۱۵ ایده در دکوراسیون منزل که خوش شانسی می آورد

همانطور که می دانیم، انرژی های زیادی در اطراف و محیط زندگی ما وجود دارد که بعضی از این انرژی ها منفی بوده و لازم است که از محیط خارج شوند. در اصول فنگ شویی راهکارهای بسیاری وجود دارد که شما می توانید از آنها برای دفع انرژهای منفی و جذب رفاه و فراوانی استفاده کنید. تزئین و دکوراسیون خانه خود براساس این اصول میتواند ثروت و خوش شانسی را برای شما به ارمغان بیآورد. مهمتر از همه انرژی فضای شما را مثبت و سرشار از حس زندگی می سازد. اگر شما هم به دنبال جذب انرژی مثبت، سلامتی، خوشبختی و خوش شانسی در خانه خود هستید، به راهنمایی های ما در این باره توجه کنید.

راز های خوش شانسی - 15 مورد از عوامل خوش شانسی در خانه
راز های خوش شانسی

کلید خوش شانسی در خانه| رازهای خوش شانسی در خانه چیست؟ 

۱-یک درب قرمز رنگ برای جذب انرژی مثبت در خانه

ورودی اصلی خانه در فنگ شویی بسیار مهم است، زیرا از این فضا است که انرژی جذب خانه می شود. در حالی که یک درب ورودی اصلی با رنگ پرانرژی قادر به جذب انرژی قوی است. به خصوص اگر درب وردی شما به سمت جنوب باشد، با توجه به اصول فنگ شویی، درب های قرمز یا نارنجی و برای درب های شمالی رنگ های آبی یا سیاه را ترجیح دهید. درهای غرب به رنگ خاکستری یا سفید و درب های شرقی هم به رنگ قهوه ای یا سبز نیز از راهکار هایی هستند که خوش شانسی در خانه تان وارد می کنند.

درب قرمز - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
درب قرمز

۲-بافت و پارچه های نرم برای جذب سلامتی

الگوها  و بافت ها در ایجاد یک احساس خاص در خانه نقش مهمی دارند. به عنوان مثال، یک الگو با خطوط موج دار بهترین طرح برای محل کار است. زیرا این خطوط موج دار نشانی ازآب بوده و ضمن اینکه آرامش را در انسان به وجود می آورد، جاذب ثروت و فراوانی نیز می باشد. یا شما می توانید یک کوسن با طرح های گل برای ایجاد حس طراوت و تازگی در خانه خود بکار ببرید. پارچه های پنبه ای یا کتان نیز برای جذب سلامتی به خانه تان ایده آل است. این براساس برخی مطالعات تابت شده است که، داشتن مواد نرم در خانه شما باعث آرامش و آسایش خواهد شد.

بافت نرم پارچه - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
بافت نرم پارچه

۳-فیل ها عامل خوش شانسی در خانه

فیل ها، براساس اصول فنگ شویی یکی از نمادهای خوش شانسی در خانه شناخته می شوند. فیل ها به عنوان بزرگترین و یکی از قوی ترین حیوانات زمین در جذب ثروت و رفاه، قدرت و ، مهربانی عظمت نقش دارند. همچنین این حیوانات بزرگ و آرام، نماد عقل، وفاداری و پایداری به شمار میروند، که از دلایل استفاده آنها در دکوراسیون خانه است. شما می توانید یک مجسمه کوچک را در خانه خود قرار دهید تا از خانواده تان محافظت کند.

مجسمه فیل - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
مجسمه فیل

۴- ورود خوش شانسی در خانه با گل های تازه

گیاهان و گلهای طبیعی به عنوان حامیان انرژی بخشی در خانه به شمار می روند. گلهای تازه نه تنها با سرسبزی خود خوشبختی و خوش شانسی را در خانه می آورند، بلکه از نظر فنگ شویی ثروت و نعمت های فراوان را نیز به ارمغان می آورند. البته تا زمانی که آن ها خشکیده شوند زیرا نگهداری گل خشکیده انرژی منفی به وجود می آورد. علاوه بر اینها، قرار دادن برخی از گل و گیاهان در فضای ورودی به آراستگی این قسمت از خانه کمک می کند.

گل های تر و تازه - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
گل های سرسبز

 

 

۵- ورود خوش شانسی در خانه با عطر های خوشبو

فضاها، انرژی صاحبان قبلی را حفظ می کنند. اگر به تازگی متوجه شده اید که کارهایتان خوب پیش نمی رود و یا درفضای خانه احساس راحتی نمی کنید، شاید لازم باشد فضاهای زندگیتان را از انرژی منفی رها سازید.  مطمئنا، بخور دادن و استفاده از عطرهای خوشبو و شمع های عطرآگین در خانه، به راحتی و آسایش شما کمک می کند. بنابراین هر موقع که یک روز بدی دارید، عطر و بوی گرم را بسوزانید تا خود را با انرژی مثبت و شانس محاصره کنید. بخور دادن فقط برای خالی کردن فضاها از انرژی نیستند، آنها برای پاک سازی نیزاستفاده می شوند.

عطرهای خوشبو - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
عطرهای خوشبو – ۱۵ مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه

۶- ورود خوش شانسی در خانه با میوه ها

از نظر اصول فنگ شویی میوه ها دارای انرژی است. از میوه های خاص در برنامه های غذایی سنتی فنگ شویی به عنوان نمادهای خاصی از طول عمر، ثروت، رفاه، باروری و غیره مستفاد می شود. هنگام انتخاب تصاویر میوه ها، به عنوان یک درمان فنگ شویی برای دکوراسیون فضاها، به طور عمده باید توسط غرایز خود هدایت شوید و یا درک درستی از انرژی میوه و همچنین خواص دارویی آن داشته باشید. همانطور که گفته شد، مرکبات ثروت را جذب می کنند. بنابراین این مواد غذایی ها را در همیشه درخانه خود داشته باشید تا انرژی مثبت را به خانه برسانید.

میوه ها - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
میوه ها

۷-  کفش دوزک سمبل خوش شانسی در خانه

کفش دوزک در تمدن غربی یک سمبل و نشانه برای خوبی بوده است. کفش دوزک ها شکارچی حشرات مخربی هستند که می توانند به گل ها و گیاهان حمله کنند. تعجب آور نیست که این حشرات سودمند که نقش حیاتی در حفظ باغ ها و طبیعت دارند، به فنگ شویی فرهنگ غربی راه یابند. تقریبا هر کسی این حشرات زیبا را به عنوان نماد تزئینی می بیند، لذت می برد. بعضی از مردم معتقدند که کفش دوزک ها نماد شانس و موفقیت هستند، بنابراین ممکن است دوست داشته باشید یک مجسمه کوچک یا نقاشی از این حشرات زیبا را در خانه ی خود را نگه دارید.

کفش دوزک نماد شانس - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
کفش دوزک

۸-چیدمان دایره ای برای جذب انرژی مثبت

یک نکته دیگر در مورد تنظیم دکوراسیون خانه براساس فنگ شویی این است که مبلمان اتاق نشیمن خود را به شکل دایره ای قرار دهید تا به جریان انرژی مثبت در اتاق کمک کند. همانطور که می دانیم انرژی منفی اغلب در گوشه ها جمع می شوند. بنابراین سعی در خارج کردن راست گوشه ها، از دکوراسیون بهترین اقدام برای جذب خوش شانسی در خانه است. همچنین این چیدمان مبلمان و اشیا برای ایجاد سهولت در حرکت شما، کمک می کند.

چیدمان دایره ای اشیا - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
چیدمان دایره ای مبلمان

 

 

۹- نعل اسب نماد موفقیت و خوش شانسی در خانه

استفاده از نعل اسب به عنوان محافظ و نماد موفقیت به قرن ها پیش باز می گردد. در اغلب کشورهای غربی و همچنین در هند، نعل اسب به عنوان نماد قدرت نیز، دارای تاریخچه ای طولانی است. بنابه فنگ شویی هند، نعل اسب یکی از محبوب ترین نشانه های محفاظت برای یک خانه است. بسیاری از فرهنگ های جهان نیز بر این باورند که یک نعل اسب در بالای درب ورودی خوشبختی و خوش شانسی را برای خانه به ارمغان می آورد. بنابراین، از لحاظ اصول فنگ شویی خوب است که آن را در خانه تان داشته باشید. نعل اسب را بهتر است در جهت های شمال، غرب یا شمال غربی فضای خود نصب کنید.

نعل اسب - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
نعل اسب

۱۰- تمیز نگه داشتن ورودی برای جذب شانس در خانه

اگر شما می خواهید که خوش شانسی و موفقیت به خانه شما راه یابد، مهمترین موردی که باید رعایت کنید، تمیز نگه داشتن ورودی خانه تان است. این تمرین فنگ شویی علاوه بر جذب خوش شانسی در خانه شما، فضای ورودی را جذاب ساخته و به آن حالت دعوت کنندگی می بخشد. نا گفته نماند که بعضی ها معتقدند اگر روز خود را با برداشتن پای راست از در ورودی آغاز کنید، در آن روز شانس با شما همراه خواهد بود.

ورودی تمیز - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
ورودی تمیز

۱۱- چای بابونه ی آرام بخش، جاذب رفاه در زندگی

شما مجبور نیستید دکور و چیدمان کل خانه خود را مجددا تنظیم کنید تا احساس تعادل کنید. چای بابونه گزینه خوبی برای اجرای اصول فنگ شویی و رسیدن به آرامش است. نوشیدن چای بابونه نه تنها خوشمزه و آرامش بخش است، بلکه بعضی نیز معتقدند که این امر به شما رفاه و موفقیت می رساند. در طول روز، یک فنجان چای بابونه دم کرده و از آن لذت ببرید تا اول به آرامش درونی برسید و سپس تمام خوشی ها را جذب کنید.

چای بابونه - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
چای بابونه

۱۲- آینه در دکوراسیون خانه برای جذب انرژی مثبت

آینه یکی از محبوب ترین عناصر کاربردی در فنگ شویی است. از آنجا که آینه ها انرژی عنصر آب در فنگ شویی را به ارمغان می آورند، آنها به عنوان موارد موثر، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این بدان معنی است که شما می توانید آزادانه از آینه ها در جهت های شرق برای سلامتی و جنوب شرقی برای ثروت استفاده کنید. آینه ها اغلب برای جذب بیشتر فرکانس های مثبت در فضای ورودی نصب میشوند.

آینه در فنگ شویی - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
آینه در فنگ شویی

۱۳- نماد ستاره، جاذب شانس و نعمت فراوان

ستاره در فنگ شویی در واقع به هیچ هدف خاصی خدمت نمی کند، اما برخی بر این باورند که این نماد نیز شبیه نعل اسب عمل می کند و اگر کسی آنرا در انبار خود آویزان باشد، شانس و لطف می بخشد.

نماد ستاره - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
نماد ستاره

 

 

۱۴-ماهی و آکواریوم نشانی از ثروت و خوش شانسی در خانه

نماد ماهی از مدت های طولانی، نماد فراوانی و ثروت در فنگ شویی است. از آنجایی که این بزرگترین نشانه ثروت، خوشبختی و خوش شانسی در خانه است، باید برای افرادی که به دنبال شانس هستند، مناسب باشد. بنابراین میتوانید از ماهی های گونه های مختلف برای رسیدن به این هدف استفاده کنید. همچنین میتوانید با یک آکواریوم به زیبایی خانه تان بیافزایید.

ماهی نماد ثروت - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
ماهی نماد ثروت

۱۵- چراغ های رشته ای با نور سفید، پر انرژی همانند خورشید

تئوری نور در فنگ شویی، همه چیز در مورد انرژی است. نور، نماد فیزیکی خورشید است و با تولید گرما، شکلی دیگر از انرژی است. شما میتوانید خارج از منزل خود را با لامپ های روشنایی، چراغهای محوطه سازی و نور سقف را برای اصلاح مناطق براساس فنگ شویی نصب کنید.  اگر خانه شما یک گوشه گمشده داشته باشد، یک نوری که در آن گوشه قرار می گیرد، اغلب می تواند انرژی مثبت را به آن قسمت بیافزاید. آویزان کردن رشته های نور سفید در ورودی و یا در حیاط خود این فرصت جذب انرژی را به خانه شما می دهد و به رسمیت شناختن شادی در آن مکان کمک خواهد کرد.

چرغ ها و روشنایی - 15 مورد برای آوردن خوش شانسی در خانه
چرغ ها و روشنایی

و در آخر، باید بدانید که مهمترین عامل خوش شانسی در زندگی تان خودتان هستیدو فقط شما میتوانید شانشتان رابسازید. بنابراین، اگر می خواهید واقعا خوش شانس باشید باید تلاش کنید. امیدواریم که این ۱۵ عامل نیز به شما کمک کند تا خوشبختی به همراه خوش شانسی وارد خانه تان شود.

 منبع: goodhousekeeping

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر