محبوبترین شهرهای توریستی

بهترین و محبوب ترین شهرهای توریستی سال ۲۰۱۷ در سراسر جهان

محبوب ترین شهرهای توریستی سال ۲۰۱۷

یک شهر برای مسافرت و گردشگری با توجه به نیازها و انتظارات هر فرد از سفر، انتخاب می شود. هر ساله شمار زیادی از شهرها با معماری و ساختمان های فوق العاده، مناظر طبیعی زیبا و اماکن توریستی و تفریحی، در انتظار گردشگران از سراسر نقاط جهان هستند. اخیرا مکان هایی که بیشترین بازدید را در ۲۰۱۷ داشته است در فهرست لیست محبوب ترین شهرهای توریستی قرار گرفته اند. ما در این ویدیو به معرفی محبوب ترین شهرهای توریستی دنیا در سال ۲۰۱۷ پرداخته ایم. این شهرها شامل پارک مرکزی و میدان تایمز در شهر نیویورک، کلیسای سنت بازیل در مسکو و موزه های لس آنجلس، برج ایفل در پاریس، معابد باستانی بودایی در جاکارتا، اندونزی، مسجد ایاصوفیه در استانبول، ترکیه، پارک گوئل و کلیسای ساگرادا فامیلیا در بارسلونا، اسپانیا، شهرسائو پائولو، برزیل و سنت پترزبورگ، روسیه است.

 

جاذبه ی توریستی شهرهای آسیایی و اروپایی

شهرهای آسیایی در میان شهرهای برتر جهان غالب هستند از جمله کشور چین کشوری در رتبه بندی بهترین شهر های آسیایی اول می آید، زیرا هنگ کنگ موفقیت زیادی در موقعیت استراتژیک و ارتباط با سرزمین اصلی خود دارد. در همین حال، سئول نیز در سال ۲۰۱۷ بازدیدکننده قابل توجه ای داشته باشد. همچنین اهمیت شهرهای اروپایی گردشگری به طور سالیانه بیشتر میشود. بیش از نیمی از بازدیدکنندگان بین المللی که به انگلیس می آیند به لندن می آیند.  دومین شهر در انگلستان که گردشگران را جذب خود، میکند ادینبورگ است. در میان عملکرد شهرهای اروپایی به شدت توسط تروریسم تحت تاثیر قرار گرفته است.

جاذبه ی توریستی شهرهای آمریکایی و آفریقایی

شهر نیویورک در آمریکا، با ۱۳٫۱ میلیون بازدید کننده در سال ۲۰۱۷، و میامی، با ۸ میلیون جمعیت، محبوب ترین شهرهای آمریکا برای گردشگران بین المللی بود. شهرهای آمریکای جنوبی دراین رتبه بندی بیشترین تاثیر را داشته اند. همچنین شهرهای دیگری که بیشترین رشد را در سال ۲۰۱۷ داشتند، در خارج از ایالات متحده قرار داشتند. تورنتو، مکزیکو سیتی، ونکوور از جمله این شهر ها هستند. در حالی که ایالات متحده همچنان بزرگترین بازار منبع است، مکزیک با بازدید کنندگان زیادی از اروپا و آسیا محبوبتر شده است . در خاورمیانه نیز دبی با حدود ۱۶ میلیون نفر و مکه با ۸٫۷ میلیون نفر، بزرگترین برندگان ۲۰۱۷ در این منطقه است. ژوهانسبورگ نیز تنها شهر جنوب صحرای آفریقا است که از نظزر توریستی محبوب است، تلاش های آفریقایی برای باز کردن مرزها را در زمانی که دیگر کشورها در حال بستن آنها هستند، قابل ستایش بوده است.

نتیجه گیری

از آنجا که گردشگری در حال تبدیل شدن به منبع فزاینده ای از درآمد و اشتغال است، بسیاری از کشورهای جهان است در جهت تبدیل کردن شهرهای خود به مکان های تفریحی و توریستی تلاش می کنند. دولت ها و مقامات برای فراهم کردن این شرایط  سرمایه گذاری هایی در زیرساخت های شهری، حفظ میراث و آثار تاریخی و رویدادهای فرهنگی میکنند. این ها نشان دهنده جذابیت رو به رشد شهر های جهان است. شهرهای معرفی شده در این مطلب به عنوان محبوبترین شهر های توریستی، از تمام این شرایط و امکانات برخوردارند. و  امیدواریم که در انتخاب مقصد سفر شما را راهنمایی کرده باشیم.

 

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر