این مقاله از معماریان مگ، به بررسی آن ها پرداخته ایم.

اهمیت دکوراسیون عید و چگونگی تغییر آن - تغییر دکوراسیون برای عید
اهمیت دکوراسیون عید و چگونگی تغییر آن

 

 

خانه تکانی منزل برای عید

برای خانه تکانی عید، بهترین کار استفاده از هوش و ذکاوت خود شماست. برای ایجاد تغییرات در ابتدا سلیقه خود را در نظر بگیرید و سپس با تغییرات جزئی در بخش های گوناگون، مشکلات آن را حل نمایید. برای شروع خانه تکانی عید، از اقلام دکوری و ملزومات ریز و کوچک شروع کنید؛ اگر وسیله ای در دکوراسیون شما وجود دارد که نیازی به آن نداشته و صرفا فضای خانه را اشغال کرده است، آن را کنار گذاشته و فضا را باز کنید. برای قسمت هایی که فکر می کنید ناقص بوده و نیاز به خرید وسیله و قرار دادن در آن بخش دارند، نسبت به بودجه و سلیقه تان از بهترین طرح هایی که با دکوراسیون شما همخوانی دارد استفاده نمایید.

خانه تکانی منزل برای عید - تغییر دکوراسیون برای عید
خانه تکانی منزل برای عید

 

تغییر دکوراسیون اتاق خواب برای عید

اتاق خواب خانه از جمله قسمت هایی در خانه است که در دید مستقیم بازدیدکنندگان قرار ندارد ولی می تواند بسیار جذاب و خاص طراحی شود. بافت اتاق خواب، به بافت کلی خانه بستگی دارد. خانه های قدیمی اتاق خواب های قدیمی دارد و خانه های مدرن، دارای اتاق های مدرن است. برای تزیین اتاق خواب و دکور آن، چه وقتی بهتر از عید است؟ در عید می توانید به بهانه خانه تکانی، سری به روی اتاق خواب خود کشیده و از ایده هایی که قبلا می خواستید در اتاق استفاده کنید، همین حالا استفاده نمایید. اگر رنگ و فضای دیوارهای اتاق خواب تان خسته تان کرده است، می توانید کاغذ دیواری طرح جدیدی را بکار ببرید که دیوارهای دکوراسیون داخلی اتاق شما را بپوشاند. آباژور، صندلی، تخت خواب، میز توالت و تابلوهای دیواری نیز از دیگر ایده هایی هستند که اتاق خواب شما را در عید دچار تغییر و تحول می کند.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب برای عید - تغییر دکوراسیون برای عید
تغییر دکوراسیون اتاق خواب برای عید

 

 

خلوت کردن دکوراسیون خانه برای عید

اولین و مهم ترین قدمی که می توانید در راستای خانه تکانی عید نوروز، مرتب کردن فضای داخلی و تغییرات اساسی دکوراسیون داخلی انجام دهید، خالی کردن خانه از تزیینات و لوازم جانبی شلوغ و زیاد است. این لوازم جانبی، شاید در نگاه اول زیبا و جذاب به نظر برسد اما واقعیت این است که گرما و صمیمیت را از فضای ما می گیرد و باعث سردرگمی هرچه بیشتر افراد درون خانه می گردد. شما باید بگذارید خانه تان نفس بکشد و اگر از مجسمه، تابلو و اکسسوری های مختلف استفاده می کنید، نزدیک عید وقت آن می شود که دستی به روی آن ها کشیده و اگر نیاز اساسی به آن ها ندارید از دکوراسیون تان حذف کنید. این مسئله به صورت علمی نیز ثابت شده است که خانه های خلوت، آرامش بیشتری میان افراد خانواده در جریان است.

خلوت کردن دکوراسیون خانه برای عید - تغییر دکوراسیون برای عید
خلوت کردن دکوراسیون خانه برای عید

 

تنظیم روشنایی خانه و استانداردسازی آن

گاهی وقت ها، ‌همه اجزای خانه مان، زیبا، جذاب و چشم نواز است اما به خاطر نبود نورپردازی کافی، این زیبایی و‌جذابیت به چشم نمی آید و محیطِ خانه مان، تاریک و بی روح است. ما در معماریان مگ نمی گوییم در مصرف برق اسراف کنید، اما عوض کردن یک لامپ خراب یا جایگزین کردن یک لامپ پرمصرف با چند لامپ کم مصرف یا حتی نورپردازی منحصر به فرد و خاص یک بخش از نشیمن به وسیله یک آباژور ساده، جلوه تازه ای و جذاب به محیط خانه شما می بخشد. استفاده از لامپ های LED و تزیینی برای اتاق خواب، نور مخفی برای سقف و آرک برای دکوراسیون آشپزخانه های ایرانی، از دیگر ایده هایی است که نورپردازی خانه را کامل می کند. اگر نورپردازی خانه دچار مشکل شود، تمام دکور شما تحت تاثیر قرار می گیرد و این موضوع روی آرامش و دل نشینی فضای زندگی شما تاثیر زیادی دارد. از این رو سعی کنید حتما به نورپردازی خانه تان توجه کنید. یکی از منابع خوبی که می توانید به کمک آن از ایده های نورپردازی استفاده کنید، وبلاگ معماریان است. با یک جستجوی ساده به ده ها مقاله با موضوع نور و نورپردازی خانه دسترسی خواهید داشت.

تنظیم روشنایی خانه و استانداردسازی آن - تغییر دکوراسیون برای عید
تنظیم روشنایی خانه و استانداردسازی آن

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون خانه تان برای عید هستید؟

ما برای شما بهترین ایده ها را عملی می کنیم

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

۰۴۴-۳۳۴۷۲۳۴۲

 

خرید بهترین مبلمان برای عید نوروز

خرید بهترین مبلمان برای خانه در عید نوروز، می تواند به جذابیت و منحصر به فرد شدن خانه شما کمک زیادی کند. هنگامی که قصد خرید مبلمان نو برای خانه تان دارید، در ابتدا به جیب خود نگاه کنید و ببینید چقدر هزینه را برای خرید مبلمان کنار گذاشته اید؟ در نظر گرفتن بودجه شما در خرید مبلمان به شما کمک می کند محدود اجناسی که بدرد شما می خورد را بدانید و سردرگم نباشید. مرحله بعد، در نظر گرفتن مدل و سبک مبلمان است. برای خانه های بزرگ می توان از تمام سبک و مدل های مبل استفاده است اما اگر فضای نشیمن شما کوچک است، بهتر است از مبلمان راحتی جمع و جور استفاده کنید. انتخاب سبک و طرح مبل یک امر کاملا سلیقه ای است و ما تنها پیشنهادهای خود را با شما در میان می گذاریم. در مقالات گذشته سایت معماریان مگ، به بررسی سبک های مختلف مبلمان و در فروشگاه های معماریان، انواع مبلمان در سبک و طرح های مختلف موجود است. شما می توانید با مراجعه به این مطالب و بررسی آن ها، به فروشگاه معماریان مراجعه کرده و از محصولات مبلمان ما بازدید نمایید.

خرید بهترین مبلمان برای عید نوروز - تغییر دکوراسیون برای عید
خرید بهترین مبلمان برای عید نوروز

 

اهمیت پرده و خرید آن برای عید

پرده یکی از وسایلی است که تاثیر زیادی روی فضای نشیمن شما دارد و از عناصر مهم دکوراسیون به شمار می رود. پرده با توجه به به سبک دکوراسیون داخلی و همچنین طرح و رنگ سایر ملزومات انتخاب می شود. پس‌ از انتخاب و خرید پرده، نوبت به نصب آن می رسد. نصب پرده باید طبق‌ اصولی صورت پذیرد که این اصول به اندازه های پرده و ارتفاع آن می پردازد. برای مثال، عرض پرده بهتر است دو برابر عرض پنجره باشد و ارتفاع آن، با توجه به سبک پرده با تفاوت هایی روبرو باشد. برای مثال، اگر دکوراسیون پرده شما بلند است، شما باید از پرده هایی استفاده کنید که مقداری از آن روی زمین کشیده شود. بهترین ارتفاع نصب پرده، یک وجب پایین تر از سقف و ۲۰ تا ۳۵ سانتی متر پایین تر از چارچوب پایین پنجره است.

اهمیت پرده و خرید آن برای عید - تغییر دکوراسیون برای عید
اهمیت پرده و خرید آن برای عید

 

 

معماری و طراحی دکوراسیون خانه توسط شرکت معماریان

طراحی دکوراسیون داخلی خانه، برای برخی از افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دکوراسیون داخلی خانه شما، نشان دهنده شخصیت افراد درون آن است و هرچقدر این دکوراسیون مدرن تر و زیباتر باشد، افرادی که به خانه شما مراجعه می کنند احساس بهتر و زیباتری خواهند داشت. از طرفی، داشتن یک دکوراسیون خوب و امروزی، نیازمند تخصص در علم طراحی دکوراسیون است. این علم شامل اصول و استانداردهای خاصی است که در سطوح مختلف توسط افرادی که به آن اشراف دارند، رعایت می شود. یکی از مراکز معتبری که در زمینه طراحی دکوراسیون محیط های مختلف از جمله محیط خانه و معماری بناهای گوناگون از جمله بناهای مسکونی فعالیت می کند، شرکت معماریان است. متخصصین و مهندسین این شرکت آماده ارائه خدمات مختلف این حوزه ها می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق بخش زیر با اپراتورهای ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر