معماریان مگ
نکات مهم برای رسیدن به بهترین دکوراسیون مغازه

نحوه ی دستیابی به بهترین دکوراسیون مغازه با الزامات طراحی این فضاها

با توجه به اینکه مفاهیم مغازه و فروشگاه ها، به دنبال بر طرف کردن نیازهای مردم است، دکوراسیون یک مغازه پس از بازسازی یا نوسازی، باید حس هماهنگی و رضایت را در مشتری ایجاد کند. قبل از انجام این کار باید جنبه های بسیاری را در نظر گرفت. برای مثال پیکربندی عناصر فردی، سازماندهی مبلمان و لوازم جانبی و سایر جزئیات نقش تعیین کننده ای در دستیابی به بهترین دکوراسیون مغازه، ایفا می کنند. ما در اینجا می خواهیم شما را برای داشتن بهترین دکوراسیون مغازه راهنمایی کنیم. امیدواریم که مطالب ذکر شده، منبع الهام و خلاقیت شما باشد.

الزامات طراحی بهترین دکوراسیون مغازه

بهترین دکوراسیون مغازه با بکارگیری مصالح مختلف

معمار داخلی، دکوراتور یا طراحان، معمولا تصمیم به استفاده از مواد، ساختار، رنگ و ارتباط آنها با یکدیگر می گیرند. مبلمان چوبی، کاشی کوارتز یا کفپوش بتونی و طیف وسیعی از مواد مختلف، می تواند به معمار داخلی، طراحی بهترین دکوراسیون مغازه و بیان سبک خاص در آن کمک کند. فلز، سنگ ، پارچه های متنوع، مواد انتخابی پر کاربرد برای این منظور هستند. این مصالح در معماری، دکور خانه، فروشگاه ها، مبلمان صنعتی و یا طراحی محصول بسیار متنوع کاربرد دارند.

الزامات طراحی بهترین دکوراسیون مغازه

نکات لازم و ضروری برای رسیدن به بهترین دکوراسیون مغازه

۱- فضای مغازه خود را تعریف کنید

اول از هر چیز دیگر، تعریف فضای شما، همه چیز در مورد نام تجاری شما در اختیار مشتریان قرار میدهد. این تعریف عملکرد فضا را مشخص کرده و به تبدیل شدن افراد به مشتریان شما کمک میکند. این مهم در واقع، یک تصویری بزرگ از محصولات شما در فروشگاه ارائه میدهد. انطباق سبک و عملکرد در فروشگاه شما، به منظور اتصال تمام عوامل و تجربه خرید با هم است، یک نیاز و ضرورت است. در این صورت است که بهترین دکوراسیون مغازه پایه ریزی میشود.

الزامات طراحی بهترین دکوراسیون مغازه

مثال خوبی از این تعریف، استارباکس است که یک نام تجاری است. سازنده این نام، با تمرکز نه چندان زیاد برروی قهوه ساخته است. این برند، با ارائه صندلی های راحت و وای فای رایگان به مشتریان، آنها را تشویق می کند تا به مدت طولانی و به طور بالقوه چند خرید در یک بازدید انجام دهند.

الزامات طراحی بهترین دکوراسیون مغازه

۲- از هر فضا در مغازه خود بهره گیری کنید

هر متر مربع از فروشگاه به عنوان یک بعد، نیاز به کار و بهره برداری دارد. طرح فروشگاه و تقسیم بندی باید روشن و واضح باشد. هر گوشه از فضا باید بتواند نیاز خرید هر مشتری را برآورده کند. بنابراین، دانستن اینکه چگونه به بهترین دکوراسیون مغازه برسیم که برای مشتری دعوت کننده است، امری ضروری است. شاید با استفاده بهتر از فضای دیوار، بتوانید از منطقه مرکزی صرفه جویی کنید. برای مثال، دیوارها را می توان برای نمایش دادن لوازم جانبی استفاده کرد، بقیه فروشگاه را برای لباس ها و تقسیم بندی های دیگر اختصاص داد.

الزامات طراحی بهترین دکوراسیون مغازه

۳- بهترین دکوراسیون مغازه با سازماندهی فضاها

هنگامی که یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می شود، مشتریان یک فروشگاه کامل را همه جا، در دسترس خود دارند. اما در یک فروشگاه واقعی، مهم است که فضا به خوبی سازمان یافته باشد. همچنین به همان اندازه فروشگاه آنلاین از نظر بصری زیبا و آسان برای استفاده، باشد. یک مشتری که وارد فروشگاه می شود، باید یک مسیر روشن برای پیروی از آن داشته باشد. دسته بندی های محصولات مختلف باید به وضوح انجام گیرد. گروه بندی منطقی و همچنین ابزاری برای کمک به پیدا کردن محصولات مورد نیاز باشد. یک فروشگاه به خوبی سازماندهی شده، باعث می شود مشتریان احساس راحتی داشته باشند. این مکان ها، به گونه ای ساختار یافته اند که مشتریان بتوانند بدون اتلاف وقت، آنچه را که میخواهند، دریافت کنند.

الزامات طراحی بهترین دکوراسیون مغازه

۴- بهترین دکوراسیون مغازه با ارائه یک تجربه پیوسته درفضا

فروشگاه های موفق، عمدتا تجربه مشتری را در هر لحظه و به معنای واقعی برنامه ریزی می کنند. در حقیقت، برنامه ریزی طرح فروشگاه مناسب برای تجربه مشتری لازم است. شما می توانید مشتریان را برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق تبلیغاتی که به صورت نسخه چاپی، آنلاین یا از طریق ویترین فروشگاه انجام می دهید، متوقف می کند. بدین ترتیب مشتری را به بازدید از فروشگاه و بررسی محصولات، در نهایت انجام یک خرید وادار کنید.

بهترین دکوراسیون مغازه با طراحی های مطلوب

۵- بهترین دکوراسیون مغازه با ارائه ارتباط بصری

اطلاعات بصری شامل نمادها، نام تجاری و تصاویر گرافیکی است. این اطلاعات ضروری برای مشتریان باید واضح و قابل خواندن باشند. همچنین باید تنها اطلاعات مهمی ارائه شود که در واقع تجربه خرید مشتری را افزایش دهد. در کل، هر عنصر باید با طراحی بصری نام تجاری فروشگاه منطبق باشد. شما میتوانید از ایده های طراحی نمایشگاه، الهام بگیرید. جایی که تمرکز بر ارائه اطلاعات سریع و مختصر، به مشتریان است. ارتباط بصری باید بلافاصله قابل تشخیص باشد. همچنین اطلاعاتی را ارائه دهد که به سرعت قابل تفسیر و استفاده شود.

بهترین دکوراسیون مغازه با طراحی های مطلوب

۶- جلب مشتری با ارائه محصول شاخص در مغازه

بازاریابی چشمگیر همیشه یک عامل مهم در طراحی یک فروشگاه است. اما طراحی یک مغازه کوچک، شامل ارائه محصول منحصر به فرد و به یاد ماندنی می شود. خرده فروشان دقیقا چیزی را که مشتری می خواهد بخرند و جایی که در فروشگاه ها به دنبال آن هستند را بسادگی تشخیص می دهند. و می توانند آن را به عنوان محصول شاخص در فروشگاه به نمایش بگذارند. در مورد روش های دستیابی به بهترین دکوراسیون مغازه، استفاده از مانکن ها، از راه کارهای جالب توجه برای نمایش محصولات است. در روش های نوآورانه و چشم نواز طراحی مغازه، ارائه یک محصول شاخص بسیار میتواند کمک کند.

بهترین دکوراسیون مغازه با طراحی های مطلوب

۷- ردیف ها و مجاورت محصولات مرتبط در دکوراسیون مغازه

مدیریت دسته بندی خوب، به درک بهتر مشتری از فضا کمک می کند. حتی می تواند فروش را نیز افزایش دهد. دسته بندی های مرتبط با هم، مانند کمربندها در کنار شلوارها، بهترین دکوراسیون مغازه را در اختیار شما قرار می دهد. برای فروشنده نیز بهترین موقعیت قرارگیری، نزدیک ورودی با دید و تسلط کامل بر هر نقطه مغازه است.

بهترین دکوراسیون مغازه با طراحی های مطلوب

هنگام استفاده از قفسه های گوندولا، فاصله بین هر یک از فضا را تا حد ممکن حفظ کنید. در هر یک از این قفسه ها محصولات مرتبط قرار دهید. از صفحه بالای گوندولا برای نمایش لوازم جانبی کلیدی استفاده کنید. این ها راه کارهایی عالی و متقابل برای فروش شما و راحتی مشتری است.

بهترین دکوراسیون مغازه با طراحی های مطلوب

۸- انعطاف پذیری و فصلی بودن محصولات فروشگاه

یکی از بزرگترین چالش های مغازه ها، انعطاف پذیری در یک فروشگاه است. همانطور که فصل تغییر می کند، تولیدات جدید می آیند، و تبلیغ های مختلف اجرا می شوند. بهترین دکوراسیون مغازه و طراحی فروشگاه نیاز به حداکثر انعطاف پذیری دارد. این به معنی نمایش محصول جدید است که به راحتی می تواند با تغییر و به روز رسانی محصولات در ویترین مغازه به طور مرتب جلب مشتری کند.

بهترین دکوراسیون مغازه با طراحی های مطلوب

۹-خط دید مستقیم و دسترسی آسان از طریق فضا

ایجاد یک مسیر عمدی که خریداران بتوانند از آستانه به رده انتخابی خود، به آسانی دسترسی داشته باشند، لازم است. آنها در این فرآیند می توانند تا حد ممکن سایر کالاهای دیگر را مشاهده کنند. استفاده هوشمندانه کفپوش، موقعیت وحتی روشنایی همه راه های موثر هدایت مشتریان از طریق فضا است.

طراحی مغازه با بهترین دکوراسیون

مشتریان نیاز به خطوط و دسترسی آسان به هر منطقه فروشگاه دارند. آنها باید بتوانند زمانی که در فروشگاه می گردند، جایی برای تعامل در حالی که هنوز ایستاده اند، شناسایی کنند. با استفاده از دکور کمتر در جلوی فروشگاه اطمینان حاصل می شود که مناطق و محصولات پشت مغازه قابل مشاهده است.

طراحی مغازه با بهترین دکوراسیون

۱۰٫ اهمیت روشنایی در رسیدن به بهترین دکوراسیون مغازه

نورپردازی یکی دیگر از عناصر مهم در طراحی مغازه و فروشگاه است. روشنایی محیط را ایجاد می کند، جو را ایجاد می کند و به بهترین شکل ممکن محصولات را نمایش می دهد. برندها باید چگونگی پیاده سازی بهترین نور را در مکان های کلیدی و روش های نوآورانه در نظر بگیرند. استفاده از بهترین نورپردازی همراه با بهترین دکوراسیون مغازه، مسلما به جلب مشتریان بیشتر کمک خواهد کرد.

طراحی مغازه با بهترین دکوراسیون

نتیجه گیری

هنگام استفاده از اصول ضروری ذکر شده برای طراحی مغازه، نیاز مشتری به فضا باید در نظر گرفته شود. بهترین دکوراسیون مغازه ها نیز بر پایه بهینه سازی فضا در حد امکان شکل میگیرند. به این معنی که باید از فضای موجود در بهترین حالت ممکن برای رسیدن به نتایج مطلوب استفاده کرد. درنتیجه همه این موارد، کالا فروشگاه شما باید به راحتی قابل مشاهده ودسترس باشد. به گونه ای که یک تجربه خرید مثبت برای مشتری ایجاد شود.

طراحی مغازه با بهترین دکوراسیون

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر