معماریان مگ

وجود چه بخش هایی در اتاق کودک لازم و ضروری است؟

ملزومات اتاق کودک
ملزومات اتاق کودک

ملزومات اتاق کودک | وسایل مورد نیاز در دکوراسیون اتاق کودک کدامند؟

ملزومات اتاق کودک و وسایل کاربردی، مواردی هستند که نبود آن ها می تواند مشکلاتی را برای کودک شما به وجود آورد. وسایلی مثل تخت، فضای بازی و کمد از جمله ملزومات اتاق کودک می باشد که تزئین آن ها برعهده طراح دکوراسیون و پدر و مادر فرزند می باشد. در این مطلب، مهمترین ملزومات اتاق کودک را بررسی کرده ایم. از شما دعوت می کنیم تا پایان این مطلب با گروه آریان همراه باشید و اگر هر سوال یا نظری راجب این مطلب و دیگر بخش های سایت داشتید، از طریق فرم نظرات پایین صفحه به ما اعلام کنید.

 

مقدمه ای بر ملزومات اتاق کودک

اتاق خواب کودک، به نوعی خانه شخصی کودک محسوب می شود. کودکان از سنین کم در این محیط شروع به رشد و یادگیری مسائل مختلف کرده و اکثر کارهای خودشان را خودشان انجام می دهند. بازی کردن، کتاب خواندن، غذا خوردن، خوابیدن و غیره از جمله کارهایی است که کودکان در اتاق خواب شخصی شان انجام می دهند. از این رو، به دکوراسیون اتاق کودک و نوع چیدمان ملزومات و بخش های این دکوراسیون باید توجه خاصی شود.

برای چینش‌ بهترین حالت اتاق کودک، حتما نباید طراح دکوراسیون حرفه ای باشید. همین که بدانید کدام عناصر در اتاق لازم و کدام بخش های ضروری است، شما را به نتیجه دلخواه می رساند. داشتن ایده های خلاقانه و کمی دست به جیب شدن، برای شما بهترین دکوراسیون اتاق کودک را به ارمغان می آورد.

 

 

فضای بازی کودکان: به کودک تان اجازه بازی در اتاق شخصی اش را بدهید

یکی از بهترین حالت هایی که برای دکوراسیون اتاق کودک می تواند برای کودکان موثر باشد، وجود فضایی برای بازی و فعالیت آن هاست. برای ایجاد یک محوطه بازی در اتاق کودک خیلی سخت نگیرید؛ تنها چیزی که لازم دارید یک فضای باز و چند قلم وسیله بازی است. اسباب بازی ها را روی زمین ریخته و بگذارید کودک آزادانه با آن ها بازی کرده و غرق در دنیای کودکانه خویش شود. اگر نگران فضای کوچک اتاق هستید، باید به شما بگوییم نگران نباشید. کودکان در فضاهای کوچک هم می توانند به خوبی خود را سرگرم کرده و در فضاهای بسیار کوچک نیز بازی کنند.

فضای بازی کودکان: به کودک تان اجازه بازی در اتاق شخصی اش را بدهید - ملزومات اتاق کودک
فضای بازی کودکان: به کودک تان اجازه بازی در اتاق شخصی اش را بدهید

 

قفسه کتاب: کودک تان از از سن پایین با کتاب آشنا کنید

یکی از مهم ترین بخش ها و ملزومات اتاق کودک، کتابخانه است. اگر کودک شما به کتاب و کتاب خواندن علاقه دارد، سعی کنید یک محل خوب و مناسب برای کتاب خواندن وی تعبیه نمایید. کتاب هایی که کودکان شما می خواند باید در محلی مناسب و با نظم و ترتیب در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا هروقت نیاز به آن ها بود، به خوبی در دسترس باشند. برای چینش مرتب کتاب ها، ایده های مختلفی وجود دارد. شلف و قفسه های دیواری، یک کتابخانه جمع و جور روی زمین، باکس های نصب شده روی دیوار و همچنین کشو یا سبدی برای کتاب ها، از جمله این ایده ها هستند. مهم ترین چیزی که در تعبیه کتابخانه باید در نظر داشته باشید، قابل دسترس بودن آن برای کودکان است.

قفسه کتاب: کودک تان از از سن پایین با کتاب آشنا کنید - ملزومات اتاق کودک
قفسه کتاب: کودک تان از از سن پایین با کتاب آشنا کنید

 

به علاوه، اگر کودک شما اهل کتاب خواندن نیست، سعی کنید با ترفندها و روش های تشویقی مختلف، سعی در کتاب خوان شدن وی کنید. خواندن کتاب به فکر و ذهن کودک شما اجازه می دهد در جهان علم و دانش کنکاش کند و از نظر شخصیت و فهم، به درجه خوبی برسد.

 

 

تخت خواب: تخت خواب مناسب، گرم و نرم خانه ای برای کودک شما

تخت خواب اتاق کودک شما، به تعداد فرزندان و همچنین نوع دکوراسیون اتاق کودک یا کودکان شما بستگی دارد. برای اتاق خواب های پسرانه، از تخت خواب هایی با رنگ پسرانه و گاها طرح و شکل های ماشین و شخصیت های کارتونی استفاده می شود. اتاق خواب های دخترانه نیز نیازمند تخت خواب هایی با رنگ صورتی یا رنگ های ملایم می باشد. اگر سن کودک شما کم است، حتما از میله های محافظ در اطراف تخت خواب استفاده نمایید. این میله ها از افتادن کودک تان به بیرون تخت جلوگیری می کند. برای کودکان بزرگ تر و تخت خواب های عظیم تر، وجود این میله ها مسئله ضروری ای نمی باشد و با تشخیص والدین می تواند برداشته شود.

اگر خواب راحت کودک تان برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است، سعی کنید تشک های نرم و بالش های استاندارد و مناسب را روی تخت خواب به کار ببرید. همچنین تزیین تخت خواب اتاق کودک با استفاده از وسایل تزیینی مثل برچسب و استیکرها، پرچم ها و غیره و همچنین هماهنگ کردن رنگ آن با رنگ پرده و فرش اتاق، از جمله کارهایی است که برای قرار دادن تخت خواب اتاق می توانید‌ انجام دهید.

تخت خواب: تخت خواب مناسب، گرم و نرم خانه ای برای کودک شما - ملزومات اتاق کودک
تخت خواب: تخت خواب مناسب، گرم و نرم خانه ای برای کودک شما

 

 

به دنبال یک فروشگاه اینترنتی مطمئن جهت خرید ملزومات اتاق کودکان هستید؟

سری به فروشگاه اینترنتی معماریان بزنید

فروشگاهی کامل با بهترین کیفیت محصولات و قیمت مناسب

044-33472342

 

اسباب بازی: تعبیه محلی برای قرار دادن اسباب بازی ها

اسباب بازی، یکی دیگر از ملزومات اتاق کودک می باشد که وجود آن در دکوراسیون اتاق کودک شما بسیار مهم و ارزنده است. اسباب بازی ها در انواع مختلفی برای اتاق کودکان وجود دارد. لگو، ماشین، عروسک، قطار، آدم آهنی و غیره از جمله ملزوماتی هستند که در اتاق خواب‌ دختران و پسران کوچک دیده می شود. گاهی اوقات تعداد این وسایل بازی‌ به قدری‌ زیاد می‌ شود که نظم اتاق‌ را به هم می زند و باعث سردرگمی کودک و هرج و مرج در فضای زندگی می شود.

بدین منظور، تعبیه محلی برای قرار دادن این اسباب بازی ها، یکی از کارهای‌ واجب و ضروری در چیدمان اتاق کودک می باشد. ایده های گوناگونی جهت قرار دادن اسباب بازی وجود دارد. سبدهای بزرگ، کمد، قفسه های مخصوص، صندوق های مخصوص اسباب بازی و غیره از بهترین های ایده ها هستند. به یاد داشته باشید این ایده ها را به گونه ای به کار‌ ببرید که کو‌دک برای رسیدن به آن ها در خطر‌ نیوفتد و به سادگی به این مکان ها دسترسی داشته باشد.

اسباب بازی: تعبیه محلی برای قرار دادن اسباب بازی ها - ملزومات اتاق کودک
اسباب بازی: تعبیه محلی برای قرار دادن اسباب بازی ها

 

کمد لباس کودک: لباس های کودک تان را داخل کمد قرار دهید

لباس ها، وسایل شخصی هستند که نظم و ترتیب‌ آن ها بسیار مهم می‌ باشد. گم شدن و بی نظمی لباس ها مسئله ای است که باعث رنجش افراد شده و از این رو نیاز است تا در هر محیطی از ایده هایی جهت نگهداری لباس ها استفاده شود. در اتاق خواب‌ کودک، استفاده از چوب لباسی های دیواری خیلی مناسب نیست. چرا که این وسایل در ارتفاع بالایی نصب می‌ شوند و ممکن است برای کودک شما مشکل ایجاد کند. بهترین کار، تعبیه یک دراور کشویی است.

کودکان شما می توانند با تا کردن لباس های خود و قرار دادن دسته ای لباس ها در هر کدام از کشوهای دراور، نظم و ترتیب را در لباس هایی که می پوشند داشته باشند. این کار اگر به درستی انجام شود، این اخلاق را در کودک پرورش می دهد که لباس های خود را با نظم و ترتیب در مکان های خاصی قرار دهد و در خوش پوشی و مرتب بودن کودک در آینده تاثیر زیادی دارد.

کمد لباس کودک: لباس های کودک تان را داخل کمد قرار دهید - ملزومات اتاق کودک
کمد لباس کودک: لباس های کودک تان را داخل کمد قرار دهید

 

 

طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط شرکت معماریان

کودکان، افرادی هستند که شور و شوق زیادی دارند و هیجان زیادی در زندگی آن ها موج می زند. این کودکان با گذشت زمان به افرادی بالغ و شخصیت هایی کامل تبدیل می شوند. بنابراین نیاز است از همین سنین کودکی، در محیطی زندگی کنند که شخصیت آن ها را به خوبی شکل داده و محیطی آرامش بخش برای آن ها به ارمغان آورد. از این رو وجود ملزومات اتاق کودک و بخش های کاربردی در اتاق، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برای تبدیل اتاق کودک تان به یک فضای خوب و استثنائی، این نکات را در نظر گرفته و رعایت نمایید. در ادامه با چند مورد از ملزومات اتاق کودک در خدمت شما عزیزان هستیم.

آتلیه طراحی دکوراسیون و معماری آریان از سال ۱۳۸۶ خدمت به مشتریان عزیز را با هدف آفرینش فرمی جدید و سبکی نو در عرصه های مختلف دکوراسیون و معماری شروع کرد. یکی از خدماتی که گروه معماریان ارائه می کند طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک شماست. همانطور که بارها در مقاله بالا گفته شد طراحی دکوراسیون اتاق کودک از نظر اینکه کودک با آن ارتباط برقرار می کند بسیار مهم است. طراحی نما و دیوارهای اتاق و بکارگیری بهترین کاغذ دیواری یا پوستر دیواری در آن با دلایل علمی یا سلیقه شما، بکارگیری صحیح عناصر اتاق در محل های خود و به طور کلی چینش منظم و اصولی اتاق کودک شما از جمله خدماتی است که صفر تا صد آن توسط ما انجام می شود.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر