معماریان مگ

۱۶ روش شیک و مدرن برای تزئین و دکوراسیون با آینه

همیشه گزینه های بی شماری وجود دارد که بتوانیم با آنها خانه هایمان را تزئین کنیم و فضای زندگی مان را بهتر کنیم. برخی از آنها میتوانند عملکردی و مفید باشند. برخی از آنها نیز به مد روز انتخاب می شوند. وسایلی هم وجود دارد که به نظر دکوراسیون خانه بدون آنها تکمیل نمی شود. آینه یکی از این موارد است. در اینجا ما برای شما، روش های دکوراسیون با آینه را از ساده ترین شکل تا خلاقانه ترین آنها تشریح می کنیم. برای راهنمایی های مفید، با گروه آریان معماری همراه باشید.

دکوراسیون آینه - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
دکوراسیون آینه

۱-دکوراسیون با آینه

در مرحله ی طراحی و دکوراسیون، آینه ها یک راه عالی برای بازتر کردن و بزرگتر نشان دادن یک فضا به وسیله بازتاب ها هستند. اما اکثر ما آینه را به جای عملکرد آن برای تزئین خانه بکار میبریم. آینه ها نه تنها می توانند با طراحی های زیبا خانه تان را شیک تر و مجلل تر نشان دهند، بلکه با کمی خلاقیت نیز می توانند به آسانی تبدیل به مرکز اصلی توجه در خانه شما شوند.

آینه های متقارن - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه های متقارن

حتی در ساده ترین حالت نیز، همیشه فرصتی برای خلاقیت در دکوراسیون با آینه ها وجود دارد. برای نمونه، در این دکوراسیون دو آینه کنارهم با گلدان های یک شکل در دو طرفشان به یک دکوراسیون متقارن منجر شده است. برای تکمیل دکور، رنگ نارنجی پرتقالی در بالای هر یک از فریم های آینه، با یک اتاق سبز رنگ هماهنگی ایجاد کرده است. ظرف پرتقال روی میز نیز یک روش هوشمند برای اشاره به رنگ فریم ها است.

۲- طرح های هندسی آینه ها

طرح های هندسی آینه ها - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه ها با طرح های هندسی

هنگام انتخاب آینه برای اتاق تان، هیچ گاه خود را محدود به شکل های گرد و مستطیل همیشگی نکنید. البته، این طرح ها نیز رویکردهای عالی هستند که به خوبی در دکوراسیون مختلف جواب می دهند. اما نترسید که از گزینه های کمیاب تر استفاده کنید. دراین نمونه دکوراسیون با آینه نیز، بدون شک، آینه به عنوان عنصر شاخص اتاق به کار رفته است. این قاب بزرگ طلایی در یک الگوی هندسی زیبا واقعا بسیار جذاب به نظر می رسد.

۳- دکوراسیون با آینه های تمام قد

آینه های قدی - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه های قدی

از سوی دیگر، اگر انعکاس بیشتر آن چیزی است که شما می خواهید، یک آینه عظیم تمام قد، مطمئنا نیاز شما را برطرف خواهد کرد. علاوه بر آن، می توانند با ایجاد توهم فضایی بزرگتر، اتاق شما را زیباتر نشان میدهند. امروزه آینه های تمام قد در بیشتر فضاها به خصوص در اتاق خواب ها  بسیار استفاده می شوند. اشکال مختلف این آینه ها به شما امکان انتخاب در هر سبکی از مدرن گرفته تا کلاسیک را می دهد.

۴- آینه در وسط قاب عکس و تابلو های روی دیوار

آینه در وسط تابلو ها - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه در وسط تابلو ها

آینه ها علاوه بر قاب عکس ها و تابلو های دیواری، هنگامی که به عنوان جاذبه مرکزی برجسته می شوند، تاثیر فوق العاده ای در دکوراسیون دارند. در این اتاق خواب دو آینه زیبا بر روی دیوار، از دو طرف توسط تابلوها محاصره شده است.این دکوراسیون با آینه یک فریم یكپارچه دیواری را به وجود آورده است. در حالی كه اضافه كردن آینه ی گرد در بالای آینه ی مستطیل، علاقه ی بصری را به نمایش می گذارد.

۵- تاثیر مثبت با آینه های بیشتر

آینه های مختلف در دکوراسیون - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه های مختلف در دکوراسیون

آینه به عنوان عنصری انرژی بخش در فضا شناخته میشود. از آینه در دکوراسیون خانه براساس فنگ شویی، بسیاراستفاده میشود. زیرا آینه ها در این فلسفه نمادی از آب بوده که آرامش، تازگی و گستردگی به فضا می بخشند. بنابراین، هنگامی که نوبت به دکوراسیون با آینه می آید، محدودیتی وجود ندارد. استفاده از چندین آینه در یک دیوار مانند این نمونه نیز یکی از راه های افزایش تاثیر مثبت آینه ها در خانه است.

۶- آینه در راهرو ها

آینه در راهروها - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه در راهروها

این راهرو براساس مفهوم تالار آینه یا گالری آینه شکل گرفته است تا کل دیوارهای ورودی را پوشش دهد. آینه همیشه یک ایده خوب درهر فضای کوچک بوده است. بنابراین، برای راهروها و ورودی های تنگ و باریک به خوبی عمل میکند. همچنین ، استفاده از آینه ها به این شکل، یک پیچ و تاب هنری به طراحی سنتی اضافه می کند.

۷- دیوار آینه ای در حمام

آینه در دکوراسیون حمام - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه در دکوراسیون حمام

در دکوراسیون مدرن امروزی، آینه در حمام و سرویس های بهداشتی بیش از آن چیزی است که فقط در بالای سینک استفاده شود. در این نمونه دکوراسیون با آینه ، دیوار پشت وان حمام کلا با آینه پوشیده شده است که قطعا این یک شیوه ی منحصر به فرد دکور است. این دیوار آینه همراه با یک لوستر کلاسیک، جذابیت سبک های قدیمی را به این حمام اضافه کرده است.

۸- دکوراسیون با آینه های آویزان

آینه های آویزان - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه های آویزان

همانطور که ذکر شد، آینه ها قطعات بسیار کاربردی در خانه شماست که عمق و بعد و نور به اتاق میدهند. اما همیشه لازم نیست که سراسر دیوار را بپوشاند یا آينه قدی قاب شده  باشد. این سه آینه کوچک به شکل لوزی، از آینه های آویزان، هستند که در کنار هم زیبا و بیشتر به خاطرعملکرد آن ها نصب شده اند.

۹- طرح های زیبا با تکه های آینه

آینه های شبیه کریستال - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه های شبیه کریستال

یک آينه شیک و مجلل میتواند نقطه كانونی اتاق خوب باشد. این آینه کریستالی شکل دیوار، به خودی خود یک قطعه چشم نواز است. آن را با یک میز کنسول آینه ای ترکیب کنید و در مرکزیت اتاق قرار دهید. بدون شک، این چنین دکوراسیون با آینه اتاق شما را بیش از پیش جذاب تر میکند.

۱۰-دکوراسیون آینه با قاب دو رنگ

آینه های قاب رنگی - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه های قاب رنگی

ما به ندرت به آینه هایی فکر می کنیم که از پالت رنگ اتاق گرفته شده اند. اما با انتخاب چارچوب مناسب و بکارگیری کمی خلاقیت انجام این کار ممکن است. رنگ قاب یک آینه بزرگ می تواند بخش مهمی از رنگ های اتاق شما را در بر بگیرد. در اینجا، آینه ای در یک اتاق مدرن را می بینیم که در چارچوب آن ترکیبی از رنگ های زرد و نارنجی روشن استفاده شده است. این رنگ های جذاب در یک اتاق تک رنگ از عناصر کوچک تزیینی گرفته شده است..

۱۱- آینه در مکان های غیر معمول

آینه در ورودی - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه در ورودی

دیوار و کف اتاق میتواند محل مناسب برای کاربرد آینه ها باشد.استفاده از آینه به عنوان یک متریال طراحی داخلی، قلمرو از امکانات جدید را بگشاید.. برای مثال در این خانه، در ورودی  با آینه ای در یک جلوه فلزی ظاهر شده است. این فضای یک لایه جدید از شخصیت و گرما را که مورد نیاز هر خانه  است، اضافه کرده است.

۱۲- آینه کاری دیوار بین کابینت ها

آینه در دیوار بین کابینت ها - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه در دیوار بین کابینت ها

آینه یک راه شگفت انگیز برای دکور دیوار بین کابینت ها در آشپزخانه شما است. این کاشی های آینه ای که به شکل ردیف آجرها چیده شده اند، براق بوده که جلوه ی باشکوه تری به این فضا از خانه می دهد. این دکوراسیون مدرن و خلاقانه با آینه برای آشپزخانه سبک صنعتی بیشتر استفاده می شود.

۱۳- میز بار آینه ای در دکوراسیون خانه

آینه در میز کوچک بار در خانه - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه در میز بار

آینه فقط برای دکوراسیون دیوارهای شما نیست. اگر می خواهید آینه را در جاهایی از خانه استفاده کنید که کمتر دیده شده است آن را در داخل قفسه ها یا سطح میز غذاخوری و یا میز بار خانه خود استفاده کنید. در این نمونه دکوراسیون با آینه نیز یک میز بار برای نگهداری انواع نوشیدنی ها را می بینیم که سطح داخلی آن از آینه پوشیده شده و حالت زرق و برق دار آن،  در ایجاد یک اثر کلاسیک با یک احساس لوکس موثر بوده است.

۱۴-  دکوراسیون با آینه در اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب با آینه - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
دکوراسیون اتاق خواب با آینه

قرارگرفتن آینه در اتاق خواب همانند این است که سطح جدیدی به اتاقتان اضافه می شود. برای این کار باید محل مناسب اتاق را انتخاب کنید تا تصویر انعکاسی زیبا و دوست داشتنی باشد. در این طراحی نوآورانه ی دکوراسیون با آینه، کاشی های آینه ای شش ضلعی از روی دیوار کنار تخت شروع به حرکت بر روی بخشی از کف کرده است. چنین دکورهایی با آینه، باعث می شود که اتاق به طرز جالبی، غیر معمول و زیبا جلوه کند.

۱۵- دکوراسیون راه پله ها با آینه

تزیین پله با آینه - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
تزیین پله با آینه

احتمالا شما برای دکوراسیون آینه درراه پله ها، آنها را بر روی دیوار نصب میکنید و یا در دیوار جلوی پاگرد آینه ای تمام قد قرار میدهید. شاید هم آینه در راه پله ها برای هر خانه ای مناسب نباشد، اما غیر قابل انکار است که این شکل از دکوراسیون با آینه در پله ها به عنوان یک مفهوم جداگانه، بسیار جالب شده است.

۱۶- سبک کلاسیک در دکوراسیون با آینه

آینه های کلاسیک - شیک ترین ایده های دکوراسیون با آینه
آینه های کلاسیک

مطمئنا، در پایان روز، با یک انتخاب کلاسیک، هیچ مشکلی نخواهید داشت. زیرا کلاسیک هیچ موقع از مد نمی افتد و همیشه محبوبیت دارد. این آینه گرد بزرگ، علاوه بر اینکه به زیبایی این اتاق کم رنگ افزوده است با مقیاس بزرگش جلب توجه میکند. مهم نیست که چه سبک ساده و یا جسورانه ای را انتخاب میکنید، یک دکوراسیون با آینه که شما در خانه تان دوست دارید، همیشه زیبا است.

 

منبع: thespruce

 

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر