معماریان مگ

15 راز برای صرفه جویی در هزینه دکوراسیون

صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
صرفه جویی در هزینه دکوراسیون

صرفه جویی در هزینه دکوراسیون | با 15 مورد از اسرار دنیای طراحی دکوراسیون آشنا شوید

صرفه جویی در هزینه دکوراسیون امری جدی است که امروزه با توجه به بالا رفتن هزینه ها به آن توجه زیادی می شود. برای صرفه جویی در هزینه دکوراسیون بایستی از ایده های خلاقانه ای استفاده کرد که جواب می دهد. در این مقاله به معرفی و بررسی 15 مورد از ایده های صرفه جویی در هزینه دکوراسیون پرداخته ایم. از شما همراهان عزیز و متحرم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما بوده و اگر نظری راجع به این مقاله دارید از طریق بخش نظرات انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

 

استفاده از میز و قفسه های نگهدارنده

مهم نیست مکانی که در آن زندگی می کنید چقدر تزئین شده باشد و چقدر در آن از ملزومات لوکس و مدرن استفاده شده باشد. مهم این است که این ملزومات کاربردی بوده و به کار شما آیند. استفاده از میزهای ارزان قیمت و قفسه های نگهدارنده وسایل، یک راه ساده و خوب برای صرفه جویی در هزینه دکوراسیون است.

استفاده از میز و قفسه های نگهدارنده - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
استفاده از میز و قفسه های نگهدارنده

 

ساختن یک پشت تختی

شاید این ایده کمی خنده دار به نظر برسد؛ اما استفاده از پشت تختی ای که بتوان روی آن نشست و به آن تکیه داد، یکی از ایده های صرفه جویی در هزینه دکوراسیون  است. با قرار دادن تعدادی بالش، می توان یک مبل کوچک روی تخت خواب داشت. این فضا، فضای بی نظیری برای مطالعه و استراحت است.

ساختن یک پشت تختی - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
ساختن یک پشت تختی

 

 

اختصاص دادن دو وظیفه به مبلمان

با هدف گذاری دوگانه برای تمام ملزومات خانه تان، فضای کوچک اتاق هایتان را جبران کرده و در هزینه های طراحی دکوراسیون صرفه جویی کنید. برای مثال، صاحب خلاق این خانه، از مبلمان راحتی دو تیکه و یک شکل استفاده کرده است. این مبلمان نه تنها وسیله ای برای نشستن و جمع شدن مهمانان است، بلکه می توان از آن به عنوان یک تخت و فضایی برای خوابیدن مهمانان و افراد داخل خانه نیز استفاده کرد.

اختصاص دادن دو وظیفه به مبلمان - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
اختصاص دادن دو وظیفه به مبلمان

 

پر کردن فضای خانه با آثار هنری

اگر فضای بزرگی دارید و نمی توانید تمام متراژ خانه تان را با ملزومات گران قیمت پر کنید، از آثار هنری زیبا، ساده و ارزان قیمت استفاده کنید. این آثار هنری می تواند دست ساز خودتان باشد و یا از فروشگاه خرید کرده باشید.

پر کردن فضای خانه با آثار هنری - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
پر کردن فضای خانه با آثار هنری

 

بهبود روشنایی اتاق با لامپ های قدیمی

یک طراحی دکوراسیون فوق العاده، هرچقدر هم خوب باشد اگر شما آن را نبینید به هیچ دردی نمی خورد. بنابر این عنصر نور و روشنایی در هر فضایی از اساسی ترین نکات است که اتاق های تاریک و بی روح را به فضاهایی گرم و صمیمی تبدیل می کند. شما می توانید از لامپ های قدیمی خود استفاده کرده و با اسپری کردن آن ها، ظاهرشان را تغییر دهید و آن ها را از سقف آویزان کنید.

بهبود روشنایی اتاق با لامپ های قدیمی - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
بهبود روشنایی اتاق با لامپ های قدیمی

 

 

بالش، پرده و ملافه های اختصاصی

بالش ها، پرده ها، ملافه ها و پتوهای خانه تان را خودتان ببافید. این راهی عالی برای صرفه جویی در هزینه دکوراسیون و هزینه های جانبی است و کمک زیادی به پس انداز کردن پول شما می کند؛ چون دیگر نیازی نیست به خیاطی های بیرون مراجعه کرده و مبالغ هنگفتی را بابت یک دوخت و دوز ساده پرداخت کنید.

بالش، پرده و ملافه های اختصاصی - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
بالش، پرده و ملافه های اختصاصی

 

صرفه جویی در هزینه دکوراسیون فرش

شما می توانید متراژهای کوچکتر فرشی که دوست دارید را خریداری کرده و با ترکیب آن ها، آن ها را به یک فرش بزرگ تبدیل کنید. این ایده جواب خواهد داد و راهی مناسب برای صرفه جویی در هزینه دکوراسیون فرش و پوشش کف خانه است.

صرفه جویی در هزینه دکوراسیون فرش - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
صرفه جویی در هزینه دکوراسیون فرش

 

 

شرکت معماریان، مجری پروژه های معماری و طراحی دکوراسیون شما

با نازل ترین قیمت و بالاترین کیفیت

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

درب کمد دیواری ارزان قیمت

در مطالب گذشته سایت، مطلبی را تحت عنوان دکوراسیون کمد دیواری و درب آن منتشر کردیم. در آن مطلب دیدیم که هزینه های یک کمد دیواری با درب مدرن و جذاب، بسیار سنگین است. بنابر این یکی از ایده های صرفه جویی در هزینه دکوراسیون، استفاده از درب ارزان قیمت برای کمد لباس هاست. در این نمونه، از پرده ارزان و سبکی استفاده شده است که پوشش زیبایی برای کمد دیواری به شمار می رود.

درب کمد دیواری ارزان قیمت - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
درب کمد دیواری ارزان قیمت

 

ترکیب ایده های ساده در اتاق

دیوارها را رنگ کنید، سقف را رنگ کنید، نور را به اتاقتن بیاورید، ملزومات ارزان و ساده استفاده کنید. ترکیب تمام این ها، شاید دکوراسیون مدرن و امروزی را تحویل ما ندهد اما راهی عالی و ارزان برای داشتن یک اتاق دلنشین و گرم و صمیمی است.

ترکیب ایده های ساده در اتاق - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
ترکیب ایده های ساده در اتاق

 

وسایل تزئینی فانتزی و سرگرم کننده

قطعات فانتزی و مقرون به صرفه، همیشه ایده های خوبی برای پر کردن فضا و صرفه جویی در هزینه دکوراسیون هستند. در این آشپزخانه رنگارنگ نیز علاوه بر رنگ فانتزی روی دیوار، از وسایل تزئینی ارزان و سرگرم کننده ای استفاده شده که دکوراسیون آن را پر کرده و حالتی دلنشین تر به آن داده اند.

وسایل تزئینی فانتزی و سرگرم کننده - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
وسایل تزئینی فانتزی و سرگرم کننده

 

 

رنگ قطعات قدیمی

رنگ کردن وسایل قدیمی اتاق مثل کمد، دیوارها و غیره، یکی از ایده های صرفه جویی در هزینه دکوراسیون است و حس و حالی جدید به محیط اتاق های شما می بخشد.

رنگ قطعات قدیمی - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
رنگ قطعات قدیمی

 

تغییر کاربری ملزومات در خانه

در این اتاق، هیجکدام از قطعات از پیش ساخته و آماده نیستند. از کمد تا میز و تخت خواب، همگی ملزومات و وسایل قدیمی ای بودند که با خلاقیت و سلیقه تغییر کرده و شکل و کاربری کنونی خود را پیدا کرده اند.

تغییر کاربری ملزومات در خانه - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
تغییر کاربری ملزومات در خانه

 

صرفه جویی در هزینه دکوراسیون خانه های کوچک

اگر فضای کوچکی دارید، از پنجره های قدی در اتاق خود استفاده کنید. ورود نور به خانه، همیشه فضا را بزرگ تر نشان می دهد. همچنین به جای استفاده از چندین مبل بزرگ و جاگیر، از تعداد کم مبلمان کاربردی استفاده کنید. با این کار علاوه بر صرفه جویی در فضا، در هزینه های خود نیز صرفه جویی کرده اید.

صرفه جویی در هزینه دکوراسیون خانه های کوچک - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
صرفه جویی در هزینه دکوراسیون خانه های کوچک

 

 

دکوراسیون ساده برای اتاق اصلی

هزاران هزار ایده مختلف و تم متفاوت برای چیدمان دکوراسیون اتاق اصلی شما وجود دارد. اما یک طراحی خوب و یک دکوراسیون دلنشین، لزوما دکوراسیونی مدرن و پر هزینه نیست. در طراحی دکوراسیون خانه باید به محدودیت ها و شرایط خانه نگاه کرد و آن ها را بررسی نمود، سپس با الگو گرفتن از چند دکوراسیون، نکات مثبت آن ها را در خانه خود اعمال نمود.

دکوراسیون ساده برای اتاق اصلی - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
دکوراسیون ساده برای اتاق اصلی

 

وسایل جانبی خرده فروشی

به جای اینکه به فروشگاه های زنجیره ای بزرگ رفته و ملزومات گران قیمت آن ها را خریداری کنید، سری به خرده فروشی های لوازم جانبی بزنید. بدون شک می توانید در آن ها گزینه های خوبی برای قرار دادن در دکوراسیون خانه تان پیدا کنید.

وسایل جانبی خرده فروشی - صرفه جویی در هزینه دکوراسیون
وسایل جانبی خرده فروشی

 

طراحی دکوراسیون داخلی منازل توسط شرکت معماریان

همانطور که در این مقاله خواندید و مشاهده کردید، ایده های گوناگونی برای چیدمان اتاق خواب شما وجود دارد که یکی از این ایده ها استفاده از ترکیب رنگ سیاه و سفید است. بسیاری از مردم اروپا و سایر مکان های دنیا، به این نوع دکوراسیون علاقه زیادی دارند چرا که نه تنها نمایی زیبا و در خور تحسین دارد، بلکه با هر خانه و اتاقی نیز جور درمی آید و می توان در اکثر فضاها از ترکیب این دو رنگ استفاده کرد. گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی آریان معماری، سالهاست که امر طراحی و اجرای تخصصی امور دکوراسیون داخلی را انجام می دهد. شما نیز اگر مایل به داشتن یک دکوراسیون سیاه و سفید برای اتاق خواب خود یا هر اتاق دیگری هستید، کافیست با شماره های روی سایت تماس گرفته و مشاوران مارا از نیاز خود مطلع سازید.

شرکت معماری و طراحی دکوراسیون داخلی معماریان، با بهره گیری از جدیدترین و بروزترین دکوراسیون های روز دنیا و با تکیه بر سال ها تجربه کاری خود و بهره مندی از متخصصین این حوزه، می تواند به شما جهت طراحی و اجرای یک چیدمان دکوراسیون آشپزخانه زیبا و کارآمد از صفر تا صد کمک کند.

تماس با شرکت معماریان

شرکت معماریان، یکی از با سابقه ترین شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. شما بازدیدکننده گرامی اگر مایل به همکاری با شرکت ما بوده و یا پیشنهاد پروژه ای دارید، می توانید با شماره دفتر مرکزی ما تماس گرفته و با اپراتورهای ما در ارتباط باشید. همچنین اگر پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی راجع به این مطلب و دیگر مطالب سایت در نظر دارید، و یا قصد ارسال پروژه جدیدی را به ما دارید، از طریق لینک تماس با ما به اطلاع ما برسانید.

این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماریان تهیه شده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم؛ شما می توانید از مقالات دیگر سایت نیز دیدن نمایید و در صورت نیاز به همکاری، از طریق لینک های موجود با ما در ارتباط باشید.

منبع: hgtv

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر