معماریان مگ

معماری ۱۲ خانه مدرن کنار استخر

معماری خانه استخری
معماری خانه استخری

معماری خانه استخری | معرفی معماری ۱۲ خانه مدرن و جذاب با استخر کنار آن ها

معماری خانه استخری موضوعی است که در این مقاله به آن اشاره کرده‌ ایم. وجود خانه در کنار استخر یکی از انواع دکوراسیون‌ های خانه‌ هاست که معمولاً در خانه‌ های بزرگ و مدرن بهکار گرفته می‌ شود. معماری خانه استخری می‌ تواند در سبک‌های گوناگونی اجرا شود.

در این مقاله به بررسی دوازده مورد از معماری خانه استخری پرداخته‌ ایم. تا پایان همراه معماریان باشید و اگر نظر یا پیشنهادی راجع به این مطلب یا دیگر بخش های سایت داشتید، از طریق نظرات انتهای مطلب به اطلاع ما برسانید.

 

استخر سرپوشیده مدرن با تزئینات گیاهی و محافظت کامل

یک استخر شیشه‌ ای در کنار این خانه مدرن و لاک چری که توسط معماران -سی پلاس سی-طراحی‌شده است و توسط یک صفحه محافظ پارتیشن، از سر صدا و چشم همسایگان در محافظت کامل قرار دارد. این استخر آبی سرپوشیده است و در داخل این خانه قرار دارد و وجودگل‌کاری و گیاهان در راستای آن، زیبایی دو چندانی را به آن بخشیده است.

استخر سرپوشیده مدرن با تزئینات گیاهی و محافظت کامل - معماری خانه استخری
استخر سرپوشیده مدرن با تزئینات گیاهی و محافظت کامل

 

ویلای تمام شیشه ای با استخر سرپوشیده

این سازه یک خانه مدرن سه طبقه است که در میان جنگل و برای گذراندن تعطیلات و گشت‌ و گذار ساخته شده است. طبقه دوم این سازه شامل یک استخر سرپوشیده است که توسط شیشه‌ های مقاوم در کف، سقف و دیوار خارجی پوشانده شده است. این پروژه توسط معماران LaaV طراحی‌شده و نام آن “ویلای کلسیدرا” است. این طرح یکی از بهترین نمونه‌ های معماری خانه استخری است که از نمایی شیک و ساده بهره می‌ برد.

ویلای تمام شیشه ای با استخر سرپوشیده - معماری خانه استخری
ویلای تمام شیشه ای با استخر سرپوشیده

 

 

استخر فصلی سرپوشیده با معماری شیشه ای / بتنی

این استخر تمام شیشه که در پارک یوتا قرارگرفته است، سازه‌ ای شیشه‌ ای – بتنی است که توسط معماران پیتر بولین و جرج متولا ساخته‌شده است. معماران این پروژه می گویند: “این‌یکسازه مدرن و امروزی است که دارای ستون‌هایی در کنار خود است و از نمای بیرون به‌صورتیخطی صاف دیده می‌ شود.”. معماری خانه استخری این نمونه به گونه‌ ای است که در فصول مختلف و در نور های مختلف تغییر می‌ کند.

استخر فصلی سرپوشیده با معماری شیشه ای / بتنی - معماری خانه استخری
استخر فصلی سرپوشیده با معماری شیشه ای / بتنی

 

خانه مدرن و لاکچری با استخر رو باز

این خانه مدرن و لاک چری که توسط گروه معماری مترو پلیس طراحی‌شده است، دارای یکاستخر روباز بسیار جذاب و دیدنی است که دارای ویژگی‌ های مثبت گوناگونی می‌ باشد. معماری باز این خانه و استفاده از نور و فضای طبیعی در همه جای آن، حس طبیعی و هوای پاک را به داخل خانه منتقل می‌ کند. همچنین این استخر، پنجره‌ های شیشه‌ ای زیر خود دارد که درپایین‌ترین سطح استخر و خانه قرارگرفته است و از درون خانه قابل‌مشاهده است. افرادی که در آن بخش می‌ نشینند احساس بودن در زیردریایی را تجربه می‌ کنند.

خانه مدرن و لاکچری با استخر رو باز - معماری خانه استخری
خانه مدرن و لاکچری با استخر رو باز

 

 

استخر مدرن در پشت بام خانه

استخر شنا شیشه‌ ای این خانه توسط معماران پاتکاو ساخته شده و دارای معماری فوق‌العاده‌ ای می‌ باشد. این استخر روی سقف خانه قرار دارد و افرادی که از زیر آن رد می‌ شوند می‌ تواننداستخر را مشاهده کنند. این استخر در تراس این خانه قرارگرفته و از نمونه‌ های خوب معماری خانه استخری است.

استخر مدرن در پشت بام خانه - معماری خانه استخری
استخر مدرن در پشت بام خانه

 

استخر معلق در هوا ! احساس شنا و پرواز باهم

نخستین استخر معلق روی هوا در جهان که محل اتصال دو مجتمع آپارتمانی در لندن هستند. این پروژه توسط معماران هال طراحی‌شده و ۹۰ فوت طول دارد و ۱۰ طبقه بالاتر از زمینقرارگرفته است. افرادی که در این استخر شنا می‌ کنند احساس پرواز و شنا را یکجا تجربه می‌ کنند و این حس بسیار جالبی است.

استخر معلق در هوا ! احساس شنا و پرواز باهم - معماری خانه استخری
استخر معلق در هوا ! احساس شنا و پرواز باهم

 

حس پرواز در استخر رو باز

این استخر شنا معماری فوق‌العاده جذاب و تازه‌ ای دارد. این پروژه که در هتل هوبرتوس ایتالیا و توسط معماران NOA طراحی‌شده است، مجموعه‌ ای پیچیده است که به شناگران این احساس را می‌ دهد که می‌ توانند به سمت ابرها پرواز کنند. این استخر روباز روی پایه‌هایی از الوارهای چوبی قرارگرفته و طرز ساخت آن نیز بسیار قابل‌توجه است.

استخر رو باز با قابلیت تلقین حس پرواز ! - معماری خانه استخری
استخر رو باز با قابلیت تلقین حس پرواز !

 

 

کلبه استخری با نمای خارجی جالب

این استخر شنا در داخل یک جعبه بتنی قرارگرفته است و در کنار آن تخته‌ سنگ بزرگی قرار دارد که در مجاورت خانه واقع‌شده است. این خانه پنجره‌ ای دارد که در کنار استخر آن است و به سمت حیاط خانه باز می‌ شود.

کلبه استخری با نمای خارجی جالب - معماری خانه استخری
کلبه استخری با نمای خارجی جالب

 

معماری استخر ساحلی با چشم انداز دریا

این استخر بزرگ در یک خانه با منظره زیبای دریا، در کشور آفریقای جنوبی قرار دارد و توسط معماران سائوتا ساخته شده است. این استخر دارای یک دیوار شفاف همانند آکواریوم در جوار دریا است که حس تازه‌ ای را به افرادی که در شنا می‌ کند می‌ بخشد و از ویژگی‌ های مثبت این طرح است.

معماری استخر ساحلی با چشم انداز دریا - معماری خانه استخری
معماری استخر ساحلی با چشم انداز دریا

 

خانه استخری در در آسیای شرقی

معماران Guz برای ساخت‌وساز های دیدنی گرمسیری در سراسر سنگاپور و جنوب اقیانوس آرام شناخته‌شده‌اند و در این مناطق از شهرت زیادی بهره می‌ برند.. هر یک از این خانه‌ ها که توسط این گروه

ساخته‌شده با سطوح مختلف باغ‌ ها، حیاط‌ ها و استخر های شنا آمیخته می‌ شوند. این استخر های به سطح زیرین خانه متصل است و خانه روی آن قرارگرفته است. همچنین این خانه دارای بخش‌ های مختلف بیشتری نیز می‌ باشد که باغ سرسبز مهم‌ترین و زیباترین ویژگی دیگر آن است که وجود یک استخر کنار آن باعث زیباتر شدن نمای بیرونی این خانه شده است.

خانه استخری در در آسیای شرقی - معماری خانه استخری
خانه استخری در در آسیای شرقی

 

 

استخر هوشمند و مدرن در بام خانه

این خانه که نام آن “خانه ژلی فیش” است در اسپانیا واقع‌شده و معماری آن توسط گروه معمارای نوایل آرتس انجام شده است. این استخر یک استخر غول‌پیکر و باورنکردنی است که درپشت‌بام این سازه قرار دارد و منظره دریا را برای شناگران و ساکنان این خانه به ارمغان می‌ آورد. معماری خانه استخری در این مورد به‌گونه‌ ای است که دیوار ها به طرزی قرار گرفتند که دید همسایگان نسبت به استخر محدود شود. همچنین اتاق نشیمن در زیر این استخرقرارگرفته و شناگر و افرادی که در اتاق نشیمن قرار دارند می‌ توانند یکدیگر را ببینند.

استخر هوشمند و مدرن در بام خانه - معماری خانه استخری
استخر هوشمند و مدرن در بام خانه

 

خانه تابستانی با استخر مدرن

دو زوج جوان با نام‌ های سرارو و باکوئرو برای ساخت یک خانه تابستانی در جنوب اسپانیا، این طرح را سفارش دادند که شامل یک استخر بزرگ در مرکز خانه بود. این استخر درست در نقطه مرکزی خانه متمرکزشده و افراد خانه و شناگران در آب می‌ توانند یکدیگر را ببینند!

خانه تابستانی با استخر مدرن - معماری خانه استخری
خانه تابستانی با استخر مدرن

 

چکیده آنچه در این مقاله گفته شد :

همان گونه که در این مقاله خواندید و مشاهده کردید، استخر در کنار خانه می‌ تواند یک فضای مدرن و جذاب را برای ما به ارمغان بیاورد. این نوع از معماری بسته به عواملی که در خانه و نمای خارجی وجود دارد می‌ تواند در سبک‌ های گوناگون طراحی شود.

در اغلب موارد، خانه‌ هایی که در آن‌ ها استخر وجود دارد، نمایی مدرن و فضای داخلی بسیار شیک و با کلاسی دارد و همین امر باعث می‌ شود دست معماران در طراحی فضای داخلی این نوع خانه‌ ها باز باشد. این استخر ها، هم می‌ تواند سر پوشیده و در داخل خانه باشد و هم می‌ تواند خارج از خانه و در فضای باز (تراس یا حیاط یا پشت‌ بام) این منازل قرار گرفته باشد. چیزی که مهم است عناصر و ملزوماتی است که در معماری و دکوراسیون این استخر ها بکار گرفته می‌ شود.

طراحی و ساخت کتابخانه خلاقانه توسط شرکت معماریان :

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با بهره‌ گیری از متخصصان حوزه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی منازل، بیش از یک دهه می‌ باشد که خدمت رسان مشتریان محترم در زمینه‌ های معماری و خدمات مربوط به دکوراسیون است. طراحی اختصاصی با استفاده از ایده‌ های منحصر به‌ فرد، خوش‌ قولی و تضمین کیفیت کار، کیفیت مصالح و استفاده از اصول علم روز دنیا در کنار قیمت‌ های مناسب از جمله ویژگی‌ هایی است که در شرکت معماریان به مشتریان ارائه می‌ شود. یکی از خدماتی که گروه ما آن را انجام می‌ دهد،

ساخت و معماری یک استخر کامل و مدرن از صفر تا صد است. وجود استخر در خانه نه تنها سبب باکلاس تر شدن و زیباتر شدن آن می‌ شود، بلکه یک سرگرمی جذاب نیز به شمار می‌ آید که افراد ساکن خانه می‌ توانند در هر موقع که دلشان خواست از آن استفاده کنند. پیش طراحی و ایده‌ های اولیه، اجرا و ساخت نمای استخر و تزئین آن با ملزومات مدرن مراحل این کار است که توسط گروه ما ارائه می‌ شود.

تماس با معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که دوست دارید در خانه خود استخر داشته باشید، همین حالا تلفن همراه خود را بردارید و با شماره‌ هایی که در سایت قرار داده‌ ایم تماس بگیرید. مشاورین ما به شما خواهند گفت با خانه‌ ای که شما دارید می‌توان یک استخر متفاوت و مدرن در آن ایجاد کرد یا خیر. امیدواریم این مقاله نیز مورداستفاده شما همراهان عزیزان قرارگرفته باشد.

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر