معماریان مگ

طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک و لباس فروشی

دکوراسیون بوتیک | معماری و طراحی دکوراسیون بوتیک و لباس فروشی

دکوراسیون بوتیک، برای صاحبان این نوع مغازه ها اهمیت فراوانی دارد. اکثر مشتریان، جذب مغازه ای می شوند که دکوراسیون بوتیک جذابی داشته باشد و در یک نگاه باعث کشیده شدن مخاطب به سمت کالا های موجود در آن شود. برای اینکه بتوان به بهترین دکوراسیون بوتیک هر مغازه دست یافت، نکاتی وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره کرده ایم. تا پایان همراه ما بوده و اگر نظری داشتید از طریق بخش نظرات به گوش ما برسانید.

مقدمه

دنيای مد و لباس يکي از پيشرفته ترين فضا ها در ارتباط با دکور و نمايش اجناس مي باشد. با پیشرفت این صنعت باید انتظار داشته باشیم که نحوه طراحی فروشگاه پوشاک باید شانه به شانه با پیشرفت این صنعت بروز شود. در طراحی دکوراسیون بوتیک مواردی چون المان های معماری، نورپردازی، دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه قرار می گیرد اما نکته ای که نباید از نظر دور شود تجهیزات دکوراسیون بوتیک است.
در گذشته نه چندان دور تنها بخش چیدمان پوشاک، ویترین فروشگاه بود اما همانطور که می دانیم امروز طراحی داخلی فروشگاه پوشاک و تجهیزات آن از نظر اهمیت با ویترین فروشگاه برابری می کند.
این کار به دو شکل امکان پذیر است:

راه اول: طراحی دکوراسیون بوتیک از لحاظ المان های معماری، تا با ساخت دکور های زیبا پوشاک به بهترین شکل در آن جانمایی شود و مخاطب بتواند به راحتی به آن نزدیک شود.
راه دوم استفاده از تجهیزات فروشگاه پوشاک است، این تجهیزات دارای تنوع بسیار بالایی بوده که به غیر از کاربری بسیار مفید می توان از آن به عنوان نوعی دکوراسیون فروشگاه پوشاک هم یاد کرد چون در طراحی آن به غیر از استحکام بالا نکات زیبایی شناسی هم رعایت شده است.

معماری و طراحی دکوراسیون بوتیک و لباس فروشی
معماری و طراحی دکوراسیون بوتیک و لباس فروشی

 

نور پردازی روی کالاها در دکوراسیون بوتیک

در طراحی داخلی باید راحتی مشتری را در نظر بگیرید. مشتری باید به تمام اجناس دسترسی داشته باشد تا بتواند با آرامش خیال انتخاب کند. چنانچه فضای مغازه‌ تان اجازه می‌ دهد، محل مناسبی برای استراحت همراهان مشتری در نظر بگیرید. بارها پیش‌ آمده که همراهان فرد به دلیل خستگی، خریدار را از ادامه راه منصرف می‌ کنند. نکته دیگر نوع چیدمان و نورپردازی بر روی کالاها است. این کار باید طوری صورت بگیرد که خریدار را مجذوب کند. تابش مستقیم نور به کالا در مغازه نمی تواند ایده خوبی باشد و باید نور با زاویه ای به کالا بتابد که بهترین نمای آن جنس توسط مشتری دیده شود.

نور پردازی روی کالاها در دکوراسیون بوتیک
نور پردازی روی کالاها در دکوراسیون بوتیک

 

عناصر مهم در دکوراسیون بوتیک

به طور کلی برای ساخت و طراحی دکوراسیون بوتیک، باید مواردی را در نظر گرفت و طبق آن موارد، به طراحی مغازه و فروشگاه پرداخت. برخی از این موارد عبارتند از :

 • نمای بیرونی فروشگاه
 • رخت آویز لباس ها
 • چیدمان لباس ها در فروشگاه
 • توجه به زیبایی کفپوش و دیوارها
 • طراحی مدرن و کم نظیر بوتیک
 • قفسه های شیک برای لباس
 • طریقه چیدمان لباس روی قفسه
 • سالن استراحت فروشگاه
 • دکور داخلی مغازه
 • اتاق های پرو
 • نمایی از اتاق پرو و سالن چک کردن لباس
 • ویترین های دکوری
 • مکانی برای انتظار همراهان
 • نقشه معماری فروشگاه بوتیک لباس
عناصر مهم در دکوراسیون بوتیک - دکوراسیون بوتیک
عناصر مهم در دکوراسیون بوتیک (1)

 

عناصر مهم در دکوراسیون بوتیک - دکوراسیون بوتیک
عناصر مهم در دکوراسیون بوتیک (2)

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون بوتیک هستید؟

مشاوران ما می توانند برای اجرای پروژه هایتان شما را یاری کنند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

اهمیت دکوراسیون اختصاصی در لباس فروشی

همانطور که می دانید، دکور و ویترین مغازه جایی است که قرار است برای فروشگاه مشتری جذب کند. بنابراین اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست. حال اگر این مغازه، فروشگاه پوشاک باشد، اهمیت دکور و ویترین دو چندان است. در کل، طراحی و دکوراسیون مغازه، تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری دارد و اگر طبق اصول و به صورت استاندارد طراحی شود، می تواند برای صاحب مغازه و فروشنده بسیار مثمر ثمر واقع شود. در قسمت زیر، مواردی را برای شما آورده ایم که تاثیر زیادی در بهتر شدن دکوراسیون بوتیک شما دارد.

اهمیت دکوراسیون اختصاصی در لباس فروشی - دکوراسیون بوتیک
اهمیت دکوراسیون اختصاصی در لباس فروشی

 

استفاده از رنگ های جذاب متناسب با نوع مغازه

بوتیک یا لباس فروشی همان جایی است که باید از قدرت رنگ ها استفاده کرد. منظور از قدرت رنگ ها، قابلیت جلب توجه آن هاست که باعث می شود بازدید کننده های مغازه شما به قسمت های مختلف جذب شوند. برای این که به فروشگاه خود جذابیت بدهید، می توانید از چند رنگ شاد و خاص استفاده کنید. حتی می توانید در این زمینه زیاده روی کنید و تعداد بیش تری از رنگ ها را به کار بگیرید. استفاده از رنگ های مناسب هر مغازه نیست مورد دیگری است که باید در نظر گرفت. برای مثال بوتیک های دخترانه از رنگ هایی مثل صورتی و قرمز، بوتیک های رسمی از رنگ های سفید و مشکی و بوتیک های پسرانه نیز بسته به فضای موجود، از رنگ های فانتزی مختلف استفاده کنند.

استفاده از رنگ های جذاب متناسب با نوع مغازه - دکوراسیون بوتیک
استفاده از رنگ های جذاب متناسب با نوع مغازه

 

چیدمان لباس ها را عوض کنید

چیدمان خسته کننده و روتین لباس ها را کنار بگذارید و به دنبال یک چیدمان متفاوت با ظاهری جدید باشید. به جای استفاده از رگال و قفسه های تکراری به سراغ گزینه های جدیدتر و جایگزین بروید. تا جایی که می توانید، مدل آویزها را خودتان طراحی کنید. به جای قفسه های بزرگ، طاقچه های مدرن و زیبا را جایگذاری کنید. به دنبال راه هایی برای نمایش لباس ها بگردید که قبلا به کار برده نشده اند. به این شکل می توانید یک فضای متفاوت درست کنید و توجه ها را بیش تر جلب کنید. این جلب توجه در نهایت باعث جذب مشتری به آن کالا شده و باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

 

استفاده از گیاهان طبیعی در دکوراسیون بوتیک

گیاهان از آن گزینه های جذابی هستند که به هر جا وارد شوند و در هر مکانی قرار بگیرند، با خود جذابیت خاصی را به همراه می آورند. با این حساب، اگر جای گلدان ها در بوتیک شما خالی است، همین حالا دست به کار شوید. وجود فضای سبز می تواند همان چیزی باشد که نیاز دارید تا فضا را زنده کنید و حال و هوای آن را تغییر دهید. می توانید یک قسمت از فضا را به گلدان ها اختصاص دهید. گل های آپارتمانی و تزئینی، ایده ای است که گروه معماریان به شما پیشنهاد می کند از آن استفاده کنید. شما می توانید حتی از این گلدان ها در دکور اصلی مغازه بهره ببرید.

استفاده از نور پردازی بی نقص

اگر به دنبال این هستید که هیچ قسمتی از دکوراسیون زیبای بوتیک شما از چشم پنهان نماند و می خواهید نمایش اجناس کامل و بدون نقص باشد، باید برای نورپردازی هم برنامه داشته باشید. این یعنی یک نورپردازی عادی نمی تواند کافی باشد. سعی کنید قسمت هایی که در مرکز توجه هستند و شما می خواهید بیش تر دیده شوند را با دقت بیش تری نورپردازی کنید و از تکنیک های مختلف و روش های جدید برای روشن کردن فضاهای مورد نظرتان بهره بگیرید. همچنین از نور هایی با رنگ های مختلف بهره ببرید و صرفا نورهای سفید و زرد را در مغازه خود بکار نگیرید.

استفاده از نور پردازی بی نقص - دکوراسیون بوتیک
استفاده از نور پردازی بی نقص

 

اهمیت مانکن‌ ها در دکوراسیون بوتیک

به جرات می‌ توان گفت یک فروشگاه لباس بدون حضور مانکن جلوه‌ و زیبایی خاصی ندارد. مانکن‌ ها علاوه بر زنده و پویا تر کردن محیط داخلی مغازه و دکور آن، عنصر مناسبی برای به نمایش گذاشتن انواع لباس هستند. آن‌ها به لباس‌ ها انرژی و نمای جذاب می‌ بخشند و نشان می‌ دهند یک لباس بر روی بدن چگونه قرار می‌ گیرد. وجود یک مانکن در دکور مغازه برای نشان دادن پرفروش ترین جنس یا بهترین کالای موجود در مغازه، یکی از کارهای مفیدی است که می توان در این راستا انجام داد.

اهمیت مانکن‌ ها در دکوراسیون بوتیک - دکوراسیون بوتیک
اهمیت مانکن‌ ها در دکوراسیون بوتیک

 

بهترین چیدمان قفسه ها در طراحی دکوراسیون بوتیک

نشان دادن و معرفی کالاهای موجود در مغازه، مهم ترین بخش این کار است که باید به بهترین شکل انجام شود. به سراغ شلف‌ های دیواری و باکس‌ های زمینی بروید. قفسه های چند طبقه دیواری بهترین فضا برای نمایش اجناس خرده ریز هستند. از باکس‌ ها می‌ توانید به‌ عنوان محلی برای نشستن افراد و استراحت آن ها هم استفاده کنید.

بهترین چیدمان قفسه ها در طراحی دکوراسیون بوتیک - دکوراسیون بوتیک
بهترین چیدمان قفسه ها در طراحی دکوراسیون بوتیک

 

به این مقالات نیز نگاهی بیاندازید:

 

چکیده آنچه در این مقاله گفته شد:

شاید آن چیزی که افراد را به داخل یک بوتیک می کشاند، فقط به کیفیت و جذابیت اجناس خلاصه نشود. شاید پشت بازدیدهای مکرر از یک فروشگاه، چیزهای دیگری هم نهفته است که معمولا آن قدرها جدی گرفته نمی شود. صد البته اگر به این چیزها اهمیت بدهید، شما هم صاحب یکی از بوتیک های جذاب و محبوب شهر می شوید که دکوراسیون آن ها رمز جلب توجه شان است. به طور کلی می توان گفت طراحی دکور یک مغازه نقش بسزایی در جذب مشتری و انتخاب یک فروشگاه توسط مشتریان دارد. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه یک دکوراسیون بوتیک فوق العاده داشته باشید تا علاوه بر زیبایی، مشتریان را نیز به سمت خود بیاورید.

طراحی دکوراسیون بوتیک توسط شرکت معماریان

چیدمان یک فروشگاه خورده فروشی لباس به مشتریان این امکان را میدهد تا محصول مورد نظر خود را به سادگی پیدا کرده و خریدی لذت بخش و آسان را تجربه کنند. در همین حال در یک فروشگاه لباس با چیدمان صحیح میتواند کمکی به شما در حفظ امنیت فروشگاه باشد. یک چیدمان صحیح در فروشگاه پوشاک میتواند به افزایش تردد در یک فروشگاه پوشاک کمک کند و مشتریان بار اول را به مشتریان دائم تبدیل کند. همواره در طراحی باید سود دهی و رضایت مشتری سر لوحه کار قرار گیرد. آتلیه طراحی دکوراسیون معماریان، با تکیه بر سال ها تجربه کار موفق و بر جای گذاشتن ده ها نمونه کار سطح بالا و موفق، یکی از مراکز معتبر و مورد اعتماد مشتریان در زمینه طراحی دکوراسیون بوتیک و لباس فروشی می باشد.

تماس با معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر