تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
رسیدن به دکوراسیون خانه دلباز در پنج قدم

رسیدن به دکوراسیون خانه دلباز در پنج قدم

دکوراسیون دلباز
دکوراسیون دلباز

دکوراسیون دلباز | خانه دلباز | دکوراسیون پرانرژی

دکوراسیون دلباز و دکوراسیون پرانرژی باعث می شود شور و شادابی شما در طول زندگی در بالاترین سطح ممکن باشد. ویژگی های یک خانه دلباز را در این بخش بررسی کردیم.

 

مقدمه مطلب

با گسترش زندگی های امروزی و افزایش جمعیت در شهرها، قیمت مسکن به شدت رو به گرانی رفته است. به همین علت، ساکنین شهرها مجبور به زندگی در خانه های کوچکی شده اند که در بسیاری از موارد دارای مشکلاتی است. یکی از مشکلات رایجی که در خانه های کوچک مشاهده می شود، خفه بودن و بی نوعی گرفتگی فضای خانه است. زندگی در اینگونه محیط ها به قدری سخت و طاقت فرسا است که پس از گذشت مدتی، می تواند تاثیرات مخربی روی شخصیت و رفتارهای شما داشته باشد.

این مشکل نیز همانند بسیاری از مشکلات دیگر، راه حل هایی دارد که توسط طراحان دکوراسیون ارائه و مورد استفاده قرار می گیرد. این راه ها حل می تواند تا حدود زیادی به دلباز شدن خانه و فضای زندگی شما کمک کند. در این مقاله از معماریان مگ، به راه حل هایی اشاره کرده ایم که از لحاظ بصری، دکوراسیون خانه تان را بهبود بخشیده و باعث می شود فضاهای مرده تان به حداقل برسد و صاحب یک دکوراسیون پرانرژی شوید. با ادامه این مطلب ما را همراهی کرده و اگر سوال یا انتقادی داشتید، از طریق فرم نظرات همین صفحه به ما اعلام نمایید.

 

رنگ مناسب برای دیوارها

رنگ مناسب برای دیوارها
رنگ مناسب برای دیوارها – دکوراسیون دلباز

 

رنگ، یک عامل مهم و تاثیرگذار در زیبایی و جذابیت یک خانه است. بازی با رنگ ها اگر به درستی انجام شود، تاثیر قبل توجهی روی فضاهای مرده و بی روح شما خواهد داشت و در مقابل، اگر ارتباط بین رنگ ها را به خوبی درک نکرده و از ترکیبات اشتباه استفاده نماییم، یک امتیاز منفی در دکوراسیون داخلی خواهید داشت. انتخاب رنگی که بتواند فضاهای مرده شما را پوشش داده و آن ها را سرزنده کند کار سختی نیست. یک دکوراسیون پرانرژی توسط رنگ ها شکل گرفته و انرژی مثبتی که از سمت رنگ ها به سوی افراد ساتع می شود، احساس بسیار خوبی در آن ها ایجاد می کند.

همانطور که می دانید، دیوارها بیش از سایر قسمت های خانه در دید شما هستند و اگر به دکوراسیون آن ها توجه شود، می توانند تا حد زیادی به کمک شما بیایند. انتخاب رنگ دیوار به گونه ای که فضای شما فانتزی و کودکانه و یا بی روح و دلگیر دیده نشود، تنها کاری است که برای داشتن فضایی دلبازتر می بایست انجام دهید. بهترین رنگ برای دیوار یک خانه دلباز رنگ های روشن مثل سفید، گل بهی، مغز پسته ای و رنگ هایی با تناژ روشن می باشد. اگر قصد دارید با دکوراسیون دیوار و بهترین رنگ هایی که می توان از آن روی دیوار استفاده نمود بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم وبلاگ معماریان را با این لینک دنبال کنید: #دیوار

دکوراسیون کف خانه

دکوراسیون کف خانه
دکوراسیون کف خانه

 

یک آپارتمان دارای سطوح مختلفی است. دیوار، سقف و کف خانه سه سطح مهمی هستند که در وبلاگ معماریان بارها و بارها راجع به دکوراسیون آن ها بحث کرده ایم. در این قسمت قصد داریم تاثیر پوشش کف خانه در چیدمان دلباز و خانه ای شاداب را بررسی نماییم. همانطور که می دانید، جهت پوشش كف آپارتمان از مصالح گوناگونی می ‌توان بهره گرفت. سرامیک، پارکت های چوبی و موکت سه نمونه رایج و متداولی هستند که در اغلب خانه های ایرانی مشاهده می شود. حال سوالی که پیش می آید این است؛ کف پوش خانه چه تاثیری در ایجاد دکوراسیون دلباز دارد؟ جالب است بدانید، بخش زیادی از انرژی مثبت و شادابی در خانه، به عناصری مربوط است که در اطراف ما قرار دارند.

پوشش کف خانه نیز یکی از این عناصر است. اگر می خواهید با تاثیر کف پوش بیشتر آشنا شوید از خودتان بپرسید راه رفتن روی آسفالت به شما احساس بهتری القا می کند یا راه رفتن روی برگ درختان یک جنگل؟ بدون شک، اگر پوشش کف خانه به شکلی باشد که فرد بیشترین احساس رضایت را از آن داشته باشد، فضا دلبازتر و جریان انرژی در خانه مثبت خواهد بود. سعی کنید تا حد امکان از پوشش های تیره برای کف خانه تان استفاده نکنید. چراکه رنگ های تیره در کف، دکوراسیون را بسته تر و فشرده تر نشان می دهد.

سرامیک، موکت یا پارکت هر کدام می توانند پوشش یک قسمت از خانه تان را بر عهده بگیرند اما نکته ای که مطرح است، رنگ این پوشش ها و تمیز بودن آن هاست که به داشتن یک آپارتمان دلباز و دکوراسیون پرانرژی و شیک کمک شایانی می کند.

 

انتخاب بهترین مبلمان و سرویس چوبی

انتخاب بهترین مبلمان و سرویس چوبی
انتخاب بهترین مبلمان و سرویس چوبی

 

مبل و سرویس چوبی در هر خانه ای وجود دارد. این ملزومات، علاوه بر کاربردهایی که دارند نقش زیادی را در زیبایی و جذابیت دکوراسیون خانه ایفا می کنند. شاید برایتان سوال باشد مبلمان و سرویس چوبی چه تاثیری در دکوراسیون دلباز ایفا می کنند؟ در جواب این سوال باید بدانید مبل ها جزو اصلی ترین محصولات مورد استفاده در هر خانه بوده و به نوعی کانون توجهات در اتاق نشیمن (اتاق اصلی خانه) به شمار می رود. بنابراین می توان گفت مبلمان هر خانه کانون توجهات آن خانه است.

انتخاب رنگ مبلمان یک امر کاملا سلیقه ای است اما اگر می خواهید دکوراسیون پرانرژی و در عین حال دلباز و شیک داشته باشید، سعی کنید از رنگ های شاد و روشن مثل سفید در ترکیب با کوسن های فانتزی مثل نارنجی استفاده نمایید تا احساس خفگی از محیط شما دور شود. همانطور که پیشنهاد کردیم از رنگ های تیره روی دیوار و کف پوش استفاده نکنید، در اینجا نیز پیشنهاد می کنیم تحت هیچ شرایطی رنگ تیره را در مبلمان به کار نگیرید. همچنین، هر چقدر مبلمان را با فاصله بیشتری از یکدیگر قرار دهید، فضا دلبازتر دیده خواهد شد.

نورپردازی خانه

نورپردازی خانه
نورپردازی خانه

 

قدرت نورپردازی در یک خانه بسیار بالاست. نورپردازی می تواند یک اتاق را بی نظیر و حتی آنرا زشت و نامناسب جلوه دهد و در صورتی که نور در یک فضا وجود نداشته باشد، اتاق کسل کننده، کوچک و ناخوشایند نشان داده خواهد شد. اغلب فضاهایی که در آن ها احساس خفگی به افراد دست می دهد، دارای نورپردازی ضعیفی هستند. نور کم در هر محیطی، باعث دلگیر شدن آن محیط می شود و نور زیاد هم، تعادل را برهم می زند. نورپردازی مناسب برای رسیدن به دکوراسیون دلباز نورپردازی ای است که از انواع نورها در دکوراسیون استفاده شود.

در آپارتمان های امروزی، فضاهای زیادی در گوشه و کناره های خانه وجود دارد که این فضاها در موارد زیادی تاریک و بی نور باقی می ماند. این فضاها حتما می بایست روشن شود. یک دکوراسیون پرانرژی دکوراسیونی است که نور به خوبی در آن پخش شده باشد. سقف خانه نیز در بسیاری از خانه ها تاریک است. این تاریکی می تواند به دلیل ارتفاع زیاد سقف یا ضعف در سیستم روشنایی باشد؛ هر کدام از این موارد باشد، سقف را روشن نگه دارید تا در خانه احساس خفگی نکنید. نکته مهم دیگری که هرگز نباید آن را فراموش کنید، نور خورشید است.

نمی توانید تصور کنید نور خورشید تا چه حد می تواند موجب دلبازتر شدن محیط و شادابی بیشتر شود. بنابر این اگر قصد دارید یک آپارتمان دلباز با چیدمانی شیک و شاداب داشته باشید، فضای مناسب برای تابش مستقیم نور خورشید تعبیه کرده و از نورهای مصنوعی در تمام قسمت های خانه استفاده نمایید تا هیچ بخشی تاریک نماند.

ملزومات روشنایی در فروشگاه معماریان

فروشگاه معماریان، یکی از مراکز معتبر فروش انواع ملزومات روشنایی است. شما با مراجعه به این فروشگاه اینترنتی، صدها محصول با کیفیت و اصل را مشاهده خواهید کرد؛ در صورت نیاز، می توانید این محصولات را به صورت کاملا آنلاین سفارش داده و درب منزل تان تحویل بگیرید.

طبیعت و گیاهان در خانه

طبیعت و گیاهان در خانه
طبیعت و گیاهان در خانه

 

طبیعت، همیشه آرامش می بخشد و بودن در فضاهایی که به نوعی از طبیعت در خود استفاده کرده اند، هیجان خاصی به افراد می بخشد. شاید بتوان بخش زیادی از دلگیر بودن دکوراسیون خانه های امروزی را در عدم استفاده از عناصر طبیعی در خانه خلاصه کرد. گیاهان و گل های آپارتمانی به قدری زیبا و جذاب هستند که هر چقدر از آن ها استفاده کنید بازهم جلوه های جدیدی از احساس خوب را به شما نشان خواهند داد. وجود گیاهان در خانه علاوه بر پاکسازی هوا، موجب ایجاد احساس شادی و خوشحالی شده و خانه دلباز تری را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین گیاهان برای ذهن و قدرت تمرکز همانند یک تقویت کننده عمل می کنند و می توانند فکر شما را آرام تر و با دقت تر کنند.

از دیگر فواید استفاده از گیاهان در خانه کاهش سطح صداهای اضافه است. صداهای اضافه در بسیاری از موارد بدون اینکه متوجه شویم باعث سردرد و عدم تمرکز ما می شوند. ایجاد احساس آرامش و انرژی مثبت نیز از دیگر مزیت های گل و گیاهان آپارتمانی است. برای داشتن یک دکوراسیون پرانرژی گیاهان اولین ایده ای هستند که بایستی به کار بگیرید. بنابراین، اگر قصد دارید فضایی آرام و دکوراسیون دلباز داشته باشید، گیاهان را فراموش نکنید.

 

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا