معماریان مگ

استفاده از آکواریوم در دکوراسیون داخلی منزل

آکواریوم در دکوراسیون داخلی
آکواریوم در دکوراسیون داخلی

آکواریوم در دکوراسیون داخلی | آکواریوم ماهیان در خانه | استفاده از آکواریوم

آکواریوم در دکوراسیون داخلی و استفاده از آکواریوم ماهیان در خانه یکی از ایده های مدرن و شیکی است که امروزه در خانه ها دیده می شود. برای استفاده از آکواریوم در دکوراسیون داخلی نیاز است نکاتی را رعایت کنید. در این مقاله، به بررسی این نکات پرداخته ایم.

 

مقدمه ای بر آکواریوم در دکوراسیون داخلی

آکواریوم، یکی از ملزومات شیک و مدرن است که زندگی زیر آب را در خانه شما و برای شما به ارمغان می آورد. این عنصر، با زیبایی و جذابیتی که دارد دکوراسیون خانه شما را منحصر به فرد و خاص می کند. علاوه بر این، آکواریوم ها طبیعت را به خانه شما آورده و می توانند دکوراسیون داخلی شما را به کلی تغییر دهند. برای استفاده از آکواریوم در دکوراسیون داخلی می بایست نکات مخلفی را درنظر گرفت. یکی از چالش هایی که صاحبان آکواریوم با آن مواجه هستند، مکان مناسب برای نصب این محصول است. در خانه معمولا آن بخش که نسبت به سایر بخش ها بیشتر در معرض دید قرار دارد، به عنوان محل قرارگیری آکواریوم انتخاب می شود. اما این موضوع، یک قاعده کلی نیست و شما با توجه به شرایط دکوراسیون خانه تان، بایستی بهترین مکان را انتخاب نمایید. همچنین تنوع سلیقه ها و گوناگونی طرح و رنگ های مختلف آکواریوم در کنار امکانات جانبی این آکواریوم ها، انتخاب‌ بهترین آکواریوم که با هزینه شما همخوانی داشته باشد را بسیار سخت کرده است. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که از آکواریوم در خانه خود استفاده کرده و یا قصد‌ استفاده از این محصول را در خانه خود دارید، با معماریان مگ در ادامه این مطلب همراه باشید تا شما را با بهترین حالات استفاده از آکواریوم در دکوراسیون و بهترین محل استفاده از آن آشنا کنیم.

مقدمه ای بر آکواریوم در دکوراسیون داخلی
مقدمه ای بر آکواریوم در دکوراسیون داخلی

 

 

استفاده از آکواریوم در دکوراسیون داخلی

آکواریوم ها، نمونه کوچک شده دریا و اقیانوس هستند که اکوسیستم زیر آب را در معرض نمایش افراد خانه قرار می دهند. جلوه ظاهری و نمود این عناصر به قدری زیباست که می تواند نقص و ایراد های یک دکوراسیون را به کل پوشش دهد و به عنوان یک نقطه کانونی جذاب و خاص در منزل شما بدرخشد. استفاده از آکواریوم در دکوراسیون داخلی آرامش را برای همه افراد خانواده به همراه دارد و برای کسانی که به دنبال محصولی هستند تا آرامش نسبی را در فضا حاکم کنند، این محصول بسیار مناسب است. آکواریوم یک تابلوی زنده و متحرک از ماهیان و موجودات زنده زیر آب است. با نگاه کردن و دقت به ماهیان آکواریوم، می توان سفر کوتاهی به زندگی زیر آب کرد و حس و حال طبیعت و دریا را در خانه زنده نگه داشت. بنابراین استفاده از آکواریوم در دکوراسیون داخلی از جمله مواردی است که سوای از هزینه های زیادی که برای صاحبانش به همراه دارد، می تواند خانه شما را تحت تاثیر خود قرار داده و فضا را برای شما ایده آل سازد.
بنابراین با بکارگیری آکواریوم، آرامش و زیبایی منحصر به فردی را به دکوراسیون خانه خود تزریق کرده و از جذابیت های این محصول لذت ببرید. بهترین مکان استفاده از آکواریوم، مکانی است که اولا اطراف آن خیلی شلوغ نباشد، ثانیا نزدیک منبع نور باشد و ثالثا مکانی باشد که جلب توجه ها در خانه به آن قسمت است. بنابراین می توان گفت گل سر سبد هر خانه ای که از آکواریوم استفاده می کند، متعلق به این محصول است.

استفاده از آکواریوم در دکوراسیون داخلی
استفاده از آکواریوم در دکوراسیون داخلی

 

 

طراحی دکوراسیون شیک و مدرن با کمک آکواریوم

ما برای شما بهترین دکوراسیون مبلمان منزلتان را فراهم می کنیم

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

نکات مهم راجع به نگهداری آکواریم در منزل

برای انتخاب بهترین مدل آکواریوم که اندازه ای متناسب با دکوراسیون داشته و‌ بتواند به عنوان یک نقطه کانونی، نظرات را به خود جلب کند موارد مختلفی را بایستی در نظر بگیرید. این موارد، چیزهایی نیستند که خودتان نتوانید آن ها را عملی کنید؛ بنابراین این قسمت را با دقت مطالعه کنید تا با این نکات مهم و کاربردی آشنا شوید.

نکات مهم راجع به نگهداری آکواریم در منزل
نکات مهم راجع به نگهداری آکواریم در منزل

 

استفاده از لوازم تزئینی در دکوراسیون آکواریوم

لوازم تزیینی و اکسسوری های گوناگونی برای زیباتر کردن آکواریوم خانه شما وجود دارد. با کمک این اکسسوری ها، می توان جلوه جذاب تری را به آکواریوم بخشید و نمای آن را بهتر کرد. این ملزومات تزیینی هم می تواند خارج از محیط آکواریوم و در اطراف آن قرار بگیرند و هم می توانند داخل آکواریوم و در آب باشند. برخی از اکسسوری هایی که خارج از آکواریوم قرار می گیرد، تابلو و مجسمه ها هستند. همچنین چیزهای مثل سنگ های ریز دریایی، صدف، مجسمه های کوچک دریایی، چوب و گیاهان برای زیباتر شدن محیط درون آب هستند. با استفاده از این لوازم جانبی مشکلی برای ماهیان درون آکواریوم به وجود نخواهد آمد و صرفا برای زیباتر شدن جلوه آکواریوم به کار می روند.‌

استفاده از لوازم تزئینی در دکوراسیون آکواریوم
استفاده از لوازم تزئینی در دکوراسیون آکواریوم

 

 

توجه به نوع ماهیان و رفتار آن ها

یک مورد دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید، نوع ماهیانی است که در آکواریوم استفاده می کنید. نر و ماده، وحشی و اهلی، محلی یا مهاجم بودن و غیره، از ماهیانی با رفتار هماهنگ و مکمل استفاده کنید. اگر این نکته را در نظر نگیرید و یک ماهی محلی و مهاجم را در کنار هم قرار دهید، ماهی محلی شما مورد آسیب قرار می گیرد. پس سعی کنید بهترین ترکیب ماهیان و گیاهان را در آکواریوم استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

ابعاد و اندازه مناسب آکواریوم در دکوراسیون داخلی

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب و نصب آکواریم مورد توجه قرار می گیرد، ابعاد و اندازه آن است. ابعاد و اندازه های آکواریوم نسبت به ماهیانی که در آن زندگی می کنند تعیین می شود. اگر ماهیانی با جثه بزرگ در آکواریوم خانه شما زندگی می کنند، استفاده از آکواریوم کوچک اصلا توصیه نمی شود. همچنین به همین شکل اگر ماهیان شما اغلب اندازه های کوچکی دارند، بهتر است از آکواریوم های جمع و جور رومیزی یا معمولی استفاده نمایید. این آکواریوم ها نیازمند نگهداری خیلی سخت و با دقتی نیستند و برای محیط های کاری و منزل پیشنهاد خوبی هستند. در آکواریوم های کوچک هرچقد تزیینات کمتری به کار رود، بهتر است.

 

نگهداری و مراقبت از آکواریوم و بهترین محل نصب آن

پس از انتخاب و خرید آکواریوم، باید به دنبال محلی باشید که آکواریوم را در آن جا قرار دهید. نگهداری از آکواریوم کار سختی نیست اما به مراقبت هایی احتیاج دارد که اگر انجام نشود، ماهیان درون آن دچار مشکل می شوند. یکی از این موارد، تعویض آب‌ آکواریوم است که باید هر دوره چند روزه تعویض شود. استفاده از دستگاه تصفیه آب می تواند تا حدود زیادی به شما در پاکیزه نگه داشتن آب آکواریوم کمک کند، اما تعویض آب در کنار استفاده از این دستگاه، بهتر و مفیدتر است. همچنین نگهداری از ماهیان درون آکواریوم و توجه به غذای آن ها نیز از دیگر نکاتی است که در نگهداری آکواریوم مورد توجه قرار می گیرد.

نگهداری و مراقبت از آکواریوم و بهترین محل نصب آن
نگهداری و مراقبت از آکواریوم و بهترین محل نصب آن

 

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از آکواریوم توسط شرکت آریان

آکواریوم ها، ملزوماتی هستند که دنیای شگفت انگیز و جذاب زیر آب را به خانه های شما می آورند. هنگامی که یک آکواریوم را وارد فضای داخلی منزل خود می کنید، در واقع بخشی از طبیعت و دریا را به فضای زندگی خود وارد کرده اید. برای کسانی که علاقه مند به استفاده از اکواریوم در دکوراسیون داخلی خانه هستند انتخاب مکان مناسب و اختصاص قسمتی از خانه به آکواریوم می تواند انتخابی چالش برانگیز و سخت باشد. مطمئنا با در نظر گرفتن ابعاد و سلایق افراد گزینه های مختلفی برای انتخاب بهترین مکان و بهترین آکواریوم وجود دارد؛ علاوه بر توجه به آنها، شما می توانید با نگاهی خلاقانه و با جای دادن آن در مبلمان برای مثال کابینت های آشپزخانه می توانید زیبایی و جذابیت را در منزل بیشتر نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از آکواریوم توسط شرکت آریان
طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از آکواریوم توسط شرکت آریان

 

شرکت معماری آریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر