معماریان مگ
ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

زیباترین طرح های اتاق نشیمن و ایده های مبلمان در سال  ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

زیباترین طرح های اتاق نشیمن

اتاق نشیمن از مهمترین فضاهای خانه، یک اتاق برای آرامش و استراحت خانواده و سرگرمی مهمانان است. این اتاق ها به احتمال زیاد مورد استفاده ترین فضاهای خانه هستند. بنابراین نیاز به یک طرح خوب دارند که جریان حرکت و سهولت استفاده را به خوبی ترویج دهند.

جایگذاری مبلمان و رعایت فاصله مناسب هریک از آنها، کلید راحتی و عملکرد در این اتاق هاست. امروزه طراحان داخلی ، طراحی های متنوعی از مبلمان اتاق نشمین را با بهترین عملکردها عرضه میکنند. در اینجا ما شما را با  زیباترین طرح های اتاق نشیمن و جدیدترین ایده های مبلمان آشنا میکنیم. امیدواریم از این نمونه ها برای به روز کردن اتاق نشیمن و پذیرایی خود استفاده کنید.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

زیباترین طرح های اتاق نشیمن با رنگ های قوی و مشخص

در سال جدید، مبلمان و لوازم جانبی خانه، همه در طیف گسترده ای از رنگ های قوی و مشخص، ارائه شده است. طرح های کلاسیک و مدرن، همه با توجه به رنگ های به روز شده، توجه بیشتری را به خود جلب می کنند. این یکی از روندهای متداول امسال و سال آینده است. اغلب روند های مد روز، راه را برای طراحی مبلمان در رنگ و بافت های گوناگون، باز میکند.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

یکی دیگر از روندهای جذاب و عمیق در سال  ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ ایجاد یک محیط زنده و طبیعی است که در آن رنگ سبز درخت کاج، زرد، آبی و زرشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین تاثیر برندهایی است که رنگ های قوی و پر انرژی را بکار می برند، به سرعت می تواند به یک هنجار تبدیل شود. در نهایت یک قطعه مبلمان رنگارنگ در نظر گرفته شده برای زیباترین طرح های اتاق نشیمن می تواند زیبایی کلی هر فضا را بیشتر کند.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

زیباترین طرح های اتاق نشیمن با فرش های رنگی

برای یک اتاق نشیمن لذت بخش و نیاز به کنتراست و ترکیب داخلی دینامیک است. دیوارهای تک رنگ به شما این اجازه را می دهند که با افزودن رنگ هایی همچون زرد، سبز، صورتی یا آبی در دکوراسیون خانه آنها را زنده کنید. طراحان مبلمان گاهی این کار را با افزودن رنگ به فرش انجام می دهند.

این یک ترکیب زیبا و شیک برای خانه شما در روند جدید خواهد بود. یک فرش دارای بافت و طرح رنگی متنوع و همچنین، کوسن ها با الگوهای گرافیکی به عنوان تکمیل کننده دکور نقطه کانونی اتاق نشیمن عمل میکنند.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

الگوهای فرش های سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با گزینه های زیاد رنگی و بافتی متناسب با دیگر ترکیبات دکوراسیون خواهند بود. در این روند باید رنگ های فرش های با  اثاثه یا لوازم داخلی کنتراست و پویایی لازم را ایجاد کنند. ترکیب معاصر و پرانرژی آثار گرافیک هنری و فرش های رنگارنگ یک مد روز، مدرن و پویا در این سال است که به زیباترین طرح های اتاق نشیمن منجر می شوند.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

زیباترین طرح های اتاق نشیمن با مبلمان راحت

راحتی مبل ها در سال جدید بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. به نظر می رسد یک بالشتک بزرگ با یک کوسن زیبا برای مبل ها، یک راه حل جذاب برای هر فضای نشیمن مرسوم و مد روز است. مبلمان راحت این زمان با استفاده از رنگهای پرجاذبه و بافت دار برجسته شده است.

ویژگی های طراحی مبلمان نه تنها به ترکیبی از رنگ های مشخص محدود است، بلکه قطعه مبلمان بزرگ که تبدیل به مرکز اصلی اتاق نشیمن می شوند، مرسوم است. صندلی ها نیز در این روند بزرگ و پیچ و تاب خورده اند.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

ویژگی های فضایی سبک مدرن و سادگی معاصر، همراه با پالت رنگ های ارگانیک، خطوط دقیق و نرم و منحنی و عناصر کم و نرم از ویژگی های دیگر مبلمان این روند است. همه این ویژگی ها در کنار هم زیباترین طرح های اتاق نشیمن با مبلمان راحت و کاربردی را بدست می دهد.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

زیباترین طرح های اتاق نشیمن با مبلمان لوکس

با توجه به نفوذ تجربیات سبک باروک در این روند، ما باید به استفاده از ترکیبات غنی مواد مختلف مانند مخملی، سطوح فلزهای مختلف درخشان و افزودن چوب تیره توجه داشته باشیم. نکات برجسته طلایی، همچنین می تواند دکور این ویژگی را تزیین کند.

در حالیکه برنز در سالهای اخیر به شدت برجسته شده است، در حال حاضر نیز شاهد رنگ های طلایی و برنجی بیشتری هستیم. این تأکید قوی بر شکوه و جلال داخلی در خانه ما است. یک ترکیب دکوراسیون داخلی از رویکرد مدرن اسکاندیناوی و جذابیت سبک وینتژ، با یک تکه برجسته طلایی، بی شک می تواند حس لوکس بودن را به فضا بیاورد.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

دعوت کنندگی و راحتی مبلمان، تا حدودی بیانگر زندگی روزمره است. اما در روند جدید این کار را در فضای لوکس و شیک نیز انجام میدهند. به طوری که در دکور داخلی سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با قدم زدن در خانه ممکن است در میان قفسه های کتاب،  یک عنصر دکوری طلای خیره کننده، سیقلی و مواد منحصر به فرد دیگر، از جنس شیشه ای و یا فلز ببینید.

به این طریق ویژگی زندگی مجلل در دکوراسیون داخلی شما وارد میشود. دکوراتورها نیز نقطه ی تعادل را، برای حفظ برخی از ویژگی های غنی بیان کرده اند و موارد لوکس، لهجه های قوی و پر رنگ و بافت را برای دکوراسیون اتاق نشیمن پیشنهاد کرده اند.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

ویژگی های طراحی مبلمان اتاق نشیمن در سال ۲۰۱۸ و۲۰۱۹

به غیر از از رنگ شدید و درخشان که قبلا مورد بررسی قرار گرفتیم؛ روند جدید مبلمان الهام گرفته از قطعات مجلل و مواد و فن آوری های جدید و زیبایی شناسی است که تقریبا در همه جا دیده میشود. این باعث می شود که طراحی داخلی یک مکان پذیرایی ثروتمند به وجود آورد.

بسیاری از این طرح های جدید در دوران های مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. ایده های مبلمان جدید، الگوهای دهه ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ و یا دهه ۱۹۷۰ را در بر می گیرد و این امر باعث تنوع و فراوانی اشکال مبلمان می شود. اما توجه کنید که تجدید نظر و ترسیم مجدد این الگوها، طراحی مبلمان را در سال جدید در جهت مدرن و منحصر به فرد بودن سوق داده است. همچنین سادگی مدرنیته و کلاسیک به طور همزمان در دکوراسیون روند جدید دیده می شود.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

سیستم مدولار چند منظوره در سبک مینیمالیستی، میزهای شیشه ای برنجی، سطوح چوبی و سنگ مرمر و خطوط با گوشه های گرد، کنتراست بین رنگ های مختلف عناصر، اشکال هندسی ساده اما پیچیده، ترکیب فن آوری های جدید و پوشش های مختلف پانل های چوبی و… ظرافت، سبک و جذابیت را برای هر اتاق با دکوراسیون مدرن به ارمغان می آورند.

مجموعه ای متنوعی از رنگ ها، عناصر گرافیکی و پانل ها نیزبرای دکوراسیون سفارشی در این روند مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین با وجود نشانه های پیچیدگی، روند جدید به سوی ظرافت حرکت میکند.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

تقسیم بندی فضای اتاق نشیمن با گزینه های متنوع

در معماری و طراحی مدرن، محدودیت ها و مرزهای فضایی بسیار کم است. اگر یک محل بزرگ داشته باشید، برنامه ریزی و تعیین محدوده آن یک کار آسان و لذت بخش است که می توانید در آن خلاق باشد. برای تقسیم بندی فضایی در اتاق نشیمن راه حل های متعددی وجود دارد.

این تقسیم کننده های فضایی برای نمایش و نگهداشتن موارد مختلف نیز طراحی شده اند. برای مثال می توانید از یک قفسه کتاب برای جداسازی و تقسیم بندی فضایی استفاده کنید. همچنین پارتیشن هایی با طراحی و مصالح کارردی متنوع در این سال دیده میشود که برای تقسیم فضاها بسیار محبوب و پرکاربرد هستند. شما میتوانید از زیباترین طرح های اتاق نشیمن با تقسیم بندی فضایی برای دکوراسیون خانه خود الهام بگیرید.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

دکور، روشنایی و کاغذ دیواری های مد روز

اتاق نشیمن به روند روز از ترکیب جزئیات کوچک از جمله اشیای هنری، کاغذ دیواری، لامپ ها، مواد مختلف و فلزات ، سنگ مرمر یا چوب، برنج درخشان و یا طلا تشکیل شده است. اما مهم این است که بدانیم، چگونه می توان آنها را با هم ترکیب و لهجه های قوی و شیک ایجاد کرد.

برای مثال در دکور داخلی خود عناصر برنج و مس را، در کنار مواد نفیسی همچون سنگ مرمر، بتن و بافت های نرم و مبلمان مد روز ترکیب کنید. باید بدانیم که زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی به این طریق ترکیب درست عناصر بدست می آید.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

ترکیب جذاب و رنگارنگ  کاغذهای دیواری برای دکوراسیون دیوار و بازی با بافت ها، با استفاده از انواع گوناگون آنها نیز در روند سال آینده متداول است. طرح های نورپردازی و لامپ ها که دکوراسیون شما را تکمیل می کنند، همیشه بسیار مهم هستند. در اینجا لامپ هایی که در طرح های جدید و مدروز هستند، وجود دارد. این لامپ ها از حبابهای شیشه ای توسط طراحان به طور خاص و خلاقانه برای روند سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ طراحی شده اند.

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیرایی

ایده های مبلمان اتاق نشیمن و پذیرایی در سال  ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

ایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیراییایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیراییایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیراییایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن و پذیراییایده ها و زیباترین طرح های اتاق نشیمن

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر