معماریان مگ

۱۵ خانه شگفت انگیز و عجیب و غریب در جهان

خانه شگفت انگیز
خانه شگفت انگیز

خانه شگفت انگیز | معرفی ۱۵ نمونه از عجیب ترین خانه های دنیا

خانه شگفت انگیز خانه ای است که معماری آن به شکل عجیب و غریب و خاصی باشد و با سایر خانه ها فرق داشته باشد. معماری خانه شگفت انگیز بسیار جذاب است و نمای آن ها برای بازدیدکنندگان همانند یک جاذبه توریستی است. در این مقاله به ۱۵ خانه شگفت انگیز با معماری عجیب و غریب اشاره کرده ایم.

 

خانه بارت پرینس، آلبوکرکی، نیومکزیکو

معمار بارت پرنس به خاطر رویکرد فوق العاده خلاقانه خود برای طراحی سازه ها مشهور است. خانه هایی که او ایجاد کرده، چیزی شبیه به خانه های جعبه ای که در آن زندگی می کنید، به نظر نمی رسد. آنها عجیب و غریب هستند، آنها ارگانیک هستند، و آنها قطعا یک نوع خاص هستند.پرنس می گوید طرح هایش از داخل تا نمای خارجی همه دارای ایده هایی هستند که توسط خود وی طراحی شده اند. این عکس ها مربوط به خانه ای است که در آلبوکرک قرار دارد و محل اقامت سیمور در لس آلتوس، کالیفرنیا است.

خانه بارت پرینس، آلبوکرکی، نیومکزیکو - خانه شگفت انگیز
خانه بارت پرینس، آلبوکرکی، نیومکزیکو

 

دارالحجر – یمن

این کاخ سنگی قابل توجه یک هتل یا موزه نیست. حتی یک محل اقامت نیز نیست. دارالحجر به عنوان یک خانه تابستانی توسط امام یحیی در دهه ۱۹۳۰ ساخته شده است و نمونه ای خیره کننده از معماری سنگی است.  این کاخ در روی پایه هایی عجیب قرار دارد و برای نگاه کردن به بالای آن می بایست سر خود را کج کنید ! از آن زمان به بعد کاخ بازسازی شده است تا بازدیدکنندگان بتوانند یک بلیط بپردازند و دیدگاه ۳۶۰ درجه ای از چشم انداز اطراف خود را به نمایش بگذارند.

دارالحجر - یمن - خانه شگفت انگیز
دارالحجر – یمن

 

 

خانه شگفت انگیز حبابی، فرانسه

خانه حبابی فرانسه، تنها ۳۵ سال دارد و هنوز به پایان راه خود نرسیده است، اما وزارت فرهنگ فرانسه آن را در فهرست آن به عنوان یک بنای تاریخی آورده است. این سازه در دهه ۷۰ توسط معمار مجارستانی آنتی لواگ و برای طراح مد روز پیر کاردین طراحی شده است. خانه حبابی، در حال حاضر آجری است و با بسیاری از مبلمان داخلی و پنجره های محدب بیضی شکل تزئین شده است. این طرح به منظور بهینه سازی چشم انداز آتشفشان کوت دازور بهره برداری شده و پنجره های آن قطعا نمایی زیبا از مدیترانه را ارائه می دهند.

خانه شگفت انگیز حبابی، فرانسه - خانه شگفت انگیز
خانه شگفت انگیز حبابی، فرانسه

 

آسمان خراش چوبی عجیب و غریب، روسیه

نیکولای ساتیافین، یک گانگستر سابق، این ساختمان “آسمان خراش چوبی” را در روسیه و با هدف ساختن یک ساختمان دو طبقه شروع کرد. اما سفر کردن به مکان های مختلف و دیدن خانه های چوبی در ژاپن و نروژ او را متقاعد کرد که فضای سقف سازه اش را به اندازه کافی کارآمد معماری نکرده است، بنابراین او تصمیم گرفت ساختمان خود را دچار تغییر و تحول کند. وی می گوید: “در ابتدا، من سه طبقه به این خانه اضافه کردم، اما پس از آن خانه به طرز شگفت آوری، مانند قارچ شد!” وی در ادامه گفت:”چیزی که امروز می بینید یک معماری تصادفی خوش شانس است. چندین این خانه در زمانی که صاحب آن در زندان بود به دلایلی دچار مشکل شد و فرو ریخت؛ اما هنوز هم وی در کنار همسرش زندگی می کند.

آسمان خراش چوبی عجیب و غریب، روسیه - خانه شگفت انگیز
آسمان خراش چوبی عجیب و غریب، روسیه

 

 

خانه شگفت انگیز برعکس، لهستان

دانیل چاپویوسکی، بازرگان و فعال بشردوستانه لهستانی، به عنوان نمادی درباره دوران کمونیست و پایان جهان این سازه عجیب و غریب را ساخته است. ساخت این خانه شگفت انگیز ۱۱۴ روز طول کشید زیرا کارگران می بایست زاویه های دیوارها را به صورت خاصی تنظیم می کردند. این خانه قطعا جاذبه گردشگری جالبی است که گردشگران را به روستای کوچک سایزمبارک می کشاند. این سازه برعکس است و اکثر گردشگرانی که آن را دیدند می گویند دیدن این سازه همانند این است که پس از چند روز در داخل دریا بودن سرگیجه بگیرید و خانه را به این شکل مشاهده کنید.

خانه شگفت انگیز برعکس، لهستان - خانه شگفت انگیز
خانه شگفت انگیز برعکس، لهستان

خانه دیوانگی، ویتنام

به نظر می رسد این خانه که ساختار عجیب و غریب دارد و در دالت، ویتنام قرار گرفته است، خانه پری دریایی است که از آن بیرون می آید و توسط دختر راست دست هوشی مین ساخته شده است. هوشی مین این سازه را که اکنون با عنوان خانه دیوانگی شناخته می شود ایجاد کرده است تا منافع خود را در هنر و معماری منعکس کند. خانه ساخته شده از بتن، در حال حاضر به عنوان یک رستوران و منطقه پذیرش برای یک هتل فرانسوی مجاور است که در مقابل سبک های مدرن معماری قرار دارد. گفته می شود که داخل آن نیز عجیب و غریب است و در آن عناصر شگفت آوری از جمله یک عقاب غول پیکر با چشم قرمز چشم کریسمس، “برای آمریکایی ها” قرار گرفته است.

 خانه دیوانگی ، ویتنام - خانه شگفت انگیز
خانه دیوانگی، ویتنام

 

خانه توالت شکل – سوئون، کره جنوبی

این خانه که شبیه به یک توالت طراحی شده است، برای نشان دادن راه اندازی انجمن توالت جهانی، مبارزاتی برای سالن های بهداشتی در سراسر جهان ساخته شده است. سیم جی داک، نام مستعار “توالت شهردار” را برای این سازه انتخاب کرده است که ساختمانی بتنی و شیشه ای است که در ۴،۵۰۸ متر مربع ساخته شده و در شهر مادری خود سوئون، کره جنوبی قرار دارد. در مرکز این خانه یک “ویترین ویولن” شیشه ای است که موجب ایجاد احساس راحتی ساکنان آن می شود. سیم، معمار این خانه کارهای زندگی خود را به راحتی انجام می دهد و اکنون در این خانه زندگی می کند.

خانه توالت شکل - سوئون، کره جنوبی - خانه شگفت انگیز
خانه توالت شکل – سوئون، کره جنوبی

 

خانه مجسمه ای الفانت، آریزون

این خانه مجسمه ای با نام “خانه الی فانت” و به درخواست مایکل کان و همسرش لیدا لیوان با مواد پیدا شده در طول یک دوره ۲۸ ساله ساخته شده است. این سازه و چندین ساختمان دیگر مجموعا ۳ هکتار زمین را اشغال می کنند و سنگ ها و قطعه های خود را از سازه های ساختمانی ادغام می کنند. هرگز هیچ برنامه از پیش آماده ای برای طرح الیفانت وجود نداشته است و این پروژه فقط نوعی سازه تکامل یافته است.

خانه مجسمه ای الفانت، آریزون - خانه شگفت انگیز
خانه مجسمه ای الفانت، آریزون

 

خانه استودیو لیگ هنر – هوستون، تگزاس

هنگامی که دو ساختمان قدیمی متعلق به استودیو لیگ هنر در هوستون قرار بود تخریب شوند، صاحبان آن تصمیم گرفتند این فرصت را برای تبدیل آنها به یک تاسیسات موقت هنری بگیرند. هنرمندان دن هاول و دین روک به طور چشمگیری این دو ساختمان را تغییر دادند. لایه برداری از نمای بیرونی ساختمان برای شبیه سازی ظاهر یک گرداب اولین گام آن ها برای تغییر معماری این ساختمان بود. ایجاد یک راهروی کوچک (تنها بچه ها می توانستند از آن استفاده کنند) که از طریق دو ساختار عبور کرده و به حیاط مجاور تخلیه شدند نیز از جمله کارهایی بود که معماران این پروژه انجام دادند.

خانه استودیو لیگ هنر - هوستون، تگزاس - خانه شگفت انگیز
خانه استودیو لیگ هنر – هوستون، تگزاس

 

 

خانه کفش – آفریقای جنوبی

خانه کفش آفریقای جنوبی کار هنرمند و هتلدار رون ون زییل است که برای همسرش یوننا در سال ۱۹۹۰ ساخته است. این کفش یک موزه کوچک را در اختیار دارد که نقاشی های چوب ونزیل را به نمایش می گذارد. خانه کفش بخشی از یک مجتمع است که شامل یک مهمان خانه هشت گنبد، محل اردو، رستوران، استخر و بار است.

خانه کفش - آفریقای جنوبی - خانه شگفت انگیز
خانه کفش – آفریقای جنوبی

 

خانه قارچی – سینسیناتی، اوهایو

معمار تري براون اين خانه « قارچی شکل » بسيار پراكنده را ايجاد كرد كه يك قطعه معماري غير معمولی است و در يك منطقه نسبتا زيبا از سينسيناتی واقع شده است. سبک معماری براون بسیار خاص و دلنشین است و هنگامی که او شروع به آزمایش با موادی مانند چوب، شیشه رنگی، پوسته، سرامیک و فلزات مختلف برای ایجاد اشکال نامنظم کرد که نمونه تقلید شده آن را در طبیعت یافت. پروفسور معماری و طراحی داخلی در دانشگاه سینسیناتی، براون اغلب مجبور شد از طراحی منحصر به فرد خانه در برابر شکایات همسایگان قبل از پایان سال ۲۰۰۸ دفاع کند.

خانه قارچی - سینسیناتی، اوهایو - خانه شگفت انگیز
خانه قارچی – سینسیناتی، اوهایو

 

خانه شناور – اوکراین

توهم نوری؟ این سازه فوتوشاپ به نظر نمی رسد و بعید است کسی واقعا در مورد این “انبار شناور” که گفته می‌شود در اوکراین واقع شده و احتمالا هنوز هم ممکن است استوار و سالم باشد، بسیار بداند. البته این موضوع که این سازه واقعی یا جعلی است نیز قطعا بسیار قابل توجه است.

خانه شناور - اوکراین - خانه شگفت انگیز
خانه شناور – اوکراین

 

 

خانه فضایی – سیگنال کوه، تنسی

خانه فضایی در کوه سیگنال، تنسی توسط کورتیس کینگ و پسرانش در دهه ۱۹۷۰ ساخته شده و معماری آن کاملا برای جویندگان کنجکاوی که در این منطقه فعالیت می کنند است که طی دهه ها آنها را ثبت کرده و عکس گرفته اند. شش ستون پشتیبانی کننده بتنی مانند دنده فرود زیر بخش اصلی ساختمان قرار دارد. خانه فضایی در مارس ۲۰۰۸ در یک حراج فروخته شد.

خانه فضایی - سیگنال کوه، تنسی - خانه شگفت انگیز
خانه فضایی – سیگنال کوه، تنسی

 

خانه کوره – لهستان

خانه فضایی در کوه سیگنال، تنسی توسط کورتیس کینگ و پسرانش در دهه ۱۹۷۰ ساخته شده و معماری آن کاملا برای جویندگان کنجکاوی که در این منطقه فعالیت می کنند است که طی دهه ها آنها را ثبت کرده و عکس گرفته اند. شش ستون پشتیبانی کننده بتنی مانند دنده فرود زیر بخش اصلی ساختمان قرار دارد. خانه فضایی در مارس ۲۰۰۸ در یک حراج فروخته شد.

خانه کوره - لهستان - خانه شگفت انگیز
خانه کوره – لهستان

 

خانه هاندرت وایزر- وین، اتریش

هنرمند اتریشی هاندرت وایزر ممکن است در بسیاری از نقاط جهان شناخته نشده باشد، اما هر کسی که از وین دیدن کرده از آثار هنری او، نیز بازدید کرده است. این سازه یک مجتمع آپارتمانی است که با رنگ پاتکور، کفهای کوره، ترکیب پوشش گیاهی و یک نما با ظاهری بدون تقارن یا دلیل ساختار مشخصی معماری شده معمار این پروژه درباره این سازه گزارش داد که هیچ مشکلی برای طراحی آن نداشته است، و این به عنوان یک سرویس عمومی برای جلوگیری از بروز زشتی در منطقه ای که در آن قرار گرفته است.

خانه هاندرت وایزر- وین، اتریش - خانه شگفت انگیز
خانه هاندرت وایزر- وین، اتریش

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

همانگونه که در این مقاله خواندید و مشاهده کردید، در سر تا سر جهان خانه های جذاب و شگفت انگیزی وجود دارد که معماری آن ها متفاوت از سایر خانه هاست. این خانه ها اغلب نماد چیزی هستند که صاحبان آن قصد در نشان دادن آن از طریق معماری خانه هستند. در این مقاله به ۱۵ نمونه از این خانه های شگفت انگیز اشاره شد که هرکدام از آن ها داستان معماری منحصر به فردی دارد و دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

طراحی و معماری سازه های مسکونی توسط شرکت آریان

گروه معماری و طراحی دکوراسیون آریان نیز سالهاست در زمینه های مختلف معماری منازل و خانه ها، خدمات زیادی را به مشتریان خود ارائه می کند. این گروه طی ده سال فعالیت، نمونه کارهای زیادی را از خود به جا گذاشته است و رضایت حداکثری مشتریان را بدست آورده است. طراحی‌ و معماری خانه هایی با معماری جذاب و مدرن یکی از خدمات گروه آریان است که اگر شما مایلید از آن استفاده کنید، می توانید از شماره های مندرج در سایت استفاده کرده و با مشاورین ما در ارتباط باشید.

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

علیرضا شاکری، مدیر محتوا، گرافیست و طراح سایت هستم . حدود 7 ساله در زمینه های مختلف در فضای مجازی فعالیت میکنم .

اضافه کردن نظر