معماریان مگ

۲۲ طرح و ایده برای چیدمان دکوراسیون منزل (سری دوم)

چیدمان دکوراسیون داخلی
چیدمان دکوراسیون داخلی

چیدمان دکوراسیون داخلی | از این خانه ها، برای چیدمان منزل خود ایده بگیرید

چیدمان دکوراسیون داخلی، شاید بتوان گفت مهم ترین بخش در تشکیل یک خانه است. اولین چیزی که مهمانان و افرادی که وارد خانه می شوند با آن مواجه خواهند شد، چیدمان دکوراسیون داخلی است. چیدمان دکوراسیون داخلی شامل موارد مختلفی است که رعایت آن به ایجاد بهترین دکوراسیون داخلی برای خانه منجر می شود. در این مقاله از سایت معماریان به بررسی چند نمونه از خانه های برتر در زمینه چیدمان دکوراسیون داخلی پرداخته ایم.

 

خانه اي با دکوراسيون طبيعي

سبک خاص و منحصر به فرد چيدمان دکوراسيون داخلي اين خانه، چيزي است که در اولين نگاه مي توان به آن پي برد. چيدمان دکوراسيون داخلي اين خانه توسط ريچارد هالبرگ طراحي شده است و شامل يک صندلي سفارشي و اختصاصي در مرکز اتاق نشيمن و يک ميز رسمي و شيک است که در مقابل آن قرار دارد. وجود عناصر طبيعي مثل تنه درخت و گياهان مختلف در اين مورد، بيانگر حالت زنده و پويايي است که در اين خانه در جريان است.

خانه اي با دکوراسيون طبيعي - چیدمان دکوراسیون داخلی
خانه اي با دکوراسيون طبيعي

 

اتاق نشيمن نسبتا شلوغ

دکوراسيون نسبتا شلوغ، چيزي است که در اين خانه مي توانيد ببينيد. بکار گيري مبلمان مجلسي در کنار ميز بزرگي که در وسط آن قرار گرفته است، در کنار استفاده از تابلو هاي ديوار که سر تا سر ديوار هاي خانه را پوشانده و در آخر ميز ناهار خوري که گوشه اي ديگر از اتاق نشيمن را پر کرده است، مواردي هستند که باعث شلوغ تر به چشم آمدن اين اتاق نشيمن شده است.

اتاق نشيمن نسبتا شلوغ - چیدمان دکوراسیون داخلی
اتاق نشيمن نسبتا شلوغ

 

اتاق نشیمن صمیمی

در این اتاق نشیمن با رگ بندی روشن، مبل های سفارشی با رنگ صورتی کمرنگ وجود دارد که روی آن بالش هایی همرنگ با دیوار ها است. رنگ بندی یکپارچه دیوار ها و سقف و استفاده از ملزوماتی مثل میز جلو مبلی و پنجره هایی به همین رنگ، تعادل رنگ جذابی را در این خانه به وجود آورده است. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این خانه می توان به لوستر آن نیز اشاره کرد.

اتاق نشیمن صمیمی - چیدمان دکوراسیون داخلی
اتاق نشیمن صمیمی

 

 

اتاق نشیمن آبی و سفید

در این خانه، دو رنگ آبی و سفید دو رنگی هستند که به وفور در ملزومات اتاق نشیمن آن دیده می شوند. مبلمان سفید با رگه ها و بالش های آبی، دیوار های سفید با ملزومات آبی مثل آینه در کنار آن، فرش آبی سفید و پرده هایی با همین ترکیب رنگ، از دیگر بخش های چیدمان دکوراسیون داخلی این خانه می باشند که با این دو رنگ آمیخته شده اند.

اتاق نشیمن آبی و سفید - چیدمان دکوراسیون داخلی
اتاق نشیمن آبی و سفید

 

اتاق نشیمن فوق العاده شیک

این اتاق نشیمن با ظاهر یکپارچه سفید، شامل مبلمان، پرده ها، صندلی و چراغ خوبی در همین طیف رنگ است. احساس پاکیزگی و آرامش، اولین چیزی است که در این خانه احساس می شود. فرش زیر پا و میزی که در وسط اتاق قرار دارد نیز، زینت بخش چیدمان دکوراسیون داخلی این خانه می باشد.

اتاق نشیمن فوق العاده شیک - چیدمان دکوراسیون داخلی
اتاق نشیمن فوق العاده شیک

 

اتاق نشیمن یکپارچه سفید

این اتاق نشیمن بزرگ، از فضای داخلی گسترده ای بهره می برد که در آن مبلمان به صورت فاصله ای گسترش پیدا کرده اند. رنگ سفید، رنگ پایه در طراحی دکوراسیون داخلی این خانه است. دیوار ها، سقف، مبلمان، کفپوش، چراغ خواب و حتی گلی که در این اتاق نشیمن قرار دارد به این رنگ است. همچنین چشم انداز جذاب دریا نیز، ویژگی دیگری است که این خانه را تبدیل به یکی از برترین طرح های چیدمان دکوراسیون داخلی کرده است.

اتاق نشیمن یکپارچه سفید - چیدمان دکوراسیون داخلی
اتاق نشیمن یکپارچه سفید

 

 

اتاق نشیمن عتیقه با پیچ و تاب مدرن

در این اتاق نشیمن پر از عتیقه، چیزی که بیش از همه به چشم می خورد مناره هایی است که توسط دیوید اسینرز ساخته شده و در این مکان قرار گرفته است. تابلوی قدیمی و پرتره روی دیوار، مبلمانی با رنگ گرم خردلی و جگری، و چراغ خواب های ساده که در دو طرف مبلمان قرار گرفته اند نیز از دیگر ملزومات چیدمان دکوراسیون داخلی این خانه هستند.

اتاق نشیمن عتیقه با پیچ و تاب مدرن - چیدمان دکوراسیون داخلی
اتاق نشیمن عتیقه با پیچ و تاب مدرن

 

اتاق نشیمن مدرن با عناصر قدیمی

در این اتاق نشیمن، تفاوت دنیای مدرن با دنیای قدیم کاملا ملموس است. مبلمان مخملی و صندلی هایی که از جنس پارچه کلاسیک می باشند، نشیمن این خانه را تشکیل می دهد. آینه های قدی که در دو طرف این خانه وجود دارند نیز، از دیگر ملزومات این اتاق نشیمن به شمار می روند.

اتاق نشیمن مدرن با عناصر قدیمی - چیدمان دکوراسیون داخلی
اتاق نشیمن مدرن با عناصر قدیمی

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل خود هستید؟

مشاوران ما می توانند برای اجرای پروژه هایتان شما را یاری کنند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

اتاق نشیمن آمریکایی

این آپارتمان زیبا با سبک کلاسیک آمریکایی در قلب سیدنی قرار دارد. چیدمان دکوراسیون داخلی مدرن و مبلمان راحتی ساده، این اتاق نشیمن را به اتاق نشیمنی جذاب تبدیل کرده است.

اتاق نشیمن آمریکایی - چیدمان دکوراسیون داخلی
اتاق نشیمن آمریکایی

 

 

اتاق نشیمن گرم و شلوغ

در این اتاق نشیمن نسبتا شوغ و کلاسیک، از ملزومات و وسایل تزئینی پر تعدادی استفاده شده است. آینه ای که متعلق به قرن 19 میلادی است و مجسمه هایی که بالا و جلوی شومینه قرار گرفته اند نیز از جمله این ملزومات هستند. همچنین وجود عناصری مثل گلدان گل سرخ و شمعدان هایی که بالای شومینه قرار دارد، زیبایی بیشتری را برای این اتاق نشیمن به ارمغان آورده است.

اتاق نشیمن گرم و شلوغ - چیدمان دکوراسیون داخلی
اتاق نشیمن گرم و شلوغ

 

اتاق نشیمن قرمز

در اتاق نشیمن این خانه زیبا که در کوه یوتا قرار دارد، رنگ قرمز رنگی است که بسیار دیده می شود. مبل، فرش، تابلو و میز جلو مبلی که از ترکیب رنگ قرمز با رنگ های دیگر است، احساس گرمی را به این خانه می بخشد. شومینه چوبی و نماد پرنده روی آن نیز، دیگر عنصر جذاب در دکوراسیون این خانه است.

اتاق نشیمن قرمز - چیدمان دکوراسیون داخلی
اتاق نشیمن قرمز

 

چکیده آنچه در مقاله “چیدمان دکوراسیون داخلی” گفته شد:

دکوراسیون داخلی منازل و ایجاد فضاهای داخلی در قسمت های مختلف خانه ،با در نظر گرفتن دو فاکتور مهم زیبایی و کاربری همراه است. زیبایی، مقوله ای است که از دیرباز موردتوجه انسان های مختلف قرار گرفته است و امروزه نیز به صورت گسترده تر به آن پرداخته می شود.

تعیین سبک یکی از فاکتورهای مهم درطراحی دکوراسیون داخلی است. در طراحی دکوراسیون داخلی سبک های زیادی وجو دارد و طراح باید با توجه به کاربری فضا، امکانات موجود و سلیقه کاربران یکی از این سبک ها را انتخاب کند. این سبک ها شامل سبک هندی، ایتالیایی، ژاپنی و غیره می باشد. همچنین یکی دیگر از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در چیدمان دکوراسیون داخلی، انتخاب رنگ مناسب با فضا است که تاثیرات روحی و روانی زیادی را روی افراد ساکن خانه در پی خواهد داشت. انتخاب رنگ با ابعاد محیط، میزان نور طبیعی محیط و کاربری آن ارتباط مستقیم دارد.

نحوه چیدمان مبلمان در قسمت اتاق نشیمن و پذیرایی هم یکی از حساس ترین  قسمت های چیدمان دکوراسیون داخلی منزل به شمار می رود. استفاده از اصول طراحی داخلی در چیدمان حال و پذیرایی می توان منجر به استفاده بهینه از فضا شود و همچنین جلوه خاصی به محیط خانه شما ببخشد.

در این مقاله از سایت معماریان، ما نمونه هایی را برای شما آوردیم که به صورت تصویری این اصول و استانداردها در آن ها آورده شده بود. شما می توانید با الگو قرار دادن این طرح ها، ظاهری جدید به خانه خود ببخشید. امیدوارم از این مقاله استفاده کرده باشید. شما می توانید از دیگر مقالات سایت آریان نیز استفاده کنید و نظر خود را راجع به آن ها بیان کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی توسط شرکت معماریان

آتليه معماری و طراحی دکوراسيون معماریان، با بيش از يک دهه فعاليت و تجربه کار موفق در زمينه معماری و طراحی دکوراسيون داخلی منزل، مجري 0 تا 100 پروژه های چيدمان دکوراسيون منزل شماست. اين شرکت، از پرسنل مجرب و کارکشته ای بهره می برد که در راس آن ها، مهندس معماریان يکی از شناخته شده ترين معماران و طراحان ايران قرار دارد.

شرکت معماری معماریان با تضمين کيفيت بالا، خوش قولي و تحويل بهترين نتيجه، شما را در انجام پروژه هاي مختلف معماری ياری می کند. نمونه کار های مختلفی که برخی از آن ها در سايت قرار داده شده، بيانگر کيفيت کار شرکت معماریان می باشد. رضايتمندی مشتريان از نتيجه کار، اولين فاکتور در انجام کار اين شرکت است و تمام سعی پرسنل و مهندسان آريان بر اين است که بهترين نتيجه حاصل آيد.
شما نيز اگر از جمله افرادی هستيد که پروژه های معماری از جمله بازسازی، طراحی و اجرای نمای خارجی، و موارد ديگر و يا قصد طراحی دکوراسيون داخلی خانه خود را داريد، می توانيد از طريق راه های ارتباطی زير با گروه معماریان در ارتباط باشيد:

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

منبع : veranda

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر