newslogoleft

تازه ها

طراحی زیبای منزل با الهام گرفتن از حلقه ازدواج | بازدید : بار

طراحی زیبای منزل برای دو زوج خوشبخت با الهام گرفتن از حلقه

ایده حلقه ازدواج برای طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی معماری و دکوراسیون داخلی این منزل مسکونی توسط گروه معماری آریان در تاریخ 1391 انجام شده است.

دکوراسیون این منزل به صورت دوبلکس طراحی شده است.

به معنای واقعی استفاده خلاقانه از عناصر مختلفی همچون فرم معماری نرم و پیوسته ، رنگبندی ، متریال و بافت در فضا است که هماهنگی خوبی بین فضاهای موجود ایجاد می کند .

ادامه مطلب ...

استفاده از هالوژن در طراحی فضای داخلی ساختمان | بازدید : بار

استفاده از هالوژن در طراحی فضای داخلی ساختمان

لامپ هالوژن نوعی لامپ رشته‌ای است که در آن رشته به وسیله گازهای فشرده و خنثی و مقدار اندکی از عناصر هالوژن مانند ید و برم احاطه شده است. چرخه موجود در لامپ‌های هالوژن که موجب ته‌نشین شدن مجدد تنگستن بخار شده بر روی رشته می‌شود نقش موثری در افزایش عمر این نوع لامپ‌های دارد. در این لامپ‌ها به علت وجود همین چرخه امکان بالا بردن دمای رشته بدون کاهش یافتن عمر لامپ نسبت به لامپ‌های معمولی نیز به وجود می‌آید که به افزایش بهره‌وری این لامپ‌ها می‌انجامد. این لامپ‌ها همچنین به علت اندازه کوچکترشان کابردهای خاصی در سیستم‌های روشنایی دارند.

در زیر مدل هایی را میبینید که در طراحی داخلی آنها از هالوژن نیز استفاده شده است.


هاوژن در طراحی داخلی

ادامه مطلب ...

سقف کاذب کناف و گچبری در دکوراسیون داخلی | بازدید : بار

کناف چیست ؟

کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که توسط شرکت کناف تولید می شود . کناف بیش از 8۰ سال است که در صنایع ساختمانی فعالیت دارد . این شرکت توسط برادران کناف (کارل و آنفوس کناف) در سال ۱۹۳۲ بنیان گزاری شد . در حال حاضر شرکت کناف یکی از شرکتهای بین المللی در صنایع ساختمان می باشد.

سقف ها و دیوارهای جداکننده (تیغه) کناف سازه های فلزی یکپارچه گالوانیزه هستند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند . درز بین صفحات با بتونه درزگیری پر شده و سطوح صاف به وجود آمده رنگ آمیزی می شوند .


استفاده از کناف در دکوراسیون ساختمان

انواع کناف

کناف گچی ساده

کناف گچی مقاوم در برابر رطوبت

کناف گچی مقاوم در برابر حریق

کناف گچی مقاوم در برابر حریق و رطوبت

در زیر نمونه هایی از کارهای شرکت معماری آریان که از کناف استفاده شده است را متوانید مشاهده کنید.

ادامه مطلب ...

استفاده از فرم نرم در طراحی فضای داخلی منزل | بازدید : بار

استفاده از فرم نرم در طراحی فضای داخلی منزل

این منزل زیبا با طراحی داخلی شیک و مدرن در تهران واقع شده و توسط شرکت معماری آریان طراحی و اجرا گردیده.

فرم نرم در معماری

 

ادامه مطلب ...

نمونه طراحی نما و طرح کانسپت موزه | بازدید : بار

نمونه طراحی نما و طرح کانسپت موزه

کانسپت در معماری، مسیری است که طی آن نیازهای فیزیکی، شرایط محیطی و باورها به هم می‌پیوندند.

کانسپت‌ها بخش مهمی از روند طراحی معماری را شکل می‌دهند.

همیشه کانسپت‌ها توسط معماران پدید نمی‌آیند.

شش واژه‌ای که مترادف‌هایی برای جست جوی کانسپت هستند و توسط بسیاری از معماران بیان می‌شود:

اندیشه‌های 1-معمارانه 2- نگاره‌ها 3- ایده‌های فراسازمانده 4- سارتی 5- ایکمن 6- مترجمان بی‌واسطه؛ و یا از این قبیل اندیشه‌های معمارانه معطوف به یک ویژگی (فن معمارانه) خاص هستند مانند نور آفتاب، فضا، ترتیب فضاها، همبستگی فرم ساده و یا نحوه قرارگیری در منظری بخصوص که هر کدام می‌توانند بر روند طراحی بنا تاثیرگذار باشند.

طرح کانسپت موزه

 

ادامه مطلب ...

طراحی و معماری نمای هتل به سبک مدرن در ارومیه | بازدید : بار

طراحی و معماری نمای هتل به سبک مدرن در ارومیه

Exterior architectural design and modern style hotel in Orumiyeh ( urmia – iran )

طراحی هتل در ارومیه

ادامه مطلب ...

ضوابط طراحی هتل | بازدید : بار

 ضوابط و اصول طراحی هتل

طراحی هتل در سنندج

قسمت اول

تاریخچه : روند تاريخي هتل در جهان
در طول تاريخ مسافران براي استراحت و غذا به مكان‌ها و استراحت‌گاه‌هاي عمومي پناه برده‌اند. روم باستان هنگامي كه به اوج قدرت خود رسيده بود تعداد زيادي مسافرخانه در مسير راه‌هاي عمومي و پناهگاه‌ها يا استراحتگاه‌ها ايجاد كرده بود. اين ها بيشتر براي مقامات دولتي و شخصيت‌هاي كشوري اهميت داشتند. در آسيا،‌استراحتگاه‌هاي كوچك در مسير كاروان‌ها ايجاد شده بود. زوار كه به محل‌هاي زيارتي مي رفتند ، مي‌توانستند در اين مكان‌ها استراحت كنند و غذاي مورد نياز را به دست آورند. واژه مهمان‌داري يك واژه قرون وسطايي است و مقصود از آن استراحت گاه يا اقامتگاه مسافران است. نكته قابل توجه اين است كه هنوز هم در اروپا مهمانخانه‌هايي وجود دارد كه پذيراي مسافران خسته است و به آنها غذا و نوشابه مي‌دهد.
مهمان پذيرهايي كه جنبه بازرگاني داشتند در سده پانزدهم در اروپا به وجود آمدند. نخستين اين نوع مهمان پذيرها با نام «تختخواب و صبحانه» به وجود آمد كه افراد در خانه‌هاي شخصي به قيمت‌هاي اندك از مسافران پذيرايي مي‌كردند. در همين زمان كساني كه مالك قطعه‌هاي بزرگي از زمين بودند، كلبه‌هاي كوچكي بر روي زمين‌هاي خود (به نام خود) مي‌ساختند و از افراد پذيرايي مي كردند.

ادامه مطلب ...

ویلا ی شمال | بازدید : بار

ویلا ی شمال

این ویلای شیک و زیبا در یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین شهر های شمال واقع شده.

بندر انزلی یکی از شهر هایی است که تعداد زیادی ویلا در آنجا طراحی و ساخته می شوند.

طراحی ویلا در بندر انزلی

ادامه مطلب ...

صفحات123
 • ایده حلقه ازدواج برای طراحی دکوراسیون داخلی طراحی زیبای منزل با الهام گرفتن از حلقه ازدواج

  طراحی زیبای منزل برای دو زوج خوشبخت با الهام گرفتن از حلقه طراحی معماری و دکوراسیون داخلی این منزل مسکونی توسط گروه معماری آریان در تاریخ 1391 انجام شده است. دکوراسیون این منزل به صورت دوبلکس طراحی شده است. به معنای واقعی استفاده خلاقانه از عناصر مختلفی همچون فرم معماری نرم و پیوسته ، رنگبندی […]

 • هاوژن در طراحی داخلی استفاده از هالوژن در طراحی فضای داخلی ساختمان

  استفاده از هالوژن در طراحی فضای داخلی ساختمان لامپ هالوژن نوعی لامپ رشته‌ای است که در آن رشته به وسیله گازهای فشرده و خنثی و مقدار اندکی از عناصر هالوژن مانند ید و برم احاطه شده است. چرخه موجود در لامپ‌های هالوژن که موجب ته‌نشین شدن مجدد تنگستن بخار شده بر روی رشته می‌شود نقش […]

 • کناف,سقف کاذب,دکوراسیون داخلی با سقف کناف سقف کاذب کناف و گچبری در دکوراسیون داخلی

  کناف چیست ؟ کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که توسط شرکت کناف تولید می شود . کناف بیش از 8۰ سال است که در صنایع ساختمانی فعالیت دارد . این شرکت توسط برادران کناف (کارل و آنفوس کناف) در سال ۱۹۳۲ بنیان گزاری شد . در حال حاضر شرکت کناف یکی […]

 • طرح کانسپت موزه نمونه طراحی نما و طرح کانسپت موزه

  نمونه طراحی نما و طرح کانسپت موزه کانسپت در معماری، مسیری است که طی آن نیازهای فیزیکی، شرایط محیطی و باورها به هم می‌پیوندند. کانسپت‌ها بخش مهمی از روند طراحی معماری را شکل می‌دهند. همیشه کانسپت‌ها توسط معماران پدید نمی‌آیند. شش واژه‌ای که مترادف‌هایی برای جست جوی کانسپت هستند و توسط بسیاری از معماران بیان […]

 • طراحی هتل در سنندج ضوابط طراحی هتل

   ضوابط و اصول طراحی هتل قسمت اول تاریخچه : روند تاريخي هتل در جهان در طول تاريخ مسافران براي استراحت و غذا به مكان‌ها و استراحت‌گاه‌هاي عمومي پناه برده‌اند. روم باستان هنگامي كه به اوج قدرت خود رسيده بود تعداد زيادي مسافرخانه در مسير راه‌هاي عمومي و پناهگاه‌ها يا استراحتگاه‌ها ايجاد كرده بود. اين ها […]

 • طراحی ویلا در بندر انزلی ویلا ی شمال

  ویلا ی شمال این ویلای شیک و زیبا در یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین شهر های شمال واقع شده. بندر انزلی یکی از شهر هایی است که تعداد زیادی ویلا در آنجا طراحی و ساخته می شوند.

لینک های مرتبط