معماریان مگ

معرفی 7 شهر عجیب و غریب در جهان

شهر های عجیب و غریب
شهر های عجیب و غریب

شهر های عجیب و غریب| با 7 شهر از عجیب ترین شهر های دنیا آشنا شوید

شهر های عجیب و غریب، در سراس دنیا وجود دارند. هر کدام از این شهر های عجیب و غریب دارای ویژگی ها و خصوصیت خاص شگفت انگیزی هستند که باعث تمایز آن ها از شهر های دیگر می شود. این مقاله از سایت آریان به بررسی شهر های عجیب و غریب جهان اختصاص دارد. در این مقاله به 7 نمونه از جالب ترین شهر های عجیب و غریب اشاره کرده ایم. یک شهر پر از افراد بازنشسته، یک شهر دیگر که در آن افراد ادعا می کنند با مرده ها صحبت می کنند و … از جمله مواردی است که در این مقاله آن را برایتان آورده ایم. این شهر ها معمولا مکان های نامطلوبی برای زندگی بشر هستند و مناطقی می باشند که به قشر خاصی از افراد عجیب و غریب اختصاص داده شده است.

شهر کوتوله ها

در این شهر که در چین قرار دارد، نزدیک به 100 نفر از انسان های قد کوتاه و به اصطلاح کوتوله زندگی می کنند. شرایط زندگی آن ها نسبت به انسان های دیگر متفاوت است. به گونه ای که مسکن آن ها تامین شده و درآمد منصفانه ای نیز از طرف دولت به آن ها داده می شود. آن ها در قلعه کوچکی کار می کنند؛ در این قلعه ها، آن ها لباس های سربازان و زنان درباری قرون وسطا را می پوشند و قدم می زنند و روزانه برای صد ها مهمان، نمایش رقص و آواز های انگلیسی اجرا می کنند. مدیر این مجموعه از علاقه خود به جذب افراد این چنینی بیشتری خبر داده است که در چین فعالیت می کنند و اغلب نیز مشکل کار دارند و در خیابان زندگی می کنند. وی پیش بینی کرده است حدود 800 تا 1000 نفر در آینده نزدیک به این مجموعه کمک خواهند کرد.

شهر کوتوله ها - شهر های عجیب و غریب
شهر کوتوله ها – 1

 

شهر کوتوله ها - شهر های عجیب و غریب
شهر کوتوله ها – 1

 

 

شهری که مردمانش با ارواح صحبت می کنند

گروهی از مردم که در اوایل قرن 19 زندگی می کردند، در جنبشی به نام روحانیون حضور داشتند؛ این افراد به دنبال ارواح از دست رفته گانشان بودند و سعی در ارتباط برقرار کردن با آن ها داشتند. هم اکنون آن ها در این شهر گرد هم آمدند. شهری که مردمش ادعا می کنند با ارواح صحبت می کنند. این شهر در سال 1879 و در نزدیکی دریاچه نیویورک ساخته شد و یکی از جادبه های گردشگری می باشد. هر ساله توریست های زیادی به این منطقه سفر می کنند تا ببینند ادعای مردم آن مبنی بر صبحت با ارواح صحت دارد یا خیر. اگر رسانه ای بخواهد در این شهر فعالیت کرده و گزارش تهیه کند، می بایست سه شنبه ها، یک تایم 30 دقیقه را به مقامات این شهر ارائه کند تا مورد ارزیابی قرار بگیرد.

شهری که مردمانش با ارواح صحبت می کنند - شهر های عجیب و غریب
شهری که مردمانش با ارواح صحبت می کنند – 1

 

شهری که مردمانش با ارواح صحبت می کنند - شهر های عجیب و غریب
شهری که مردمانش با ارواح صحبت می کنند – 2

 

شهر عجایب سیرک

کارگران و بازیگران کارناوال وقتی که در جشن ها نیستند، در کجا زندگی می کنند و امورات خود را می گذرانند؟ بسیاری از مردم در خانه های عادی زندگی می کنند، اما در اواسط قرن بیستم میلادی، برخی از کارکنان کارناوال به دنبال محلی بودند که با توجه به شرایط جسمی و فیزیکی غیر معمولی که داشتند، بتوانند در آن با آرامش و بدون مشکل زندگی کنند. گیبسونتون، منطقه ای است در فلوریدای آمریکا که در آن ماهیگیران و بازیگران کارناوال زندگی می کنند. این افراد اغلب ویژگی های عجیب دارند مثلا یکی از آن ها بسیار قد بلند است، دیگری بسیار کوتاه و … . این شهر در اصطلاح به شهر عجایب سیرک معروف شد. در این شهر افراد جالبی زندگی می کنند. همچنین این شهر دارای یک سالن دیدنی موزه با عکس های قدیمی کارناوال و ستاره های آن است و در نزدیکی آن روستایی وجود دارد که بازنشستگان کار کار، در آن زندگی می کنند. این شهر از نمونه های جالب شهر های عجیب و غریب می باشد.

شهر عجایب سیرک - شهر های عجیب و غریب
شهر عجایب سیرک – 1

 

شهر عجایب سیرک - شهر های عجیب و غریب
شهر عجایب سیرک – 2

 

شهر بدون قانون !

این شهر که نمونه چهارم از مجموعه شهر های عجیب و غریب است و در جنوب کالیفرنیا قرار دارد، زمانی یکی از پایگاه های جنگ جهانی دوم بود که نیروی دریایی ایالات متحده از آن استفاده می کرد. این اردوگاه، پس از جنگ رها شد اما تعداد زیادی از کارگران شرکت های شیمیایی، در اوایل دهه 1960 به این مکان آمده و زندگی کردند. به مرور زمان در این منطقه افراد بیشتری ساکن شدند و در آن مسافرخانه ها، رستوران ها و مکان های مختلفی شروع به فعالیت کردند. هم اکنون افراد کمی در این شهر ساکن هستند و علت آن نیز مسائل مربوط به زباله هایی است که در این مکان ریخته می شود. ورودی این شهر به وسیله سازه ای تحت عنوان “کوه رستگاری” که یک تپه رنگارنگ با جمله ای از کتاب مقدس است، پوشش داده شده است.

شهر بدون قانون ! - شهر های عجیب و غریب
شهر بدون قانون ! – 1

 

شهر بدون قانون ! - شهر های عجیب و غریب
شهر بدون قانون ! – 2

شهر شطرنج در روسیه

زمانی که رئیس جمهور یک کشور، رهبر فدراسیون شطرنج جهانی است، شگفت آور نیست که پایتخت آن کشور به عنوان “شهر شطرنج” شناخته شود. الیستا، واقع در استان جنوبی کالمیکیا، سازه ای است که تنها می توان از آن به عنوان یک معبد مخصوص بازی شطرنج یاد کرد. البته این معبد، به دلیل فقر شدیدی که مردمان این شهر دارند، در حال نابودی است. این شهر پر از نماد های شطرنج است و هزینه های هنگفتی برای ساخت آن خرج شده است. همچنین دو مجموعه شطرنج غول پیکر از جنس تخته های سنگ مرمر نیز به عنوان یادبود رویای رئيس جمهور در این شهر قرار گرفته است.

شهر شطرنج در روسیه - شهر های عجیب و غریب
شهر شطرنج در روسیه

 

 

شهر زیر زمینی در استرالیا

تقریبا 2000 نفر در این غارهای زیرزمینی  که در شمال استرالیا ساخته شده است، زندگی می کنند. در سال 1915، این شهر که تقریبا به طور کامل در زیر زمین قرار گرفته است، پایتخت جهانی سنگ اوپال لقب گرفت که در آن بیش از 70 میدان سنگ اوپال قرار دارد. حفاری خانه های زیر زمینی نه تنها به دلیل وجود این سنگ با ارزش صورت گرفته است، بلکه از دیگر دلایل آن نیز می توان به مصون بودن از گرما و سرما اشاره کرد. این شهر شامل قبرستان های زیرزمینی، کلیساها و مغازه ها است. اگر می خواهید از سنگ اوپال بیشتر بدانید روی لینک زیر کلیک کنید :

شهر زیر زمینی در استرالیا - شهر های عجیب و غریب
شهر زیر زمینی در استرالیا – 1

 

شهر زیر زمینی در استرالیا - شهر های عجیب و غریب
شهر زیر زمینی در استرالیا – 2

 

شهر زیر زمینی در استرالیا - شهر های عجیب و غریب
شهر زیر زمینی در استرالیا – 3

 

شهر رمز آلود زیر کوه های آلپ

شما هرگز حدس می زدید که در زیر کوه های آلپ شمالی در اتریش، یک خانه ی مدرن با سیستم عظیم و پیچیده تزئین شده قرار دارد که در آن از هنر معابد معنوی گذشته استفاده شده است. این سازه، در دهه 1970 ساخته شده و با نقاشی های خیره کننده و شیشه های رنگارنگ، محلی رمز آلود را تشکیل داده است.

اوبرت اربرو، کارگزار سابق بیمه، در سن 57 سالگی با ایجاد چشم انداز هایی جذاب این مکان را به وجود آورد. با مرور زمان، دوستان اون نیز به اون ملحق شدند و در نهایت گروهی بزرگ به فعالیت در این مجموعه مشغول شدند. سر انجام دولت ایتالیا جلوی استفاده از این پروژه را گرفت و این ملک را مصادره کرد؛ اما در نهایت به اوبرت و یارانش اجازه داده شد تا ساخت این مجتمع را کامل کنند. در حال حاضر 600 شهروند در این معبد به عبادت مشغولند و در آن فعالیت دارند. این مکان زیر زمینی برای بازدید عموم آزاد است.

شهر رمز آلود زیر کوه های آلپ - شهر های عجیب و غریب
شهر رمز آلود زیر کوه های آلپ

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

یکی از جاذبه های گردشگری هر کشور، مناطق و شهر های عجیب و غریب است که بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب می کند. شهر هایی که اغلب ویژگی منحصر به فردی را دارا می باشند. سفر به این شهر ها تجربه لذت بخشی است که البته کار آسانی هم نیست. ما در این مقاله از سایت معماریان، شما را به این شهر ها برده و 7 نمونه از شهر های عجیب و غریب را معرفی کرده ایم.

معماری و ساخت مجتمع ساختمانی توسط شرکت معماریان

گروه معماری و طراحی دکوراسيون معماریان از سال 1386 و با شعار “کاری کن بهترین باشی”، در زمينه معماری سازه‌ های مختلف فعاليت می کند و در طول اين مدت توانسته ده‌ ها نمونه کار موفق و پروژه داخلی و خارجی را از خود به جای بگذارد. اين پروژه‌ ها توسط متخصصين مجرب و مهندسان کارکشته شرکت معماریان انجام‌ شده که در رأس آن‌ ها مهندس آريان قرار دارد.

ساخت و معماري سازه‌ های گوناگون از جمله ساختمان‌ های مسکونی، اداری، هتل‌ ها، مراکز خريد و غيره از جمله خدماتی است که شرکت معماریان در بالاترين سطح آن را به صورت اختصاصي و صفر تا صد انجام مي‌ دهد. شما نيز اگر از جمله افرادی هستيد که مايليد پروژه‌ های معماری و طراحي دکوراسيون خود را به گروه ما واگذار کنيد، از شماره‌های مندرج در سايت استفاده کرده و با مشاورين ما در تماس باشيد.

از اینکه تا پایان مقاله امروز همراه ما بودید، متشکریم! در صورت تمایل از دیگر بخش های سایت نیز دیدن بفرمایید.

منبع : weburbanist

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر