معماریان مگ

18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی

گل های تابستانی
گل های تابستانی

گل های تابستانی | بهترین و زیباترین گل های تابستانی کدامند ؟

گل های تابستانی ، همانطور که از اسم آنها پیداست گیاهانی هستند که در تابستان رشد و تکثیر پیدا می کنند. بسیاری از این گل ها صرفا جهت زیبایی به کار می روند ولی تعداد زیادی از آنها نیز علاوه بر زیبایی، مصارف دارویی و پزشکی و حتی غذایی دارند. گل های تابستانی را می توان در خانه و آپارتمان پرورش داد. در این مقاله 18 مورد از بهترین گل های تابستانی را به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید از آن ها در مکان های مختلف از جمله آپارتمان، محل کار، باغچه، باغ و غیره استفاده کنید. تا پایان این مقاله با معماریان همراه شوید.

 

گل همیشه بهار

این گل که در مناطق شمال آمریکا و اروپا می روید از جمله گل هاییست که علاوه بر زیبایی، خواص دارویی نیز دارد. گل همیشه بهار در رنگ های طلایی، مِسی و نارنجی رشد می کند و به دلیل رنگ روشن و پرانرژی ای که دارد، باعث شادابی و سرزندگی باغ در طول تابستان می شوند. همچنین مراقبت از آنها بسیار ساده می باشد و این امر موجب محبوبیت زیاد این گل نزد دوستداران گل های تابستانی شده است.

گل همیشه بهار - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل همیشه بهار

 

گل ادریس

از اواخر بهار تا اوایل پاییز، این گل زیبایی و جذابیت را برای باغ و باغچه شما به ارمغان می آورد. واقعیت جالبی که درمورد این گل وجود دارد این است که رنگ آنها براساس “یون های آلومینیومی” موجود در خاک تغییر می کند! به طوری که در خاک اسیدی رنگ صورتی و در خاک قیلیایی آبی رنگ است. بهترین راه برای تکثیر این نوع گیاه، قلمه زنی است.

گل ادریس - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل ادریس

 

گل گیلاردیا

این گیاهان در خاک های فقیر رشد و پرورش پیدا می کنند و گرده های آنها در تابستان، همراه نسیم تابستان در فضا پخش می شود. گیلاردیا حداکثر می تواند تا ۱ متر رشد کند و در برابر گرما و خشکی بسیار مقاوم است. گل گیلاردیا یکی از زیباترین گل های تابستانی است.

گل گیلاردیا - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل گیلاردیا

 

 

گل مینا

این گل که نماد ماه سپتامبر است، نمایانگر عشق و صبر است. هرچه به پایان تابستان نزدیک تر می شویم،شکوفه های ستاره شکل این گل در رنگ های قرمز، صورتی، بنفش، سفید و آبی رشد می کند. عمر این گل حداکثر یک سال است و از گیاهانی است که پروانه ها به شدت جذب آن می شوند.

گل مینا - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل مینا

 

گل استیلب

اگر به رنگ صورتی علاقه خاصی دارید، این گل مخملی را انتخاب کنید. این پرزهای صورتی می توانند تا ۲ پا رشد کنند! این گل که بومی قاره آسیا و شمال آمریکا می باشد، از جمله گیاهان زینتی پرطرفدار است که در اکثر مناطق دنیا کاشته می شود. اوایل بهار یا اواخر زمستان، بهترین زمان برای تکثیر این گیاه است.

گل استیلب - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل استیلب

 

گل سوسن سیاه چشم

این گل ها در گروه گل های وحشی قرار می گیرند و زیبایی کم نظیری را به فضا می بخشند. شکوفه های زرد این گل نشانه “عدالت” است. این گل که بومی شرق و آمریکای مرکزی می باشد علاوه بر زیبایی، مصارف دارویی متعددی نیز دارد. این گل برای رشد، به نور کافی و آبیاری منظم نیاز دارد.

گل سوسن سیاه چشم - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل سوسن سیاه چشم

 

 

گل نعنا گربه ای

این گل، نسخه زینتی گل رز اسطوخدوس با شاخ و برگ های سبز می باشد که در مناطق شمال غربی، مرکز و جنوب ایران رشد می کند. این گیاه معطر حداکثر تا نیم متر ارتفاع پیدا می کند و موارد مصرف پزشکی متعددی دارد. این گیاه نعنای گربه ای نام گذاری شده چرا که بخاطر بوی تندی که دارد گربه ها عاشق آن هستند! گل نعنا گریه ای از جمله گل های تابستانی است که علاوه بر زیبایی مصرف دارویی هم دارد.

گل نعنا گربه ای - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل نعنا گربه ای

 

گل مخروط بنفش

مبدأ این گل آمریکای شمالی است. پرنده ها و پروانه ها هر دو، مرکز پر از دانه این گل را دوست دارند. این گل برای رشد نیاز مبرم به نور آفتاب دارد و در هر خاکی رشد می کند و علاوه بر زیبایی، مصرف دارویی نیز دارد.

گل مخروط بنفش - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل مخروط بنفش

 

گل اشرفی

این گل که بومی ایالات متحده آمریکاست، به طور شگفت انگیزی در تپه های مقاوم و سخت، رشد می کند. این گل ها در رنگ های زرد، صورتی و قرمز یافت می شود. گل اشرفی از جمله گل های تابستانی بریدنی و یکساله ای است که در حاشیه ها کاشته می شود.

گل اشرفی - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل اشرفی

 

گل کوکب

این گیاه که دارای برگ های فشرده است، می تواند تا قطر ۱۲ اینچ رشد کند. برگ های این گل زیبا رنگهای متنوعی همانند نارنجی، صورتی، بنفش، قرمز، سفید و زرد و … را در خود جای می دهد. فصل تابستان فصل شکوفایی این گل هاست. بیشتر انواع این گیاهان بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ سانتی ‌متر قد می ‌کشند.

گل کوکب - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل کوکب

 

 

گل داوودی، یکی از بهترین گل های تابستانی

گل داوودی نشان دهنده “بی گناهی” است و بعد از گل میخک، مهم ترین و تجارتی ترین گل دنیاست. این گل، محبوب ترین گل بریدنی دنیاست و موارد استفاده آن در آپارتمان و خانه بسیار زیاد است. گل های گیاه داوودی خوراکی هستند و سال هاست که از فواید دارویی آن استفاده می شود.

گل داوودی - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل داوودی

 

گل لیلی یک روزه

این گیاه به دلیل گل های رنگارنگ و فراوان و در اشکال مختلف در طول بهار و تابستان مورد توجه قرار دوستداران گل گرفته است؛ نام گیاه شناسی این گل به معنای “زیبایی برای یک روز” است، اما بسیاری از باغبانان ای گل را “زیبایی چندساله” می نامند! ریشه این گل در تمام خاک ها رشد می کند، و به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد.

گل لیلی یک روزه - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل لیلی یک روزه

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی و معماری باغچه خانه خود هستید؟

مشاوران ما می توانند برای اجرای پروژه هایتان شما را یاری کنند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

گل رعنا زیبا

رنگ این گل، رنگی بین قرمز، زرد و نارنجی است. بر روی ساقه و برگهای این گیاه موهای ریزی وجود دارد که می تواند در صورت تماس با پوست برخی از افراد حساسیت و اگزما ایجاد کند. این گل ها عاشق نور خورشید هستند پس از کاشتن آنها در جایی که سایه است خودداری کنید.

گل رعنا زیبا - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل رعنا زیبا

 

گل زنبق

این گل جزو محبوب ترین گلهای چند ساله است که پرورش آن کار ساده ای و می توان آن را به سادگی رشد و تکثیر داد! در ابتدای رشد، گل زنبق احتیاج به گذراندن دوره تاریکی ندارد. سرما و نور از نیازهای آن برای پرورش است و در اوایل رشد مکان نیم سایه را بهتر می پسندد اما هنگامی که دوران گلدهی شروع می شود نیاز شدید به نور آفتاب پیدا می کند.

گل زنبق - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل زنبق

 

 

گل اسطوخدوس

اسطوخدوس ها، گیاهانی چند ساله هستند که علاوه بر بوی بسیار خوب و استفاده های پزشکی و طبی که دارند، در سبد غذایی خانواده ها نیز به کار می روند. گل هایی با بوی شیرین که در دفع آفات و مگس ها بسیار کارآمد است. از این گل می توان در باغچه ها و حاشیه ها استفاده کرد.

گل اسطوخدوس - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل اسطوخدوس

 

گل صدتومانی

این گیاه در زمان ورود به ایران نسبت به گلهای دیگر قیمت بیشتری داشت ( 100 تومان ) و از آنجایی که مردم اسم این گل را نمی دانستند به گل صدتومانی مشهور شد. این گل که می تواند تا نیم قرن عمر کند، در رنگ های سفید، زرد، صورتی وقرمز وجود دارد. این گل از محبوب ترین گل های بریدنی در آمریکاست و در باغچه نیز کاشته می شود. همچنین گل صد تومانی برای رشد به آب فراوان نیاز دارد و زهکشی خاک برای آن مهم است.

گل صدتومانی - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل صدتومانی

 

گل چتری

این گل از گیاهان یک ساله می باشد. رنگ نوع اصلی این گیاه صورتی می باشد که انتهای آن به صورت چتر در می آید. همچنین این گل به “ماه صورتی” مشهور است که معمولا روی بوته ها و حاشیه کاشته می شود و تا 4 سانتی متر قد و 10 سانتی متر گسترده می شوند.

گل چتری - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل چتری

 

گل آفتابگردان

گل آفتابگردان، گل بومی آمریکاست. این گل برگ های زرد رنگی دارد که جهات آن همیشه به سمت خورشید است؛ این گل در بهترین حالت نیاز به 8 ساعت تابش نور خورشید به خود دارد. همچنین در وسط این گل، شکوفه هایی دیده می شود که پس از بالغ شدن به تخمه های آفتابگردان تبدیل می شود. کاشت و پرورش گل آفتابگردان بسیار ساده است و این گیاهان در تمام خاک ها و آب و هواها رشد می کند.

گل آفتابگردان - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل آفتابگردان

 

چکیده آنچه در مقاله گل های تابستانی گفته شد:

جالب است بدانید که گل های تابستانی علاوه بر زیبایی که به محیط می بخشد، احساس تازگی و طراوت در فضا را به ارمغان می آورد و گزینه خوبی برای تزئیین محیط است. استفاده از گل در فضای خانه، محل کار و باغچه سبب ایجاد طراوات و روح انگیزی در فضا می شود و می تواند انرژی منفی را از محیط دور کند. گل های تابستانی نیز با رنگ بندی های مختلف و اشکال گوناگونی که دارند، پیشنهاد خوبی جهت استفاده در این محیط ها برای شما می باشد که میتوانید برخی از آن ها را در این مطلب مشاهده کنید.

معماری و طراحی باغچه مدرن توسط شرکت معماریان

گروه معماریان با دارا بودن تخصص در این حوزه، به شما در داشتن یک باغچه زیبا و مدرن کمک می کند؛ طراحی دکوراسیون باغچه و اجرای آن در کنار کاشت گیاهان و گل های تابستانی در آن، از جمله خدماتی است که تیم ما به مشتریان خود در این حوزه ارائه می دهد. شما هم اگر مایل به داشتن یک فضای جذاب با گل های تابستانی و گیاهان مختلف هستید، هرچه زودتر با ما تماس بگیرید تا شما را به خواسته تان برسانیم.

تماس با معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

منبع : Goodhousekeeping

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

3 نظر