معماریان مگ

11 نکته که قبل از رفتن به مدرسه معماری باید بدانید

دانستنی های معماری
دانستنی های معماری

دانستنی های معماری | نکاتی که دانستن آن ها قبل از شروع تحصیل در رشته معماری واجب است

دانستنی های معماری که در مطلب به آن اشاره کرده ایم، شامل نکاتی است که هر دانشجو قبل از شروع تحصیل در رشته معماری باید آن ها را بداند. این دانستنی های معماری شامل مواردی است که در سطحی ترین بخش علم معماری وجود دارد و خواندن آن ها شاید جالب به نظر برسد. در این مقاله به 11 مورد از این دانستنی های معماری پرداخته ایم. گروه تولید محتوای معماریان، از شما همراهان محترم معماریان، دعوت می کنیم تا پایان این مطلب در کنار ما باشید و اگر دیدگاه یا نقدی راجع به این مقاله یا عملکرد کلی سایت داشتید، از طریق بخش نظرات در انتهای صفحه به ما گوش ما برسانید.

 

قهوه، یک نوشیدنی فوق العاده

چای ننوشید! قهوه، یک نوشیدنی فوق العاده در رشته معماری است که بسیار هم به کار شما خواهد آمد. این نوشیدنی گرم، به شما در هنگام کار انرژی و تمرکز می بخشد و ذهن شما را آماده خلق ایده های نو می کند. کافئین موجود در قهوه، سرعت حرکت خون را در رگ های شما افزایش می دهد و باعث کاهش تنش و استرس در شما می شود. در طولانی مدت، نوشیدن قهوه نسبت به نوشیدن چای بهتر است و فایده های بیشتری برای بدن شما دارد. اگر مایلید اطلاعات بیشتری را درباره قهوه بدانید، از لینک زیر استفاده کنید :

قهوه، یک نوشیدنی فوق العاده - دانستنی های معماری
قهوه، یک نوشیدنی فوق العاده

 

 

طراحی با دست

طراحی و کشیدن اشکال مختلف روی تخته و کاغذ، یکی از تمرین هایی است که در علم معماری بسیار به درد شما خواهد خورد. این کار، علاوه بر اینکه به مهارت شما در کار با قلم می افزاید، تفکر و ایده پردازی را نیز در شما تقویت می کند.

طراحی با دست - دانستنی های معماری
طراحی با دست

 

 

استفاده از اسکالپل تیز

هنگام ساخت مدل ها از یک اسکالپل تیز استفاده کنید. تیغه های اسکالپل ارزان نیستند و اگر آن را از مغازه های صنایع دستی فروشی خریداری کنید، به سرعت از بین می روند. شما می توانید هزینه های خود را با خریدن اسکالپل های تیز کاهش دهید. یادتان باشد در هنگام کار با اسکالپل بسیار مواظب باشید چرا که کوچکترین اشتباه در کار با این وسیله، می تواند زخمی عمیق و دردناک برای شما ایجاد کند. به طور کل، این تیغه نیز از لوازم معماری است و می بایست سعی کنید از آن به بهترین شکل استفاده و مراقبت کنید.

استفاده از اسکالپل تیز - دانستنی های معماری
استفاده از اسکالپل تیز

 

چسباندن ایده ها روی دیوار

چسباندن ایده ها و نقشه های خود روی دیوار، از دیگر کار هایی است که در علم معماری، می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. این ایده ها و نقشه ها، می تواند برای شما در انجام پروژه های مختلف الهام بخش باشد و به شما در پیدا کردن بهترین طرح کمک کند.

چسباندن ایده ها روی دیوار - دانستنی های معماری
چسباندن ایده ها روی دیوار

 

استفاده از معلمان

معلمان شما یک منبع ارزشمند از نقشه و ایده هستند؛ از آنها بسیار استفاده کنید. فقط منتظر آموزش هفتگی خود نباشید و به طور فعال از مشاوره، نظرات و انتقادات استادان و معلمان دانشکده یا مدرسه خود استفاد و به آن ها گوش کنید. در کلاس با آن ها صحبت کنید، به آن ها ایمیل ارسال کنید، آنها را از در راهروها تعقیب کنید و با آن ها مشورت کنید، و در دفتر کار آن ها، سوالات و نظرات خود را با آن ها در میان بگذارید. هر کاری که لازم است انجام دهید تا تمام ابهامات تان رفع و حل شود.

استفاده از معلمان - دانستنی های معماری
استفاده از معلمان

 

 

انتقاد پذیری

انتقادات و نظرات دیگران را جدی بگیرید. این حرف درست است که انتقادات و پیشنهادات همیشه وجود دارد و بسیاری از آن ها حقیقت ندارد، اما گاهی اوقات، بهترین معلم کسی است که ایرادات شما را به شما می گوید. با دقت به نظرات سازنده دیگران گوش کنید و سعی در اصلاح و پاسخ به آن ها داشته باشید. آنچه را که معلمان شما به شما می گویند، حاصل یک عمر تجربه آن هاست؛ بدون اینکه از آن ها دلیل بخواهید حرفشان را قبول کنید.

 

 

برنامه ریزی منظم

برای خود یک جدول زمانی مناسب و هماهنگ با زندگی شخصی تان تهیه و از آن پیروی کنید. خواب، یکی از مهم ترین دلایل در قدرت تفکر انسان است و اگر شما دچار کم خوابی باشید، هرگز نمی توانید به خوبی تمرکز کرده و ایده پردازی کنید و در نهایت به کل کار شما آسیب وارد می شود. بهترین کار ایجاد یک برنامه منظم در طول روز است که شما را متمرکز و سازنده نگه می دارد و کار شما را در شب، آسان می کند و می توانید با خیال راحت بخوابید.

علم معماری علمی است که در آن برای خلق اثرات جدید گاهی تا نیمه های شب بیدار خواهید ماند و به همین دلیل است که تاکید زیادی روی ایجاد یک برنامه پایدار و متناسب می کنیم. این مورد یکی از مهم ترین دانستنی های معماری است که رعایت آن می تواند اثر مثبت زیادی در زندگی کاری شما داشته باشد.

برنامه ریزی منظم - دانستنی های معماری
برنامه ریزی منظم

 

مطالعه مقالات معماری

مشترک یکی از مجله های معماری شوید و یا به طور مرتب از مقالات و مطالب مرتبط با علم معماری استفاده کنید. این کار باعث می شود، دیده گسترده تری نسبت به دنیای معماری و ارتباط آن با علوم دیگر پیدا کنید. از نظر استادان و معلمان، تفاوت چشمگیری بین دانش آموزانی که فقط درس میخوانند و دانش آموزانی که در کنار درس، از مقالات خارج از کتاب استفاده می کنند، بسیار چشمیگر است. در حال حاضر نیز، نشریات مختلفی وجود دارد که در آن ها از دانشجویان دعوت می شود در آن ها به تحقیق و انتشار مقاله بپردازند. سایت معماریان نیز یکی از منابع خوب و مفید است که می توانید از آن استفاده کنید.

مطالعه مقالات معماری - دانستنی های معماری
مطالعه مقالات معماری

 

 

روی دانشگاه حساب باز نکنید!

سیستم نمرات در دانشگاه، همیشه از موارد عجیبی است که نباید آن را خیلی جدی گرفت. این سیستم بسیار بی رحم است به طوری که دانش آموزان و دانشجویانی که تمام زندگی و وقت خود را معطوف به درس هایشان می کنند، همیشه نمره بالاتری می گیرند و ممکن است میزان مهارت واقعی آن ها، از نمره آن ها بسیار پایین تر باشد. بسیاری از معماران حرفه ای و واقعی که مسیر موفقی را در آینده طی می کنند، در طول دوران تحصیل، مدرسه را رها کرده یا دیگر رشته معماری را در دانشگاه دنبال نکردند.

روی دانشگاه حساب باز نکنید! - دانستنی های معماری
روی دانشگاه حساب باز نکنید!

 

رژیم غذایی صحیح

خوردن غذاهای خوشمزه و لذیذ حاضری، می تواند بسیار وسوسه برانگیز باشد. این غذا ها معمولا خوشمزه تر هستند و استفاده از آن ها باعث صرفه جویی در زمان و وقت می شود. اما این کار، یک حرکت اقتصادی نا درست است. یک رژیم روزانه خوب، انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت های روزانه شما را فراهم می کند و بدن شما را برای سال ها زیادی سالم نگه می دارد. پیشنهاد ما در این قسمت این است که از خوراکی هایی نظیر سوپ، سبزیجات، پاستا و شیرینی ها، در طول روز استفاده کنید تا انرژی و شادابی خوبی را برای انجام کارها داشته باشید.

رژیم غذایی صحیح - دانستنی های معماری
رژیم غذایی صحیح

 

 

مسافرت و گشت و گذار

سفر به مکان های مختلف، یکی از کارهایی است که به شما در درک فرهنگ ها و سنت های مختلف کمک زیادی می کند. این کار به این معنی نیست که شما سر تا سر جهان بر بگردید؛ بلکه هدف آشنایی با انواع سبک های زندگی که شامل سبک های معماری مختلف نیز می شود هست. سفر در کشوری که در آن زندگی یا تحصیل می کنید نیز می تواند بسیار مفید باشد.

مسافرت و گشت و گذار - دانستنی های معماری
مسافرت و گشت و گذار

 

چکیده آنچه در این مقاله گفته شد :

علم معماری نیز مانند تمام علم ها، یک رشته دانشگاهی مخصوص خود دارد و دانشجویان علاقه مند می توانند در آکادمی های معماری به تحصیل در این رشته بپردازند. این رشته، بر خلاف بسیاری از رشته ها، کار علمی بسیاری دارد و تنها خواندن کتاب به شما در یک معمار خوب شدن کمک نخواهد کرد. بنابر این قاعدتا یک سری پیش نیاز ها و دانستنی های معماری وجود دارد که رعایت آن ها، به شما در هرچه بهتر شدن تان در این رشته و کار کمک شایانی می کند. در این مقاله از سایت معماریان، ما به شما 11 نمونه از این دانستنی های معماری را معرفی کرده و به شرح آن پرداختیم. امیدوارم از آن استفاده کرده و راضی بوده باشید.

معماری پروژه های مسکونی، اداری و تجاری مختلف توسط شرکت معماریان :

شرکت معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با دارا بودن سال ها تجربه کاری موفق در زمینه معماری انواع سازه‌ ها و با بر جا گذاشتن ده‌ ها نمونه کار در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و معماری منازل، یکی ازشرکت‌ های معتبر و حرفه‌ ای در حوزه خدمات معماری و دکوراسیون منزل و محل کار در ایران به شمار می آید. معماری انواع پروژه های مسکونی، اداری و تجاری از جمله خدماتی است که به صورت کاملا اختصاصی توسط گروه ما انجام می شود. این خدمت تحت نظارت مستقیم مهندس آریان انجام شده و تا مرحله بهره برداری از پروژه مورد نظر، تمام مراحل صفر تا صد بر عهده شرکت ما صورت می پذیرد.

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت ما همکاری داشته باشید و یا نظر و انتقادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید و حرف های خود را به گوش ما برسانید.

از شما بابت اینکه تا پایان همراه ما بوده اید سپاس گزاریم؛ در صورت تمایل از دیگر مقالات سایت نیز دیدن بفرمایید.

منبع :  architectural-review

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر