معماریان مگ

ایده هایی جذاب برای بزرگ تر دیده شدن خانه شما

بزرگ نشان دادن خانه کوچک
بزرگ نشان دادن خانه کوچک

بزرگ نشان دادن خانه کوچک | این ۸ ایده را برای بزرگ تر دیده شدن خانه تان دست کم نگیرید

برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک راه و روش های زیادی وجود دارد؛ روش های ساده و کم هزینه ای که هر شخصی می تواند خودش آن را اجرا کند. یکی از فواید بزرگ نشان دادن خانه کوچک باز تر شدن محیط منزل و احساس راحتی بیشتری می کند. طبع انسان به گونه ای است که بودن در خانه های بزرگ را بیشتر می پسندد چراکه به آن ها احساس آزادی بیشتری می دهد. در این مطلب، ۸ راه برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک به شما معرفی کرده ایم. از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “بزرگ نشان دادن خانه کوچک” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

چگونه محیط داخلی خانه مان را بزرگ تر نشان دهیم؟

اگر شما خانه ای کوچک دارید، این موضوع نمی تواند برای جذابیت محیط زندگی تان مشکلی ایجاد کند. ایده ها و راهکارهای زیادی برای رهایی شما از محدودیت جا در خانه های کوچک وجود دارد که هر شخصی بدون تخصص در دکوراسیون می تواند آن ها را اجرا و از نتیجه بدست آمده لذت ببرد. برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک توجه به تک تک قسمت های دکوراسیون و همچنین مسائلی مانند نورپردازی تاثیر بسزایی در بهتر شدن نتیجه بدست آمده دارد. همچنین رنگ بندی عامل مهم دیگری است که بنا به شرایط دکوراسیون، می تواند تاثیرگذار باشد. تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا با ایده های دیگری به شما در بزرگ نشان دادن خانه کوچک کمک کنیم.

 

 

بزرگ نشان دادن آشپزخانه خانه کوچک

یکی از ایده هایی که فضای آشپزخانه شما را بزرگتر نشان می دهد، استفاده از قفسه هایی بین میز ناهارخوری و فضای داخلی آشپزخانه است. به طوری که از زمین تا سقف را با کمک دیوارهای حائل و جداکننده پوشانده و در این دیوارها، قفسه هایی را تعبیه کرده که ملزومات و وسایل تزیینی روی آن قرار می گیرد. در این صورت نه تنها فضای آشپزخانه بزرگ تر دیده می شود، بلکه فضای ذخیره سازی خوبی را نیز در اختیار شما قرار می دهد که می توانید وسایل مختلفی را در آن قرار دهید.

بزرگ نشان دادن آشپزخانه خانه کوچک - بزرگ نشان دادن خانه کوچک
بزرگ نشان دادن آشپزخانه خانه کوچک

 

بزرگ نشان دادن حمام کوچک

معمولا فضای حمام ها، فضاهای کوچک و جمع و جوری هستند که به افراد اجازه انتخاب دکوراسیون به هر سلیقه ای را نمی دهند. بنابراین باید از ایده های ساده و در عین حال خلاقانه ای استفاده کرد که باعث بزرگ تر دیده شدن این فضای بهداشتی می شود. استفاده از قفسه های دیواری و سبدهای مخصوص که وسایل حمام در آن قرار می گیرد، یکی از این ایده هاست. شما با انجام این کار می توانید بسیاری از ملزومات داخل حمام را نگهداری کرده و فضای بیشتری را در اختیار خود داشته باشید.

بزرگ نشان دادن حمام کوچک - بزرگ نشان دادن خانه کوچک
بزرگ نشان دادن حمام کوچک

 

 

بزرگ نشان دادن اتاق کار کوچک

یکی از بهترین و کاربردی ترین ایده‌ ها جهت قرار دادن میز کار در یک فضای جمع و جور و اتاق کوچک این است که از فضاهای باریک بین کمدهای اتاق یا آن قسمت های دیوار که فرو رفتگی دارد و می تواند میز را در داخل آن جا داد، استفاده کنید. وقتی میز درون تورفتگی دیوار قرار می‌گیرد، فضای کمتری از اتاق را اشغال خواهد ‌کرد؛ بنابراین فضای رفت و آمد شما در اتاق بازتر خواهد شد. در خانه هایی که اتاق کار خانگی دارند، می توان ایده های جذابی را به کار برد. با جستجو در سایت آریان از این ایده ها دیدن فرمایید. همچنین شما می‌توانید در بالای میز کارتان، شلف و قفسه های کتاب نصب کنید و کتاب ‌ها یا اقلام دیگر را در آنها قرار دهید.

بزرگ نشان دادن اتاق کار کوچک - بزرگ نشان دادن خانه کوچک
بزرگ نشان دادن اتاق کار کوچک

 

انتخاب رنگ خوب، گامی بزرگ در بزرگ تر دیده شدن محیط

یکی از نکات مهم و کاربردی که هنگام انتخاب رنگ خانه، محیط کار و به طور کلی در طراحی دکوراسیون خانه هایی با فضای کوچک باید بدانید این است که برای اینکه فضای داخلی بزرگ ‌تر و آزاد تر دیده شود، بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده نمایید. رنگ های روشن نور را بهتر و بیشتر‌ بازتاب می کنند و به همین دلیل باعث باز تر دیده شدن محیط داخلی خانه شما می شوند. رنگ های روشن خانه را رسمی تر و شیک تر نیز نشان می دهند. مثلا رنگ سفید یا مغز پسته ای برای دیوار اصلی اتاق نشیمن و رنگ خاکستری یا رنگ ‌های روشن دیگر مثل لیمویی، آبی آسمانی و غیره برای مبلمان و دکوراسیون مناسب می باشند.

انتخاب رنگ خوب، گامی بزرگ در بزرگ تر دیده شدن محیط - بزرگ نشان دادن خانه کوچک
انتخاب رنگ خوب، گامی بزرگ در بزرگ تر دیده شدن محیط

 

 

به دنبال یک فروشگاه اینترنتی مطمئن جهت خرید اقلام دکوراسیون داخلی هستید؟

سری به فروشگاه اینترنتی معماریان بزنید

فروشگاهی کامل با بهترین کیفیت محصولات و قیمت مناسب

044-33472342

 

استفاده از آینه در فضاهای بسته

نصب آینه در فضاهای کوچک، روشی ارزان قیمت است که به خوبی جواب می دهد. آینه های تمام قد، فضای داخلی خانه شما را بزرگ تر نشان می دهند. آینه ها به شکل های گوناگون می توانند به کمک ما بیایند. آینه های قدی، بهترین مدل آینه هستند که با بازتاب فوق العاده ای که از نور دارند، فضاهای ما را بهتر جلوه می دهند.

استفاده از آینه در فضاهای بسته - بزرگ نشان دادن خانه کوچک
استفاده از آینه در فضاهای بسته

 

دکوراسیون پنجره و پرده در خانه های کوچک

اگر فضای اتاق نشیمن شما خیلی بزرگ نیست و قصد دارید برای بزرگ تر دیده شدن آن کمی هزینه کنید، بهترین کار تجدید دکوراسیون پنجره و پرده هایتان است. پنجره های قدی که نور خورشید را به طور کامل وارد خانه مرده و پرده های بلند که مقداری از آن روی زمین قرار می گیرد، بهترین ایده ای است که می توانیم برای تجدید دکوراسیون پرده و پنجره خانه مان انجام دهیم.

دکوراسیون پنجره و پرده در خانه های کوچک - بزرگ نشان دادن خانه کوچک
دکوراسیون پنجره و پرده در خانه های کوچک

 

 

حذف فضاهای زائد و اضافه

در بسیاری از خانه ها، فضاهای بی استفاده و زائدی وجود دارد که فقط باعث کوچک شدن خانه می شود و هیچ کاربرد دیگری ندارد. با پیدا کردن این فضاها و استفاده صحیح و به جا از آن، می توانید فضای خالی بیشتری را در اختیار داشته باشید. بکارگیری قفسه های شیک و مدرن در زیرپله و قرار دادن وسایل کم کاربردتر مثل کتاب های قدیمی، یا حتی تعبیه یک میز و صندلی و تبدیل آن به فضای مطالعه نیز، یکی دیگر از کارهایی است که در راستای استفاده از فضای زائد زیرپله یا زیرشیروانی یا هرقسمت دیگه ای می توان کرد.

حذف فضاهای زائد و اضافه - بزرگ نشان دادن خانه کوچک
حذف فضاهای زائد و اضافه

 

قفسه های دیواری، راه نجات شما از شلوغی

یکی از مواردی که در‌ بسیاری از خانه های‌ کوچک باعث رنجش صاحبان خانه می شود، شلوغی بیش از حد خانه است. برای حل این مشکل باید‌ از هر راهی وارد عمل شد. استفاده از قفسه های دیواری در تمام قسمت های خانه اعم از اتاق پذیرایی، سرویس های بهداشتی، اتاق کودکان‌ و اتاق نشیمن می تواند باعث ایجاد فضای اضافه جهت قرار دادن وسایل شما شود. این ایده در خانه هایی که کودکان کم سن در آن ها زندگی می کنند بسیار کاربردی می باشد؛ با نصب قفسه ها و قرار دادن اسباب بازی های کودک تان، آرامش را برای افراد خانواده به ارمغان آورید.

قفسه های دیواری، راه نجات شما از شلوغی - بزرگ نشان دادن خانه کوچک
قفسه های دیواری، راه نجات شما از شلوغی

 

استفاده چند منظوره از فضاهای خانه

کوچک بودن خانه، شاید شما را مجبور به استفاده از فضاها با چند هدف کند. در خانه های بزرگ و لوکس، مشکل فضا وجود ندارد و از همین رو اتاق های مختلفی تحت عنوان اتاق مهمان، اتاق شست و شو، اتاق کار و غیره وجود دارد. در خانه های کوچک، وجود این تعداد اتاق غیرممکن و تلاش برای ایجاد آن بیهوده است. تنها کاری که می توان کرد تا تمام این فضاها را در یک خانه کوچک هم داشت، استفاده از فضاهای چندمنظوره است. به شکلی که مثلا اتاق خواب و اتاق مهمانان یکی باشد. یا اتاق شست و شو و اتاق کار یکی باشد. این ایده به بزرگ نشان دادن خانه کوچک کمک زیادی می کند.

استفاده چند منظوره از فضاهای خانه - بزرگ نشان دادن خانه کوچک
استفاده چند منظوره از فضاهای خانه

 

 

خانه ای کوچک و کاربردی با گروه معماریان

طراحی دکوراسیون داخلی خانه، برای برخی از افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دکوراسیون داخلی خانه شما، نشان دهنده شخصیت افراد درون آن است و هرچقدر این دکوراسیون مدرن تر و زیباتر باشد، افرادی که به خانه شما مراجعه می کنند احساس بهتر و زیباتری خواهند داشت. از طرفی، داشتن یک دکوراسیون خوب و امروزی، نیازمند تخصص در علم طراحی دکوراسیون است. این علم شامل اصول و استاندارد های خاصی است که در سطوح مختلف توسط افرادی که به آن اشراف دارند، رعایت می شود. یکی از مراکز معتبری که در زمینه طراحی دکوراسیون محیط های مختلف از جمله محیط خانه و معماری بناهای گوناگون از جمله بناهای مسکونی فعالیت می کند، شرکت معماریان است. متخصصین و مهندسین این شرکت آماده ارائه خدمات مختلف این حوزه ها می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق بخش زیر با اپراتورهای ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر