معماریان مگ

چهار روش جذاب برای استفاده از آجرهای دکوراتیو

آجر تزئینی
آجر تزئینی

آجر تزئینی یا همان آجرهای دکوراتیو یکی از عناصر بسیار شیک برای پوشش دیوارهاست. در این مطلب به چهار ایده شیک و جذاب برای استفاده از این آجرها پرداخته ایم.

آجر کاری یک بافت رایج است که در روندهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. برای انتقال یک پرنیان کلاسیک یا بوکولیک به یک فضا مفید است. در نتیجه ، شما معمولاً آن را در سبک های روستایی یا کشور مشاهده می کنید. اما آجری روستایی طی سالها به بخش بزرگی از روندهای شیک تبدیل شده است. سبک هایی مانند شیک صنعتی ، مانند سبک های شیک روستایی از آجر کاری استفاده می کنند.

خارج از روندهای بزرگ ، چندین روش ظریف و شیک برای استفاده از آجر نیز وجود دارد. در ادامه بخوانید تا نحوه کار با آجرکاری روستایی در فضاهای متنوع را یاد بگیرید.

آجر کاری روستایی با سبک صنعتی

آجر کاری روستایی با سبک صنعتی
آجر کاری روستایی با سبک صنعتی

 

همانطور که در بالا ذکر شد ، آجرکاری روستایی در فضاهای صنعتی رایج است. فضای صنعتی مدرن در عکس بالا از آن برای جلوه بسیار عالی استفاده می کند. بافت قرمز دیوارهای آجری گرما را در برابر بتن می افزاید. فضاهای مدرن همچنین تمایل دارند از مواد با کنتراست بالا در کنار هم استفاده کنند ، بنابراین اگر می خواهید با استفاده از بافت کنتراست ایجاد کنید ، آجر عنصر خوبی برای استفاده در طراحی شماست.

این تصویر بالا همچنین نشان می دهد که چگونه آجر می تواند در یک فضای مینیمالیستی و مدرن کار کند. آجر کار فوق العاده ای را برای انتقال بافت به فضایی انجام می دهد که در آن از المان هایی مانند آویزهای دیواری و کوله پشتی استفاده نمی شود. فقدان آن دسته از مواردی که به طور معمول بافت را ایجاد می کنند ، جبران می شود.

آجرکاری شیک روستایی

آجرکاری شیک روستایی
آجرکاری شیک روستایی

 

شیک روستایی سبک دیگری است که باعث می شود از آجری در منزل بسیار عالی استفاده شود. به عنوان مثال فضای اتاق نشیمن شیک و زیبا در عکس بالا. آجرکاری بافتی باعث ایجاد حساسیت فوری می شود. با سایر عناصر زنگ زدگی لطیف ، مانند فرش بافته شده بافت ، خوب پیش می رود.

این عکس نشان می دهد که چگونه آجر می تواند با حساسیت مدرن تر در بقیه اتاق کار کند. اتاق دارای رنگ های واضح و روشن است که در فضاهای مدرن معمول است. و این رنگ آمیزی نور به خوبی در خود آجر و تزریق نور منعکس می شود. این همه به خوبی ترکیب می شوند تا کاملاً مدرن باشند.

پوشش فضای اتاق خواب با کمک آجری روستایی

پوشش فضای اتاق خواب با کمک آجری روستایی
پوشش فضای اتاق خواب با کمک آجری روستایی

 

یکی دیگر از کاربردهای عالی آجر استفاده از آن به عنوان دیوار لهجه است. در عکس بالا ، بافت پریشان و ناپسند به آجر جلوه ای از روستایی چشمگیر می بخشد. این نشان می دهد که چگونه می توانید با افزودن آجر به یک دیوار واحد ، احساس راحتی روستایی را در یک فضای مدرن بدست آورید.

در واقع ، دیوار لهجه آجری روستایی کنتراست و علاقه بصری را به فضا می بخشد. بقیه فضا کاملاً مدرن است و دارای میزهای جانبی مینیمالیستی ، هدست مشکی تیز و دیواره های سفید است ، در حالی که لامپ در معرض نور کمی از صنعت را به نمایش می گذارد. با هم ترکیب می شوند ، عناصر موجود در این اتاق نشان می دهند که چقدر آجر در یک فضای شیک پوشیده قرار گرفته است.

فضای آشپزخانه به کمک آجری روستایی

فضای آشپزخانه به کمک آجری روستایی
فضای آشپزخانه به کمک آجری روستایی

 

مشخصه فعلی فضاهای مدرن خلاقیت با بافتهای متناقض است. و فضای موجود در عکس بالا اصل را به دست آورد.

آجر موجود در بک گراند ، تن محکم و محکم از بافت قوی ایجاد می کند. در همین حال ، تیله روی میز ، حتی بیشتر از چوب با بافت بیشتر بافت می افزاید. این نشان می دهد که چگونه سه بافت تقریباً در هر مکانی می توانند تنوع دید بصری ایجاد کنند. این یک سبک عالی برای فضاهای هنری است که کنتراست بالا موضوع اصلی است.

 

منبع: freshome.com/4-chic-ways-to-use-rustic-brickwork

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر