معماریان مگ

عادت های بد در اتاق نشیمن را کنار بگذارید و فضای زندگی خود را تغییر دهید

تمیز کردن یک دردسر است. اما ممکن است شما سخت تر از آن چیزی باشید که کاملاً ضروری باشد. این که آیا شما اتاق خواب ، آشپزخانه یا حمام خود را مرتب کرده اید ، از بین بردن عادات بد شما می تواند نظافت را راحت تر کند – و تمیز نگه داشتن مکان شما.

و هیچ کجای تمیز واقعاً بهتر از اتاق نشیمن شما نمایان نخواهد شد. این مکان برای استراحت شماست و مهمانان را سرگرم می کند. اینجاست که بیشترین دکور بیانیه شما به احتمال زیاد زندگی خواهد کرد. بنابراین مستحق TLC است. و می توانید آن را با کمی کمک تحویل بگیرید.

این پنج عادت بد تمیز کردن اتاق نشیمن را بشکنید و بتوانید فضای خود را با دقت و تمیز تمیز کنید. در واقع آنقدر تمیز باشید که فقط برای این کار خوب باقی بماند.

زندگی با شمع

به اتاق نشیمن خود نگاه کنید. وضعیت مسائل شما چیست؟ اگر شمع دارید ، وقت آن است که دوباره تجدید نظر کنید. آن دسته از مجلات و پشته های پرتاب پرنده به هیچ وجه از نظر زیبایی شناسی شما عمل نمی کنند. بعلاوه ، می دانید شمع ها را به چه چیزی دعوت می کنند؟ شمع های بزرگتر

اکنون ، به این معنی نیست که می توان گفت موارد شما از جمع آوری گروه ها سود نمی برد. اما این تفاوت وجود دارد که اسباب بازی های بچه های شما در گوشه و کنار هم قرار گیرند و به راحتی در سطل جمع شوند. اگر نمی توانید با شمع خود مشارکت کنید زیرا معقول است که وسایل را به این ترتیب جمع کنید ، در یک سیستم ذخیره سازی برای آن موارد سرمایه گذاری کنید تا اتاق نشیمن شما مرتب نماند. به عنوان یک امتیاز اضافی ، می تواند اعضای خانواده یا هم اتاقی های شما را به جایی که وسایل مورد استفاده در آنجا استفاده نمی شود ، نشان دهد و به آنها کمک کند تا وسایل را از بین ببرند تا اتاق نشیمن شما مرتب بماند.

سطوح خود را ساده نگه دارید تا از بین بردن آنها آسان شود. تصویر: Breadmaker / Shutterstock

سطوح درهم و برهم

چند مرتبه همه سطوح اتاق نشیمن خود را گرد و غبار کرده و ضد عفونی می کنید؟ اگر غالباً نباشد ، ممکن است با یکی از رایج ترین عادت های تمیز کردن اتاق نشیمن روبرو شوید: درهم و برهمی زیاد. شما هرگز مجبور نخواهید بود که مانتوی خود را پاک کنید ، اگر مجبور شوید بیش از ده ها مورد از آن خارج شوید تا از لیست خود خارج شوید.

آنچه را که روی سطوح خود نگه دارید ، ساده کنید تا راحت تر نگه داشتن همه چیز در نزدیکی و نظافت آسایش باشد.

در ابتدا گرد و غبار نیست

اتاق نشیمن تمایل به جمع آوری گرد و غبار دارد. بنابراین ، هنگامی که بدون جبران گرد و غبار روی سطوح خود ابتدا با جاروبرقی شروع می کنید ، فقط مشکل را به سمت خود جابجا می کنید. در عوض ، با گرد و غبار شروع کنید. و بالاترین طاقچه های خود را ابتدا انجام دهید ، سپس به پایین کار کنید. صبر کنید تا کفهای شما آخرین بار تمیز شود تا همه آن گرد و غبار را بگیرید و فضای خود را واقعاً تمیز کنید. جایزه: اطمینان از جمع آوری کامل گرد و غبار در طول دوره تمیز کردن به شما کمک می کند تا با گذشت زمان تمیزتر شوید.

همچنین ، وسایلی را که به راحتی نمی توان از گرد و غبار کوبید ، مانند بالش و پتو پرتاب کنید ، فراموش نکنید. مرتباً آنها را شستشو دهید تا از آن گرد و غبارها را بگیرید.

 

یک اتاق نشیمن درخشان نیاز به ابزار تمیز دارد که بطور منظم مورد استفاده قرار می گیرد. تصویر: FollowTheFlow / گتی تصاویر

با استفاده از ابزارهای کثیف

تمیز کردن اتاق نشیمن شما مقداری چربی آرنج می گیرد. هدر نده یکی از رایج ترین عادت های تمیز کردن اتاق نشیمن شروع به کار با ابزارهایی است که خودشان را تمیز نمی کنند.

اگر مدتی فیلتر خلاء خود را تمیز نکرده اید ، این زمان است. همین مورد برای پارچه های تمیز کننده ، اسفنج یا هر چیز دیگری که برای ضد عفونی و گرد و غبار استفاده می کنید نیز صدق می کند.

و صحبت از ضد عفونی کردن ، این بخش را فراموش نکنید. به راحتی می توانید میز قهوه خود را سریع از بین ببرید ، اما فراموش نکنید که آن دسته از موارد را که اغلب از راه دور مانند Remote ها و سوئیچ های سبک استفاده می کنید ، دریافت کنید.

نداشتن مکانی برای همه چیز (و همه چیز در جای خود)

کجاست که از راه دور قرار است برود؟ چه در مورد آن بالش پرتاب؟ در مورد آن بازی روی صفحه چگونه است؟ اگر مطمئن نیستید ، هیچ کس دیگری در خانه شما نمی داند. و به همین دلیل شما به مواردی که فقط به اطراف شناور می شوند ، خاتمه می دهید و ایجاد تمیز نگه داشتن مکان را دشوار می کنید. همچنین به مشکل شمع هایی که در بالا گفتیم منجر می شود.

از آنجا که اتاق های نشیمن عموماً فضاهایی برای آرامش هستند ، آرامش در مورد نحوه نگهداری آنها آسان است. اما این می تواند به تجمع ناخواسته منجر شود. و نه تنها باعث می شود مکان شما به جای کثیف باقی بماند ، بلکه باعث می شود لیست کارهای شما در زمان تمیز کردن زمان طولانی تر شود.

تمام موارد موجود در اتاق نشیمن خود را که جایی در آن نیست ، جمع کنید. سپس ، مکانی برای آن پیدا کنید. سپس ، آن را در جای خود نگه دارید. آسان هلال

آیا هیچ یک از این نکات تمیز کردن اتاق نشیمن بد آشنا هستند؟ اگر چنین است ، وقت آن است که فضای خود را دوباره پیکربندی کنید تا بهتر بتواند در خدمت شما باشد. این عادت ها را بشکنید و بتوانید از فضای تمیزتری برای مدت بیشتری لذت ببرید!

 

منبع: https://freshome.com/bad-living-room-cleaning-habits

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر