معماریان مگ

دکوراسیون خانه های آپارتمانی مدرن 2019

دکوراسیون آپارتمان
دکوراسیون آپارتمان

دکوراسیون آپارتمان | خانه آپارتمان | آپارتمان ایرانی

دکوراسیون آپارتمان ایرانی و روال طراحی چیدمان آن، امری جذاب است که می تواند در کنار لذت بخش بودن، دغدغه هایی را برای شما به همراه داشته باشد. در این مطلب، به بررسی دکوراسیون یک خانه آپارتمان و نکاتی که آن را زیباتر می کند پرداخته ایم.

مقدمه مطلب

کمد دیواری طوسی رنگ جذاب در کنار مبلمان نقره ای
کمد دیواری طوسی رنگ جذاب در کنار مبلمان نقره ای

 

آپارتمان نشینی، یکی از شیوه های رایج زندگی شهرنشینی است که در میان بسیاری از افراد جامعه وجود دارد. آپارتمان نشینی مزیت ها و ضررهای بسیار زیادی دارد. مشکلات زندگی آپارتمان نشینی باعث نشده که مردم از این سبک زندگی دور شوند و به جای دور شدن از زندگی آپارتمانی، به دنبال راه حل هایی برای رفع این مشکلات هستند. يكى از مشكلات عمده آپارتمان نشين ها، كمبود جا و در اختيار نداشتن فضاى کافی برای زندگی و انجام فعالیت های روزمره است. كمبود قفسه هاى نصب شده در آشپزخانه، عدم وجود كمد ديوارى در اتاق خواب ها، عدم وجود كتابخانه و قفسه های دیواری و غیره از جمله عواملى است كه اقتصاد، امنیت و مهمتر از همه تر آرامش ساكنين آپارتمان را در معرض خطر می اندازد.

سبک زندگی آپارتمان نشینی

سبک زندگی مردمان آپارتمان نشین بایستی به گونه ای باشد که بتوانند با حداقل فضای موجود، حداکثر بهره وری را داشته باشند و در کنار زندگی آرام، از نظر کارایی دچار مشکل نشوند. کوچک بودن فضای آپارتمان باعث می شود بسیاری از اسباب و وسایل دکوراسیون کنار گذاشته شود. از آنجایی كه انباشته كردن اسباب و اثاثيه اضافى خانه، غيرضرورى و بدون استفاده يكى از ويژگى هاى زندگى آپارتمانی است، فضاسازى در آپارتمان از اهميت ويژه اى برخوردار است. طراحان دکوراسیون و معماران داخلی، برای طراحی فضای درون یک خانه آپارتمان پلان هایی را طراحی می کنند که توسط آن بیشترین فضای آزاد در اختیار ساکنین خواهد بود.

چیدمان آپارتمان ایرانی شیک مدرن
چیدمان آپارتمان ایرانی شیک مدرن

 

توجه به استفاده از فضا به صورتى مفيد و كارآمد علاوه بر اين كه نقش مؤثرى در كاهش ميزان ريخت و پاش ايفا مى كند بر هماهنگى نوع چيدمان منزل نيز مى افزايد. در این مطلب، به بررسی نکاتی پرداخته ایم که یک دکوراسیون آپارتمانی شیک و مدرن را برای شما به ارمغان خواهد آورد. شما هم اگر جزو افرادی هستید که در آپارتمان زندگی می کنید و قصد دارید فضای بهتر و دلبازتری را برای زندگی داشته باشید، با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

عناصر سنتی در کنار اجزای مدرن

یکی از ایده هایی که به تازگی در میان ایرانیان بسیار پرکاربرد شده است، استفاده از عناصر قدیمی و سنتی در کنار اجزای مدرن خانه است. برای مثال، با خرید و قراردادن یک تخت سنتی در کنار سایر عناصر مدرن خانه، تلفیقی از دو حس مختلف که هرکدام جذابیت های خودش را دارد خواهید داشت. قراردادن یک سماور قدیمی و یا تابلو فرش های اصیل ایرانی نیز از دیگر ایده هایی هستند که در این راستا قابل استفاده می باشند.

 

استفاده از آینه را در دکوراسیون آپارتمان فراموش نکنید

مبلمان تیره و پرده سیاه سفید در آپارتمان
مبلمان تیره و پرده سیاه سفید در آپارتمان

 

یکی از ایده های جذاب و خلاقانه ای که میتوانید در دکوراسیون داخلی خانه تان بکار بگیرید، استفاده از آینه است. با کمک آینه می توان با کمترین هزینه فضای خانه را بزرگتر کرد. همچنین بازتاب نور به وسیله آینه، محیط خانه را شاداب تر می کند. جالب است بدانید استفاده از آینه در منازل شیک از گذشته ها تا به امروز متداول بوده و آینه به عنوان یک عنصر اعیونی برشمرده می شد. اما امروزه، آینه به یک وسیله کاربردی و متداول در خانه ها بدل شده است.

افرادی که قصد خرید و استفاده از آینه را در محیط آپارتمان شان دارند، با طیف وسیعی از مدل های این محصول روبرو هستند. قاب های هندسی و مدرن آینه را روی دیوار آپارتمان تان نصب کنید تا از کاربردهای این محصول استفاده کنید. ما یک پیشنهاد دیگر برایتان داریم. استفاده از آینه هایی که روی کمد یا کتابخانه نصب شده اند، شما را قادر می سازند با یک تیر دو نشان بزنید!

 

لوسترهای شیک و لوکس خریداری و نصب کنید

یکی از روش هایی که علاوه بر اضافه کردن نور و روشنایی به خانه، دکوراسیون آن ها زیباتر می کند، استفاده از لوستر است. لوستر یک عنصر روشنایی بسیار شیک و جذاب است که اشکال مختلفی داشته و روی سقف نصب می شود. با خرید یک لوستر مدرن که با سبک دکوراسیون خانه شما همخوانی و هماهنگی کامل دارد، تاثیر خوبی را در جذاب خانه آپارتمان شما خواهد گذاشت.

 

دکور و قفسه های نگهدارنده اکسسوری

دکوراسیون آپارتمان لوکس دلباز
دکوراسیون آپارتمان لوکس دلباز

 

يكى از مفیدترین اقداماتی که می توانید در راستای سر و سامان دادن به فضای آپارتمان ایرانی می توانید انجام دهید، ساخت و نصب دكورهايى است كه مى تواند بيشترين ميزان وسايل اضافى و غيرضرورى شما همانند اکسسوری را در خود جاى دهد. حال با اين اوضاع اگر مى خواهيد كمبود جايتان را برطرف سازيد و نمى دانيد با كتاب هاى اضافى و ظرف و ظروف عتيقه اى كه با تلاش بسيار جمع كرده ايد چه كار كنيد، پیشنهاد می کنیم از تعدادی قفسه بزرگ و جادار در خانه تان استفاده کنید. شلف هایی که به کمک آن می توان اکسسوری ها را نگهداری کرد، نه تنها فضای آزاد خانه شما را افزایش می دهد بلکه جلوه ای جذاب و ارزشمند به خانه شما می دهد.

 

دیوارهای آپارتمان را خالی نگه ندارید

دیوارهای خانه آپارتمان را هرگز خالی نگذارید. خالی گذاشتن دیوارها باعث می شود فضای آپارتمان سرد و بی روح احساس شود. شما می توانید روی دیوارها را با کمک تابلوهای عکس، نقاشی و تابلوهای خانوادگی تان بپوشانید تا خالی دیده نشود. همچنین استفاده از عناصر دیگر مثل استیکر دیواری، جاکلیدی، تندیس های دیواری، ساعت و غیره باعث پرشدن دیوارها و جذاب تر شدن آن می شود. اگر به دنبال اکسسوری های جذاب برای دیوارهای خانه تان هستید، پیشنهاد می کنیم سری به فروشگاه معماریان بزنید.

 

طاقچه و اوپن در آپارتمان ها

دکوراسیون لوکس آپارتمان با رنگ سفید
دکوراسیون لوکس آپارتمان با رنگ سفید

 

بسیاری از خانه های آپارتمان ایرانی، دارای طاقچه و اوپن هایی هستند که محلی مناسب برای نگهداری وسایل به شمار می روند. در معماری داخلی خانه هایی که از اوپن و طاقچه بهره می برند، با پیاده کردن روش هایی که حداکثر استفاده از این فضاها را سبب می شوند، دکوراسیونی شیک تر را شاهد باشید. اوپن آشپزخانه، بهترین محل برای قرار دادن وسایلی است که در طول روز از آن ها استفاده کرده و در طول یک بازه زمانی دیگر نیازی به آن ها ندارید.

 

نورپردازی سقف در خانه آپارتمان ایرانی

نورپردازی سقف در خانه آپارتمان ایرانی
نورپردازی سقف در خانه آپارتمان ایرانی

 

چراغ های ریز Led محصولات جذابی هستند که در سقف و مکان هایی که نیاز به تزئین و زیبایی دارد نصب شده و روشنایی چشم نوازی را به این محیط ها می بخشند. اگر ساکن آپارتمان هستید و قصد دارید با کمترین هزینه جلوه ای شیک و مدرن در دکوراسیون آپارتمان تان ایجاد کنید، این چراغ های کوچک را در سقف و مکان های خاصی که در هر خانه متفاوت است نصب نمایید. این چراغ ها تحت عنوان “نور مخفی” شناخته شده و کمکی برای لوستر و سایر عناصر روشنایی خانه به شمار می روند.

 

نگهداری لباس هاى قديمى و بلا استفاده

نگهدارى لباس در هر خانه اى يكى از مهمترين مسائلی است که می تواند باعث دغدغه مندی بسیاری از افراد شود. این موضوع در میان آقایان و خانم ها متداول است که در پایان هر فصل و مناسبت، لباس های مختلفی را به قول معروف آرشیو کنند. جمع كردن لباس هايى است كه ديگر به درد فصل بهار و تابستان نمى خورند در آپارتمان هایی که از فضاهای کوچکی بهره مند هستند، باعث مرتب تر دیده شدن خانه و جلوگیری از سردرگمی می شود. چرا كه اغلب به دليل كمبود كمد و فضاى خالى مجبور به دور ريختن لباس هاى قديمى و غيرفصلى هستند.

ايده خوب براى حل اين مسئله ساخت نوعى كمد است كه حالت كاناپه داشته و مى تواند در خود تعداد بسيار زيادى لباس جاى دهد. علاوه بر این کمدها، گیره های نگهداره لباس و ساک های بزرگ مخصوص نگهداری لباس ها می توانند در نگهداری البسه در آپارتمان به کمک شما بیایند.

 

سخن پایانی

دکوراسیون آپارتمان ایرانی مدرن دنج و کوچک
دکوراسیون آپارتمان ایرانی مدرن دنج و کوچک

 

در این مطلب از معماریان مگ، به نکاتی اشاره کردیم که به کمک آن دکوراسیون بهتر و زیباتری برای آپارتمان شما به ارمغان خواهد آمد. همانطور که می دانید، یک دکوراسیون داخلی داخلی خوب برای آپارتمان یعنی ترکیبی ظریف و جذاب از کارایی، زیبایی شناسی، راحتی و سبک شناسی که منعکس کننده هویت، شخصیت و سبک زندگی صاحبخانه باشد. اگر تمام این موارد برای دکوراسیون و اجزای آن به خوبی انجام شود، آن موقع می توانید ادعا کنید دکوراسیون آپارتمان شما در سطح بالایی قرار دارد.

گاهی اوقات افراد به ریز جزئیات طراحی داخلی این محیط دقت نمی کنند و همین غافل شدن، باعث پایین آمدن زیبایی و کارایی محیط آپارتمان شان می شود. امیدواریم با نکاتی که در این مطلب گفتیم، بتوانید بهترین حالت ممکن را برای خانه آپارتمان تان فراهم کرده و از محیط بدست آمده لذت ببرید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر