معماریان مگ

چرا شهر دنور آمریکا یکی از بهترین شهرها برای هنر و طراحی است؟

دنور شهر هنر و طراحی - چرا شهر دنور آمریکا یکی از بهترین شهرها برای هنر و طراحی است؟
دنور، شهر هنر و طراحی

شهر دنور نشسته بر پایه کوه های راکی در آمریکا، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت کلرادو می باشد. این منطقه همیشه مناسب برای انواع فعالیت های بیرون از منزل و علاقه مندان به ورزش های زمستانی است که در راه شهرهای آسپن و ویل متوقف می شوند. دنور همچنین، به عنوان یک مکان برای دوستداران هنر تبدیل شده است. این شهر را می توان به لطف وجود رستوران ها و هتل های جدید و همچنین موزه های کلاس جهانی که به تازگی بازسازی شده اند، بهترین شهر هنر و طراحی در آمریکا برشمرد.

موزه هنرهای زیبای کریکلند - چرا دنور بهترین شهر هنر و طراحی در آمریکا است؟
موزه هنرهای زیبای کریکلند

موزه هنرهای زیبای کریکلند در بهترین شهر هنر و طراحی

موزه هنرهای زیبای کریکلند، ساختمان طراحی شده توسط اولسون کندیگ است که نمایشگاه هنرمند اهل کلرادو ونس کریکلند و مجموعه قابل توجهی با بیش از ۳۰،۰۰۰ اثر ۱۵۰۰ هنرمند میباشد. سبک فضای سالن یک حالت رویایی برای عاشقان هنر و طراحی دارد، به طوریکه شامل اتاق های عجیب و خاص با دیوار های پر از آثار هنری و گنجینه هایی از سراسر جهان است. جایی که شما می توانید صندلی ویگل، طراحی منحصر به فرد فرانک گری و کارهای تزیینی ویلیام موریس را که بر روی دیوار آویزانند، ببینید.

 

 

موزه هنرهای معاصر دنور - چرا شهر دنور آمریکا یکی از بهترین شهرها برای هنر و طراحی است؟
طرح توسعه موزه هنرهای معاصر دنور

طرح توسعه موزه هنرهای معاصر دنور

در همین حال، طرح توسعه موزه هنرهای معاصر دنور و گسترش ساختمان شمالی توسط معمار ایتالیایی جیو پونتی طراحی شده که در آمریکای شمالی در حال انجام است. هنگامی که این پروژه برای سالگرد ۵۰ ساله ساختمان در سال ۲۰۲۱ تکمیل می شود، این مرکز جدید، خانه طراحی موزه و مجموعه هنری غربی آمریکاست و همین‌طور مجموعه‌ای از هنرهای آفریقایی و اقیانوسیه را در بر می گیرد.

موزه استیل کلایفور - چرا دنور بهترین شهر هنر و طراحی در آمریکا است؟
موزه استیل کلایفور

در این میان، بازدیدکنندگان همچنان می توانند از ساختمان فردریک دانیل لیبسکیند و نمایشگاه هایی مانند نمایشگاه هنر آفریقایی که یک نمایشگاه هنری حیوانات با فرهنگ های مختلف است، دیدن کرده و لذت ببرند. و البته، ساختمان کلاس جهانی فوق العاده مدرن که با مجموعه آثار بومی، هنوز هم در صحنه نمایش است.

در سراسر خیابان، موزه استیل کلایفور مجموعه ای از کارهای هنرمند خلاق اکسپرسیونیست انتزاعی قرن بیستم، استیل کلایفورد را در خود گنجانده است که نشان دهنده بیش از ۹۵ درصد تولید طول عمر هنرمند است. این موزه پس از مرگ هنرمند نقاش در دنور،  بهترین شهر هنر و طراحی آمریکا ساخته شد که شامل حدود ۳٫۱۲۵ اثر ایجاد شده بین سالهای ۱۹۲۰ تا ۱۹۸۰ است. مجموعه آن شامل دست نخورده ترین آثار وی توسط هیچ هنرمند دیگری است.

 

 

هتل موکسی چری کریک - چرا شهر دنور آمریکا یکی از بهترین شهرها برای هنر و طراحی است؟
هتل موکسی چری کریک، دنور

محل اقامت در دنور، بهترین شهر هنر و طراحی

محله ی پوش چری کریک دنور به مدت چندین سال است که هتل های شیک و لوکسی مانند هالسیون (به معنی روز آرام) را در خود جای داده است. اما انواع هتل های جدید شهر، مانند هتل موکسی چری کریک نیز، یک محل شیک برای استراحت مسافران است که با مشخصات زیادی از شهر دنور طراحی شده است. حالاتی همچون آرام، مرفه و شادی که از ویژگی های بهترین شهر هنر و طراحی دنور است، در این هتل کاملا نشان داده شده است.

در حالی که تمام اتاق ها برند تجاری Moxy را ارائه می دهند (حداقل، مبلمان مدرن و مینیمال اتاق)، شرکت ناین دوت آرت، هنر مدرن غربی را در لابی با نقاشی های انتزاعی و هندسی و ستون ها و مجسمه سازی دیوار آلومینیومی مقابل آسانسور نشان داده است. همچنین، پرتره های عکاسی پر جنب و جوش در هر آسانسور به مهمانان خوش آمدید. در کل این شرکت لابی آسانسور و راهروهای هتل را با یک برنامه منحصر به فرد از آثار هنری طراحی کرده است. نیمکت های بتنی براق و گودال آتش نیز این فضا را به یک نقطه ایده آل برای لذت بردن از زیباترین صنایع دستی تبدیل می کند.

 

 

ایستگاه زپلیـن - چرا دنور بهترین شهر هنر و طراحی در آمریکا است؟
ایستگاه زپلیـن، دنور

محل خورد و خوراک در دنور، بهترین شهر هنر و طراحی

ایستگاه زپلیـن، یک سالن غذا در نزدیکی ایستگاه راه آهن نور است. این مکان با همکاری ده شرکت بین المللی راه اندازی می شود. در طول روز، بار طبقه پایینی، منوی فست فود و کوکتل های مرسوم را برای مسافران خسته آماده می کنند؛ در شب نیز، بار طبقه بالا، برای کسانی که در طول روز با لپ تاپ کار می.کنند، کوکتل و انواع غذاها تهیه میکند.

این محل غذاخوری در نزدیکی آکرون، یک ساختمان سبک صنعتی پر از آثار گرافیتی، با سقف و کف بتونی است. فضای خشن و براق یک محیط ایده آل برای پخت و پز آشپز آمریکایی استیون رجیکوفسکی به وجود آورده است. فر یا تنور ساخته شده از آتش چوب بلوط، نیز عنصر اصلی این آشپزخانه است که سر آشپز آمریکانی انواع غذاهای آمریکایی را در آن آماده می کند.

 

هنر در دنور، آمریکا - چرا شهر دنور آمریکا یکی از بهترین شهرها برای هنر و طراحی است؟
هنر در دنور، آمریکا

در مطلب فوق قصد بر این بوده، که تا حدودی شما را با هنر و طراحی در آمریکا آشنا کنیم. باید بگوییم که هنر این کشور در ابتدا نشات گرفته از هنر کشورهای اروپایی بود اما به تدریج، هنرمندانی از شهرهای مختلف آمریکا ظهور کردند که آثار هنری خود را خلق می کردند.

هنرمندان آمریکایی به خصوص در رشته های نقاشی و مجسمه سازی فعالیت داشتند. یکی از شهرهایی که این هنرها به طور فراوان در موزه ها، ایستگاه های راه آهن، پارک ها و محل های عمومی آن نمایان شد، همانطور که گفته شد شهر دنور است. بنابراین، واضح است که چرا این شهر در ایالت کلرادو به عنوان بهترین شهر هنر و طراحی شناخته می شود.

 

منبع: architecturaldigest

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر