معماریان مگ
ترند های جدید برای دکوراسیون حمام های مدرن

ترفند های جدید برای دکوراسیون حمام های مدرن و دلنشین

حمام مهم ترین مکان بهداشت ، نظافت شخصی، و هم چنین یک فضای آرامش بخش در خانه است. دکوراسیون حمام های مدرن یک فضای دلنشین برای شما ایجاد می کند تا بعد از یک روز پرهمهمه و شلوغ وقتی که به خانه می آیید، یک دوش آرامش بخش داشته باشید و از آن نرژی بگیرید. با ایده هایی که معرفی می کنیم، می توانید حمام خانه تان را شیک تر و متفاوت تر بسازید. در ادامه برای شما آخرین مدل ها و دکوراسیون های حمام و شیوه های جدید در طراحی حمام را معرفی خواهیم کرد.

ترند های جدید برای دکوراسیون حمام های مدرن

حمام های رو به منظره

این شیوه که شیوه ای جسورانه و غیر معمول در طراحی دکوراسیون حمام می باشد، برای دور شدن از مشغله ها و شلوغی شهر و آدم ها به وجود آمده و معمولا رو به طبیعت و منظره روستایی می باشد. خانه هایی که در اطرافشان آپارتمان وجود ندارد و دارای حریم شخصی از این لحاظ می باشند، می توانند با این مدل از دکوراسیون های حمام، هر روز با دیدن این منظره لذت ببرند.

حمام های رو به منظره از ترند های جدید برای دکوراسیون حمام های مدرن

 

 

وان های مستقل و جدا برای دکوراسیون حمام های مدرن

در زمان قدیم که آب حمام ها از شیر آب جاری نمیشد، وان های مستقلی بودند که از آنها استفاده می کردند. اکنون نیز شیوه های جدید به استفاده از این مدل وان ها رو کرده اند. و چه خوب است که به زمان گذشته برگشته ایم! زیرا این مدل وان ها، زیبایی خاصی به حمام می بخشند. این وان ها به دیوار متصل نیستند و همین مستقل بودنشان جذبه خاصی به دکوراسیون حمام می بخشد. امروزه وان های مستقل با اثر زیبایی که در دکوراسیون حمام خانه ها به جا می گذارند، جزء پرطرفدارترین وان ها در طراحی و دکوراسیون می باشند.

وان های مستقل و جدا برای دکوراسیون حمام های مدرن

سینک های روشویی دوبل برای دکوراسیون حمام های مدرن

سینک روشویی دوبل یا دوتایی که زیاد هم ایده جدیدی نیست، امروزه جزء شاخص های دکوراسیون حمام های مدرن به شمار می رود. این نوع سینک روشویی در گذشته خصوصا در کشور ترکیه استفاده زیادی در حمام ها داشته؛ یا در فیلم های هالیوودی دیده می شد. معماری و دکوراسیون داخلی در حال توسعه امروزی، این نوع سینک ها را که در طراحی ها هم بسیار رایج شده اند، خصوصا در حمام های مستر، دوبل کرده است. این نوع سینک ها هم برای زوج ها استفاده آسانی دارد و هم زیبایی خاصی به حمام می دهد و آنرا به یک حمام لوکس، مدرن و امروزی تبدیل می کند. این سینک ها در سایه طراحی های متفاوتی که انجام می پذیرد، در مدل های متنوعی به بازار عرضه می شوند.

سینک های روشویی دوبل برای دکوراسیون حمام های مدرن

وجود چوب در دکوراسیون حمام های مدرن

یکی دیگر از ترند های جدید دکوراسیون حمام، استفاده از چوب در حمام است. با تکنولوژی های جدید چوب های ضد آبی به بازار عرضه می شوند که قابلیت اینکه به عنوان کف یا دیوارهای حمام نیز استفاده شوند را دارند. این چوب ها که جذبه خاصی به حمام می بخشند و حمام را به صورت یک محیط دلنشین که طبیعت در آن زنده شده، در می آورند، در این اواخر طرفداران زیادی بین طراحان پیدا کرده و طرح هایی زیبا در دکوراسیون حمام به جا می گذارند.

وجود چوب در دکوراسیون حمام های مدرن

 

 

کف پوش های طرح دار در دکوراسیون حمام های مدرن

سفال های رنگی و طرحدار از جزئیاتی است که از گذشته، به دیدن آنها در حمام عادت کرده ایم. اما امروزه گرایش به سمت دیوارهای ساده و کف های طرح دار می باشد. این تنوع، آثار زیبا و متفاوتی در دکوراسیون حمام شما ایجاد می کند و آن را به یک محیط لوکس تر و مدرن تر تبدیل می کند. در این طراحی ها استفاده از سفال های سفید و روشن یا رنگ های خنثی اهمیت دارد چون اگر هم دیوارها طرح دار و رنگارنگ باشند و هم کف طرح دار باشد، احتمال این وجود دارد که فضا بسیار خفه و شلوغ به نظر برسد.

کف پوش های طرح دار در دکوراسیون حمام های مدرن

ایجاد فضای نشیمن در دکوراسیون حمام های مدرن

یکی از ترند های جدید در دکوراسیون حمام های مدرن، این هست که دکوراسیون حمام فقط با مصالح استاندارد مخصوص حمام نباشد. هم چنین ایجاد فضایی برای نشستن و آرامش گرفتن در حمام های بزرگ. نگویید که مگر در حمام اتاق نشیمن می تواند باشد! هنگام پوشیدن لباس ها و انجام نظافت های شخصی ، قبل از اینکه روز خود را به پایان برسانیم و روز جدیدی شروع کنیم، وجود مبلمانی مانند صندلی و مبل راحتی و یک جای مجله و آکسسوارهای مخصوص حمام باعث می شوند حمام به یک فضای کاربردی تبدیل شده و همچنین زیبایی بصری خاصی به فضا می بخشند.

ایجاد فضای نشیمن در دکوراسیون حمام های مدرن

با قرار دادن دسته گل در حمام فضای آن را به کلی تغییر دهید!

برای خوشبو شدن حمام معمولا از تمیز کننده ها و خوشبو کننده های شیمیایی استفاده می کنیم. این خوشبو کننده ها اکثرا نیز از رایحه های لیمو، پرتقال، گل آفتاب گردان هستند. واقعا هم فضایی که این تمیز کننده ها ایجاد می کنند می تواند برای ما خوشبو و تمیز باشد. اما در واقع همه این حسیات مصنوعی هستند. نظرتان درمورد اینکه کمی در زندگی به استفاده از محصولات شیمیایی فاصله دهیم و از یک دسته گل طبیعی بجای آنها استفاده کنیم، چیست؟ مثلا یک دسته گل زنبق سفید هم با منظره زیبایی که ایجاد می کند و هم با عطر و رایحه اش که در هوا می پیچد می تواند تغییر دلنشینی در دکوراسیون حمام شما ایجادکند؛ بدون اینکه هزینه زیادی صرف کنید.

دسته گل در حمام از ترند های جدید برای دکوراسیون حمام های مدرن

حوله ها را به صورت لوله شده قرار دهید.

حوله های دست و صورت و بدن، از مهم ترین چیزهای حمام هستند. در هر حمام، حداقل باید چند تا از هر نوع این حوله ها به صورت کاملا تمیز وجود داشته باشد. خصوصا برای ایجاد حس راحتی برای میهمانان باید به این جزئیات در خانه دقت شود. این حوله ها را معمولا در یک کابینت به صورت تا شده قرار می دهیم. بیایید کمی این عادت را تغییر دهیم و این حوله ها را به شکل رول درآوریم. خواهید دید که وقتی کنار یکدیگر قرار بگیرند چقدر زیبا دیده خواهند شد. در حقیقت خواهید دید که با یک تغییر ساده در نحوه تا کردن حوله ها چه تغییری در دکوراسیون حمامم به وجود می آید و در این حالت حمام تان چقدر لوکس دیده می شود.

حوله های رول شده در حمام از ترند های جدید برای دکوراسیون حمام های مدرن

 

 

یک ظرف حاوی وسایل آرایشی وزیبایی

اگر میخواهید میهمانان تان در خانه شما احساس راحتی داشته باشند، برای این کار بهتر است از حمام خانه تان شروع کنید. چون انسان ها بیشتر در حمام خانه دیگران حس غریبگی را تجربه می کنند و شما می توانید به از بین بردن این حس در میهمانان تان کمک کنید. قبل از هرچیز به یاد داشته باشید که یک حمام تمیز در هر کسی می تواند حس های خوب ایجاد کند.

می توانید حوله های کوچک، کرم دست و صورت، لوسیون بعد از حمام، مسواک های کوچکی که از آنها استفاده ای نکرده اید، ناخن گیر و وسایل بعداشتی از این قبیل و حتی یک شمع زیبا، در این ظرف قرار دهید. میهمانان شما به راحتی می توانند وسایل بهداشتی مورد نیازشان را بدون اینکه از شما درخواست کنند در این ظرف پیدا کنند و این کار به آنها حس راحتی و غریبه نبودن در خانه شما را خواهد داد.

یک ظرف حاوی وسایل آرایشی وزیبایی از ترند های جدید برای دکوراسیون حمام های مدرن

از حوله های شیک استفاده کنید.

اکثر ما حوله ها و بخصوص حوله های دست و صورت را باقیمت ارزان می خریم و به زیبایی آنها توجهی نمی کنیم. بعضی ها که به کارهای دستی و هنری هم علاقه دارند، با دوختن کناره های حوله و ایجاد طرح هایی روی آن سعی می کنند آن را زیبا کنند ولی اکثرا استفاده از حوله های تک رنگ و ساده را ترجیح می دهیم. اما چرا؟ یک حوله شیک و با کیفیت شاید در نگاه اول یک هزینه بیخود باشد ولی با انجام این کار و خرید یک حوله زیبا برای حمام تان خواهید دید که چه تاثیری در حمام شما خواهد گذاشت.

حوله های شیک برای دکوراسیون حمام های مدرن

پنهان کردن شلختگی ها

کثیف شدن و بهم خوردن خانه ها، مخصوصا خانه هایی که در آنها بچه کوچک وجود دارد، مشکل بزرگی است. به طوریکه گاهی اوقات صبح ها که حمام را تمیز می کنید شب می بینید که از قبل هم بهم خورده تر و کثیف تر شده. با ایجاد برخی تغییرات در حمام می توانید چاره ای برای این کار پیدا کنید. راه حل هایی پیدا کنید که بتوان این برهم خوردگی ها و شلختگی ها را پنهان کند. کشو ها و کابینت ها برای این کار بسیار ایده آل هستند. با این کار دیگر نیازی نیست هر روز وقتی را برای مرتب کردن اشیای حمام بگذارید.

پنهان کردن شلختگی ها در دکوراسیون حمام های مدرن

 

تحریریه شرکت معماری آریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماری آریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

اینستاگرام معماری آریان

نازنین

دانشجوی معماری، طراح دکوراسیون داخلی

اضافه کردن نظر