بهترین شهر های جهان از لحاظ گردشگری

بهترین شهرهای جهان به لحاظ جاذبه های گردشگری و تاریخی

شهرها اجتماعات بزرگ انسانی است. این ساختارها، معمولا سیستم های گسترده ای برای مسکن، حمل و نقل، بهداشت و استفاده از زمین و ارتباطات دارند. عوامل زیادی از جمله فضای سبز، ساختمان ها با معماری عالی و جاذبه های گردشگری در زیباسازی شهرها نقش دارند. ما در اینجا چند مورد از بهترین شهرهای جهان از لحاظ گردشگری را بررسی میکنیم.

۱- سن سباستین، اسپانیا از بهترین شهرهای جهان

یکی از شهرهای با شکوه در شمال غربی اسپانیا، شهر سن سباستین است. این شهر در زبان باسکی Donostia نامیده می شود. این شهر ساحلی از اواسط دهه ۱۸۰۰، یک تفریحگاه تابستانی برای خانواده سلطنتی بوده و هرگز نقش اصلی مهمترین بندر یا مرکز صنعتی اسپانیا را نداشته است. شهر سن سباستین در یک خلیج منحنی زیبا قرار گرفته است. این شهر با ساحل شنی و ماسه های طلایی که توسط آبهای خلیج باسکی پوشانده شده است، در تمام طول سال زیبا است.

بهترین شهرهای جهان با جاذبه های توریستی زیبا

شهر سن سباستین، در محیط های ساحلی پای کوه های عظیم پیرنه، با جاذبه های متنوع از بهترین شهر های جهان به لحاظ توریستی است. بسیاری از جاذبه های دیدنی، سواحل شنی و دریا، همچنین امکانات شهری مدرن و کشف حوالی تاریخی شهر سن سباستین، لذت می برند. همچنین بسیاری از جاذبه های تاریخی و معماری که در بخش قدیمی این شهر یافت می شود. شما همچنین می توانید از زندگی فرهنگی فعال در شهر و کنسرت و جشنواره های جالب در این شهر زیبا، چشم لذت برده و اوقات خوشی را بگذرانید.

بهترین شهرهای جهان با جاذبه های توریستی زیبا

شهر سن سباستین یکی از مشهورترین شهرها در زمینه آشپزی در اسپانیا است. تعداد زیادی از کافه ها و رستوران های فوق العاده ای در سن سباستین برای علاقه مندان به غذاهای کشور باسک مجهز است. برای ورزش در فضای باز در نزدیکی شهر، می توانید جاده های خوبی برای دوچرخه سواری در این شهر پیدا کنید. اگر پیاده روی برای شما اهمیت دارد، می توانید در مسیری که به مجسمه مسیح مشرف به شهر است حرکت کنید و از حوالی کوه های پیرنه عبور کنید.

۲- ونکوور، کانادا از بهترین شهرهای جهان

شهر بی نظیر ونکوور بین آب و کوه ها، یک شهر خیره کننده در کانادا می باشد. ونکوور بریتیش کلمبیا کانادا، در شمال غربی آمریکای شمالی واقع شده است. شهر ونکوور با واسطه کوه و ساحل های شهری، شهرت جهانی به دست آورده است. این شهر یکی از زیباترین و بهترین شهرهای جهان برای گردشگری است. در واقع، ونکوور یک شهر مدرن، با ترکیب منحصر به فرد از فرهنگ های مختلف است.

بهترین شهرهای جهان با مکان های دیدنی

منطقه ونکوور نقش مهمی در توسعه سبک های معماری کانادایی در قرن نوزدهم و بیستم ایفا کرد. طیف معماران مستقر در ونکوور بسیار گسترده است. بسیاری از معماران برای زندگی و کار در ونکوور از سایر نقاط جهان نقل مکان کرده اند. بدین ترتیب، سهم خود را در محیط چند فرهنگی ونکوور گرفته اند. ساختمان هایی با معماری های برجسته همچون مرکز کنوانسیون ونکوورغرب، خانه فوستر و همکاران و دانشکده علوم دارویی را میتوانید در تورهای معماری بریتیش کلمبیا مشاهده کنید.

بهترین شهرهای جهان با مکان های دیدنی

کوه های با شکوه، اقیانوس، جنگل های بارانی و شاخ و برگ زیبا در طول چهار فصل، ونکوور را به یکی از زیبا ترین شهرهای جهان تبدیل کرده است. شهر ونکورر با داشتن پارک های وسیع از جمله استنلی پارک و آب و هوا مناسب در تمام طول سال، همانند بهشت برای فعالیت های تفریحی است. این شهر مدرن همچنین دارای یک زندگی فرهنگی شلوغ است. رستوران های فراوان با صحنه های شب زنده داری و غذاهای متنوع آن، ویژگی های دیگری هستند که این شهر را جذاب میکند. فعالیت های هیجان انگیز برای هر علاقه ای در این شهر وجود دارد که شما می توانید از آنها لذت ببرید. کلاس های جهانی آشپزی، رویدادهای ورزشی، تئاتر، ماجراجویی در فضای باز، مناظر دیدنی و جذاب از جمله ویژگی های شهر ونکوور هستند.

۳- کیوتو، ژاپن از بهترین شهرهای جهان

پایتخت امپریال ژاپن برای بیش از یک هزار سال پیش، استان کیوتو واقع در منطقه کانزای است. کیوتو از زیباترین و بهترین شهرهای جهان برای جذب گردشگران علاقه مند به فرهنگ آسیایی است. شهر کیوتو، در بخش مرکزی جزیره Honshu، ژاپن واقع است. این شهر با چهره مدرن یکی از ده شهر بزرگ جهان با جمعیت ۱٫۵ میلیون نفری است. شهر به عنوان مرکز فرهنگ ژاپنی برای صدها سال در اطراف کوه های مرتفع، به آسانی قابل دسترسی است که بسیار تحت تأثیر قرار گرفته است.

کیوتو از بهترین شهرهای جهان
شهر مدرن کیوتو در سال ۱۸۸۹ شکل گرفت. ساخت کانال دریاچه بایوا در سال ۱۸۹۰ یکی از اقداماتی برای احیای این شهربود. امروزه معابد، زیارتگاه ها و دیگر سازه های تاریخی در شهر بی شمار هستند. با وجود این میراث حفظ شده، این شهرآینده را نیزدر بر می گیرد. مدرنیزاسیون شهر امپریال کیوتو، به طور پیوسته، شهر را به نفع معماری جدیدتر، سوق می دهد. ساختمان های مدرن، تمرکز بالا دانشگاه ها و صنعت فن آوری پر رونق از نشانه های این شهر مدرن است.

کیوتو از بهترین شهرهای جهان
شهر کیوتو، به عنوان محل تولد چنین سنت فرهنگی مثل مراسم چای، معروف است. این شهر با مکان های مذهبی، معابد بودایی، و همچنین کاخ ها، باغ ها و معماری دست نخورده، یکی از بهترین شهرهای جهان است. آب و هوای شهر کیوتو ، نیمه مرطوب و دارای تغییرات فصلی مشخص است. در کیوتو ساحل اقیانوس آرام و مناطق مرکزی ژاپن، اغلب در معرض باد های تند و طوفانی قرار میگیرد.

۴- سیدنی، استرالیا از بهترین شهرهای جهان

بندر و سواحل زیبای سیدنی نشانه های قابل ملاحظه ای هستند که این شهر را در بین بهترین شهرهای جهان قرار میدهد. جذابیت این شهر بیشتر به دلیل مسیرهای زیبای ساحلی آن است. زندگی فرهنگی سیدنی در استرالیا پویا ومتنوع است. بسیاری از فرهنگ های فردی که سیدنی را تشکیل می دهند، بر مبنای جوامع فرهنگی، هنری، قومی، زبانی و مذهبی شکل می گیرد. سیدنی یک شهر بزرگ جهانی سرشار از حس زندگی با فعالیت های موسیقی، تئاتر، بصری، ادبی و هنری دیگر است.

بهترین شهرهای جهان برای گردشگری و سفر توریستی

معماری سیدنی با هیچ یک از سبک های معماری مشخص نشده است. بلکه با ترکیب گسترده ای از معماری قدیمی و جدید شکل گرفته است. با توجه به محدودیت های ارتفاع در سال های پس از جنگ جهانی دوم، بخش عمده ای از معماری قدیمی سیدنی به منظور ساختن ساختمان های پرجمعیت مدرنیستی تخریب شد. ساختمان های قابل توجه جدید سیدنی توسط معمار اتریشی-استرالیایی هری سیدلر و همچنین معماران بین المللی مانند جرن یوتسون، ژان نوول، ریچارد راجرز، رنزو پیانو، نورمن فاستر یا فرانک گری در طول دهه ۱۹۶۰ تا سال ۲۰۱۰ طراحی شده بودند.

بهترین شهرهای جهان برای گردشگری و سفر توریستی

جشنواره بزرگ هنرهای نمایشی سیدنی، استرالیا که هر ساله برگزار می شود شامل موسیقی کلاسیک و معاصر، تئاتر، هنرهای تجسمی و رسانه های جدید است. شب زنده داری در سیدنی از ویژگی های این شهر همیشه زنده است. جشن های بزرگ از قبیل جشن های سال نو، جشنواره سیدنی، جشنواره نور و فستیوالهای موسیقی و جشنواره فیلم سیدنی همواره این شهر را در حال جنب و جوش نگه میدارد. سیدنی همچنین دارای مجموعه ای از موزه های شامل هنرهای تجسمی و موزه های علم و تکنولوژی است. اپرای سیدنی و پل بندر سیدنی از مشهورترین و محبوب ترین جاذبه های توریستی در سراسر این شهر است.

۵- ونیز، ایتالیا از بهترین شهرهای جهان

جزیره شناور ونیز به عنوان یکی دیگر از زیبا ترین شهرهای جهان شناخته شده است. این شهر غوطه‌ور در آب است ، خیابان و ماشین ندارد. شاید دلیل سفر میلیون ها گردشگر به این شهر همین باشد. علاوه بر گردشگری این شهر در صنعت نیز شهری معروف است. با وجود خاصیت گردشگری ، ونیز همیشه دارای جذابیت است. این شهر به لحاظ موقعیت، معماری کلاسیک و منظره ی دیدنی از دریا همواره مقصد گردشگران بوده است.

بهترین شهر های جهان از لحاظ گردشگری

در بعضی موارد، ونیز به طور کامل ایتالیایی است، اما در برخی دیگر، جهانی جدا از آن است. دراین شهر، جزیره مردم اپرا را دوست دارند. آنها کمتر مذهبی هستند. هیچ دیوار در اطراف شهر قدیمی خود ساخته نشده اند. همانطور که گفته شد در این شهر هیچ گونه خیابان و ماشین وجود ندارد و رفت و آمد از طریق قایق‌های مسافربری بزرگ یا قایق‌های شخصی‌ انجام میگیرد. پایه و اساس شکل گیری ونیز تمدنی مدرن از همین طرز فکر است. ونیز روی آب، که با کانال‌های آبی و آبراهه‌هایش شناخته میشود، دارای قایق‌های مخصوص و سنتی به نام گوندولا است. مردم ونیزی‌ حتی مراسمات خود را نیز بر روی گوندولا برگزار می‌کنند.

بهترین شهرهای جهان از لحاظ گردشگری

شهرهای بزرگ از بیزانس و قسطنطنیه گرفته تا قاهره اسلامی، همه نقش مهمی در شکل دادن به زیبایی شناسی ونیزی ایفا کردند. در نتیجه، سبک معماری ونیزی، تلفیقی از دو شکل بیزانس و اسلامی است که یک بنیاد مسیحی لاتین را پوشش می دهد. تأثیرات شرقی در معماری ونیز اغلب نادیده گرفته می شود. شما فقط در برخی مکان های میتوانید آنها را مشاهده کنید.

۶- لندن، انگلستان از بهترین شهرهای جهان

لندن یک شهر باستانی است که از بهترین شهرهای جهان به لحاظ گردشگری است. فضاهای سرسبز و پرتلاطم، ساختمانهای پارلمان بزرگ گوتیک و شاید معروف ترین اقامتگاه در جهان، کاخ بکینگام، همه لندن رابه یکی از زیباترین شهرهای جهان تبدیل میکند. رودخانه تیمز در این شهر از جنوب غرب لندن وارد شهر شده و به سمت شرق حرکت میکند. دره تیمز نیز از دیگر شاخصه‌های جغرافیایی لندن است که تپه های چون، تپه‌های پارلمان و ادینگتون در آن وجود دارند. شما می توانید در این شهر زیبا از بازار گل کلمبیا یا بالای تپه در پارک گرینویچ با مشرف به برج های قناری در سراسر رودخانه تیمز دیدن کنید.

بهترین شهرهای جهان از لحاظ گردشگری

لندن شهر ایده ها و تخیل است. محیط زیست خلاقانه شهر با نگرش چپ گرا، از جمله نوآوری تئاتر، هنر معاصر، موسیقی پیشگام، نوشتن، شعر، معماری یا طراحی است. غذا یکی دیگر از عرصه های خلاقانه است که به امری مهم در محافل خاص تبدیل شده است. همچنین این شهر عمیقا چند فرهنگی است. در حال حاضر لندن یکی از شهرهای جهان با تنوع زیاد در زندگی روزانه، غذا، موسیقی و مد روز است.

بهترین شهرهای جهان از لحاظ گردشگری

لندن مرکزی جایی است که موزه ها، گالری ها و بیشتر آثار هنری جمع می شوند. موزه هنرهای معاصر وایت، کیپل موزه ملی، ساعت بیگ بن از جاذبه های گردشگری مهم در این شهر هستند. پارک المپیک ملکه الیزابت از دیگر جاذبه های توریستی این شهر است. شما همچنین می توانید از کوه گاردنز، ریچموند یا کاخ دادگاه هامپتون با چشم انداز زیبای رودخانه ای لندن استفاده کنید.

۷- پاریس، فرانسه از بهترین شهرهای جهان

پایتخت فرانسه مدتهاست که به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان در اروپا شناخته میشود. خیابان ها و بلوار های زیبای آن، برج ایفل بلند و سایرمکان های دیدنی این شهر را در لیست سفر گردشگران قرار داده است. پاریس شهری از هنر و معماری است. پاریس با جمعیت چند ملیتی از بومیان فرانسوی، الجزایر، پرتغالی، مراکش، تونسی گرفته تا دیگر گروه های قومی تشکیل شده است.

بهترین شهرهای جهان با جاذبه های دیدنی

رودخانه سن پاریس از زمان قرن سوم قبل از میلاد، نقش مهمی در توسعه آن به عنوان یک مرکز تجاری ایفا کرد. امروزه اقتصاد آن بستگی به تجارت و خدمات دارد. همچنین شهر پاریس با خانه های مد و لباس ، موسیقی، هنر، جشنواره ها وغذاها یش شناخته شده است. پاریس در روابط بین الملل پیش قدم است. بازدید از بوتیک های طراحان تازه تأسیس شده و خانه های مدرن طراحی شده با نقوش برجسته، بخش مهمی از سفر پاریس است. همچنین فروشگاه های و مغازه ها منحصر به فرد و با شکوه، کتابفروشی ها و کافی شاپ ها، نمایندگی های هنری و عتیقه، مغازه های معتبر وسایل آشپزی حرفه ای و… از مکان هایی هستند که در سفر به پاریس حتما باید بازدید کنید.

بهترین شهرهای جهان با جاذبه های دیدنی

برج ایفل آهنی و بلند پاریس که از سر از ابرها بیرون می آورد و کلیسای جامع نتردام، از جمله آثار معماری برتر در این شهر هستند. هر ساله بازدید کنندگان که از موزه ها، کاخ ها، پارک های تفریحی، باغ ها، کلیساها و بناهای تاریخی افزایش می یابد. در پاریس، استادانی زیادی همچون پیکاسو زندگی می کرده اند. از این رو پاریس را میتوان یکی از منابع بزرگ هنری در جهان محسوب کرد. علاوه بر این ها موزه های بزرگ مانند لوور بی نظیرو تعداد زیادی از مجموعه های موزه های کوچک در هر سبک قابل تصور وجود دارد.

۸- ادینبورگ، اسکاتلند از بهترین شهرهای جهان

ادینبورگ پایتخت اسکاتلند نیز در شمار زیباترین و بهترین شهرهای جهان جای خود را یافته است. ادینبورگ شهری مشهور به میراث فرهنگی و جشنواره هایش است. گشت و گذار در اطراف مرکزشهر، برای کشف مکان های زیبای شهر قدیمی و جدید، و نیز موزه ها و گالری های این منطقه میتواند لذت بخش باشد. پایتخت اسکاتلند، ادینبورگ، به خاطر خیابان های سنگی قدیمی، سالانه میزبان جشنواره های هنری است.

بهترین شهرهای جهان برای سفر
ادینبرگ دومین شهر بزرگ اسکاتلند است. این شهر از نظر جهانگردان، پس از لندن در مقام دوم قرار دارد. شهر ادینبورگ توسط اقوام باستانی بریتانیا در کستل راک بنا شد. این مکان ایده آلی است که میتوانید به کشف برخی از روستاهای سرسبز و ساحلی دلپذیر آن را بپردازید. این شهر به لحاظ سنگ های آتشفشانی در موقعیت استراتژیک بلند مرتبه قراردارد.بهترین شهرهای جهان برای سفر

ادینبورگ شهری است که از دو بخش ساخته شده است. یک بخش شهر قدیمی مربوط به قرون وسطی و بخش دیگر شهر جدید است. این شهر در سال ۲۰۰۹ به عنوان بهترین مکان زندگی انتخاب شد. قلعه ادینبورگ که در بالای یک آتشفشان خاموش قرار دارد و در پایین عمارت ملکه و پارک اسکاتلند از جذابیت های دیدنی این شهر است. جشنواره های مشهور فرهنگی، یا جشنواره های زمستانی و موسیقی، نور و …. از دیگر خصوصیات این شهر زیبا است.

۹- بریزبن، استرالیا از بهترین شهرهای جهان

بریزبن پایتخت و پرجمعیتترین شهر در ایالت کوئینزلند استرالیا است. این شهر همچنین سومین شهر پرجمعیت استرالیا است. منطقه تجارت مرکزی بریزبن در محل اصلی اروپا قرار دارد. منطقه شهری در تمام جهت ها در امتداد سیلابهای دره رود بریزبن بین خلیج مورتون و محدوده تقسیم بندی بزرگ گسترش یافته است. در میان چندین منطقه پرجمعیت محلی استرالیا ، مرکز شهر بریزبن، پرجمعیت ترین مکان در کشور است.

نمونه های بهترین شهر های جهان
این شهربه عنوان یک کلان شهر مدرن با بسیاری از مناطق جالب و سایت های تاریخی، مکانی منحصر به فرد است. بریزبن بزرگترین شهر استرالیا با ترکیب معماری مدرن و فضاهای سبز با شکوه و رودخانه بریزبن که قبل از خالی شدن در خلیج مورتون از مرکز این شهر میگذرد، شکل گرفته است. خیابان کوئین ، خیابان اصلی و سنتی بریزبن است. خیابان های این شهر به نام شخصیت های زن از جمله آلیس، انار، شارلوت، الیزابت، مارگارت نامگذاری شده اند. برخی خیابان ها نیز نام اعضای مرد همچون، ادوارد، جورج، ویلیام را به خود گرفته اند.

نمونه های بهترین شهر های جهان

رستوران های عالی و پارک های زیبای رودخانه ای، آبراه های جذاب و گالری های هنری کلاسیک، محدوده ای از تجربیات عالی در این شهر است. این فعالیت ها شما را برای مدت طولانی مشغول نگه می دارد. در بریزبن، هیچ چیز مانع لذت بردن شما از جاذبه های شهری نخواهد بود. بریزبن نیز به مانند بسیاری از شهرهای استرالیا و آمریکای شمالی، دارای یک منطقه بزرگ شهری است. بیش از یک ساعت طول می کشد تا با ماشین بدون ترافیک از شمال یا جنوب به سمت غرب حرکت کنید.

۱۰- سویل، اسپانیا از بهترین شهرهای جهان

معماری زیبای سویل آنرا به یکی از زیباترین و بهترین شهرهای جهان تبدیل کرده است. سویل یکی از بزرگترین مراکز تاریخی در اروپا است. شهر سویل به نام های سبیا یا سویا نیز شناخته می شود. این شهر دارای مناره La Giralda، کلیسای جامع Christendom و کاخ Alcazar است.  تالار شهر، موزه هنرهای زیبا، و همچنین کلیساها و کاخ های فرعون و… بخشی از گنجینه های این شهر هستند.

بهترین شهر های جهان از لحاظ گردشگری
شهر سویل در بخش اندلس، استان سبیا در کشور اسپانیا واقع شده است. مرکز تاریخی سویل در اسپانیا، که توسط یک کلیسای جامع گوتیک اداره می شود، ترکیبی از کاخ ها، کلیساهای باروک و پیچ و تاب های خطی قرون وسطی است. از همین رو شهر سویل یک شهر تماشایی از نظر معماری و هنر است. شهر سویل از مدتها قبل در هنر جشنواره تسلط داشته و جشنواره های بزرگ سالانه، در قلب اسپانیا برگزار می شود.

بهترین شهرهای جهان از لحاظ توریستی

سویل یکی از بهترین شهرهای جهان برای گردشگری است. کلیساهای بزرگ این شهر که قدمتی طولانی دارند، کاخ پادشاهی الکرز از بناهای زیبای شهر گرفته تا مقبره کریستوف کلمب “کاشف قاره آمریکا ” همه جاذبه های توریستی در این شهر هستند. این شهر زیبا به لحاظ فروشگاه های و مغازه های متنوع و شیک خود نیز ازسوی گردشگران محبوبیت دارد. از این رو دولت اسپانیا نیز برای جلب بیشتر توریست ها در بخش گردشگری این شهر سرمایه گذاری کلانی کرده است.

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر