معماریان مگ
دکوراسیون و طراحی داخلی بروتالیست

کاربرد بتن در دکوراسیون و طراحی داخلی به سبک بروتالیست

طراحی داخلی به سبک بروتالیست

اصطلاح بروتالیسم (زبره کاری) اولین بار توسط معماران انگلیسی به نام های آلیسون و پیتر اسمیتسون برتی را در سال ۱۹۵۳ میلادی ابداع شد. واژه فرانسوی بروتالیسم به معنای سیمان خام است. این اصطلاح توسط معمار سوییسی لوکوربوزیه برای تشریح متد استفاده اش از سیمان در ساخت بناهای پس از جنگ جهانی دوم استفاده کرد.

بروتالیسم سبکی از معماری است که در آن ساختمان ها کلآ با بتن و بدون روکش با دیگرعناصر کاربردی اجرا می شود. طراحی داخلی به سبک بروتالیست نیز به تدریج رواج یافته است و امروزه بسیار پر کاربرد است. این سبک به خصوص در کشورهای اروپایی مورد توجه بسیار است. به خصوص وقتی با سبک هایی مینیمالیستی و مدرن بکار می رود، میتواند نمونه ای عالی از دکوراسیون داخلی را بدست دهد.

طراحی داخلی به سبک بروتالیست

ویژگی ها طراحی داخلی به سبک بروتالیست

یک ساختمان زمانی نمونه ای از معماری زبره کاری بروتالیست محسوب می شود که نمایی چهارگوش، قالب دار و خشن را از طریق مصالح ساختمانی، شکل و در حتی تاسیسات بیرونی اش به نمایش بگذارد.

در دیزاین فضاهای داخلی به این سبک تک رنگ بودن فضای داخلی، سایه های رنگ خاکستری همراه متریال های طبیعی با بافت های متفاوت و مبلمان نرم و مدرن نشانه های زیبایی شناسی سبک بروتالیستی هستند.

علاوه بر بتن، از دیگر مصالح مورد استفاده در معماری بروتالیست می توان آجر، شیشه، فولاد، سنگ ها رانام برد. برای مثال، شماری از خانه های شخصی طراحی شده توسط شرکت طراحی نما آلیسون و پیتر اسمیتسون از آجر ساخته شده اند.

دکوراسیون داخلی به سبک بروتالیست

در طراحی داخلی به سبک بروتالیست ، بتن یک مرزصنعتی ایجاد می کند

این تقریبا امری بدیهی است که طراحی داخلی به سبک بروتالیست با بتن ، سبک صنعتی را به همراه می آورد. اگر یک سبک صنعتی میخواهید ایجاد کنید ، شما مجبور نیستید به سختی کار کنید تا تصاویری از انبارهای صنعتی با مواد بازیافت شده ماشین آلات بسازید.

اگر قصد دارید این مسیر را طی کنید، طراحی داخلی بتنی را که یک انتخاب طبیعی است ، پیشنهاد می کنیم. در خانه های این سبک ممکن است ، کف بتنی انتخاب شما نباشد. در این صورت ، دیوارهای بتونی یک راه عالی برای ایجاد سبک بروتالیست هستند. این سبک و مصالح به خصوص در برنامه های مفهومی باز به خوبی کار می کنند و در مقایسه با خانه های روستایی چوبی مقرون به صرفه هستند.

طراحی به سبک بروتالیسم

در طراحی داخلی به سبک بروتالیست ، نگهداری از مصالح کابردی آسان است

امروزه مردم زیادی هستند که این سبک را برای دکوراسیون داخلی انتخاب می کنند، زیرا این مواد به ویژه برای نگهداری آسان است. در حقیقت، بخش عمده ای از کار شما زمان خرید اشیای مناسب با این مصالح است. هر وسایل کاربردی چه شومینه، آشپزخانه یا میز که برای سبک بتنی خود انتخاب می کنید، باید به درستی رنگ آمیزی و جلا داده شوند.

در اجرای این سبک در دکوراسیون داخلی از سازنده بخواهید که موارد خاص و لازم را حفظ کند. به عنوان یک قاعده کلی، صرفه جویی در مناصر کاربردی مثل کاغذ دیواری یا پوشش های دیگر و تمیز کردن راحت آن با پاک کننده های غیر ساینده، دلایلی برای انتخاب این سبک است.بتن و سبک بروتالیسم در خانه

در طراحی داخلی به سبک بروتالیست ، بتن بافت را به خانه اضافه می کند

به یاد داشته باشید، در زمینه طراحی داخلی، بافت اشاره به حسی دارد که از طریق عنصر بکار رفته، دریافت میشود و هر کس دست خود را بر روی بتن می کشد، آن را احساس می کند. بافت بتن از جمله یکی از موارد در طراحی شما است که باعث انتقال احساس سریع به بیننده می شود.

هنگامی که شما به دنبال بافت برجسته هستید، کلید ایجاد کنتراست است. به طور خاص، بتن زمانی که آن را در برابر چیزی طبیعی مانند چوب قرار می دهید، به بهترین شکل عمل می کند. شما همچنین باید به رنگ های بتنی توجه داشته باشید و مطمئن باشید که سایه های متضاد را برای بقیه اتاق انتخاب کنید.

دکوراسیون داخلی با بتن

در طراحی داخلی به سبک بروتالیست ، نقطه تمرکز درنظر بگیرید

هر اتاق در خانه شما نیاز به یک نقطه کانونی دارد. از آنجایی که بتن یک ماده سنگین برای کار با آن است، زمانی که در طراحی استفاده می شود، یک وزن بصری برای اتاق به وجود می آید. این به این معنی است که فورا چشم را غرق کرده و فضا را زمین می زند.

این عوامل یک انتخاب عالی برای تبدیل شدن به یک نقطه کانونی در خانه شما می باشد. به عنوان مثال، در تصویر زیر شومینه چنین حضور شاخصی دارد که چشم شما به آن متصل می شود. اگر بخواهید این کار را بکنید، یک عنصر معماری قطعا با این موضوع متناسب است.

طراحی و معماری داخلی بروتالیسم

 نتیجه گیری

طراحی داخلی به سبک بروتالیست و کاربرد بتن به گونه ای متفاوت در دکوراسیون، از روندهای طراحی در سال های اخیر است. در مقابل کسانی که در دکوراسیون داخلی بر روی الگوهای جسورانه تمرکز می کنند و رنگ های درخشان و روشن به کار می برند، بتن ظریف تر است.

به این ترتیب، این پست اختصاص داده شده است که چگونه بتن در نهایت می تواند به فضاهای داخلی نفوذ کند. شما نیز میتوانید با آشنایی از ویژگی های این ماده ساختمانی، جایگاهی در خانه تان برای آن پیدا کنید.

طراحی داخلی به سبک بروتالیست با بتن

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر