تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
ایده های جذاب دکوراسیون آشپزخانه عروس ایرانی

ایده های جذاب دکوراسیون آشپزخانه عروس ایرانی

آشپزخانه عروس
آشپزخانه عروس

آشپزخانه عروس | چیدمان آشپزخانه عروس | آشپزخانه مدرن

آشپزخانه عروس و چیدمان آشپزخانه عروس ایرانی تاثیر زیادی در جذابیت خانه نوعروس دارد. در این مطلب، نکات طلایی در آشپزخانه مدرن عروس ایرانی را بررسی کرده ایم.

 

مقدمه مطلب

چیدمان آشپزخانه نوعروس
چیدمان آشپزخانه نوعروس

 

همه می دانندکه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه نوعروس، آشپزخانه می باشد که در آن ملزومات و وسایل زیادی قرار می گیرد. به همین دلیل، رعایت اصول و نکات مهم در زمینه بسیار مهم است. این نکات در نهایت به داشتن چیدمانی ایده آل و جذاب در آشپزخانه نوعروسان ختم می شود و باعث می شود تازه عروس ها بدون دغدغه و نگرانی در محیطی جذاب و آرامش بخش به آشپزی و انجام امور روزمره بپردازند.

آشپزخانه مدرن 2018 ایرانی
آشپزخانه مدرن 2018 ایرانی

 

همانطور که قسمت بالا گفتیم، در دکوراسیون خانه عروس به خصوص عروس های ایرانی، به چیدمان داخلی آشپزخانه توجه ویژه ای می شود. به همین دلیل دکوراسیون آشپزخانه عروس به نسبت دیگر نقاط خانه از اولویت بالاتری برخوردار می باشد. در هر صورت، شما پیشنهادهای زیادی دارید که هرکدام از ایده های متنوعی تشکیل شده اند و می توانید با توجه به سلیقه، بودجه و مقدار زمان آزادتان آنها را انتخاب کرده و تزیینات موردنظرتان را در آشپزخانه انجام دهید. امیدوار هستیم توضیحات و ایده هایی که در این مطلب از معماریان مگ به شما عزیزان گفته ایم بتوانند الگوی مناسبی برای شما بوده و با الهام گرفتن از آن ها، بهترین چیدمان آشپزخانه مدرن را صاحب شوید.

قبل از انجام هرکاری در این زمینه، حتما به یاد داشته باشید آشپزخانه خانه قلب منزل شما است و باید با این تفکر همواره کنار بیایید که بهترین، جذاب ترین و کاربردی ترین دکوراسیون های آشپزخانه در سرتاسر دنیا، صرفا پرهزینه ترین و یا شلوغ ترین آشپزخانه ها نیستند و این یک مسئله ثابت شده است که بایستی در عین زیبایی و جلوه جذاب عناصر در آشپزخانه، به خلوت بودن آن و در دسترس بودن لوازم مورد استفاده و پرکاربرد نیز اهمیت داده و آن را فراموش نکنید.

 

چیدمان جهاز عروس در آشپزخانه

چیدمان جهاز عروس در آشپزخانه
چیدمان جهاز عروس در آشپزخانه

 

در کشور ایران و در میان ایرانی ها، تعداد زیادی از رسم و رسوم های مختلف وجود دارد که در برگزاری جشن عروسی و پیش و پس از آن برپا می شود . قاعدتا برخی برخی از این رسومات ریشه اشتباهی داشته و هیچ سود و منفعتی ندارد و بعضی هایشان درست و مفید است. جالب است بدانید که یکی از رسم های نه چندان خوب و مفید در جشن عروسی های ایرانی، نمایش جهیزیه عروس به خانواده ها است. در مراسم نمایش جهیزیه عروس، تمامی وسایل جهیزینه مانند اجناس یک مغازه در کنارهم و به ترتیب چیده شده و به فامیل و اقوام نمایش داده می شود. گویا آن ها خریدار و عروس فروشنده این لوازم است!

در هر صورت، خوب یا بد بودن این رسم دلیلی بر عدم استفاده آن نشده و در اغلب جشن عروسی ها این رسم اجرا می شود. همانطور که می دانید اغلب وسایل مهم و جلب توجه کننده عروس در آشپزخانه قرار می گیرد. به همین دلیل، دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه عروس و طراحی یک آشپزخانه مدرن ایرانی برای قراردادن وسایل داخل آن، امری ضروری قلمداد می شود. هرچه دکوراسیون آشپزخانه عروس جذاب تر و اصولی تر باشد، وسایل داخل آن هم جلوه زیباتری داشته و هم دسترسی بهتری دارند.

اهمیت چیدمان آشپزخانه عروس در دکوراسیون

اهمیت چیدمان آشپزخانه عروس در دکوراسیون
اهمیت چیدمان آشپزخانه عروس در دکوراسیون

 

افرادی که تاکنون حداقل یک بار جهیزیه عروس را باشند و با کلیات این کار آشنا باشند، اطلاع دارند که نصف خرید جهیزیه عروس مربوط به خرید لوازم آشپزخانه است. چراکه ده ها قلم جنس ریز و درشت برای این فضا وجود دارد و انتخاب بهترین وسیله ای که هم قیمت مناسبی داشته باشد و هم از نظر زیبایی و کاربرد در سطح خوبی قرار داشته باشد کار سختی است. و اما کار سخت تر، تزیین دکوراسیون آشپزخانه عروس است که ظرافت بالایی را می طلبد.

علت اینکه در طراحی چیدمان آشپزخانه عروس بایستی ظریف و دقیق عمل کنیم، این است که در آشپزخانه، ریز وسایل و وسایل درشت زیادی ( که شامل گاز و ماشین لباس شویی، یخچال و ظروف قابلمه و سرویس پلاستیکی و هزار جور خرده ریز دیگر می شود ) وجود دارد که قراردادن هرکدام به نحو احسن، به زمان و خلاقیت بالایی احتیاج دارد.

 

آشپزخانه مدرن، با محیطی آرامش بخش

آشپزخانه مدرن، با محیطی آرامش بخش
آشپزخانه مدرن، با محیطی آرامش بخش

 

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین نکاتی که می بایستی در حین تزیین دکوراسیون داخلی آشپزخانه عروس، مد نظرتان داشته و به آن توجه ویژه نمایید، این است که فضای آشپزخانه را شلوغ و بی نظم نکنید. همانطور که می دانید، آشپزخانه هر خانه، به خصوص آشپزخانه عروس که در آن اغلب وسایل وجود دارد، یکی از شلوغ ترین بخش های خانه است که در اغلب اوقات حجم زیادی از ظروف شیشه ای و بشقاب ها، قابمله، قوطی های حبوبات و و موارد خوراکی و تجهیزات برقی در آن وجود دارد؛ به همین دلیل بهتر است از بکارگیری وسایل تزئینی و دست و پاگیر بدون دلیل منطقی خودداری نمایید.

چراکه فضای آشپزخانه عروس به حد کافی شلوغ است و بکارگیری وسایل بدون کاربرد در آن، باعث می شود آشپزخانه بیش از پیش بی نظم و نامرتب دیده شود که این امر می تواند تاثیرات منفی در کار افراد داخل آشپزخانه داشته باشد. در اغلب دکوراسیون های آشپزخانه مدرن ایرانی و خارجی، می بینیم که حداقل وسایل با حداکثر کاربرد استفاده می شود تا فضای بازتری را در آشپزخانه شاهد باشیم.

ملزومات آشپزخانه عروس ایرانی

ملزومات آشپزخانه نوعروس ایرانی
ملزومات آشپزخانه نوعروس ایرانی

 

مورد بعدی، ملزوماتی است که در یک آشپزخانه ایرانی به کار گرفته می شود. در ایران، بسیار از عروس ها وسایل داخل آشپزخانه را از روی لیست جهیزیه خریداری می کنند. لیست جهیزیه لیستی است که در آن به صورت کامل و دقیق تمام وسایلی که در خانه عروس به کار می آید ذکر شده است. این لیست، بسیار کامل است و اشتباهی که بسیار از تازه عروس ها دچار آن می شوند، این است که از این لیست بدون در نظر گرفتن شرایط خودشان استفاده می کنند.

ممکن است یک عروس به تعداد زیادی از لوازم موجود و رایج آشپزخانه نیازی نداشته باشد و در عوض وسایلی بدردش بخورد که در لیست نیامده است. به همین دلیل، قبل از خرید هرچیزی در جهیزیه، به شرایط خود توجه کرده و سپس اقدام به خرید وسایل موردنیازتان کنید. در آشپزخانه نیز بهتر است تا حد امکان وسایل کم و کاربردی باشد. چراکه هرچقد وسایل ریز و کم کاربرد بیشتر باشد، دکوراسیون شلوغ تر و نامرتب تری خواهید داشت.

 

رنگ بندی آشپزخانه مدرن ایرانی

رنگ بندی آشپزخانه مدرن ایرانی
رنگ بندی آشپزخانه مدرن ایرانی

 

روش دیگری که به کمک آن می توانید چیدمان آشپزخانه عروس را مرتب و منظم تر نشان دهید، بکارگیری تم های رنگی محدودی است که فضای داخلی تان را جذاب تر نشان می دهد. برخی از این ترکیب های رنگی عبارتند از ترکیب رنگ های سفید و قرمز، و یا سبز و زرد، آبی و سفید و حتی طوسی و بنفش که هرکدام خواص منحصر به فرد خود را داشته و مناسب دکوراسیون خاصی است.

بنابراین بهتر است از یک یا دو رنگ شاد و دلباز که مورد علاقه تان نیز هست، به عنوان رنگ کابینت ها و سایر لوازم و اکسسوری های آشپزخانه عروس استفاده کرده و رنگ سایر وسایل تزیینی مثل سرویس پارچه های مورداستفاده، اکسسوری های یخچال ، پراچه رومیزی میز نهار خوری و لوازمی که روی آن قرار می گیرد و سایر وسایل و عناصر تزیینی و کاربردی آشپزخانه را حول محور آن رنگ انتخاب نمایید. بدین ترتیب، آشپزخانه شما دارای یک هارمونی مشخص و بسیار جذاب خواهد بود که ترکیب وسایل را بانظم تر و جلوه کلی را هماهنگ تر نشان می دهد.

 

کابینت آشپزخانه عروس

کابینت آشپزخانه عروس
کابینت آشپزخانه عروس

 

شاید مهم ترین و جلب توجه کننده ترین وسیله در هر آشپزخانه ایرانی، کابینت هایی باشند که روی دیوارها و نقاط مختلف آشپزخانه نصب می شوند. در هر آشپزخانه عروس ایرانی، انواع مختلفی از کابینت و قفسه ها به کار گرفته شده و در آن ها وسایل مختلفی قرار می گیرد. انتخاب نوع چوب، رنگ بندی کابینت و همچنین موارد دیگر مثل تعداد آن، تاثیر زیادی در زیباتر شدن چیدمان آشپزخانه تان دارد.

فراموش نکنید نوع چینش وسایل در قفسه ها و کابینت ها از اهمیت زیادی در چیدمان آشپزخانه عروس برخوردار بوده و در هنگام چینش این وسایل، بهتر است علاوه بر جذابیت و جلوه شیک، به در دسترس بودن، امنیت و همچنین کاربرد تمامی اجزا توجه ویژه نمایید. در انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه عروس، می توانید با متخصصان این زمینه مشورت کرده تا بهترین محصول را از نظر رنگ بندی و جنس خریداری نمایید.

سخن پایانی

آشپزخانه مدرن عروس 2019
آشپزخانه مدرن عروس 2019

 

در این مطلب، به بررسی چند نکته مهم و اصولی در آشپزخانه نوعروس های ایرانی پرداختیم. این نکات در هر آشپزخانه مدرن باعث زیباتر شدن فضای داخلی می شود. امیدواریم این مطلب، مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. در صورت نیاز به انواع ملزومات و اکسسوری های دکوراسیون، به فروشگاه معماریان مراجعه نموده و اگر نظر و پیشنهادی راجع به این مطلب دارید، از طریق فرم نظرات به اطلاع ما برسانید.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا