معماریان مگ

نقش و اهمیت لوستر در دکوراسیون داخلی

کاربرد لوستر در دکوراسیون
کاربرد لوستر در دکوراسیون

کاربرد لوستر در دکوراسیون | نقش و اهمیت لوستر در دکوراسیون داخلی | دکوراسیون لوستر در خانه

کاربرد لوستر در دکوراسیون فراتر از نورپردازی و کاربردهای روشنایی آن است. یک لوستر زیبا و جذاب می تواند دکوراسیون اتاق شما را به کلی تحت تاثیر قرار دهد. از همین رو کاربرد لوستر در دکوراسیون مختص به روشنایی نیست و از نظر زیبایی نیز بسیار مهم است. در این مقاله، به بررسی نقش و اهمیت کاربرد لوستر در دکوراسیون پرداخته ایم. تحریریه وبسایت معماریان از شما همراهان عزیز دعوت می کند تا پایان این مطلب همراه ما بوده و اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به این مقاله و یا نحوه عملکرد سایت دارند، از طریق فرم نظرات زیر مطلب به اطلاع ما برسانند.

 

مقدمه ای بر کاربرد لوستر در دکوراسیون

همان طور که می دانید، لوستر یکی از ملزومات تزئینی و کاربردی در هر خانه می باشد. کاربرد لوستر در دکوراسیون هم از جهت روشنایی و هم از لحاظ زیباتر کردن محیط، آن را به یکی از عناصر و ملزومات مهم در عرصه طراحی دکوراسیون داخلی تبدیل کرده است. لوسترها نوعی نورپردازی سقفی هستند که سال هاست توسط مردمان مختلف مورد استفاده قرار گرفته و محبوبیت خوبی را نیز دست و پا کرده است. در این مقاله از سایت معماریان، با معرفی کامل لوستر و نقش و اهمیت کاربرد لوستر در دکوراسیون در خدمت شما عزیزان هستیم. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را ببرید؛ با ما همراه باشید.

مقدمه ای بر کاربرد لوستر در دکوراسیون
مقدمه ای بر کاربرد لوستر در دکوراسیون

تاریخچه استفاده از لوستر

در سالیان قبل و هنگامی که علم طراحی دکوراسیون به این شکل پیشرفت نکرده بود، کاربرد لوستر در دکوراسیون تنها معطوف به چند اتاق اصلی می شد. این اتاق ها معمولا یا اتاق پذیرایی و یا اتاق خواب بودند. اما امروزه بکارگیری این وسیله محدود به فضای خاصی نیست. فضاهای مثل لابی ساختمان، سقف کاذب راهروها و به عنوان آویز از میان پله گرد و غیره محل هایی است که می توان در آن از لوستر استفاده کرد.

نکات مهم در انتخاب لوستر در دکوراسیون داخلی

به طور کلی، لوسترها به این علت که ظاهری جذاب و زیبا دارند، علاوه بر نورپردازی و روشنایی اتاق های مختلف خانه شما، به مدرن تر شدن و چشم نوازی دکوراسیون داخلی منزلتان کمک زیادی می کنند. لوسترها دارای رنگ ها و مدل های گوناگونی هستند؛ این رنگ ها و مدل ها، هر کدام از ایده خاصی پیروی می کنند و این امکان را به شما می دهند تا به سادگی بتوانید متناسب با دکوراسیون داخلی خانه تان، لوستر ایده آل خود و آنچه در ذهن دارید را انتخاب و خریداری فرمایید.

نکات مهم در انتخاب لوستر در دکوراسیون داخلی
نکات مهم در انتخاب لوستر در دکوراسیون داخلی

 

ساخت و بکارگیری لوستر

در ساخت یک لوستر، معمولا از متریال های مختلفی همانند شیشه، فلزهای گوناگون (برنج، مس، آهن، فولاو، آلومینیوم و غیره) چوب و موارد دیگر استفاده می شود. یک لوستر مدرن و زیبا ترکیبی از این مواد را در خود دارد. لوسترها انواع گوناگونی دارند که تفاوت آن ها در شکل ظاهری شان است. این تفاوت به سبک طراحی لوستر بر می گردد. برخی سبک های لوستر عبارتند از لوستر شاخه ای، لوستر خطی مدرن، لوستر دیواری و غیره. هر کدام از این سبک ها مناسب استفاده در فضای مخصوص به خود است و نمی توان آن را در هر فضایی نصب کرد. برای مثال از لوسترهای خطی مدرن، می توان در سرویس های بهداشتی، حمام، بالکن، آشپزخانه، راهرو و غیره استفاده کرد. این نوع لوسترها شکل ساده تری داشته و نصب آن در هر محیطی جلوه خاصی به آن محیط می بخشد.

برای انتخاب لوستر متناسب با دکوراسیون داخلی خنه تان لازم است نکاتی لحاظ شود تا لوستر علاوه بر نورپردازی، بتواند نقش خود را به عنوان عنصری زیبا کننده در دکواسیون داخلی ایفا کند.

نکات مهم در انتخاب لوستر در دکوراسیون داخلی - کاربرد لوستر در دکوراسیون
نکات مهم در انتخاب لوستر در دکوراسیون داخلی

 

 

بکارگیری صحیح لوستر و عناصر نورپردازی در فضا

یکی از نکات مهم و اساسی که در هنگام انتخاب طرح و رنگ و مدل لوستر باید در ذهن داشته باشید، این است که لوستری که انتخاب می کنید با فضایی که می خواهید لوستر را در آن به کار ببرید همخوانی داشته باشد. برای مثال اگر فضای شما محدود است، بهتر است از لوسترهای کوچک از جنس بلور با تعداد لامپ های کم استفاده کنید. جنس بلوری، به دلیل اینکه نور را بازتاب می دهد و باعث انعکاس آن می شود، فضا را تا حدودی بزرگ تر نشان می دهد.

یا اگر فضای محیط شما بزرگ و جادار است، می توانید از لوسترهای بزرگ و پرشاخه استفاده کنید که لامپ های بیشتری دارند. چرا که انتخاب یک لوستر کوچک برای این فضا، نه تنها نور مورد نیاز را تامین نخواهد کرد بلکه زیبایی و تناسب بصری را نیز خدشه دار خواهد کرد. پس اندازه لوستر را حتما در نظر بگیرید تا تناسب و هماهنگی در فضای شما به هم نخورد و زیبایی دکوراسیون شما دو چندان شود.

بکارگیری صحیح لوستر و عناصر نورپردازی در فضا - کاربرد لوستر در دکوراسیون
بکارگیری صحیح لوستر و عناصر نورپردازی در فضا

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی خانه تان هستید؟

طراحان دکوراسیون ما در شرکت معماریان، به کمک شما می آیند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

انتخاب رنگ لوستر متناسب با ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی

رنگ بندی خانه شما، شامل استفاده از رنگ ها در ملزومات نیز می شود. رنگی که برای لوستر خانه تان به کار می برید، باید با ترکیب رنگ سایر قسمت های خانه تان هماهنگ و متناسب باشد. این نکته را همیشه مدنظر داشته باشید که اگر لوسترهایتان را با فاصله زمانی کوتاه مدت تعویض نمی کنید، رنگ آن را به گونه ای انتخاب نمایید که بعد از گذشت زمان، لوسترهای شما همان زیبایی اولیه را داشته باشند.

انتخاب رنگ لوستر متناسب با ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی - کاربرد لوستر در دکوراسیون
انتخاب رنگ لوستر متناسب با ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی

 

 

لوستر خود را مطابق با سبک خانه تان و ملزومات قرار دهید

سبک هر خانه، با خانه دیگر متفاوت است. ممکن است یک خانه از سبک کلاسیک برای چیدمان ملزومات و دکوراسیون استفاده کند و خانه دیگر سبک مینیمالیستی را در فضا به کار ببرد. بسته به هر سبک، باید از لوسترهای مختلفی استفاده کرد. اگر سبک خانه شما سنتی است، می توانید مدل هایی که متناسب با دکوراسیون سنتی هستند را انتخاب کنید و از انتخاب سبک‌های مدرن و مینیمال دوری کنید.

لوسترهایی که با فضاهای سنتی سازگار است معمولا از جنس نقره، برنج و برنز هستند و شاخه های متعدد و شلوغی دارند. استفاده از این نوع لوستر در فضای مدرن، نه تنها فضای شما را زیبا نمی کند بلکه یک نقطه متضاد با دکوراسیون شماست و جلوه آن را به هم می ریزد. در فضاهای مدرن و مینیمالیستی و خانه هایی که از این سبک پیروی می کنند، لوستر ساده بهترین گزینه می باشد. این لوسترها معمولا شاخه ها کمی دارند و کاربردی تر می باشند. همچنین اگر سبک منزل شما سبک سلطنتی می باشد، پیشنهاد گروه معماریان استفاده از لوسترهای کریستالی است. این لوسترها نور را درون خود منعکس می کنند و با نمایی جذاب و چشم نوازی که ایجاد می کنند، کلاس محیط و خانه شما را بسیار بالا می برند.

لوستر خود را مطابق با سبک خانه تان و ملزومات قرار دهید - کاربرد لوستر در دکوراسیون
لوستر خود را مطابق با سبک خانه تان و ملزومات قرار دهید

 

انتخاب بهترین محل برای نصب و قرار دادن لوستر

نوردهی، مهم ترین کاربرد لوستر در دکوراسیون می باشد. از این رو لازم است بدانید کدام قسمت بهترین قسمت برای نصب این وسیله است. اگر محل نصب لوستر صحیح باشد، علاوه بر نور رسانی خوب و قوی، نما و چشم اندازی زیبا را نیز در محیط شما ایجاد می کند. بهترین مکان برای نصب لوستر در هر خانه متفاوت است اما معمولا مراکز سقف اتاق ها، بهترین قسمت برای قرار دادن لوسترهای سقفی می باشد.

انتخاب بهترین محل برای نصب و قرار دادن لوستر - کاربرد لوستر در دکوراسیون
انتخاب بهترین محل برای نصب و قرار دادن لوستر

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

تماس با شرکت معماریان

شرکت معماریان، یکی از با سابقه ترین شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. شما بازدیدکننده گرامی اگر مایل به همکاری با شرکت ما بوده و یا پیشنهاد پروژه ای دارید، می توانید با شماره دفتر مرکزی ما تماس گرفته و با اپراتورهای ما در ارتباط باشید. همچنین اگر پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی راجع به این مطلب و دیگر مطالب سایت در نظر دارید، و یا قصد ارسال پروژه جدیدی را به ما دارید، از طریق لینک تماس با ما به اطلاع ما برسانید.

این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماریان تهیه شده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم؛ شما می توانید از مقالات دیگر سایت نیز دیدن نمایید و در صورت نیاز به همکاری، از طریق لینک های موجود با ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر