معماریان مگ
مهمترین موارد در انتخاب کاغذ های دیواری

انتخاب زیباترین و بهترین کاغذ دیواری برای دیوار های منزل

امروزه پوشش دیوار های منزل با کاغذ دیواری در طراحی داخلی به طور روزافزونی بیشتر میشود. کاغذ دیواری ها با طرح ها و رنگ های متنوع و شیک میتوانند با استفاده مناسب در دکوراسیون منزل، محیطی زیبا و دلنشین ایجاد کنند. انتخاب زیباترین و بهترین کاغذ دیواری برای دیوار های منزل نیاز به تعیین سبک مشخص دکوراسیون دارد. اگر شما نحوه ی استفاده از الگوها و طرح های بصری متفاوت را در خانه خود بدانید، میتوانید سبک و شخصیت را که بر احساس ما در خانه تاثیر میگذارد، در محیط داخلی وارد کنید. از این رو انتخاب مناسب ترین و بهترین کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل شما نیاز به دقت و توجه خاصی دارد.

زیباترین کاغذهای دیواری

برای انتخاب بهترین کاغذ دیواری، سبک اتاق را در نظر بگیرید

کاغذ دیواری ها به عنوان عناصر تزیینی میتوانند خانه هایمان را نیز تعریف کنند. بنابراین اگر شما حالت عاشقانه را در اتاق دوست دارید، طرح های گلدار و ظریف با خطوط زیبا در رنگ های خنثی و روشن را امتحان کنید. اگر نشانه هایی از طبیعت را دوست دارید، طراحی ارگانیک با بافت های متفاوت و درخشان، باعث ایجاد احساس راحتی در منزل می شود. اگر سبک مدرن را ترجیح می دهید، هندسه ای جسورانه با لهجه های براق و فلزی در نظر بگیرید. اگر میخواهید دکوراسیون سنتی در دیوار بکار ببرید، طرح های های پیچیده و راه راه، که کاملا با مبلمان و تزئینات سنتی هماهنگ شده است، را بررسی کنید.

کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل

تعیین احساس از طریق سبک، رنگ و الگوی کاغذ دیواری ممکن است. بنابراین، باید ویژگی های لازم برای گزینش بهترین کاغذ دیواری خانه مان بدانیم. اگر برای اولین باراز کاغذ دیواری استفاده می کنید، از طرح های بسیار کوچک جلوگیری کنید. زیرا این طرح ها می توانند در صورت تکرار پیچیده شوند. شما حتی میتوانید از کاغذ دیواری در سقف نیز استفاده کنید. به این صورت با طرح و رنگ سایه های کلاسیک، به راحتی می توانید یک اثر سقفی ویکتوریایی را به دست آورید.

اجرای کاغذ دیواری به شکل متفاوت

نحوه استفاده از کاغذ دیواری به مناسب ترین شکل دردیوارهای اتاق

تزئین دیوارهای خانه مان میتواند متفاوت باشد. مطمئنا همه سبک ها به یک شیوه کار نمی کنند. اگر شما می خواهید تمام چهار دیوار را در اتاق پوشش دهید، یک طراحی کلاسیک و ساده که به صورت افقی روی همه چهار دیوار نصب شده است انتخاب کنید. طرح های بزرگ و ساده، یک اتاق را شلوغ جلوه نخواهند داد، اما پیچ و تاب های معمول، را اضافه خواهد کرد. برای پوشش تنها یک دیوار از اتاق، الگوی برجسته و پررنگ را برای ایجاد نقطه ی تمرکز در پشت مبل یا تخت اتاق انتخاب کنید. بهترین کاغذ دیواری برای این نقاط  تصاویر زمینه با طرح های براق خواهد بود.

نحوه ی انتخاب مناسب ترین کاغذ دیواری

انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای پنهان کردن نواقص

الگوهای بافت دار یک کاغذ دیواری می تواند نقاط ضعف دیوار را مخفی کند. امروزه سطوح کاغذ های دیواری شامل بافت های پارچه ای، کاغذ کرافت، آلمینیوم، فویل، وینیل گسترش یافته و حتی پارچه ای هستند. نمونه های دیگر شبیه سازی ظاهر سنگ مرمر، چوب، چرم و حتی پوست حیوانات، از الگوهای بافته کاغذ دیواری هستند. همه این ها دیوار پوش هایی هستند که ضمن پنهان کردن عناصر ناقص میتوانند یک اتاق بزرگتر، گرمتر و روشن تر به وجود آورند.کاغذ دیواری با تصاویرمتقاطع نیز می تواند برخی از ابعاد دیوار را به خود اختصاص دهد و همچنین در پوشش نواقص کمک کند.

الگوهای متنوع در کاغذهای دیواری

خطوط و دیگر الگوهای عمودی را که بر ارتفاع تأکید می کنند، سرزندگی و رسمی بودن را نشان می دهد. الگوهای عمودی، از جمله گلهای رنگی که شکل V یا U دارند، سقف را به نظر می رسد بلندتر نشان میدهند. الگوهای افقی نیز اتاق های باریک را وسیع تر ظاهر می دهند.

بافت های متنوع کاغذهای دیواری

بافت و الگوها در انتخاب بهترین کاغذ دیواری

برخی از کاغذ دیواری ها با بافت های متنوع برای ایجاد ظاهری یکنواخت تنها با رنگ قابل استفاده هستند. چگونگی استفاده از اتاق و نحوه انتخاب الگوهای کاغذ دیواری را در این مرحله در نظر بگیرید. الگوهای کاغذ های دیواری بافت دار معمولا برای دیوار پشت تخت یا یک مبل مورد استفاده قرار میگیرند. به طور کلی، الگوهای بافتی در یک اتاق باید به صورت گاه به گاه استفاده شوند، در حالی که طرح های مسطح می توانند دیوارهای بیشتری را بپوشانند.

کاغذ دیواری با طرح ها و الگوهای زیبا

تصاویر پس زمینه با نقوش گل و طرح دار،  یک سبک کلاسیک ارائه می دهند. البته لازم نیست از کاغذ دیواری های گلدار به صورت سنتی استفاده  کنید. بسیاری از این طرح ها و الگوها را می توان در سبک معاصر نیز اعمال کرد و سبکی مدرن با احساس تازه و هیجان انگیز به وجود آورد.طرح های تصویر زمینه های همچون جنگل و درخت ، یک اتاق احساس سر زندگی را به خانه شما خواهند آورد. یا طرح های حیوانی مثل پرنده ظریف و پروانه نه فقط برای اتاق کودکان بلکه می توانند سبک شما را نیز به اتاق نشیمن اضافه کند.

کاغذهای دیواری بافت دار

مناسب ترین رنگ کاغذ دیواری ها

انرژی رنگ ها دریک اتاق می تواند احساسات و حالات شما را نیز تنظیم کنید. برای ایجاد یک فضای باز و بلندترنشان دادن سقف، الگوهای با پس زمینه های رنگ سرد مانند سبز، آبی یا بنفش روشن را انتخاب کنید. رنگ های نرم و سرد نشان دهنده ی آرامش در فضا هستند. در حالی که رنگ های گرم همانند قرمز، زرد، و نارنجی حامل حس زندگی هستند. این رنگ های گرم انتخاب محبوب در خانه های منطقه های با آب و هوای سرد هستند. همچنین در اتاق های شمالی به خوبی کار می کنند. ضمنا باید بدانیم که رنگ های شدیدتر، هیجان بیشتری به اتاق می دهد.

مناسب ترین رنگ کاغذهای دیواری

برای ایجاد روشنایی و نور بیشتر در اتاق شمالی، حیاط خلوت تاریک و یا فضای دیگر، از پوشش های دیواری که نور را در اطراف اتاق منعکس می کنند، مانند الگوهای رنگ روشن و دارای سطوح براق، استفاده کنید. همچنین الگوهای با سطوح صاف، که نور را به اندازه حداکثر منعکس می کنند، را در نظر بگیرید. رنگ های تیره، نور را جذب می کنند وباعث گرم شدن فضا میشوند. همچنین دیوارها را نزدیک به هم جلوه میدهند، به طوری که اتاق کوچکتر به نظر میرسد. سطوح متخلخل همچنین تمایل به ایجاد یک دیوار تیره تر دارند.

رنگ ها در انتخاب کاغذ دیواری

مناسب ترین مقیاس الگوهای کاغذ دیواری

انتخاب یک طرح صاف یا بافت دار در مورد سبک شخصی است. برای یک فضای سرگرمی، رنگ روشن، انواع موتیف با نقوش کوچک را انتخاب کنید که به طور مرتب از هم فاصله دارد، تاثیر تزئینی مرزها را نیز فراموش نکنید. الگوهای کوچک در مقیاس کوچک، باعث می شود احساس راحتی داشته باشند، در حالی که طرح های بزرگ در مقیاس بزرگ تر، باعث می شود اتاق ها بیشتر صمیمی شوند. برای ایجاد یک اتاق خالی، الگوهایی با مقیاس بزرگ را با رنگ های روشن و زمینه های تاریک انتخاب کنید. برای دیوارهای پشت تخت، یک الگوی بزرگ با ابعاد باز مانند یک طرح برجسته را امتحان کنید.

طرح های ریز کاغذهای دیواری

یک اتاق با کاغذ دیواری های بدون الگو میتواند خالی شود، در حالی که یک اتاق با الگوهای بیشمار نیز میتواند خسته کننده شود. هنگام ترکیب این الگوها، در يك اتاق يا بين مناطق مجاور، این مقادير و ابعاد را رعایت کنید.

برجسته کردن عناصر با انتخاب بهتری کاغذ دیواری

از یک کاغذ دیواری، برای برجسته کردن یک دیوار یا ویژگی خاص، برای جذاب ساختن یک قطعه مبلمان ، یا به سادگی برای تکمیل و یا ایجاد تضاد با رنگ در طرح خود استفاده کنید. لازم نیست که کاغذ دیواری را به دیوارها محدود کنید. پشت قفسه بندی ها برای کتاب ها، قاب عکس ها و دکورهای کوچک یک پس زمینه رنگارنگ ایجاد کنید. با اضافه کردن الگوی خاص به یک اتاق می توانید، یک چهره ی کاملا جدید در فضای خانه خود ایجاد کنید وعلاقه به فضا را افزایش دهید.

نقوش گلدار در انتخاب کاغذهای دیواری

به طور مثال از کاغذ دیواری با خطوط قرمز و آبی برای اتاق نشیمن خود بهره بگیرید و سبک ساحلی اتاق را در اتاق اعمال کنید. و یا با نوارهای رنگی به رنگ های پرانژری، یک احساس جسورانه و غیر متعارف در فضا به وجود آورید. اگر شما تصاویر پس زمینه های قدیمی را دوست دارید، کاغذهای دیواری یکپارچه را انتخاب کنید تا انرژی قرون گذشته را به طور فوری به فضا اضافه کنید. کاغذ دیواری های سیاه و سفید، نقاشی های دیواری و طرح های آجر مصنوعی در حال حاضر گزینه خوبی برای ایجاد یک دیوار با ویژگی منحصر به فرد است.

بهترین کاغذهای دیواری برای اتاق کار

بهترین کاغذ دیواری های سه بعدی و متفاوت

برخی از طراحان جدید کاغذ دیواری، آثار هنری فوق العاده ای را برای دیوارهای ما ایجاد می کنند. با این نظر که شما مایل به ایجاد خاطرات خوش در منزل خود هستید میتوانید از طریق کاغذ دیواری ها با طرح های متفاوت و غیر معمول در خانه های خود فضاهای مورد علاقه تان را ایجاد کنید. الگوهای سه بعدی و حیرت انگیز کاغذ های دیواری، در حال حاضر این عناصر را در دکوراسیون منزل، بیش از هر زمان دیگر محبوب کرده است. از آنجا که سادگی بصری و خیره کننده در کاغذ دیواری های جدید و امروزی کافی نیست. طراحی هایی سازگار با محیط زیست در زمینه دکوراسیون داخلی، انجام میگیرد. صاحبان خانه در حال حاضر گزینه های کاغذهای دیواری سبز (بدون ترکیب آلی فرار)، وینیل یا نمونه های ساخته شده از مواد طبیعی را ترجیح می دهند.

بهترین کاغذ دیواری های سه بعدی

 عملکرد مناسب انواع کاغذ دیواری ها

در بازار امروز، انواع کاغذ دیواری ها وجود دارد که در انتخاب بهترین کاغذ دیواری با کارکردعالی برای فضاهای شما کمک می کند. تصویر زمینه بدون بافت در حال حاضر به یک انتخاب بسیار محبوب تبدیل شده است. مزیت افزوده کاغذ دیواری های امروزی این است که بیشتر آنها هوا را از خود عبور میدهند و مشکلات مربوط به کپک وقارچ را از بین می برند. کاغذ دیواری وینیل بافته قابل شستشو نیز انتخابی مناسب برای حمام و آشپزخانه است. استفاده از این کاغذ دیواری های بافته شده با تکنولوژی جدید چسباندن دیوار آسان است. زمان اجرای آنها تقریبا به نصف رسیده، زیرا نیازی به خیساندن کاغذ، ندارند. زمان بازسازی آنها نیز آسان است. این کاغذ دیواری ها ازانواع الیاف مصنوعی و طبیعی ساخته شده اند که باعث می شود مقاومت در برابر رطوبت میشود.

کاغذ دیواری های قابل شستشو

در حالی که نقاشی یک اتاق ممکن است در کوتاه مدت ارزان تر باشد، اما کاغذ دیواری ها امروزه طول عمر بیشتری دارند. البته ممکن است طول عمر نگرانی اصلی شما نباشد، اما اگر شما طرفدار تزئینات متفاوت و زیبا ی کاغذ دیواری هستید ممکن است آن را به رنگ ترجیح دهید.

بهترین کاغذ دیواری برای فضای آشپزخانه

آشپزخانه یکی از فضاهای خانه است که میتوانید بدون هیچگونه محدودیت طرح های متنوع کاغذ دیواری را در آن بکار ببرید. کاغذ دیواری در آشپزخانه می تواند طرح های گوناگونی داشته باشد که در اتاق های دیگر منزل کمتر دیده می شود. بهترین کاغذ دیواری ها برای آشپزخانه ها نوع قابل شستشو آنها است. در این صورت کار با آنها در آشپزخانه که فضای پخت و پز است راحت خواهد بود. حتی بکار بردن کاغذ دیواری های به طرح های مورد استفاده در اتاق نشیمن یا پذیرایی ممکن است در ابتدا مناسب بنظرنیاید. اما با اجرای آن متوجه میشوید فضایی بشدت زیبا و شیک در آشپزخانه به وجود میآید.

بهترین کاغذ دیواری برای آشپزخانه

بهترین کاغذ دیواری برای حمام و سرویس بهداشتی

در طراحی یک حمام مهمترین امر استریل و کاربردی است آن است. علاوه بر این، امروزه تزئینات حمام نیز در طراحی این فضاها اهمیت پیدا کرده است. به طوری که طراحان زیادی از کاغذ دیواری ها علاوه بر اتاق خواب و نشیمن در سرویس های بهداشتی نیز استفاده می کنند. کاغذ دیواری حمام می تواند در اثر مشکلاتی از قبیل رطوبت کنده شوند. بنابراین انتخاب بهترین کاغذ دیواری مناسب با شرایط حمام، می تواند بر دکوراسیون این فضا تاثیر گذار باشد.

بهترین کاغذ دیواری برای حمام و توالت

اگر یک توالت جداگانه از منطقه حمام دارید، از کاغذ دیواری های کوچک نیز در این منطقه میتوانید استفاده کنید. این فضای کوچک دیگر دارای دوش یا وان حمام نیستند که فضای آن را بخار می دهند. از این رو یک کاغذ دیواری قابا شستشو برای دیوار زیر سقف یا اطراف آینه، پنجره یا درب را میتوانید در نظر بگیرید.

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب و نشیمن

کاغذ دیواری در اتاق خواب ممکن است به رویاهای شما در خواب شکل دهد. آرامش و سکون را با انتخاب بهترین کاغذ دیواری در این فضای زندگی دعوت کنید. هنگام تزئین اتاق مهمان، یا یک اتاق خواب اصلی، درمورد محیطی که می خواهید ایجاد کنید، فکر کنید. برای یک حالت تجملی، یک طرح گلدار در کاغذ دیواری براق پیشنهاد خوبی است. یا برای یک تخت خواب راحت ، یک تصویر زمینه گل های فرانسوی زیبا خواهد بود. برای دکور اتاق خواب رویایی بهترین راه برای علاقه مندان به دکوراسیون کلاسیک، اضافه کردن بافت و الگوهای جذاب و همچنین شخصی سازی دکوراسیون آن، با استفاده از کاغذ دیواری های طرح گل و غنچه است.بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب

نتیجه گیری

در دهه گذشته اکثر استفاده کنندگان از کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل، آنها را از بین برده اند. کاغذ دیواری های امروزی به رنگ و نقاشی زیبا با مزایای فراوان جایگزین نوع قدیمی آنها شده است. همانطور که در مطلب فوق ذکر شد این کاغذ دیواری ها با تنوع فراوان باید بنا به سبک خانه و دکوراسیون اتاق انتخاب شوند. در نتیجه انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای رسیدن به دکوراسیون شیک در منزل خود لازم است.

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن و غذاخوری

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر