۱۲ راه آسان برای ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق

نظم در دکوراسیون اتاق | معرفی ۱۲ ترفند برای ایجاد نظم و مرتب بودن اتاق

ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق باعث ایجاد نظم در زندگی شخصی هر فردی میشود. ایده های و ترفند های مختلفی جهت ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق وجود دارد که میتوانیم از آنها استفاده کنیم. ما در این مقاله به معرفی ۱۲ ترفند برای ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق پرداخته ایم که هرکدام از آن ها میتواند در منظم تر شدن و حتی زیباتر دیده شدن نمای اتاق شما کمک بسیاری کند.

اتاق خواب، مکانی است که ما هر روزه مدت زمان زیادی را در آن میگذرانیم و اگر نظم و ترتیب در آن حاکم نباشد، باعث سردرگمی و اختلال در زندگی مان میشود. از لباس و جواهرات تا سیم شارژر و بالش، وسایلی هستند که در اتاق قرار دارد و برای هر کدام بایستی ایده ای در نظر داشته باشیم تا از هرج و مرج در اتاق جلوگیری کنیم.

استفاده از چوب لباسی، قفسه و غیره ایده هایی است که میتوان در راستای ایجاد نظم در اتاق بکار برد. این کار باید جزو اولویت های شما باشد چرا که بی نظمی در اتاق خواب مساوی است با بی نظمی در زندگی شخصی مان! پس نظم در دکوراسیون اتاق را جدی بگیرید و به آن اهمیت دهید تا تاثیر آن را در زندگی روزمره تان مشاهده کنید. ما در این مقاله به معرفی ۱۲ ایده و ترفند کرده ایم که با استفاده از آنها میتوانید یک اتاق مرتب و ساماندهی شده را در اختیار داشته باشید. تا پایان این مقاله همراه آریان معماری باشید ..

 

استفاده از چوب لباسی پلاستیکی برای وسایل سنگین - نظم در دکوراسیون اتاق
استفاده از چوب لباسی پلاستیکی برای وسایل سنگین

استفاده از چوب لباسی پلاستیکی برای وسایل سنگین

وجود چوب لباسی در کمد شما، باعث قرار گرفتن وسایل بیشتری در آن میشود بدون آنجه متوجه شوید! این چوب لباسی های پلاستیکی میتوانند نگهدارنده خوبی برای لباس های شما باشند و تا ۵ کیلوگرم تحمل نگهداری وزن را ممکن میسازند. اگر شما از آن دست افرادی هستید که تعداد زیادی لباس مهمانی، شلوار یا کت دارید استفاده از این وسیله جهت ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق تان و مرتب بودن کمد لباس هایتان بسیار کارآمد میباشد.

 

لباس هایتان را در ظروف تمیز و شفاف زیر تخت نگهداری کنید - نظم در دکوراسیون اتاق
لباس هایتان را در ظروف تمیز و شفاف زیر تخت نگهداری کنید

لباس هایتان را در ظروف تمیز و شفاف زیر تخت نگهداری کنید

همه ما لباس هایی داریم که مدت هاست از آنها استفاده نمیکنیم و نگهداری این لباس ها یکی از چالش هایی است که پیش روی ما قرار میگیرد. این ظروف ساده و شفاف، میتوانند لباس های بلا استفاده شما را برای مدت های طولانی بدون خراب شدن آنها نگهداری کنند. شما میتوانید لباس هایتان را درون این ظرف گذاشته و آن را زیر تخت تان قرار دهید. به این ترتیب هم از شر لباس های بلا استفاده تان راحت میشوید و هم از فضای خالی زیر تخت نهایت استفاده را میبرید.

 

کفش هایتان را در این قفسه های آهنی قرار دهید - نظم در دکوراسیون اتاق
کفش هایتان را در این قفسه های آهنی قرار دهید

کفش هایتان را در این قفسه های آهنی قرار دهید

بعضی اوقات وجود تعداد زیادی کفش که هرکدام به طرفی افتاده اند در اتاق شما، نمایی زشت برای اتاق ایجاد میکند. این قفسه های ساده و خلاقانه، با نگه داشتن کفش های شما روی خود، نه تنها در فضای اتاق صرفه جویی میکند بلکه باعث زیباتر شدن و ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق نیز میشود. بکارگیری این وسیله برای خانم ها پیشنهاد میشود چرا که اکثر آنها چندین مدل کفش در اتاق خود نگهداری میکنند. این قفسه را میتوانید پشت درب اتاق یا کمدتان نصب کنید و کفش هایتان را در طبقه های آن قرار دهید.

 

 

ارتفاع تختتان را افزایش دهید - نظم در دکوراسیون اتاق
ارتفاع تختتان را افزایش دهید

ارتفاع تختتان را افزایش دهید

اگر تخت خواب شما فاصله کمی با زمین دارد و نمیتوانید از فضای زیر آن استفاده کنید، استفاده از این پایه های کوچک بهترین پیشنهاد است. این پایه ها در سه ارتفاع ( ۳ اینچ، ۵ اینچ و ۸ اینچ ) تنظیم شده است تا بتوانید فضای مد نظرتان را ایجاد کنید. استفاده از این وسیله ایده بسیار خوبی است چرا که فضای زیر تخت از جمله فضاهایی است که میتواند کمک زیادی به ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق بکند.

 

نگهداری زیور آلات، جواهرات و وسایل زینتی تان در یک محفظه شفاف - نظم در دکوراسیون اتاق
نگهداری زیور آلات، جواهرات و وسایل زینتی تان در یک محفظه شفاف

نگهداری زیور آلات، جواهرات و وسایل زینتی تان در یک محفظه شفاف

این وسیله از وسایل کاربردی برای اتاق بانوان است. نگهداری جواهرات و وسایل تزئینی مثل گردن بند، انگشتر، کش و تل مو و غیره همیشه از دغدغه های خانم ها بوده و گم شدن این وسایل به معنی پایان یافتن دوران استفاده از آنهاست ! این ایده ، به کمک خانم های محترمی آمده که از وسایل و جواهرات زیادی استفاده میکنند و به دنبال مکانی برای نگهداری آنها هستند. این نگهدارنده با دارا بودن ۸۰ پاکت شفاف، میتواند تمام وسایل جزئی و تزئینی شما را نگهداری کند. البته این وسیله برای آقایان و نگهداری ساعت، انگشتر، عینک و غیره آنها بسیار کاربردی باشد.

 

تعیین یک مکان برای نگهداری جوراب و لباس زیر - نظم در دکوراسیون اتاق
تعیین یک مکان برای نگهداری جوراب و لباس زیر

تعیین یک مکان برای نگهداری جوراب و لباس زیر

از قفسه های لانه زنبوری برای مرتب نگه داشتن جوراب و لباس های خود استفاده کنید و دیگر نگران اینکه مدت زمان طولانی دنبال جوراب یا لباس های زیر خود بگردید، نباشید. خانم ها میتوانند در این محفظه کروات های همسر خود را قرار دهند. آقایان نیز میتوانند برای نگهداری شال، روسری یا مقنعه همسر خود از این وسیله کمک بگیرند. در هر دو صورت این یک وسیله کاربردی برای ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق است.

 

 

وسیله ای برای نگهداری کمربندها - نظم در دکوراسیون اتاق
وسیله ای برای نگهداری کمربندها

وسیله ای برای نگهداری کمربندها

کمربند از جمله وسایلی است که به نظر نمیرسد جای مشخصی برای نگه داری آن وجود داشته باشد. با این حال، این وسیله بهترین ایده برای نگهداری کمربند شماست.  یک آویز آهنی – چوبی با قلاب های کوچک آهنی میتواند به شما در نگهداری کمربند هایتام کمک زیادی کند. شما میتوانید از این وسیله در کمد لباس های خود و بین چوب لباسی ها استفاده کنید.

 

 

استفاده از گوشه اتاق خواب برای قرار دادن قفسه های نگهدارنده - نظم در دکوراسیون اتاق
استفاده از گوشه اتاق خواب برای قرار دادن قفسه های نگهدارنده

استفاده از گوشه اتاق خواب برای قرار دادن قفسه های نگهدارنده ( شلو )

اگر شما در اتاق خوابتان یک قفسه بزرگ کتاب ندارید، قفسه های روی دیوار یک راه حل مناسب و ساده برای مشکل شماست. این قفسه های از فضای خالی گوشه اتاق استفاده میکنند و مکان خوبی برای قرار دادن کتاب های مورد علاقه شما، وسایل تزئینی، گلدان، مجسمه و غیره میباشد.

 

 

نصب یک نیمکت کشو دار در اتاق خواب برای استفاده بیشتر از فضای اتاق - نظم در دکوراسیون اتاق
نصب یک نیمکت کشو دار در اتاق خواب برای استفاده بیشتر از فضای اتاق

نصب یک نیمکت کشو دار در اتاق خواب برای استفاده بیشتر از فضای اتاق

این نیمکت چوبی سفید رنگ، علاوه بر زیبایی ای که به محیط اتاق بخشیده است، فضای مورد استفاده اتاق را نیز بهبود بخشیده است. کشوی های پایین این نیمکت، مکان خوبی برای قرار دادن وسایل کوچک شما مثل کیف، بعضی کتاب ها و … میباشد. این وسیله یک ایده محبوب بین طراحان دکوراسیون داخلی خانه است چرا که از آن میتوان در اتاق خواب، آشپزخانه و حتی اتاق پذیرایی استفاده کرد و از کشوهای آن در راستای صرفه جویی در فضا بهره برد.

 

 

ساماندهی فضای کمد برای نهایت استفاده از آن - نظم در دکوراسیون اتاق
ساماندهی فضای کمد برای نهایت استفاده از آن

ساماندهی فضای کمد برای نهایت استفاده از آن

صاحب این خانه، درهای چوبی کمدش را برداشته است و قفسه ها و بخش مختلفی را برای نگهداری لباس و وسایل خود، داخل آن قرار داده است. ایده ی برداشتن در کمد، میتواند تا حدودی به بزرگتر شدن فضای کمد کند. استفاده از ۳ میله برای قرار دادن چوب لباسی، فضای خوبی را برای قرار دادن تماس لباس ها روی آن به وجود آورده است. قفسه های عمودی سرپا نیز مکان خوبی برای قرار دادن کفش ها است. همچنین وجود یک سبد کنار این کمد برای قرار دادن لباس های کثیف، ایده خوبی برای ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق است.

 

 

قرار دادن بالش نرم و پرتابی و پتو در سبد - نظم در دکوراسیون اتاق
قرار دادن بالش نرم و پرتابی و پتو در سبد

قرار دادن بالش نرم و پرتابی و پتو در سبد

همه ما دوست داریم تخت خوابمان مرتب باشد ولی واقعیت این است که ما معمولا وقت کافی برای انجام این کار را نداریم. راه حل این مشکل، استفاده از یک سبد ساده است! صبح هایی که از خواب بیدار میشوید و وقت و حوصله کافی برای جمع کردن پتو و بالش خود را ندارید، آنها را داخل این سبد قرار دهید و به کار روزمره تان بپردازید.

 

 

محلی برای نگهداری سیم کابل و شارژر های شما - نظم در دکوراسیون اتاق
محلی برای نگهداری سیم کابل و شارژر های شما

محلی برای نگهداری سیم کابل و شارژر های شما

تقریبا در تمام خانه ها، کابل شارژر، هندزفری و سایر سیم های مورداستفاده به صورت نامرتبی پخش شده است؛ خبر خوب این است که باید بگوییم دیگر نگران گم شدن یا نامرتب بودن سیم و شارژر هایتان نباشید .در این ایده، از یک جعبه که از چند بخش تشکیل شده است برای نگهداری هر سیم به صورت جداگانه استفاده میکنیم. ساده و کاربردی! شما میتوانید از یک جعبه کفش یا حتی یک جعبه شیرینی استفاده کنید و آن را به اتاقک های کوچک تقسیم کنید و در هر کدام از این اتاقک ها، برچسبی چسبانده و نوع کابل را مشخص کنید.

 

همانطور که در این مقاله خواندید و مشاهده کردید، ایده های بسیار ساده ای وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانید به دکوراسیون اتاق خود نظم ببخشید. استفاده صحیح و اصولی از کمد و فضای آن یکی از مهمترین فاکتورهای ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق است. وجود یک کمد دیواری مناسب با فضای اتاق، یا وجود یک قفسه در کنج اتاق، و یا حتی چینش صحیح وسایل اتاق از مواردی هستند که با رعایت آن ها به نظم اتاق کمک کرده اید. این مقاله راهکارهایی را به شما معرفی کرد و ایده هایی را به شما نشان داد که با استفاده از آن میتوانید هارمونی اتاق خود را سرشار از نظم و ترتیب کنید .

گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی آریان، با بهره مندی از سالها تجربه کاری و دارا بودن متخصصین حوزه طراحی دکوراسیون داخلی، میتواند به شما در داشتن یک اتاق خواب منظم و زیبا کمک کند. شما میتوانید با استفاده از شماره تلفن های درج شده در سایت با متخصصین آریان معماری در تماس باشید و از خدمات و مشاوره های ما استفاده کنید.

 

منبع : Countryliving

علیرضا شاکری

علیرضا شاکری، مدیر محتوا، گرافیست و طراح سایت هستم . حدود 7 ساله در زمینه های مختلف در فضای مجازی فعالیت میکنم .