معماریان مگ

22 طرح و ایده برای چیدمان دکوراسیون منزل (سری اول)

چیدمان دکوراسیون منزل
چیدمان دکوراسیون منزل

چیدمان دکوراسیون منزل | با این ایده ها بهترین چیدمان را در منزل خود داشته باشید

چیدمان دکوراسیون منزل ، برای هر خانه در سبک ها و انواع مختلفی انجام می شود. سلیقه صاحبان در کنار ویژگی های ذاتی خانه، می تواند در چیدمان دکوراسیون منزل تاثیر گذار باشد. برای داشتن بهترین چیدمان دکوراسیون منزل می بایست موارد زیادی را در نظر گرفت. در این مقاله به بررسی نکات مهمی درباره چیدمان دکوراسیون منزل پرداخته ایم. گروه تولید محتوای معماریان، از شما همراهان محترم معماریان، دعوت می کنیم تا پایان این مطلب در کنار ما باشید و اگر دیدگاه یا نقدی راجع به این مقاله یا عملکرد کلی سایت داشتید، از طریق بخش نظرات در انتهای صفحه به ما گوش ما برسانید.

 

 

اتاق نشیمن سفید و کلاسیک

این خانه زیبا در شهر سانتا باربارا، ویژگی های جالب و شگفت انگیز زیادی را در خود دارد. از جمله این ویژگی ها، شومینه سبک ایتالیایی و تابلویی است که بالای آن قرار دارد. همچنین مبلمان یک دست سفید که در زمینه دیوار های سفید قرار گرفته است، احساس تمیزی و پاکیزگی را برای این خانه به ارمغان می آورد. وجود دو چراغ خواب با ظاهر یکسان در دو طرف خانه نیز، از نکات جلب توجه کننده چیدمان دکوراسیون این خانه به شمار می رود.

اتاق نشیمن سفید و کلاسیک - چیدمان دکوراسیون منزل
اتاق نشیمن سفید و کلاسیک

 

اتاق نشیمن اسپانیایی

این اتاق نشیمن بزرگ که در خانه ای قدیمی قرار دارد، از مبلمانی در طرح های مختلف استفاده کرده است که در دو طرف خانه گسترش پیدا کرده اند. صندلی های چوبی نیز در مکان هایی از خانه که دارای چشم انداز خوبی هستند قرار داده شده و تابلوی نقاشی معاصر که متعلق به نقاشی در قرن 19 میلادی می باشد، زینت بخش دیوار بالای شومینه آن است. فرش های این خانه نیز طرحی قدیمی دارند و در سر تا سر آن می توان عناصری مثل چراغ خواب، گلدان، لوستر و غیره را مشاهده کرد.

اتاق نشیمن اسپانیایی - چیدمان دکوراسیون منزل
اتاق نشیمن اسپانیایی

 

اتاق نشیمن رسمی و آرام

اولین چیزی که در چیدمان دکوراسیون این خانه به چشم می خورد، تابلوی نقاشی بزرگی است که سر تا سر دیوار پشتی این خانه را پوشانده است. طراح این خانه، مازون کارلین، از مبلمان رنگ روشن و دیوار های روشن برای ترکیب رنگ اتاق نشیمن این خانه استفاده کرده است و با بکارگیری عناصری همچون کمد چوبی، گلدان و … زیبایی منحصر به فردی را در کنار آرامش برای این خانه به ارمغان آورده است.

اتاق نشیمن رسمی و آرام - چیدمان دکوراسیون منزل
اتاق نشیمن رسمی و آرام

 

 

اتاق نشیمن با ترکیب رنگ گوناگون و شلوغ

در این خانه در نیویورک که توسط نیک اولسن طراحی شده است، صندلی های جذاب که با پارچه های فانتزی پوشیده شده اند وجود دارد. همچنین وجود عناصر تزئینی پر تعداد از جمله نماد پرنده خشک خشده، چراغ خوب قدیمی و غیره، این خانه را تبدیل به یک خانه فوق العاده با ترکیب رنگ استثنائی کرده است. تقریبا تمام رنگ ها را می توان در ملزومات این اتاق نشیمن مشاهده کرد.

اتاق نشیمن با ترکیب رنگ گوناگون و شلوغ - چیدمان دکوراسیون منزل
اتاق نشیمن با ترکیب رنگ گوناگون و شلوغ

 

اتاق بازسازی شده و کلاسیک

این اتاق نشیمن که توسط جان اتیگن طراحی شده است، دارای صندلی و مبل های سفارشی و پارچه ای می باشد که دو طرف این خانه را پوشش داده اند. تابلوی دیواری که در عکس زیر نیز آن را می توانید ببینید، ایده ای جالب دارد و از نقاط کانونی چیدمان دکوراسیون منزل می باشد که نگاه ها را به خود جلب می کند. شومینه و چینی های قرار گرفته روی آن نیز از دیگر ملزومات جالب این اتاق به شمار می رود.

اتاق بازسازی شده و کلاسیک - چیدمان دکوراسیون منزل
اتاق بازسازی شده و کلاسیک

 

اتاق نشیمن ساده و رنگارنگ

الگوی رنگ های گوناگونی که در این اتاق مشاهده می شود، انرژی و حس شادابی را برای این خانه به ارمغان آورده است. یکی از نکات جالب این خانه مبلمان سفید رنگی است که با بالش های رنگارنگ خود، چشم اندازی جالب در این بخش از اتاق نشیمن ایجاد کرده است.

اتاق نشیمن ساده و رنگارنگ - چیدمان دکوراسیون منزل
اتاق نشیمن ساده و رنگارنگ

 

 

اتاق نشیمن با چشم انداز کوهستان

این خانه، چشم اندازی بسیار دیدنی به سمت کوهستانی دارد که در کنار آن قرار گرفته است. پنجره های شیشه ای که سر تا سر دیوار های این خانه را پوشانده، قابی است که می توان از طریق آن به این چشم انداز بکر دسترسی پیدا کرد. همچنین در دکوراسیون داخلی این خانه، مبلمان کلاسیک و ساده ای قرار دارد که با توجه به شرایط خانه، محیطی بسیار جذاب در درون خانه ایجاد کرده است. به علاوه از فرشی مخملی نیز به عنوان پوشش کف خانه استفاده می شود.

اتاق نشیمن با چشم انداز کوهستان - چیدمان دکوراسیون منزل
اتاق نشیمن با چشم انداز کوهستان

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل خود هستید؟

مشاوران ما می توانند برای اجرای پروژه هایتان شما را یاری کنند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

چیدمان دکوراسیون کلاسیک – مدرن

این خانه در شهر آتلانتا قرار دارد و مجموعه ای بی نظیر از عتیقه های فرانسوی است که به عنوان ملزومات در جای جای این خانه استفاده شده است. مجسمه های آدمک، آینه قدیمی که متعلق به قرن 18 است و همچنین لوستر ایتالیایی، از جمله عتیقه جات این خانه خانه کلاسیک – مدرن می باشد. فضای باز و خلوت اتاق نشیمن، از دیگر ویژگی های جالب این مورد است.

چیدمان دکوراسیون کلاسیک - مدرن - چیدمان دکوراسیون منزل
چیدمان دکوراسیون کلاسیک – مدرن

 

اتاق نشیمن خانه قدیمی در کالیفرنیا

این اتاق نشیمن در کالیفرنیا ترکیبی از موادی همچون چوب، سنگ آهک و آهن است. ملزوماتی چون صندلی، لوستر و آینه قدیمی، بیانگر سبک قدیمی این خانه می باشند. همچنین مبلمان این خانه به گونه ای در کنار هم قرار گرفته اند که مناسب دور همی های دوستانه می باشند.

اتاق نشیمن خانه قدیمی در کالیفرنیا - چیدمان دکوراسیون منزل
اتاق نشیمن خانه قدیمی در کالیفرنیا

 

 

اتاق آرامش بخش چوبی

این خانه بزرگ در کالیفرنیا، از چیدمان دکوراسیون منزل مدرنی بهره می برد که در آن عنصر چوب بیش از سایر عناصر در خانه دیده می شود. سقف، میز بزرگ وسط خانه، صندلی ها و قفسه های نگهداری وسایل این خانه از جنس چوب می باشد.

اتاق آرامش بخش چوبی - چیدمان دکوراسیون منزل
اتاق آرامش بخش چوبی

 

چیدمان دکوراسیون خانه قدیمی

این خانه که در ساحل کالیفرنیا قرار دارد، دارای مبلمان سفارشی مخملی چرمی است که در نوع خود بسیار بی نظیر می باشند. مبل و صندلی، ترکیبی است که در اتاق نشیمن این خانه دیده می شود و حالت قدیمی دکوراسیون این خانه، ویژگی منحصر به فردی است که باعث تمایز این خانه می شود. پرده های قدی و نازک، تابلوی نقاشی هنری بالای شومینه که اثر روی جیمز می باشد و همچنین سقف الواری، موارد خاصی است که در چیدمان دکوراسیون منزل در این نمونه می توان دید.

چیدمان دکوراسیون خانه قدیمی - چیدمان دکوراسیون منزل
چیدمان دکوراسیون خانه قدیمی

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

چيدمان دکوراسيون منزل ، از آن دست مواردي است که براي هر خانه اي متفاوت است. هر خانه با توجه به نوع ساخت، نقشه ساخت، متراژ، عناصر بکار رفته در آن و موارد ديگر، مي تواند از سبک هاي مختلفي از طراحي دکوراسيون داخلي بهره ببرد.علاوه بر اين، سليقه صاحبان خانه، مورد ديگري است که در چگونگي چيدمان دکوراسيون منزل نقش بسزايي دارد.

تصور کنيد يک صاحب خانه، به سبک هاي رسمي علاقه دارد و براي چيدمان دکوراسيون منزل خود از مبلمان رسمي، تابلو هاي رسمي، رنگ هاي رسمي و عناصر رسمي ديگر استفاده مي کند و آن ها را با سليقه خود و يا نظر طراحان دکوراسيون در کنار هم قرار مي دهد. از طرفي، شخصي ديگر تازه ازدواج کرده است و چيدمان دکوراسيون منزل عروس و داماد، بهترين موردي است که وي مي تواند از آن براي اجراي دکوراسيون داخلي منزل خود بهره ببرد.

بر همين اساس، دکوراسيون داخلي چيزي نيست که بتوان براي تمام منازل يکسان باشد و طبق مثال بالا نيز، براي هر خانه و هر سبک زندگي، قواعد خاصي وجود دارد. تا به اينجا از تاثير سليقه صاحبان خانه و نوع خانه در چگونگي چيدمان دکوراسيون منزل حرف زديم، اما فراموش نکنيم که در طراحي دکوراسيون داخلي، مواردي هم وجود دارد که براي تمام خانه ها يکسان است. براي مثال رنگ بندي ديوار و مبلمان هر خانه، مي بايست با هم تعادل و هماهنگي داشته باشد. براي مثال استفاده از مبلمان صورتي در پس زمينه ديوار بنفش، اصلا کار عاقلانه اي نيست.

پی نوشت :

بنا بر اين طبق گفته هاي بالا، چيدمان دکوراسيون منزل امري است که هر کس با اولين نگاه به خانه آن را مي بيند. تمام افراد و صاحبان خانه سعي در ايجاد بهترين شکل و ظاهر براي دکوراسيون داخلي منزل خود را دارند. شما هم اگر از اين حيث مستثني نيستيد، مي توانيد به اين مقاله و مقاله دوم از همين موضوع که در سايت قرار داده شده استفاده کنيد. در اين دو مقاله، ايده هاي جالبي را چيدمان دکوراسيون منزل به بهترين نحو ممکن براي شما آورده ايم.

طراحی دکوراسیون داخلی توسط شرکت معماریان

آتليه معماري و طراحي دکوراسيون معماریان، با بيش از يک دهه فعاليت و تجربه کار موفق در زمينه معماري و طراحي دکوراسيون داخلي منزل، مجري 0 تا 100 پروژه هاي چيدمان دکوراسيون منزل شماست. اين شرکت، از پرسنل مجرب و کارکشته اي بهره مي برد که در راس آن ها، مهندس آريان يکي از شناخته شده ترين معماران و طراحان ايران قرار دارد.

شرکت معماري معماریان با تضمين کيفيت بالا، خوش قولي و تحويل بهترين نتيجه، شما را در انجام پروژه هاي مختلف معماري ياري مي کند. نمونه کار هاي مختلفي که برخي از آن ها در سايت قرار داده شده، بيانگر کيفيت کار شرکت معماریان مي باشد. رضايتمندي مشتريان از نتيجه کار، اولين فاکتور در انجام کار اين شرکت است و تمام سعي پرسنل و مهندسان آريان بر اين است که بهترين نتيجه حاصل آيد.
شما نيز اگر از جمله افرادي هستيد که پروژه هاي معماري از جمله بازسازي، طراحي و اجراي نماي خارجي، و موارد ديگر و يا قصد طراحي دکوراسيون داخلي خانه خود را داريد، مي توانيد از طريق راه هاي ارتباطي زير با گروه معماریان در ارتباط باشيد:

از اینکه تا پایان مقاله امروز همراه ما بودید، متشکریم!

منبع : veranda

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر