معماریان مگ

15 ایده دکوراسیون رنگ مشکی برای اتاق

دکوراسیون رنگ سیاه
دکوراسیون رنگ سیاه

دکوراسیون رنگ سیاه | 15 ایده جذاب برای چیدمان اتاق بر اساس رنگ سیاه

دکوراسیون رنگ سیاه در اتاق های ما، فضایی کلاسیک و مدرن ایجاد میکند و با استفاده از دکوراسیون رنگ سیاه میتوانیم محیط را بازتر و نو تر نشان دهیم. همچنین دکوراسیون رنگ سیاه برای اتاق نوجوانان و آشپزخانه های مدرن بسیار کاربردی است.

در این مقاله به 15 ایده استفاده از دکوراسیون رنگ سیاه پرداخته ایم. از شما بازدیدکننده عزیز وبسایت شرکت معماریان شما دعوت می کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید و اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به این مقاله داشته، از طریق فرم نظرات به اطلاع ما برسانید.

 

1- اضافه کردن نقش های گرافیکی و جزئیات به دیوار سیاه اتاق

صاحب این خانه آقای “Garrow Kedigian” دیوارهای این خانه را به رنگ مشکی درآورده و روی آنها نقوشی سفید ( مثل گچ ) کشیده است. جزئیات این معماری، خیلی شبیه به معماری دهه 1920 میلادی است که البته نیز به ظاهر خانه خیلی می آید!

اضافه کردن نقش های گرافیکی و جزئیات به دیوار سیاه اتاق - دکوراسیون رنگ سیاه
اضافه کردن نقش های گرافیکی و جزئیات به دیوار سیاه اتاق

 

2- استفاده 50/50 از رنگ سفید در دکوراسیون رنگ سیاه

طراحان این خانه، “هیلاری توماس” و “جف لینکلن” از عناصری استفاده کردند که ریشه های آن به گذشته برمیگردد ولی هنوز هم طرفداران زیادی دارد. پس زمینه سیاه و سفید راه راه و کفپوش های مشکی براق که از استحکام بالایی برخورد دار است، باعث جلوه پیدا کردن آینه و لوستر در این اتاق شده و زیبایی آن را دو چندان کرده است.

استفاده 50/50 از رنگ سفید در دکوراسیون رنگ سیاه - دکوراسیون رنگ سیاه
استفاده 50/50 از رنگ سفید در دکوراسیون رنگ سیاه

 

 

3- اتحاد رنگ سیاه در صندلی و سایر وسایل اتاق

این فضا به عنوان یک دفتر کار در خانه و یک لایه کلاسیک در دکوراسیون کلی خانه به سبک “چیدمان های کیبوردی” توسط “مایکل ایودسس” طراحی و اجرا شده است. رنگ سیاه مات امکان ترکیب عناصر مختلف (کابینت،درب،میز و صندلی) را به عنوان یک کانون پر زرق و برق و تجملاتی فراهم میکند.

اتحاد رنگ سیاه در صندلی و سایر وسایل اتاق - دکوراسیون رنگ سیاه
اتحاد رنگ سیاه در صندلی و سایر وسایل اتاق

 

4- سقف را سیاه رنگ کنید

“استفن شوبل” طراح دکوراسیون داخلی این اتاق کتابخوانه زوج صاحب خانه را پشت تخت خواب آن ها قرار داده است؛ متوجه شدید؟ بله درست است این یک کاغذ دیواری با طرح کتابخانه است و نه خود کتابخوانه واقعی! رنگ سیاه برای سقف نیز ظاهر دیوارها و سقف این خانه را یک پارچه میکند و اتحاد عناصر را بهم نمیریزد. این دکوراسیون رنگ سیاه یک ایده فوق العاده برای استفاده در اتاق است.

سقف را سیاه رنگ کنید - دکوراسیون رنگ سیاه
سقف را سیاه رنگ کنید

 

5- رنگ سیاه لاکی و لعابی برای وسایل اتاق آشپزخانه

یک آشپزخانه کوچک در آپارتمانی واقع در شهر منهتن توسط “نیک اولسن”، توسط کابینت های لعابی پوشانده شده است که باعث دو برابر شدن نمای زرق و برق دار آشپزخانه شده است. استفاده از رنگ های لاکی براق برای وسایل در دکوراسیون، در کنار رنگ های فانتزی و شاد میتواند نمایی فوق العاده به اتاق شما ببخشید.

رنگ سیاه لاکی و لعابی برای وسایل اتاق آشپزخانه - دکوراسیون رنگ سیاه
رنگ سیاه لاکی و لعابی برای وسایل اتاق آشپزخانه

 

6- لوازم خانگی و کابینت هایی با رنگ سیاه در خانه

“استیون میلر” با یک پالت رنگی سیاه و سفید دکوراسیون این آشپزخانه را در سال 2014 طراحی کرد. این ایده فضایی دراماتیک در محیط ایجاد میکند و بسیار کلاسیک و مدرن است. یخچال، اجاق گاز، دیوارها و کابینت های سیاه چیزی است که در این دکوراسیون مشاهده میکنیم.

لوازم خانگی و کابینت هایی با رنگ سیاه در خانه - دکوراسیون رنگ سیاه
لوازم خانگی و کابینت هایی با رنگ سیاه در خانه

 

7- دکوراسیون رنگ سیاه در یک حمام کوچک

چه کسی میگوید یک فضای کوچک حتما باید رنگ روشن داشته باشد؟ این حمام کوچک توسط “Mark D. Sikes” طراحی شده و دیوار های سیاه لعابی آن، این اتاق را شبیه به یک جعبه جواهر کرده است. آینه هایی هم که در دکوراسیون این حمام کوچک قرار دارد باعث ایجاد احساس راحتی میشوند.

دکوراسیون رنگ سیاه در یک حمام کوچک - دکوراسیون رنگ سیاه
دکوراسیون رنگ سیاه در یک حمام کوچک

 

 

8- استفاده از دکوراسیون رنگ چوب سیاه

“سوزان فریر”، در خانه ای در دریاچه مارتین ایالت آلاباما است، از دکوراسیون چوبی استفاده کرده است و کفپوش، سقف، پله ها و دیوار های این اتاق چوبی است. استفاده از رنگ سیاه برای چوب های این اتاق، یک ایده خوب و خوش سلیقگی است که این خانوم طراح در این دکوراسیون از آن بهره برده است.  جنس چوب دیوارهای این اتاق نیز آبنوس غنی است که پیش تر درمورد آنها صحبت کرده بودیم.

استفاده از دکوراسیون رنگ چوب سیاه - دکوراسیون رنگ سیاه
استفاده از دکوراسیون رنگ چوب سیاه

 

9- ترکیب سیاه و سفید برای اتاق نوجوان

دکوراسیون رنگ سیاه میتواند برای اتاق یک نوجوان واقعا کارآمد باشد. میتوانید دیوارها و سایر عناصر این اتاق را به رنگ تیره دربیاورید و فقط از بالش های روشن برای گذاشتن روی تخت خواب استفاده کنید. طراح دکوراسیون این اتاق آقای “Windsor Smith” رنگ بندی و تابلوی این اتاق را به گونه ای قرار داده است که نوجوان در آن حس یک سوپر استار سبک راک موسیقی را میکند.

ترکیب سیاه و سفید برای اتاق نوجوان - دکوراسیون رنگ سیاه
ترکیب سیاه و سفید برای اتاق نوجوان

 

10- ترکیب رنگ سیاه و سفید برای ایجاد یک منظره کلاسیک

صاحب این آشپزخانه در سانفرانسیسکو از ایده ی آقای “استفن شوبل”، طراح دکوراسیون داخلی، برای نشان دادن سبک چیدمان شخصی آشپزخانه اش استفاده کرده است؛ کابینت های سیاه رنگ احساس بی نظیری به فضا تزریق میکند و میز نقره ای باعث شدتر شدن فضا میشود. استفاده از بشقاب ها و چینی های سفید در دکوراسیون این آشپزخانه، بین رنگ ها تعادل ایجاد کرده است.

ترکیب رنگ سیاه و سفید برای ایجاد یک منظره کلاسیک - دکوراسیون رنگ سیاه
ترکیب رنگ سیاه و سفید برای ایجاد یک منظره کلاسیک

 

 

11- برجسته کردن چیدمان راه راه در دکوراسیون رنگ سیاه

اگر چه بیشتر فضاهای بیرونی رنگ های روشن را برای محیط خود استفاده میکنند، “مری مک دونالد” رنگ های سیاه و سفید را در این خانه کلاسیک بکار گرفته است که البته زیبایی خاصی هم دارد. او می گوید: “من عاشق یک اتاق بیرونی هستم. نوارهای سیاه و سفید در پشت تراس یک بازی ساده در نگاه افراد ایجاد میکند. همچنین گیاهان پرتعداد در این خانه، به شاداب تر شدن فضا بسیار کمک میکند و نوعی تعادل بین وسایل و رنگ بندی این خانه ایجاد میکند.

برجسته کردن چیدمان راه راه در دکوراسیون رنگ سیاه - دکوراسیون رنگ سیاه
برجسته کردن چیدمان راه راه در دکوراسیون رنگ سیاه

 

12- استفاده از دکوراسیون رنگ سیاه برای بازتر نشان دادن فضا

آقای “Windsor Smith” می گوید: هنگامی که شما در خانه راه میروید، نگاهتان به بیرون می افتد و رنگ سیاه و سفید محیط خانه را در بر میگیرد. دیوار و فرش سیاه، ایده ای است که آقای اسمیت برای این اتاق انتخاب کرده و باعث بازتر دیده شدن محیط میشود. همچنین قرار دادن یک میز پینگ پونگ وسط این اتاق، اتاق نشیمن خانواده را تا حدودی تبدیل به اتاق بازی آنها کرده است و حالت رسمی ای که رنگ مشکی به این اتاق بخشیده است را از آن دور میکند.

استفاده از دکوراسیون رنگ سیاه برای بازتر نشان دادن فضا - دکوراسیون رنگ سیاه
استفاده از دکوراسیون رنگ سیاه برای بازتر نشان دادن فضا

 

13- با استفاده از رنگ سیاه، یک گذرگاه مدرن طراحی کنید

اگر فکر میکنید که رنگ سیاه بسیار پررنگ و در چشم است، سعی کنید فقط از یک اتاق برای رنگ آمیزی به این رنگ استفاده کنید. این امر به شما برای رنگ آمیزی اتاق های دیگر آزادی میدهد. در خانه آقای “Houston” که توسط “Rob Southern” طراحی شده است، دیوارهای لعابی سیاه و چراغ های گازی روی آن، و در کنار آنها 2 صندلی سفید باعث ایجاد محیطی بسیار مدرن و جذاب میشود و شما را هنگام خروج به سمت در راهنمایی میکند!

بااستفاده از رنگ سیاه، یک گذرگاه مدرن طراحی کنید - دکوراسیون رنگ سیاه
بااستفاده از رنگ سیاه، یک گذرگاه مدرن طراحی کنید

 

14- خانه ای لوکس با دکوراسیون راه راه

طراح “Carleton Varney” برای تبدیل این کلبه ی زیبا به خانه ای لوکس، از این دکوراسیون برای بخش ورودی و راهروهای خانه استفاده کرد. در فضایی باز، طراحی کلاسیک در کنار دیوارهای راه راه سیاه و سفید و فرش گورخری که روی پله ها نصب شده است، ایده خوبی برای لوکس تر نشان دادن دکوراسیون خانه است.

خانه ای لوکس با دکوراسیون راه راه - دکوراسیون رنگ سیاه
خانه ای لوکس با دکوراسیون راه راه

 

 

15- دکوراسیون رنگ سیاه برای کابینت های داخلی

کابینت های سیاه در آشپزخانه سادگی و شفافیت را به وجود می آورد. آنها همچنین یک پس زمینه کامل برای نمایش مجموعه ای از ظروف چینی سفید رنگ هستند. طراح دکوراسیون این آشپزخانه ایده ای ساده و زیبا را انتخاب کرده که شما هم اگر به دنبال یک دکوراسیون رنگ سیاه ارزان قیمت هستید، میتوانید از این ایده استفاده کنید.

دکوراسیون رنگ سیاه برای کابینت های داخلی - دکوراسیون رنگ سیاه
دکوراسیون رنگ سیاه برای کابینت های داخلی

 

چکیده آنچه در مقاله دکوراسیون رنگ سیاه اتاق گفته شد:

در این مقاله ای که خواندید، دیدید که رنگ سیاه بر خلاف نظر بسیاری از مردم، میتواند رنگ خوبی برای دیوارها و وسایل اتاق باشد. از اتاق حمام گرفته تا آشپزخانه و اتاق نشیمن، ایده های مخصوص رنگ سیاه دارد که با استفاده از این ایده ها میتوان یک دکوراسیون رنگ سیاه شیک و مجلل را طراحی و اجرا نمود. بسیاری از این ایده ها و دکوراسیون ها ساختار ساده و آسانی دارد و خود شما هم میتوانید آن را طراحی و اجرا کنید اما برخی از دکوراسیون های رنگ سیاه نیاز به نظر علمی کارشناسنان حوزه طراحی دکوراسیون داخلی دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی توسط شرکت معماریان

گروه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با دارا بودن متخصصین این حوزه و با تکیه بر سالها تجربه کار موفق در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون، مجری صفر تا صد سفارشات و پروژه های دکوراسیون داخلی شماست؛ اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که مایلید اتاقتان به صورت حرفه ای و اصولی از رنگ مشکی به عنوان رنگ پایه استفاده کند، همین حالا با شماره های درج شده در سایت استفاده کنید و با مشاورین معماریان در تماس باشید.

تماس با شرکت معماریان

شرکت معماریان، یکی از با سابقه ترین شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. شما بازدیدکننده گرامی اگر مایل به همکاری با شرکت ما بوده و یا پیشنهاد پروژه ای دارید، می توانید با شماره دفتر مرکزی ما تماس گرفته و با اپراتورهای ما در ارتباط باشید. همچنین اگر پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی راجع به این مطلب و دیگر مطالب سایت در نظر دارید، و یا قصد ارسال پروژه جدیدی را به ما دارید، از طریق لینک تماس با ما به اطلاع ما برسانید.

این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماریان تهیه شده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم؛ شما می توانید از مقالات دیگر سایت نیز دیدن نمایید و در صورت نیاز به همکاری، از طریق لینک های موجود با ما در ارتباط باشید.

منبع : Housebeautiful

تهیه و ترجمه اختصاصی توسط گروه آریان معماری

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

1 نظر

  • جالب بود من همیشه رنگ سیاه برای دکوراسیون خانه انتخاب نمیکردم ولی واقعا جالب بود الان نظرم عوض شد.