معماریان مگ

بررسی ایده های دکوراسیون بالکن و تراس خانه

دکوراسیون بالکن
دکوراسیون بالکن

دکوراسیون بالکن | بهترین ایده ها برای دکوراسیون تراس و فضای بالکن در خانه

دکوراسیون بالکن در هر خانه ای، می تواند سبب جذابیت و بازتر بودن دکوراسیون داخلی خانه شود. استفاده از روش های اصولی در ساخت و اجرای دکوراسیون باکن، می تواند به شما در داشتن یک تراس استاندارد و جذاب با امکانات خوب و نمایی زیبا کمک زیادی کند. در این مطلب به نکاتی راجع به ساخت و طراحی دکوراسیون بالکن اشاره کرده ایم. از شما همراهان عزیز و متحرم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما بوده و اگر نظری راجع به این مقاله دارید از طریق بخش نظرات انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

 

مقدمه ای بر دکوراسیون بالکن

بالکن، تراس، پشت بام، حیاط، باغچه و این گونه فضاها، همه و همه در گروه فضاهای ثانویه یا دست دوم قرار می گیرند. این گونه فضاها، در مقایسه با فضاهای اولیه و مهمی مثل فضای اتاق پذیرایی یا فضای آشپزخانه، از اهمیت کمتری برخوردارند. اما در هر صورت، می بایست به این دست از محیط ها نیز توجه شود. توجه به محیط هایی مثل بالکن، به این دلیل که اوقات زیادی از افراد خانه در آن سپری می شود، امری واجب است و حتما می بایست از استاندارد های ساخت و طراحی دکوراسیون بالکن استفاده نمود.

نوع طراحی و ساخت فضاهای ثانویه، به موقعیت مکانی و فضای موجود در خانه شما بستگی دارد. این فضا می تواند کوچک یا بزرگ، باز یا بسته و غیره باشد. استفاده از عناصری مثل گیاهان سرسبز و گل های طبیعی در این گونه فضاها، نه تنها باعث زیبایی آن می شود، بلکه باعث ایجاد ارتباط میان این محیط ها با افرادی که در آن وجود دارند می شود. به همین علت نیز طراحی این گونه فضاها می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

 

طراحی و اجرای دکوراسیون بالکن

بالکن، به عنوان یکی از محیط های ثانویه در خانه، نقش مهمی در زیبایی و جذابیت این فضا دارد. بالکن یا تراس، به فضاهایی از خانه گفته می شود که محیط داخلی اتاق پذیرایی یا اتاق خواب یا آشپزخانه را به کمک یک درب، به فضای بیرونی متصل می کند. این فضای بیرونی معمولا در راستای طبقات خانه قرار دارد و از مصالحی همانند چوب، شیشه، سنگ و بتون در ساخت آن استفاده می شود. امروزه بکارگیری بالکن در خانه های آپارتمانی، بسیار همه گیر شده است.

طراحی و اجرای دکوراسیون بالکن
طراحی و اجرای دکوراسیون بالکن

 

عوامل مهم در طراحی دکوراسیون بالکن

یکی از مهم ترین عواملی که در دکوراسیون بالکن قابل توجه می باشد، شرایط آب و هوایی منطقه ای است که خانه در آن قرار دارد. شرایط آب و هوایی خاص و سخت، موجب می شود تا از متریال ها و عایق های مختلفی استفاده شود. با این همه، برخی کشور ها وجود دارند که به دلیل شرایط اقلیمی خاصی که دارند، یک فرصت ویژه را برای دکوراتور ها و معماران به وجود آورده است تا با ادغام عناصر و ویژگی های طبیعی این منطقه، کیفیت پروژه خود را بیش از پیش بالا ببرند.

عوامل مهم در طراحی دکوراسیون بالکن
عوامل مهم در طراحی دکوراسیون بالکن

 

 

طراحی دکوراسیون بالکن در گذشته

حیاط خلوت در هر خانه ای می تواند محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت و استراحت ساکنین به شمار آید. از این رو بهتر است برای طراحی آن حساسیت های لازم را به خرج داد. همان طور که مطلع هستید، در گذشته توجه چندانی به تراس و پشت بام ها نمی شد و بیشتر به حیاط و طراحی آن اهمیت می دادند؛ اما در دنیای امروز و با افزایش آپارتمان ها و فرهنگ آپارتمان نشینی، تعداد بسیار زیادی از حیاط ها از بین رفته اند. از طرفی، یکی از ویژگی های ذاتی انسان نیاز به بودن در محیط سرسبز و طبیعی است. به همین دلیل به تراس ها و بالکن هایی که در آن از گیاهان و عناصر طبیعی استفاده می شد، به وجود آمدند و حیاط های قدیمی جای خود را به این مکان ها دادند.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون بالکن هستید؟

شرکت معماریان می تواند به شما کمک رسانی کند

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

استفاده از ملزومات در دکوراسیون بالکن

در ساخت و طراحی دکوراسیون بالکن، می توان از عناصر و اقلام مختلفی استفاده کرد. این عناصر شامل مبلمان، گیاهان طبیعی و غیره است. در این بخش از سایت معماریان، به تعدادی از این موارد اشاره کرده ایم.

استفاده از ملزومات در دکوراسیون بالکن
استفاده از ملزومات در دکوراسیون بالکن

 

مبلمان

اگر شما از آن دست افرادی هستید که مایلید در بالکن و تراس خانه خود به استراحت بپردازید، می توانید مبلمان و صندلی های راحتی را در بالکن خود قرار دهید به طوری که فضای زیادی اشغال نکنند. قرار دادن گل و گیاه های طبیعی نیز، باعث می شود جوی دوست داشتنی در این فضا تشکیل شود و شما در آن به انجام فعالیت هایی مثل کتاب خواندن یا هر کار دیگری که علاقه دارید بپردازید. این فضا می تواند بسیار رویایی و ایده آل باشد؛ پس وقت را تلف نکنید و سریعا برای چیدن یک بالکن به این شکل اقدام کنید.

گیاهان طبیعی

در تزئین دکوراسیون بالکن و تراس خود با گیاهان طبیعی، حتما توجه داشته باشید که با وجود این گیاهان و رایحه دل انگیزشان، محیط بهتر و با نشاط تر باشد. شما می توانید از گیاهان طبیعی مثل گل یاس، پیچ امین الدوله، گل رز و ده ها گل و گیاه دیگر در دکوراسیون بالکن استفاده کنید. همچنین قرار دادن گلدان و یا چراغ های رنگی ایستاده با پایه کوتاه نیز می تواند به جذاب تر شدن محیط کمک زیادی کند.

دیوار

اگر بالکن شما فضای کوچکی دارد، از تمام فضاها به خصوص دیوارها استفاده کنید. استفاده از باکس های ساده چوبی، می تواند فضایی را برای نگهداری اشیا و یا حتی گلدان ها ایجاد کرده و باعث شود از تمام بخش های بالکن کوچک خود استفاده بهینه کنید.

صندلی های تاشو

استفاده از صندلی های تاشو نیز از دیگر کار هایی است که در راستای داشتن بهترین دکوراسیون بالکن می توان صورت داد. هر فرد با انجام این کار، فضای بالکن خود را دو برابر خواهد کرد. بکارگیری گلدان های کوچک جمع و جور و قرار دادن آن ها در ارتفاع نیز از دیگر کارهای موثر در این زمینه است.

 

 

بالکن در اتاق خواب

اگر بالکن شما در امتداد فضای اتاق خواب شما واقع شده است، شما فرد بسیار خوش شانسی هستید؛ چرا که می توانید به راحتی این دو محیط را با یکدیگر ترکیب کرده و یک فضای دنج و جذاب برای گذراندن اوقات خود و انجام فعالیت هایی مثل صرف چای و خواندن کتاب ایجاد کنید.

بالکن در اتاق خواب
بالکن در اتاق خواب

 

دکوراسیون بالکن شیشه ای

تغییر دکوراسیون بالکن خود و استفاده از نرده های جذاب شیشه ای یا ریل های کابلی فولادی به جای نرده های آهنی همیشگی، ظاهری مدرن را برای بالکن شما به ارمغان می آورد. این کار، یک نوآوری در دکوراسیون بالکن محسوب شده و پیشنهاد می شود اگر موقعیتش را دارید، انجام دهید.

 

ارتفاع استاندارد در دکوراسیون بالکن

برای طراحی خوب و مناسب بالکن و تراس، باید از یک ارتفاع استاندارد برای نرده های جلوی آن بهره برد. این ارتفاع معمولا بالای 120 سانتی متر است. همچنین ساختار این نرده های باید به گونه ای باشد که کودک بتواند از آنها بالا برود و خود را روی نرده آویزان کند. یعنی نرده ‌ها باید به صورت یک تکه و بدون پله طراحی شوند.

ارتفاع استاندارد در دکوراسیون بالکن
ارتفاع استاندارد در دکوراسیون بالکن

 

سقف در دکوراسیون بالکن

سقف بالکن را با رنگهای زیبا و شاد رنگ آمیزی کنید؛ و با ریسه های ظریف به دور نرده ها نور پردازی زیبایی ایجاد کنید. بهتر است از نور های معمولی زرد و سفید رنگ استفاده کنید. این کار به زیبایی بالکن و حس آرامش شما کمک بیشتری می کند.

 

معماری و طراحی دکوراسیون منزل توسط شرکت معماریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان از سال 1386 و با هدف کسب رضایت مشتری در مرحله اول پا به عرصه طراحی دکوراسیون و معماری گذاشت و تا به امروز با انجام ده ها پروژه موفق و ثبت نمونه کارهای قابل قبول ، رضایت حداکثری مشتریان خود را بدست آورده است. این گروه با بهره مندی از متخصصین حوزه معماری ، با پیاده سازی یک طرح اصولی و اجرای آن به بهترین شکل ممکن، توانسته است اعتماد مشتریان خود را بدست آورد. یکی از خدماتی که این گروه در حیطه فعالیت های خود به مشتریان عزیز ارائه می نماید، طراحی دکوراسیون داخلی خانه های مسکونی است. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه اجرای کار، با استفاده از راه های ارتباطی سایت، با پشتیبان های شرکت در ارتباط باشید.

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر