۱۸ مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی

18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی

گل های تابستانی | بهترین و زیباترین گل های تابستانی کدامند ؟

گل های تابستانی، همانطور که از اسم آنها پیداست گیاهانی هستند که در تابستان رشد و تکثیر پیدا میکنند. بسیاری از این گل ها صرفا جهت زیبایی به کار می روند ولی تعداد زیادی از آنها نیز علاوه بر زیبایی، مصارف دارویی و پزشکی و حتی غذایی دارند. گل های تابستانی را میتوان در خانه و آپارتمان پرورش داد . در این مقاله ۱۸ مورد از بهترین گل های تابستانی را به شما معرفی خواهیم کرد که میتوانید از آن ها در مکان های مختلف از جمله آپارتمان، محل کار، باغچه، باغ و غیره استفاده کنید. تا پایان این مقاله با آریان معماری همراه شوید …

 

گل همیشه بهار - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل همیشه بهار

گل همیشه بهار

این گل که در مناطق شمال آمریکا و اروپا می روید از جمله گل هاییست که علاوه بر زیبایی، خواص دارویی نیز دارد .گل همیشه بهار در رنگ های طلایی، مِسی و نارنجی رشد میکند و به دلیل رنگ روشن و پرانرژی ای که دارد ، باعث شادابی و سرزندگی باغ در طول تابستان میشوند . همچنین مراقبت از آنها بسیار ساده میباشد و این امر موجب محبوبیت زیاد این گل نزد دوستداران گل های تابستانی شده است.

 

گل ادریس - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل ادریس

گل ادریس

از اواخر بهار تا اوایل پاییز ، این گل زیبایی و جذابیت را برای باغ و باغچه شما به ارمغان می آورد . واقعیت جالبی که درمورد این گل وجود دارد این است که رنگ آنها براساس “یون های آلومینیومی” موجود در خاک تغییر میکند! به طوری که در خاک اسیدی رنگ صورتی و در خاک قیلیایی آبی رنگ است. بهترین راه برای تکثیر این نوع گیاه، قلمه زنی است.

 

گل گیلاردیا - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل گیلاردیا

گل گیلاردیا

این گیاهان در خاک های فقیر رشد و پرورش پیدا میکنند و گرده های آنها در تابستان ، همراه نسیم تابستان در فضا پخش میشود. گیلاردیا حداکثر میتواند تا ۱ متر رشد کند و در برابر گرما و خشکی بسیار مقاوم است . گل گیلاردیا یکی از زیباترین گل های تابستانی است.

 

 

گل مینا - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل مینا

گل مینا

این گل که نماد ماه سپتامبر است، نمایانگر عشق و صبر است. هرچه به پایان تابستان نزدیک تر میشویم ،شکوفه های ستاره شکل این گل در رنگ های قرمز، صورتی، بنفش، سفید و آبی رشد میکند. عمر این گل حداکثر یک سال است و از گیاهانی است که پروانه ها به شدت جذب آن میشوند.

 

گل استیلب - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل استیلب

گل استیلب

اگر به رنگ صورتی علاقه خاصی دارید، این گل مخملی را انتخاب کنید. این پرزهای صورتی میتوانند تا ۲ پا رشد کنند! این گل که بومی قاره آسیا و شمال آمریکا می باشد، از جمله گیاهان زینتی پرطرفدار است که در اکثر مناطق دنیا کاشته میشود . اوایل بهار یا اواخر زمستان، بهترین زمان برای تکثیر این گیاه است.

 

گل سوسن سیاه چشم - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل سوسن سیاه چشم

گل سوسن سیاه چشم

این گل ها در گروه گل های وحشی قرار میگیرند و زیبایی کم نظیری را به فضا میبخشند . شکوفه های زرد این گل نشانه “عدالت” است. این گل که بومی شرق و آمریکای مرکزی میباشد علاوه بر زیبایی ،مصارف دارویی متعددی نیز دارد. این گل برای رشد، به نور کافی و آبیاری منظم نیاز دارد.

 

 

گل نعنا گربه ای - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل نعنا گربه ای

گل نعنا گربه ای

این گل، نسخه زینتی گل رز اسطوخدوس با شاخ و برگ های سبز میباشد که در مناطق شمال غربی، مرکز و جنوب ایران رشد میکند. این گیاه معطر حداکثر تا نیم متر ارتفاع پیدا میکند و موارد مصرف پزشکی متعددی دارد. این گیاه نعنای گربه ای نام گذاری شده چرا که بخاطر بوی تندی که دارد گربه ها عاشق آن هستند ! گل نعنا گریه ای از جمله گل های تابستانی است که علاوه بر زیبایی مصرف دارویی هم دارد .

 

گل مخروط بنفش - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل مخروط بنفش

گل مخروط بنفش

مبدأ این گل آمریکای شمالی است .پرنده ها و پروانه ها هر دو، مرکز پر از دانه این گل را دوست دارند . این گل برای رشد نیاز مبرم به نور آفتاب دارد و در هر خاکی رشد میکند و علاوه بر زیبایی، مصرف دارویی نیز دارد.

گل اشرفی - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل اشرفی

گل اشرفی

این گل که بومی ایالات متحده آمریکاست، به طور شگفت انگیزی در تپه های مقاوم و سخت، رشد میکند. این گل ها در رنگ های زرد ، صورتی و قرمز یافت میشود . گل اشرفی از جمله گل های تابستانی بریدنی و یکساله ای است که در حاشیه ها کاشته میشود.

 

گل کوکب - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل کوکب

گل کوکب

این گیاه که دارای برگ های فشرده است، میتواند تا قطر ۱۲ اینچ رشد کند. برگ های این گل زیبا رنگهای متنوعی همانند نارنجی، صورتی، بنفش، قرمز، سفید و زرد و … را در خود جای میدهد . فصل تابستان فصل شکوفایی این گل هاست. بیشتر انواع این گیاهان بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ سانتی ‌متر قد می ‌کشند.

 

 

گل داوودی - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل داوودی

گل داوودی ، یکی از بهترین گل های تابستانی

گل داوودی نشان دهنده “بی گناهی” است و بعد از گل میخک، مهم ترین و تجارتی ترین گل دنیاست. این گل، محبوب ترین گل بریدنی دنیاست و موارد استفاده آن در آپارتمان و خانه بسیار زیاد است. گل های گیاه داوودی خوراکی هستند و سال هاست که از فواید دارویی آن استفاده می شود.

 

گل لیلی یک روزه - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل لیلی یک روزه

گل لیلی یک روزه

این گیاه به دلیل گل های رنگارنگ و فراوان و در اشکال مختلف در طول بهار و تابستان مورد توجه قرار دوستداران گل گرفته است ؛ نام گیاه شناسی این گل به معنای “زیبایی برای یک روز” است، اما بسیاری از باغبانان ای گل را “زیبایی چندساله” می نامند ! ریشه این گل در تمام خاک ها رشد می کند، و به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد.

 

گل رعنا زیبا - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل رعنا زیبا

گل رعنا زیبا

رنگ این گل، رنگی بین قرمز، زرد و نارنجی است . بر روی ساقه و برگهای این گیاه موهای ریزی وجود دارد که می تواند در صورت تماس با پوست برخی از افراد حساسیت و اگزما ایجاد کند. این گل ها عاشق نور خورشید هستند پس از کاشتن آنها در جایی که سایه است خودداری کنید.

 

گل زنبق - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل زنبق

گل زنبق

این گل جزو محبوب ترین گلهای چند ساله است که پرورش آن کار ساده ای و میتوان آن را به سادگی رشد و تکثیر داد ! در ابتدای رشد ، گل زنبق احتیاج به گذراندن دوره تاریکی ندارد. سرما و نور از نیازهای آن برای پرورش است و در اوایل رشد مکان نیم سایه را بهتر می پسندد اما هنگامی که دوران گلدهی شروع می شود نیاز شدید به نور آفتاب پیدا میکند.

 

 

گل اسطوخدوس - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل اسطوخدوس

گل اسطوخدوس

اسطوخدوس ها، گیاهانی چند ساله هستند که علاوه بر بوی بسیار خوب و استفاده های پزشکی و طبی که دارند ، در سبد غذایی خانواده ها نیز به کار میروند . گل هایی با بوی شیرین که در دفع آفات و مگس ها بسیار کارآمد است. از این گل میتوان در باغچه ها و حاشیه ها استفاده کرد .

 

گل صدتومانی - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل صدتومانی

گل صدتومانی

این گیاه در زمان ورود به ایران نسبت به گلهای دیگر قیمت بیشتری داشت ( ۱۰۰ تومان ) و از آنجایی که مردم اسم این گل را نمیدانستند به گل صدتومانی مشهور شد . این گل که میتواند تا نیم قرن عمر کند ، در رنگ های سفید، زرد، صورتی وقرمز وجود دارد. این گل از محبوب ترین گل های بریدنی در آمریکاست و در باغچه نیز کاشته میشود . همچنین گل صد تومانی برای رشد به آب فراوان نیاز دارد و زهکشی خاک برای آن مهم است .

 

گل چتری - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل چتری

گل چتری

این گل از گیاهان یک ساله میباشد. رنگ نوع اصلی این گیاه صورتی میباشد که انتهای آن به صورت چتر در می آید. همچنین این گل به “ماه صورتی” مشهور است که معمولا روی بوته ها و حاشیه کاشته میشود و تا ۴ سانتی متر قد و ۱۰ سانتی متر گسترده میشوند .

 

گل آفتابگردان - 18 مورد از بهترین گل های تابستانی خانگی
گل آفتابگردان

گل آفتابگردان

گل آفتابگردان، گل بومی آمریکاست. این گل برگ های زرد رنگی دارد که جهات آن همیشه به سمت خورشید است؛ این گل در بهترین حالت نیاز به ۸ ساعت تابش نور خورشید به خود دارد. همچنین در وسط این گل، شکوفه هایی دیده میشود که پس از بالغ شدن به تخمه های آفتابگردان تبدیل میشود . کاشت و پرورش گل آفتابگردان بسیار ساده است و این گیاهان در تمام خاک ها و آب و هواها رشد میکند.

 

جالب است بدانید که گل های تابستانی علاوه بر زیبایی که به محیط میبخشد، احساس تازگی و طراوت در فضا را به ارمغان می آورد و گزینه خوبی برای تزئیین محیط است. استفاده از گل در فضای خانه، محل کار و باغچه سبب ایجاد طراوات و روح انگیزی در فضا میشود و میتواند انرژی منفی را از محیط دور کند. گل های تابستانی نیز با رنگ بندی های مختلف و اشکال گوناگونی که دارند، پیشنهاد خوبی جهت استفاده در این محیط ها برای شما میباشد که میتوانید برخی از آن ها را در این مطلب مشاهده کنید.

 

گروه معماری آریان با دارا بودن تخصص در این حوزه، به شما در داشتن یک باغچه زیبا و مدرن کمک میکند ؛ طراحی دکوراسیون باغچه و اجرای آن در کنار کاشت گیاهان و گل های تابستانی در آن، از جمله خدماتی است که تیم ما به مشتریان خود در این حوزه ارائه میدهد. شما هم اگر مایل به داشتن یک فضای جذاب با گل های تابستانی و گیاهان مختلف هستید، هرچه زودتر با ما تماس بگیرید تا شما را به خواسته تان برسانیم .

منبع : Goodhousekeeping

علیرضا شاکری

علیرضا شاکری، مدیر محتوا، گرافیست و طراح سایت هستم . حدود 7 ساله در زمینه های مختلف در فضای مجازی فعالیت میکنم .

1 نظر