معماریان مگ

استفاده از کابینت در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

 

کابینت در دکوراسیون آشپزخانه یکی از عناصر کلیدی و بسیار جذاب است که می تواند نقش کلیدی و تاثیرگذاری را ایفا کند. برای طراحی و نصب کابینت در دکوراسیون آشپزخانه رعایت برخی نکات لازم است. در این مطلب به این نکات پرداخته و برخی از نمونه های جذاب کابینت در دکوراسیون آشپزخانه را برای شما آورده ایم.

مقدمه ای بر کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

کابینت در دکوراسیون آشپزخانه یکی از فضاهای کاربردی است که ایده های مختلفی جهت طراحی آن وجود دارد. طراحان دکوراسیون داخلی و کسانی که خودشان قصد طراحی دکوراسیون آشپزخانه را دارند، باید با مسائل طراحی داخلی و راه حل هایی که باعث جذابیت و منحصر به فرد شدن دکوراسیون می شوند، همانند نکات انتخاب و نصب کابینت آشنا باشند. طراحی فضای داخلی یک آشپزخانه، در پی برقراری ارتباط بین عوامل داخلی و افرادی که‌ با استفاده از این عوامل به زندگی روزمره در این فضا می پردازند، انجام می شود. بخش از معماریان مگ، به نکات مهمی راجع به کابینت در دکوراسیون آشپزخانه پرداخته ایم؛ شما عزیزان با در نظر گرفتن این نکات و الگوبرداری از طرح های انتهای مطلب، به یک دکور ایده آل و جذاب خواهید رسید. با ما همراه باشید.

مقدمه ای بر کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
مقدمه ای بر کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

 

 

برای انتخاب و نصب بهترین کابینت در دکوراسیون آشپزخانه نیاز است نکاتی را رعایت نمایید. این نکات با توجه به متراژ خانه و شرایط دکوراسیون تعیین می شود و انجام آن بر زیبایی دکور خانه شما می افزاید. برخی از این نکات عبارتند از:

رنگ کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

رنگ کابینت در دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. رنگ کابینت ها با توجه به متریال آن و همچنین سایر ملزومات آشپزخانه تعیین می شود. پیشنهاد می کنیم از رنگ های یکسان با کفپوش یا مخالف پرده ها برای کابینت آشپزخانه استفاده نمایید.

نورپردازی کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

نورپردازی می تواند کمک زیادی به جذاب تر دیده شدن و جلوه بهتر کابینت ها بکند. سعی کنید از نورهای سفید و رنگی استفاده کنید تا چشم را خسته نکند. لامپ های هالوژن نیست انتخاب خوبی است.

نظم و ترتیب کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

بسیاری از خانم های خانه دار، از شیشه ها و ظروف روی کابینت ها استفاده می کنند. عده ای نیز، برچسب های نامناسب و کاغذهای مختلفی را روی درب کابینت می چسبانند. این دو مورد، باعث زشت شدن دکوراسیون کابینت خانه شما می شود و نظم و ترتیب را از آن دور می کند.

نصب کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

نصب کابینت نیز از دیگر مواردی است که اهمیت ویژه دارد. معمولا در آشپزخانه های کوچک و باریک، یک ردیف کابینت روی دیوار نصب می شود و این حالت در آشپزخانه هایی که متراژ بالاتری دارند، گسترده تر و روی دو یا سه دیوار می باشد.

نصب کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
نصب کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

 

متریال های مورد استفاده کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

در طراحی و ساخت کابینت در دکوراسیون آشپزخانه متریال های مختلفی استفاده می شود. این متریال ها شامل نئپوشان، چوب های ام دی اف، چوب درختان مختلف مثل گردو و غیره می باشد. همچنین برای جلوه روی کابینت ها نیز از برچسب و نوار در طرح های مختلف استفاده می شود. این روکش ها ضخامت های گوناگونی داشته و از مقاومت خوبی در برابر حرارت و رطوبت برخوردارند.

 

نکات مهم در نگهداری و استفاده از کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

پس از انتخاب و نصب کابینت مورد نظر خود، مرحله بعد نگهداری و استفاده از این محصول است. کابینت ها می توانند در صورتی که به شکل مناسب و اصولی استفاده شوند، به عنصر کلیدی آشپزخانه شما تبدیل شده و نمای فوق العاده ای را به دکوراسیون خانه شما بدهد. برخی از این نکات عبارتند از:

برای نگهداری کابینت ها، از لولاها و نگهدارنده های فلزی استفاده کنید که مقاومت و استحکام بالایی دارند. امنیت کابینت ها مهم ترین اصل در طراحی و اجرای آن است.

هنگام باز و بسته کردن درب کابینت، توجه کنید که درب آسیب نبیند. سعی کنید تا حد امکان درب ها را آرام ببندید و یا از سرعت گیرهای درب استفاده کنید تا درب کوبیده نشود.

از دستگیره هایی متناسب با اندازه و حالت کابینت استفاده نمایید.

اگر این نکات را رعایت کنید، می توانید سالیان طولانی از کابینت ها استفاده کرده و از مزایای این کالا حداکثر بهره را ببرید.

نکات مهم در نگهداری و استفاده از کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
نکات مهم در نگهداری و استفاده از کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه هستید؟

ما برای شما بهترین دکوراسیون مبلمان منزلتان را فراهم می کنیز

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

مدل های کابینت در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

 

کابینت های سفید و مدرن

شما از کابینت های خود، می توانید به عنوان یک فضای خوب جهت استراحت و غذاخوری استفاده کنید. در این نمونه، از فضای روی کابینت برای همین اهداف استفاده شده است.

کابینت های سفید و مدرن - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
کابینت های سفید و مدرن

 

استفاده از فضای بالای کابینت

هنگامی که قصد چیدمان دکوراسیون آشپزخانه تان را دارید، می توانید فضای بالای کابینت را با استفاده از تابلوها و دکوری های مختلف پر کنید.

استفاده از فضای بالای کابینت - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
استفاده از فضای بالای کابینت

 

دکوراسیون مدرن آشپزخانه جزیره

این دکوراسیون مدرن، در آشپزخانه های جزیره ای کارآمد و مفید می باشد. در این نمونه، نورپردازی شیک و استفاده از فصای خالی بین کابینت و سقف، مهم ترین نکاتی است که می توان توجه نمود.

دکوراسیون مدرن آشپزخانه جزیره - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون مدرن آشپزخانه جزیره

 

پس زمینه کابینت و دیوار

ایجاد پس زمینه آجری، به کمک آجر یا برچسب های این شکلی، به شما کمک می کند یک فضای مدرن و منحصر‌ به فرد را بین سقف و کابینت ها ایجاد کنید.

پس زمینه کابینت و دیوار - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
پس زمینه کابینت و دیوار

 

 

گذاشتن سبد روی کابینت ها

شما می توانید با اضافه کردن سبدهایی روی کابینت، فضای ذخیره سازی جدیدی را برای قرار دادن ملزومات ایجاد کنید.

گذاشتن سبد روی کابینت ها - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
گذاشتن سبد روی کابینت ها

کابینت های ساده و پس زمینه

کابینت های ساده با رنگ قهوه ای، فضایی کلاسیک و شیک را در این آشپزخانه ایجاد کرده که این جلوه با ادغام نمایی منحصر به فرد در پس زمینه، بسیار متفاوت و زیبا شده است.

کابینت های ساده و پس زمینه - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
کابینت های ساده و پس زمینه

 

آشپزخانه تمام کابینت

نصب کابینت هایی از کف تا سقف، جهت ایجاد فضایی برای ذخیره سازی ملزومات مختلف آشپزخانه، یک ایده فوق العاده و کاربردی برای کابینت در دکوراسیون آشپزخانه است.

آشپزخانه تمام کابینت - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه تمام کابینت

 

رنگ بندی متضاد با پس زمینه

رنگ کابینت های شما می تواند متضاد با پس زمینه تان باشد. برای مثال در این نمونه، کابینت های سفید رنگ در پس زمینه سیاه، یک ایده جذاب و الهام بخش به شمار می‌ رود.

رنگ بندی متضاد با پس زمینه - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
رنگ بندی متضاد با پس زمینه

 

کتابخانه ای در آشپزخانه

اگر شخص کتابخوانی هستید، می توانید از کابینت های خانه تان به عنوان قفسه های کتاب استفاده نمایید.

کتابخانه ای در آشپزخانه - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
کتابخانه ای در آشپزخانه

 

 

استفاده از چراغ های چشمک زن

چراغ های چشمک زن، از جمله ایده هایی هستند که بسیار چشم نواز بوده و می تواند یک فضای بی روح را به محیطی شاد و شگفت انگیز تبدیل کند.

استفاده از چراغ های چشمک زن - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
استفاده از چراغ های چشمک زن

 

آشپزخانه فانتزی با پس زمینه گربه

پس زمینه آشپزخانه تان با استفاده از تصاویر جالب و فانتزی مثل گربه بپوشانید. در این صورت، کابینت های شما جلوه بهتری می گیرند. این ایده در آشپزخانه های بزرگ نتیجه بهتری می دهد.

آشپزخانه فانتزی با پس زمینه گربه - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه فانتزی با پس زمینه گربه

 

استفاده از گلبرگ های کاغذی

استفاده از گیاهان و گلبرگ های کاغذی ایده ای است که خودتان هم می توانید آن را عملی کنید.

استفاده از گلبرگ های کاغذی - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
استفاده از گلبرگ های کاغذی

متون جذاب بالای کابینت

مقواهایی که حروف زبان انگلیسی را تشکیل می دهند، می توانند برای قرار گرفتن بالای کابینت در دکوراسیون آشپزخانه بسیار جذاب باشند.

متون جذاب بالای کابینت- کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
متون جذاب بالای کابینت

 

فضای ذخیره سازی بالای کابینت

فضای بالای کابینت، جزو فضاهای ایده آل و جذابی است که می تواند محل ذخیره سازی ملزومات گوناگونی باشد. در این ایده، پرده ای کشیده شده است که فضای بالای کابینت را به حالت انباری تغییر داده است.

فضای ذخیره سازی بالای کابینت - کابینت در دکوراسیون آشپزخانه
فضای ذخیره سازی بالای کابینت

 

طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه توسط گروه معماریان

آشپزخانه، قلب خانه است و زیبایی آن باعث زیبایی و تغییر در فضای خانه شما می شود. اگر این عضو خانه به خوبی طراحی شود و دکوراسیون آن چشم نواز باشد، علاوه بر اینکه نمایی مثبت به خانه می بخشد، باعث تزریق حس زندگی و جریان مثبت انرژی می شود. چیدمان هر آشپزخانه بستگی به موارد زیادی از جمله متراژ آن، رنگ بندی کلی خانه، قدیمی یا نوساخت بودن خانه و غیره می باشد که برای طراحی یک چیدمان دکوراسیون آشپزخانه خوب و قابل قبول، می بایست تمام این موارد را در نظر بگیریم. در این مقاله به 14 ایده در سبک های گوناگون کابینت در دکوراسیون آشپزخانه شما اشاره شد که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود. شما می توانید برای داشتن یک آشپزخانه مدرن ایرانی، با راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

منبع: housebeautiful

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر