معماریان مگ

17 ترکیب رنگ کامل و جذاب برای اتاق های مختلف خانه

ترکیب رنگ اتاق
ترکیب رنگ اتاق

ترکیب رنگ اتاق | با این رنگ ها، یک اتاق کامل و زیبا داشته باشید

ترکیب رنگ اتاق نقش بسیار مهم و اساسی در دکوراسیون آن دارد. هرچه ترکیب رنگ اتاق به سلایق افراد داخل آن نزدیک تر باشد، نتیجه بهتری خواهد داد. برای اینکه بتوانید با ترکیب رنگ اتاق خواب افراد گوناگون آشنا شوید، نیاز است تا نمونه هایی را ببینید. در این مطلب 17 نمونه از برترین های ترکیب رنگ اتاق را آورده ایم.

 

ترکیب رنگ بنفش و نارنجی

رنگ بنفش رنگی جذاب است که در انواع اتاق ها و در تمام ملزومات قابلیت استفاده دارد. در این نمونه، از رنگ بنفش در پتو و بالش های تخت استفاده شده است. همچنین یک بالش نارنجی نیز در کنار بالش بنفش وجود دارد که ترکیب رنگ بنفش – نارنجی را در تخت خواب این اتاق به وجود آورده است. دیوارهای این اتاق به رنگ خاکستری می باشد.

ترکیب رنگ بنفش و نارنجی - ترکیب رنگ اتاق
ترکیب رنگ بنفش و نارنجی

 

آسمان در اتاق خواب شما

رنگ آبی فقط مخصوص استفاده در اتاق کودکان نیست. با رنگ آمیزی اتاق تان به رنگ آبی، فضایی کلاسیک و عمیق در اتاق ایجاد کرده و آن را مثل آسمان کنید تا قبل از خواب هنگامی که به آن نگاه می کنید، آرامش بگیرید.

آسمان در اتاق خواب شما - ترکیب رنگ اتاق
آسمان در اتاق خواب شما

 

استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون

اگر در خانه تان از رنگ بژ استفاده نکرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم هرچه سریع تر این رنگ زیبا و آرامش بخش را بکار ببرید. در این نمونه از ترکیب رنگ بژ، نارنجی و خاکستری (برای دیوارها) استفاده شده است. اینترکیب رنگ اتاق مخصوص اتاق خواب ها و سالن پذیرایی خانه های کلاسیک می باشد.

استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون - ترکیب رنگ اتاق
استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون

 

 

خاکستری مایل به سبز یا مغز پسته ای

رنگ خاکستری ای که به سبز می زند، رنگی است که در فضاهای آرام بسیار زیاد استفاده می شود؛ هدف از بکارگیری این رنگ در اتاق خواب، ایجاد آرامش و حفظ آن است. بنابر این اگر به دنبال محیطی آرامش بخش و در عین حال زیبا هستید، به شما پیشنهاد می کنیم دکوراسیون رنگ خاکستری مایل به سبز یا همان مغز پسته ای را از دست ندهید.

خاکستری مایل به سبز یا مغز پسته ای - ترکیب رنگ اتاق
خاکستری مایل به سبز یا مغز پسته ای

 

ایجاد احساس طراوت با رنگ سبز

ماهیت رنگ سبز، شادی و خوشحالی است و این رنگ بسیار تازه است. استفاده از رنگ سبز برای ترکیب رنگ اتاق پذیرایی، به آن تازگی و طراوت می بخشد. در این خانه برای دیوارها، بالش روی مبل و همچنین گیاهی که روی میز قرار دارد از این رنگ استفاده شده است.

ایجاد احساس طراوت با رنگ سبز - ترکیب رنگ اتاق
ایجاد احساس طراوت با رنگ سبز

 

رنگ های کلاسیک در محیط

رنگ بادمجانی یا همان بنفش مات، رنگی است که در دهه 1980 میلادی بسیار پر طرفدار بود و از آن زمان به بعد به تدریج استفاده از آن کمتر شد. در این خانه کلاسیک، برای ترکیب رنگ اتاق پذیرایی از رنگ های بادمجانی و طیف های دیگر رنگ بنفش استفاده شده است.

رنگ های کلاسیک در محیط - ترکیب رنگ اتاق
رنگ های کلاسیک در محیط

 

رنگ قرمز در اتاق پذیرایی خانه

رنگ قرمز، رنگ پر تحرکی است که استفاده از آن در هر محیطی نکات منفی و مثبت زیادی دارد. یکی از نکات منفی آن، احساس ترسی است که به شخص می دهد. چرا که قرمز رنگ خون است. اما یکی از نکات مثبت آن، احساس گرم و مدرنی است که در فضا احساس می شود. در این خانه و برای ترکیب رنگ اتاق پذیرایی، رنگ قرمز را در اکثر ملزومات اتاق می توان دید.

رنگ قرمز در اتاق پذیرایی خانه - ترکیب رنگ اتاق
رنگ قرمز در اتاق پذیرایی خانه

 

به کار گیری رنگ سفید در دکوراسیون

رنگ سفید، ساده ترین انتخابی است که می توان برای رنگ آمیزی دیوارها از آن استفاده کرد. از آن جا که این رنگ به راحتی می تواند با رنگ های دیگر ترکیب شود، بنابر این بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد. در این اتاق خواب نیز، برای دیوارها از رنگ سفید استفاده شده که ترکیب آن با رنگ های دیگر موجود در اتاق، یک ترکیب رنگ اتاق خواب زیبا و دلنشین را ایجاد کرده است.

به کار گیری رنگ سفید در دکوراسیون - ترکیب رنگ اتاق
به کار گیری رنگ سفید در دکوراسیون

 

دکوراسیون کلاسیک و آرامش بخش

رنگ نارنجی یکی از پیچیده ترین و سخت ترین رنگ های موجود است. این رنگ، طیف های گوناگون و نزدیک به همه دارد که تشخیص تفاوت آن ها، با چشم غیر مسلح بسیار سخت است. از این رنگ می توانید در اتاق خود استفاده کنید. برای مثال دیوارهای این اتاق خواب به رنگ کدو تنبل در آمده و رنگ های دیگری نیز در دکوراسیون آن دیده می شود.

دکوراسیون کلاسیک و آرامش بخش - ترکیب رنگ اتاق
دکوراسیون کلاسیک و آرامش بخش

 

 

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب تان به کمک نیاز دارید؟

دکوراتورهای شرکت معماریان در خدمت شما هستند

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

خط افقی در اتاق خواب

در این اتاق خواب، از دو رنگ مختلف برای ایجاد یک نوار افقی به دیوارها استفاده شده است. این رنگ ها، آبی سرمه و سفید می باشد که رد آن را در سایر ملزومات نیز می توان دید.

خط افقی در اتاق خواب - ترکیب رنگ اتاق
خط افقی در اتاق خواب

 

ارغوانی و قرمز در آشپزخانه

ارغوانی، رنگی است که معمولا در اتاق های کودکان استفاده می شود و در فضاهای خارج از آن، کاربرد ندارد. اما اگر فضایی در خانه دارید که شرایط و پتانسیل استفاده از آن را در خود دارد، پس چرا آن را به کار نبریم!؟ در این خانه از رنگ ارغوانی برای رنگ آمیزی دیوار و از رنگ قرمز برای سایر ملزومات استفاده شده است. همچنین رنگ کابینت ها نیز سفید می باشد.

ارغوانی و قرمز در آشپزخانه - ترکیب رنگ اتاق
ارغوانی و قرمز در آشپزخانه

 

ترکیب رنگ آبی فیروزه ای و سفید

آبی فیروزه ای پر رنگ و سفید، ترکیب رنگی است که در این حمام دیده می شود. اگر شما به دنبال حس و حال تازه ای در حمام خود و تجربه یک حمام دلنشین هستید، این ترکیب رنگ را در حمام خود به کار ببرید.

ترکیب رنگ آبی فیروزه ای و سفید - ترکیب رنگ اتاق
ترکیب رنگ آبی فیروزه ای و سفید

 

 

احساس عمیق در فضا

می خواهید یک فضای درام با ویژگی های مردانه داشته باشید؟ رنگ آبی نفتی پررنگ را برای دیوارها امتحان کنید و سپس از رنگ سبز برای سایر ملزومات (مثل گیاهان و مبلمان) استفاده کنید. رنگی که روی دیوارهای این اتاق پذیرایی به کار رفته است، رنگی است که پتانسیل خوبی برای ترکیب شدن با رنگ های سبز، زرد و غیره را دارد.

احساس عمیق در فضا - ترکیب رنگ اتاق
احساس عمیق در فضا

 

ترکیب رنگ آبی صورتی

رنگ صورتی و آبی، ترکیب رنگ اتاق خواب این خانه را تشکیل داده است. این دو رنگ مکمل یکدیگر بوده و استفاده از آن ها در دکوراسیون دیوارها و ملزومات، باعث احساس ویژگی های مردانه و زنانه در اتاق می شود. این ترکیب رنگ مناسب اتاق های عروس و داماد ها می باشد.

ترکیب رنگ آبی صورتی - ترکیب رنگ اتاق
ترکیب رنگ آبی صورتی

 

ترکیب رنگ فانتزی و سرد

به دنبال اتاق خوابی با دکوراسیون جذاب و در عین حال سرد هستید؟ سعی کنید از الگوهای فانتزی برای جذاب تر کردن اتاق و از رنگ های سرد برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید. برای مثال در همین نمونه، مشاهده می کنید که تابلوهای عجیب و رنگارنگ روی دیوار وجود دارد و رنگ دیوارها نیز، رنگ سرد آبی است.

ترکیب رنگ فانتزی و سرد - ترکیب رنگ اتاق
ترکیب رنگ فانتزی و سرد

 

احساس پاکیزگی در حمام با استفاده از رنگ ها

اگر شما به دنبال یک احساس تازه و تمیز هستید، حتما ترکیب رنگ سفید و سبز فسفری کمرنگ را امتحان کنید. این رنگ ها، رنگ های کم رنگ و آرامش بخش تمیزی هستند که احساس پاکیزگی را برای اتاق حمام شما به ارمغان می آورد. همچنین شما می توانید برای بهتر کردن دکوراسیون این حمام از یک گلدان آلوئه ورا نیز استفاده کنید.

احساس پاکیزگی در حمام با استفاده از رنگ ها - ترکیب رنگ اتاق
احساس پاکیزگی در حمام با استفاده از رنگ ها

 

 

طیف رنگی بنفش در اتاق خواب

رنگ بنفش همیشه جزو رنگ هایی است که حس و حال تازه ای به اتاق می بخشد. برای مثال در ترکیب رنگ این اتاق خواب رنگ بنفش و طیف های مختلف آن خودنمایی می کند. به طوری که در رنگ آمیزی دیوار و پرده ها دیده می شود. این رنگ، شخصیت اتاق را مردانه تر و ظاهر آن را آرامش بخش تر می کند.

طیف رنگی بنفش در اتاق خواب - ترکیب رنگ اتاق
طیف رنگی بنفش در اتاق خواب

 

طراحی دکوراسیون خانه و اتاق خواب توسط شرکت معماریان

شرکت معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با تکیه بر مهندسین و دکوراتورهای مجرب و کارکشته خود در حوزه دکوراسیون و با دارا بودن ده ها نمونه کار موفق در زمینه های مختلف طراحی دکوراسیون و معماری پروژه های ساختمانی، مجری و ایده پرداز صفر تا صد پروژه های معماری خانه و اتاق خواب های شما می باشد. طراحی داخلی، خرید و بکارگیری ملزومات مدرن و جذاب و همچنین ایده پردازی برای اجرای دکوراسیون خانه و اتاق خواب که دکوراسیون کمد دیواری نیز قسمتی از آن می باشد، بخش کوچکی از خدمات گسترده ای است که در شرکت معماریان ارائه می شود.

این خدمات، توسط پرسنل با تجربه با نظارت مستقیم مهندس آریان انجام می پذیرد. شایان ذکر است در طول این سال ها، شرکت معماریان با مشتریان زیادی همکاری داشته است و در طول این مدت، سعی در ارائه بهترین نتیجه و جلب رضایت کارفرمایان بوده که با عنایت به لطف خدا، تا حدود زیادی در این راه موفق بوده است.

تماس با شرکت معماریان

شرکت معماریان، یکی از با سابقه ترین شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. شما بازدیدکننده گرامی اگر مایل به همکاری با شرکت ما بوده و یا پیشنهاد پروژه ای دارید، می توانید با شماره دفتر مرکزی ما تماس گرفته و با اپراتورهای ما در ارتباط باشید. همچنین اگر پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی راجع به این مطلب و دیگر مطالب سایت در نظر دارید، و یا قصد ارسال پروژه جدیدی را به ما دارید، از طریق لینک تماس با ما به اطلاع ما برسانید.

این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماریان تهیه شده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم؛ شما می توانید از مقالات دیگر سایت نیز دیدن نمایید و در صورت نیاز به همکاری، از طریق لینک های موجود با ما در ارتباط باشید.

منبع: hgtv

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر