معماریان مگ
بهترین دکوراسیون منزل عروس ایرانی

نکات مهم در طراحی بهترین دکوراسیون منزل عروس

با شروع یک زندگی مشترک در یک خانه، هر یک از زوجین میخواهند که نظرات خود را در دکوراسیون داخلی اعمال کنند. بنابرین در دکوراسیون منزل عروس و داماد رسیدن به تعادل و تناسب، مهمترین موضوع است. البته گاهی مجبور هستید از بعضی چیزها چشم پوشی کنید. در این صورت است که به هدف مشترکتان می رسید. در این گونه دکوراسیون منزل عروس، باید سلایق متفاوت هر دو فرد عروس و داماد به شیوه ای مناسب ترکیب شود.

دکوراسیون منزل عروس با بهترین تزیینات

دکوراسیون منزل عروس با رنگ های روشن

دو رنگ اصلی، سیاه و سفید، از رنگ های پر کاربرد در فضای داخلی خانه هستند. در دکوراسیون منزل عروس اغلب پالت رنگ روشن استفاده میشود. این رنگ های ملایم مطمئنا، مناسب ترین انتخاب برای دکور خانه ای جدید است. رنگ سیاه غالبا در اتاق، سبک معاصر را تعریف می کند. البته نباید به صورت افراطی بکار برده شود. تن پر رنگ همانطور که میدانیم، فقط باید در دکور های کوچک مورداستفاده قرار گیرد.

دکوراسیون منزل عروس با رنگ های ملایم

با دیوارهایی به رنگ پایه ای روشن، شما یک پس زمینه شگفت انگیز برای لوازم جانبی ایجاد میکنید. برای ایجاد تضاد در دکوراسیون منزلتان، میتوانید یک دیوار با یک رنگ روشن و دیوار دیگر پررنگ داشته باشید. این ها مواردی هستند که سلیقه ای انتخاب می شوند. البته که با رعایت برخی استاندار ها باید انجام گیرند.

دکوراسیون منزل به سبک مدرن

دکوراسیون منزل عروس با مبلمان مناسب

در دکوراسیون منزل عروس، هر یک قطعات مبلمان باید به دقت انتخاب شوند. هماهنگی بین آنها، مسلما مهمترین نقش را در دکوراسیون خواهد داشت. مبلمان میتوانند در عین حال که ساده اند، زیبا و بی نظیر باشند. در انتخاب این اشیا منزل از شکل های صاف، تمیز و هندسی بهره بگیرید. رنگ های خنثی در مبلمان نیز انتخاب خوبی خواهد بود. البته توجه کنید که رنگ روشن مبلمان ممکن است در نظافت برایتان مشکل ساز باشد.

دکوراسیون منزل عروس با بهترین مبلمان

مبل ها، صندلی ها و میز ها، اشیای اصلی در دکوراسیون منزل هستند. این اشیا و مبلمان باید طراحی زیبا و ساختاری منحصر به فرد داشته باشند. اگر شما سلیقه ای تشریفاتی دارید از جزئیات حک شده و تزیینات در مبلمان استفاده کنید. ناگفته نماند که جزییات  بیش از حد و تزیینات طرح دار دکوراسیون شما را از مدرن بودن خارج میکند.

اشیا و مبلمان مدرن در دکوراسیون منزل عروس

الیاف طبیعی و بافت پشمی، پنبه ای، پارچه کتانی، ابریشمی، از بافت های مناسب برای مبلمان هستند. کوسن ها را با یک رنگ و بافت خاص به دکوراسیون مبلمان خود اضافه کنید. بدین ترتیب به دکوراسیون منزل عروس با بافت های زیبا حس و حال خاصی، خواهید بخشید.

طرح ها و بافت ها در دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون منزل عروس با فرش ایرانی

کفپوش و فرش نیز در دکوراسیون منزل عروس اهمیت ویژه ای دارند. امروزه اغلب کفپوش پارکت با فرشی در وسط فضای نشیمن مورد استفاده است. البته میتوانید به جای پارکت از موکت استفاده کنید. رنگ و بافت این کفپوش ها بهتر است ساده و یا با الگو های هندسی منظم باشند.

بهترین دکوراسیون منزل عروس

فرش های پر نقش ایرانی با رنگ های شاد فضای خانه را روحی جدید می بخشد. فرش ایرانی را در کنار پارچه های ساده تر بیشتر استفاده کنید. با این کار، نقش و نگار آن زیباتر جلوه میکند. برای این که فضا جذاب تر باشد از کوسن هایی زیبا با نقش هماهنگ با نقش فرش ها استفاده کنید. این کوسن ها کوچک، اما مطمئنا در دکوراسیون منزل عروس موثر خواهند بود. امروزه از فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن نیز استفاده میشود.

فرش و طرح های ایرانی در دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون منزل عروس به سبک مدرن

آشکار ترین عنصر طراحی داخلی مدرن، خط است. این عنصر را در جزئیات معماری، سقف و پنجره های بلند، در هنرهای دیواری و مجسمه سازی به کار ببرید. استفاده از مصالحی مانن سنگ، شیشه به اتاق شما دکوراسیونی با تزئین مدرن می دهد. برای داشتن حس آرامش و گرم کردن فضا، پارچه های بافت دار با رنگ های ساده را به پرده ها یا فرش دکوراسیون منزل خود اضافه کنید. دقت کنید که این طرح ها و بافت ها بر دکوراسیون مدرن شما تاثیر منفی نداشته باشند.

سادگی در دکوراسیون منزل عروس

از طرح های رنگارنگ در سبک مدرن باید اجتناب شود. زیرا فضای ساده را که اساس خانه های مدرن است از بین میبرد. گیاهان و گل ها در ظروف ساده قرار داده شود. گل ها با برگ های بزرگ بهتر از تزیینات کوچک است. از قراردادن اشیا و مبلمانی که چندان کاربرد ندارند، بپرهیزید. اگر فضا اجازه می دهد، چراغ هایی برای نور متمرکز را در اطراف مبل روی زمین قرار دهید. با اجرای این نکات شما بهترین دکوراسیون منزل عروس به سبک مدرن را خواهید داشت.

زیباترین ایده ها برای دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون منزل عروس در آپارتمان های کوچک

امروزه باتوجه به مخارج زیاد، شروع یک زندگی جدید و تشکیل خانوادهدشوارتر شده است. از این رو اکثر زوج ها، زندگی مشترک خود را در آپارتمان هایی با متراژ کم آغاز می کنند. اما، زندگی در محیطی کوچک نباید مانع کاربرد ایده های خلاقانه در دکوراسیون منزلتان باشد. هر کسی میتواند از روش های گوناگون و موثر در دکوراسیون بهره بگیرد.

دکوراسیون منزل عروس در آپارتمانها

از مهم ترین فضاهای هر خانه اتاق نشیمن آن است. در آپارتمان ها، برای این فضاها، دکوراسیونی با تزیین ساده و مدرن مناسب است. همچنین در دکوراسیون منزل عروس با مقیاس کوچک، طیف رنگی که اتاق را روشن و باز نشان دهند، استفاده کنید.

دکوراسیون منزل عروس درآپارتمانها

در اتاق نشیمن میتوانید، رنگ های خنثی مانند سفید، طوسی، را با رنگ هایی مانند زرد، قرمز، نارنجی و آبی ترکیب شود. البته رنگ های جذاب باید با اشیا و مبلمان کوچک مانند گلدان و… به دکوراسیون منزل عروس اضافه شود. برای این منظور میتوانید در اتاق نشیمن از قفسه یا کتابخانه ای استفاده کنید. بدین صورت، این رنگ ها را توسط کتاب یا اشیاء دیگر در دکوراسیونتان دخیل میکنید. کفپوش نیز در آپارتمان های کوچک، باید عایق صوتی خوبی باشد.

دکوراسیون منزل عروس درآپارتمانها

چند نمونه دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون منزل عروس در اتاق پذیرایی و نشیمن، ساده و شیک است . رنگ های غالب این اتاق صورتی و سفید و آبی می باشد. طرح های گلدار در پرده و کوسن ها بکار گرفته شده است. با فرش طرح ایرانی دکوراسیون تکمیل شده است. در کل، وحدت و هماهنگی بین اشیای این اتاق برقرار است.

مبلمان در دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون منزل عروس در این فضای غذاخوری، در مایه های تلفیق سبک کلاسیک با سبک انگلیسی طراحی شده است. رنگ های اصلی آن سفید و کرم است. لوستر بالای میز غذاخوری به دکوراسیون این منزل، حالت تجملی بخشیده است. سادگی و کاربردی بودن از ویژگی های مبلمان این فضا است.

ایده های دکوراسیون منزل عروس

این خانه با سبک کلاسیک به صورت باشکوه دکور شده است. رنگ های کاربردی در این دکوراسیون منزل عروس مجلل، سفید و کرم است. رنگ های ملایم این فضا را دلگرم کننده کرده است. روکش مبلمان خانه، ساده و بدون طرح هستند. تزیینات بیشتر در دیوارها و اشیای دکوری بکار رفته است.

بهترین نمونه های دکوراسیون منزل عروس

در دکوراسیون منزل عروس این خانه، مبلمان سلطنتی بکار گرفته شده است. رنگ های روشن و ملایم این دکوراسیون زیبا به نظر می رسد. تزیینات در پایه ها و کل اسکلت مبلمان استفاده شده است. این مبلمان عموما جزئی از دکوراسیون خانه های ایرانی هستند.

دکوراسیون منزل عروس ایرانی

رنگ قهوه ای در دکوراسیون این اتاق پذیرایی غالب است. مبلمان این خانه نیز از نوع سلطنتی انتخاب شده است. پرده و فرش نیز هماهنگ با تن رنگی مبلمان بکار رفته است. این خانه، یک نمونه دکوراسیون منزل عروس، به سبک ایرانی است.

دکوراسیون منزل عروس ایرانی

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر